kspread_plugin_tool_calendar - en to el translation catalogue (15 entries)

en: End date is before start date! Please make sure that end date comes after start date.
el: Η τελική ημερομηνία βρίσκεται χρονικά μετά την αρχική! Παρακαλώ σιγουρευτείτε ότι η ημερομηνία τέλους δεν προηγείται της αρχικής.

en: Error
el: Σφάλμα

en: Calendars should not be longer than 10 years. If you really need such long periods you need to split them up.
el: Τα ημερολόγια δεν μπορούν να είναι μεγαλύτερα από 10 χρόνια. Αν επιθυμείτε τόσο μεγάλες περιόδους θα πρέπει να τις διαιρέσετε σε μικρότερες.

en: Start and end dates are equal! Only one day will be inserted, do you want to continue?
el: Η ημερομηνίες αρχής και τέλους είναι ίσες! Θα γίνει εισαγωγή μόνο μίας ημέρας, επιθυμείτε τη συνέχεια;

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Creating a calendar for a longer period than a year can take up a lot of space, do you want to continue?
el: Η δημιουργία ενός ημερολογίου για περίοδο μεγαλύτερη του έτους θα καταλάβει μεγάλο χώρο, επιθυμείτε τη συνέχεια;

en: The area where the calendar is inserted is NOT empty, are you sure you want to continue, overwriting existing data? If you choose No the area that would be required for the desired calendar will be selected so you can see what data would be overwritten.
el: Η περιοχή όπου θα εισαχθεί το ημερολόγιο ΔΕΝ είναι κενή, επιθυμείτε σίγουρα τη συνέχεια και την αντικατάσταση των δεδομένων; Αν επιλέξετε όχι η περιοχή που απαιτείται για το επιθυμητό ημερολόγιο θα επιλεγεί έτσι ώστε να μπορείτε να δείτε τα δεδομένα που θα αντικατασταθούν.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Calendar
el: Εισαγωγή ημερολογίου

en: Calendar from %1 to %2
el: Ημερολόγιο από %1 έως %2

en: week
el: εβδομάδα

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CalendarToolWidget)
en: Calendar Tool
el: Εργαλείο ημερολογίου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertButton)
en: Insert
el: Εισαγωγή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start date:
el: Ημερομηνία αρχής:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End date:
el: Ημερομηνία τέλους:
