kpresenter - en to el translation catalogue (403 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: Προ&βολή

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
el: Ε&ισαγωγή

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
el: Τύπ&ος αρχειοθέτησης

note: i18n: ectx: Menu (page)
en: &Slide
el: &Διαφάνεια

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
el: Παρουσία&ση διαφανειών

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρυθμί&σεις

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add custom slide show
el: Προσθήκη προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape animation
el: Δημιουργία εφέ κίνησης σχήματος

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation trigger event
el: Επεξεργασία γεγονότος έναρξης εφέ κίνησης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove shape animation
el: Αφαίρεση εφέ κίνησης σχήματος

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete custom slide show
el: Διαγραφή προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
el[0]: Διαγραφή διαφάνειας
el[1]: Διαγραφή διαφανειών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit animation delay/duration
el: Επεξεργασία καθυστέρησης/διάρκειας εφέ κίνησης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit custom slide show
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Slide Effect
el: Δημιουργία εφέ διαφάνειας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Slide Effect
el: Τροποποίηση εφέ διαφάνειας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Slide Effect
el: Διαγραφή εφέ διαφάνειας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename custom slide show
el: Μετονομασία προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder animations
el: Αναδιάταξη εφέ κίνησης

en: Presentation Tool
el: Εργαλείο ππαρουσιάσεων

en: Copyright 1998-%1, The Stage Team
el: Copyright 1998-%1, Η ομάδα του Stage

en: Former maintainer
el: Πρώην συντηρητής

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Slide %1
el: Διαφάνεια %1

en: End of presentation. Click to exit.
el: Τέλος παρουσίασης. Κλικ για έξοδο.

en: Layout
el: Διάταξη

en: Can not find needed text component, Calligra Stage will quit now.
el: Αδυναμία εύρεσης συστατικού κειμένου, το Calligra Stage θα τερματιστεί τώρα.

en: Can not find needed picture component, Calligra Stage will quit now.
el: Αδυναμία εύρεσης συστατικού εικόνας, το Calligra Stage θα τερματιστεί τώρα.

en: Installation Error
el: Σφάλμα εγκατάστασης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Pictures
el: Εισαγωγή φωτογραφιών

en: Placeholder shape
el: Σχήμα αντικαταστάτη

en: Double click to add a title
el: Διπλό κλικ για προσθήκη ενός τίτλου

en: Double click to add an outline
el: Διπλό κλικ για προσθήκη ενός περιγράμματος

en: Double click to add a text
el: Διπλό κλικ για προσθήκη κειμένου

en: Double click to add notes
el: Διπλό κλικ για προσθήκη σημειώσεων

en: Double click to add a picture
el: Διπλό κλικ για προσθήκη φωτογραφίας

en: Double click to add a chart
el: Διπλό κλικ για προσθήκη γραφήματος

en: Double click to add an object
el: Διπλό κλικ για προσθήκη αντικειμένου

en: Pen Color
el: Χρώμα γραφίδας

en: Pen Size
el: Μέγεθος γραφίδας

en: Black
el: Μαύρο

en: White
el: Λευκό

en: Green
el: Πράσινο

en: Red
el: Κόκκινο

en: Blue
el: Μπλε

en: Yellow
el: Κίτρινο

en: Next Slide
el: Επόμενη διαφάνεια

en: Speaker Notes
el: Σημειώσεις ομιλητή

en: Current Slide %1 of %2
el: Τρέχουσα διαφάνεια %1 από %2

en: End of Slide Show
el: Τέλος παρουσίασης διαφανειών

en: start on mouse click
el: έναρξη με κλικ του ποντικιού

en: start after previous animation
el: έναρξη μετά από το προηγούμενο εφέ κίνησης

en: start with previous animation
el: έναρξη με το προηγούμενο εφέ κίνησης

en: Start after %1 seconds. Duration of %2 seconds.
el: Έναρξη μετά από %1 δευτερόλεπτα. Διάρκεια %2 δευτερολέπτων.

en: Animation
el: Εφέ κίνησης

en: Shape
el: Σχήμα

en: &Move Here
el: &Μετακίνηση εδώ

en: &Copy Here
el: Αντιγρα&φή εδώ

en: C&ancel
el: &Ακύρωση

en: Normal
el: Κανονική

en: Show Master Slides
el: Εμφάνιση κύριων διαφανειών

en: Import Slideshow...
el: Εισαγωγή παρουσίασης διαφανειών...

en: Insert Slide
el: Εισαγωγή διαφάνειας

en: Insert a new slide after the current one
el: Εισαγωγή νέας διαφάνειας μετά την τρέχουσα

en: Copy Slide
el: Αντιγραφή διαφάνειας

en: Copy the current slide
el: Αντιγραφή της τρέχουσας διαφάνειας

en: Delete Slide
el: Διαγραφή διαφάνειας

en: Delete the current slide
el: Διαγραφή της τρέχουσας διαφάνειας

en: Master Slide...
el: Κύρια διαφάνεια...

en: Previous Slide
el: Προηγούμενη διαφάνεια

en: Go to previous slide
el: Μετάβαση στην προηγούμενη διαφάνεια

en: Go to next slide
el: Μετάβαση στην επόμενη διαφάνεια

en: First Slide
el: Πρώτη διαφάνεια

en: Go to first slide
el: Μετάβαση στην πρώτη διαφάνεια

en: Last Slide
el: Τελευταία διαφάνεια

en: Go to last slide
el: Μετάβαση στην τελευταία διαφάνεια

en: Configure Stage...
el: Διαμόρφωση Stage...

en: Export as HTML...
el: Εξαγωγή ως HTML...

en: Insert Pictures as Slides...
el: Εισαγωγή φωτογραφιών ως διαφάνειες...

en: Create Appear Animation
el: Δημιουργία εφέ κίνησης εμφάνισης

en: Edit Custom Slide Shows...
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένων παρουσιάσεων διαφανειών...

en: Start Presentation
el: Έναρξη παρουσίασης

en: From Current Slide
el: Από την τρέχουσα διαφάνεια

en: From First Slide
el: Από την πρώτη διαφάνεια

en: Stop presentation
el: Διακοπή παρουσίασης

en: Show Status Bar
el: Εμφάνιση γραμμής κατάστασης

en: Hide Status Bar
el: Απόκρυψη γραμμής κατάστασης

en: Shows or hides the status bar
el: Εμφανίζει ή κρύβει τη γραμμή κατάστασης

en: Configure Slide Show...
el: Διαμόρφωση παρουσίασης διαφανειών...

en: Configure Presenter View...
el: Διαμόρφωση προβολής παρουσίασης...

en: Draw on the presentation...
el: Σχέδιο στην παρουσίαση...

en: Highlight the presentation...
el: Έμφαση στην παρουσίαση...

en: Blackscreen on the presentation...
el: Μαύρη οθόνη στην παρουσίαση...

en: Notes
el: Σημειώσεις

en: Slides Sorter
el: Ταξινομητής διαφανειών

en: Slide Show:
el: Παρουσίαση διαφανειών:

en: Add a new custom slide show
el: Προσθήκη νέας προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

en: Delete current custom slide show
el: Διαγραφή της τρέχουσας προσαρμοσμένης παρουσίασης διαφανειών

en: Add slides to current custom slide show
el: Προσθήκη διαφανειών στην τρέχουσα προσαρμοσμένη παρουσίαση

en: Remove slides from current custom slide show
el: Αφαίρεση διαφανειών από την τρέχουσα προσαρμοσμένη παρουσίαση

en: Duplicate Slide
el: Διπλή διαφάνεια

en: Start Slideshow
el: Έναρξη παρουσίασης διαφανειών

en: Add a new slide
el: Προσθήκη νέας διαφάνειας

en: Delete selected slides
el: Διαγραφή επιλεγμένων διαφανειών

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Slide Show %1
el: Παρουσίαση διαφανειών %1

en: All slides
el: Όλες οι διαφάνειες

en: Error
el: Σφάλμα

en: There cannot be two slideshows with the same name.
el: Δεν μπορούν να υπάρχουν 2 παρουσιάσεις διαφανειών με το ίδιο όνομα.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Layout
el: Ορισμός διάταξης

en: Automatic animation preview
el: Αυτόματη προεπισκόπηση εφέ κίνησης

en: Preview animation
el: Προεπισκόπηση εφέ κίνησης

en: Slide Transitions
el: Μεταβάσεις διαφάνειας

en: Shape Click Actions
el: Σχηματισμός ενεργειών κλικ

en: Shape Animations
el: Εφέ κίνησης σχήματος

en: Manage animation delay and duration:
el: Διαχείριση καθυστέρησης και διάρκειας εφέ κίνησης:

en: Start:
el: Έναρξη:

en: on mouse click
el: με κλικ του ποντικιού

en: after previous animation
el: μετά από το προηγούμενο εφέ κίνησης

en: with previous animation
el: με το προηγούμενο εφέ κίνησης

en: Delay:
el: Καθυστέρηση:

en: Duration:
el: Διάρκεια:

en: Preview Shape Animation
el: Προεπισκόπηση εφέ κίνησης

en: No Effect
el: Κανένα εφέ

en:  sec
el:  δευτ

en: Apply To All Slides
el: Να εφαρμοστεί σε όλες τις διαφάνειες

[ctx: (qtundo-format)]
en: Apply Slide Effect to all Slides
el: Να εφαρμοστεί το εφέ διαφάνειας σε όλες τις διαφάνειες

en: Entrance
el: Είσοδος

en: Exit
el: Έξοδος

en: Emphasis
el: Έμφαση

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Motion path
el: Διαδρομή κίνησης

en: Ole Action
el: Ενέργεια Ole

en: Media Call
el: Κλήση μέσων

en: Edit animation
el: Επεξεργασία εφέ κίνησης

en: Add new animation
el: Προσθήκη νέου εφέ κίνησης

en: Remove animation
el: Αφαίρεση εφέ κίνησης

en: Order:
el: Σειρά:

en: Move animation up
el: Μετακίνηση εφέ κίνησης επάνω

en: Move animation down
el: Μετακίνηση εφέ κίνησης κάτω

en: Add a new animation
el: Προσθήκη νέου εφέ κίνησης

en: Delete current animation
el: Διαγραφή τρέχοντος εφέ κίνησης

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, WdgToolCrop)
en: Crop
el: Περικοπή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: W&idth:
el: &Πλάτος:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolWidth)
en: Will keep the width of the crop constant
el: Θα διατηρηθεί το πλάτος περικοπής σταθερό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
el: Ύ&ψος:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: Will keep the height of the crop constant
el: Θα διατηρηθεί το ύψος περικοπής σταθερό

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: R&atio:
el: Α&ναλογία:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, boolRatio)
en: Will keep the ratio constant
el: Θα διατηρηθεί η αναλογία σταθερή

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Layer
el: Στρώμα

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbType)
en: Image
el: Εικόνα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnCrop)
en: &Crop
el: &Περικοπή

[ctx: (qtundo-format)]
en: Edit Shape
el: Επεξεργασία σχήματος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Multiple monitors
el: Πολλαπλές οθόνες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation monitor:
el: Οθόνη παρουσίασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, presenterViewCheckBox)
en: Enable presenter view
el: Ενεργοποίηση προβολής παρουσίασης

en: Monitor %1 (primary)
el: Εποπτεία %1 (κύριο)

en: Monitor %1
el: Εποπτεία %1

en: Configure Presenter View
el: Διαμόρφωση προβολής παρουσίασης

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrConfigureSlideShow)
en: Configure Slide Show
el: Διαμόρφωση προβολής διαφανειών

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Slides
el: Διαφάνειες

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Presentation Slides:
el: Διαφάνειες παρουσίασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editSlidesButton)
en: Edit Custom Slide Shows ...
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένων παρουσιάσεων διαφανειών...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, KPrHtmlExport)
en: HTML Export
el: Εξαγωγή HTML

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_slideslist)
en: Tick the slide should be exported :
el: Η διαφάνεια θα εξαχθεί αν σημειωθεί :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_selectAll)
en: Select all
el: Επιλογή όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel_css)
en: Select template (.css) :
el: Επιλογή προτύπου (.css) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_deselectAll)
en: Deselect all
el: Αναίρεση επιλογής όλων

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textlable_top)
en: Title
el: Τίτλος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_preview)
en: Output preview
el: Προεπισκόπηση εξόδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushbuttonBrowseTemplate)
en: Browse
el: Περιήγηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_author)
en: Author
el: Συγγραφέας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_Favorite)
en: Delete Favorite
el: Διαγραφή προτιμώμενου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkBox_browser)
en: Open in browser
el: Άνοιγμα στον περιηγητή

en: Html Export
el: Εξαγωγή σε Html

en: Export
el: Εξαγωγή

en: There is already a favorite file with this name
el: Υπάρχει ήδη ένα προτιμώμενο αρχείο με αυτό το όνομα

en: Incorrect file, .zip only or corrupted zip
el: Λανθασμένο αρχείο, .zip μόνο ή κατεστραμμένο zip

en: Zip file need to contain style.css
el: Το αρχείο zip πρέπει να περιέχει style.css

en: Delete Template
el: Διαγραφή προτύπου

en: You may not remove the templates provided with the application
el: Δεν μπορείτε να αφαιρέσετε τα πρότυπα που παρέχονται με την εφαρμογή

en: Add Template
el: Προσθήκη προτύπου

en: Are you sure you want to remove "%1"?
el: Επιθυμείτε σίγουρα να αφαιρέσετε "%1";

en: Confirm remove
el: Επιβεβαίωση αφαίρεσης

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change sound action
el: Τροποποίηση ενέργειας ήχου

en: No sound
el: Χωρίς ήχο

en: Import...
el: Εισαγωγή...

en: Bar
el: Γραμμή

en: From Left
el: Από αριστερά

en: From Top
el: Από πάνω

en: From Right
el: Από δεξιά

en: From Bottom
el: Από κάτω

en: Unknown subtype
el: Άγνωστος υποτύπος

en: Clock
el: Ρολόι

en: From Twelve Clockwise
el: Από τις 12 δεξιόστροφα

en: From Three Clockwise
el: Από τις 3 δεξιόστροφα

en: From Six Clockwise
el: Από τις 6 δεξιόστροφα

en: From Nine Clockwise
el: Από τις 9 δεξιόστροφα

en: From Twelve Counterclockwise
el: Από τις 12 αριστερόστροφα

en: From Three Counterclockwise
el: Από τις 3 αριστερόστροφα

en: From Six Counterclockwise
el: Από τις 6 αριστερόστροφα

en: From Nine Counterclockwise
el: Από τις 9 αριστερόστροφα

en: Double Fan
el: Διπλός ανεμιστήρας

en: Fan Out Vertical
el: Ανάπτυξη κατακόρυφα

en: Fan Out Horizontal
el: Ανάπτυξη οριζόντια

en: Fan In Vertical
el: Σύμπτυξη κατακόρυφα

en: Fan In Horizontal
el: Σύμπτυξη οριζόντια

en: Fan In Vertical Reverse
el: Σύμπτυξη κατακόρυφα αντίστροφα

en: Fan In Horizontal Reverse
el: Σύμπτυξη οριζόντια αντίστροφα

en: Double Sweep
el: Διπλό πέρασμα

en: Parallel Vertical
el: Παράλληλα κατακόρυφα

en: Parallel Diagonal
el: Παράλληλα διαγώνια

en: Opposite Vertical
el: Κατακόρυφα εναλλάξ

en: Opposite Horizontal
el: Οριζόντια εναλλάξ

en: Parallel Diagonal Top Left
el: Παράλληλα διαγώνια πάνω αριστερά

en: Parallel Diagonal Bottom Left
el: Παράλληλα διαγώνια κάτω αριστερά

en: Parallel Vertical Reverse
el: Παράλληλα κατακόρυφα αντίστροφα

en: Parallel Diagonal Reverse
el: Παράλληλα διαγώνια αντίστροφα

en: Opposite Vertical Reverse
el: Κατακόρυφα εναλλάξ αντίστροφα

en: Opposite Horizontal Reverse
el: Οριζόντια εναλλάξ αντίστροφα

en: Parallel Diagonal Top Left Reverse
el: Παράλληλα διαγώνια πάνω αριστερά αντίστροφα

en: Parallel Diagonal Bottom Left Reverse
el: Παράλληλα διαγώνια κάτω αριστερά αντίστροφα

en: Fan
el: Ανεμιστήρας

en: Center Right
el: Κέντρο δεξιά

en: Center Top
el: Κέντρο επάνω

en: Center Left
el: Κέντρο αριστερά

en: Center Bottom
el: Κέντρο κάτω

en: Fan Out Top
el: Ανάπτυξη επάνω

en: Fan Out Right
el: Ανάπτυξη δεξιά

en: Fan Out Bottom
el: Ανάπτυξη κάτω

en: Fan Out Left
el: Ανάπτυξη αριστερά

en: Fan In Top
el: Σύμπτυξη επάνω

en: Fan In Right
el: Σύμπτυξη δεξιά

en: Fan In Bottom
el: Σύμπτυξη κάτω

en: Fan In Left
el: Σύμπτυξη αριστερά

en: Pin Wheel
el: Τροχός

en: Two Blades Vertical Clockwise
el: Δύο λεπίδες κατακόρυφα δεξιόστροφα

en: Two Blades Horizontal Clockwise
el: Δύο λεπίδες οριζόντια δεξιόστροφα

en: Four Blades Horizontal Clockwise
el: Τέσσερις λεπίδες οριζόντια δεξιόστροφα

en: Two Blades Vertical Counterclockwise
el: Δύο λεπίδες κατακόρυφα αριστερόστροφα

en: Two Blades Horizontal Counterclockwise
el: Δύο λεπίδες οριζόντια αριστερόστροφα

en: Four Blades Horizontal Counterclockwise
el: Τέσσερις λεπίδες οριζόντια αριστερόστροφα

en: Saloon Door
el: Πόρτα εισόδου

en: To Top
el: Προς επάνω

en: To Left
el: Προς αριστερά

en: To Bottom
el: Προς τα κάτω

en: To Right
el: Προς δεξιά

en: Single Sweep
el: Απλό πέρασμα

en: Clockwise Top
el: Δεξιόστροφα επάνω

en: Clockwise Right
el: Δεξιόστροφα δεξιά

en: Clockwise Bottom
el: Δεξιόστροφα κάτω

en: Clockwise Left
el: Δεξιόστροφα αριστερά

en: Clockwise Top Left
el: Δεξιόστροφα πάνω αριστερά

en: Counterclockwise Bottom Left
el: Αριστερόστροφα κάτω αριστερά

en: Clockwise Bottom Right
el: Δεξιόστροφα κάτω δεξιά

en: Counterclockwise Top Right
el: Αριστερόστροφα πάνω δεξιά

en: Counterclockwise Top
el: Αριστερόστροφα πάνω

en: Counterclockwise Right
el: Αριστερόστροφα δεξιά

en: Counterclockwise Bottom
el: Αριστερόστροφα κάτω

en: Counterclockwise Left
el: Αριστερόστροφα αριστερά

en: Counterclockwise Top Left
el: Αριστερόστροφα πάνω αριστερά

en: Clockwise Bottom Left
el: Δεξιόστροφα κάτω αριστερά

en: Counterclockwise Bottom Right
el: Αριστερόστροφα κάτω δεξιά

en: Clockwise Top Right
el: Δεξιόστροφα πάνω δεξιά

en: Windshield
el: Ανεμοφράκτης

en: Right
el: Δεξιά

en: Up
el: Επάνω

en: Vertical
el: Κατακόρυφα

en: Horizontal
el: Οριζόντια

en: Right Reverse
el: Δεξιά αντίστροφα

en: Up Reverse
el: Επάνω αντίστροφα

en: Vertical Reverse
el: Κατακόρυφα αντίστροφα

en: Horizontal Reverse
el: Οριζόντια αντίστροφα

en: Barn Door
el: Πόρτα εισόδου

en: Diagonal Bottom Left
el: Διαγώνια κάτω αριστερά

en: Diagonal Bottom Left Reverse
el: Διαγώνια κάτω αριστερά αντίστροφα

en: Diagonal Top Left
el: Διαγώνια πάνω αριστερά

en: Diagonal Top Left Reverse
el: Διαγώνια πάνω αριστερά αντίστροφα

en: Barn Vee
el: Στροφή εισόδου

en: Barn Zig Zag
el: Πόρτα ζιγκ ζαγκ

en: Vertical Reversed
el: Κατακόρυφα αντίστροφα

en: Horizontal Reversed
el: Οριζόντια αντίστροφα

en: Box
el: Πλαίσιο

en: From Top Left
el: Από πάνω αριστερά

en: From Top Right
el: Από πάνω δεξιά

en: From Bottom Left
el: Από κάτω αριστερά

en: From Bottom Right
el: Από κάτω δεξιά

en: Diagonal
el: Διαγώνια

en: Four Box
el: Τέσσερα πλαίσια

en: Corners In
el: Γωνίες μέσα

en: Corners In Reverse
el: Γωνίες μέσα αντίστροφα

en: Corners Out
el: Γωνίες έξω

en: Corners Out Reverse
el: Γωνίες έξω αντίστροφα

en: Misc Diagonal
el: Διαγώνιοι

en: Double Barn Door
el: Διπλή πόρτα εισόδου

en: Double Diamond
el: Διπλό διαμάντι

en: Vee
el: Αλλαγή κατεύθυνσης

en: Zig Zag
el: Ζιγκ Ζαγκ

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Crossfade
el: Εναλλαγή με εξασθένιση

en: Fade over Color
el: Εξασθένιση στο χρώμα

en: ArrowHead
el: Ακμή βέλους

en: Down
el: Κάτω

en: Down Reverse
el: Κάτω αντίστροφα

en: Left
el: Αριστερά

en: Left Reverse
el: Αριστερά αντίστροφα

en: Ellipse
el: Έλλειψη

en: Circle
el: Κύκλος

en: Circle Reverse
el: Κύκλος αντίστροφα

en: Eye
el: Μάτι

en: Hexagon
el: Εξάγωνο

en: Iris
el: Ίριδα

en: Rectangular
el: Ορθογώνιο

en: Rectangular Reverse
el: Ορθογώνιο αντίστροφα

en: Diamond
el: Διαμάντι

en: Diamond Reverse
el: Διαμάντι αντίστροφα

en: Misc
el: Διάφορα

en: Heart
el: Καρδιά

en: Heart Reverse
el: Καρδιά αντίστροφα

en: Keyhole
el: Κλειδαρότρυπα

en: Keyhole Reverse
el: Κλειδαρότρυπα αντίστροφα

en: Pentagon
el: Πεντάγωνο

en: RoundRect
el: Στρογγυλό ορθογώνιο

en: Star
el: Άστρο

en: Four Point Star
el: Τετράκτινο αστέρι

en: Four Point Star Reverse
el: Τετράκτινο αστέρι αντίστροφα

en: Five Point Star
el: Πεντάκτινο αστέρι

en: Five Point Star Reverse
el: Πεντάκτινο αστέρι αντίστροφα

en: Six Point Star
el: Εξάκτινο αστέρι

en: Six Point Star Reverse
el: Εξάκτινο αστέρι αντίστροφα

en: Triangle
el: Τρίγωνο

en: Box Snakes
el: Εφέ πλαισίων φιδιού

en: Two Box Top In
el: Δύο πλαίσια επάνω μέσα

en: Two Box Bottom In
el: Δύο πλαίσια κάτω μέσα

en: Two Box Left In
el: Δύο πλαίσια αριστερά μέσα

en: Two Box Right In
el: Δύο πλαίσια δεξιά μέσα

en: Four Box Vertical In
el: Τέσσερα πλαίσια κατακόρυφα μέσα

en: Four Box Horizontal In
el: Τέσσερα πλαίσια οριζόντια μέσα

en: Two Box Top Out
el: Δύο πλαίσια επάνω έξω

en: Two Box Bottom Out
el: Δύο πλαίσια κάτω έξω

en: Two Box Left Out
el: Δύο πλαίσια αριστερά έξω

en: Two Box Right Out
el: Δύο πλαίσια δεξιά κάτω

en: Four Box Vertical Out
el: Τέσσερα πλαίσια κατακόρυφα έξω

en: Four Box Horizontal Out
el: Τέσσερα πλαίσια οριζόντια έξω

en: Parallel Snakes
el: Παράλληλα φίδια

en: Vertical Top Same In
el: Κατακόρυφα πάνω ομοίως μέσα

en: Vertical Top Same Out
el: Κατακόρυφα πάνω ομοίως έξω

en: Vertical Bottom Same In
el: Κατακόρυφα κάτω ομοίως μέσα

en: Vertical Bottom Same Out
el: Κατακόρυφα κάτω ομοίως έξω

en: Vertical Top Left Opposite In
el: Κατακόρυφα πάνω αριστερά εναλλάξ μέσα

en: Vertical Top Left Opposite Out
el: Κατακόρυφα πάνω αριστερά εναλλάξ έξω

en: Vertical Bottom Left Opposite In
el: Κατακόρυφα κάτω αριστερά εναλλάξ μέσα

en: Vertical Bottom Left Opposite Out
el: Κατακόρυφα κάτω αριστερά εναλλάξ έξω

en: Horizontal Left Same In
el: Οριζόντια αριστερά ομοίως μέσα

en: Horizontal Left Same Out
el: Οριζόντια αριστερά ομοίως έξω

en: Horizontal Right Same In
el: Οριζόντια δεξιά ομοίως μέσα

en: Horizontal Right Same Out
el: Οριζόντια δεξιά ομοίως έξω

en: Horizontal Top Left Opposite In
el: Οριζόντια πάνω αριστερά εναλλάξ μέσα

en: Horizontal Top Left Opposite Out
el: Οριζόντια πάνω αριστερά εναλλάξ έξω

en: Horizontal Top Right Opposite In
el: Οριζόντια πάνω δεξιά εναλλάξ μέσα

en: Horizontal Top Right Opposite Out
el: Οριζόντια πάνω δεξιά εναλλάξ έξω

en: Diagonal Bottom Left Opposite In
el: Διαγώνια κάτω αριστερά εναλλάξ μέσα

en: Diagonal Bottom Left Opposite Out
el: Διαγώνια κάτω αριστερά εναλλάξ έξω

en: Diagonal Top Left Opposite In
el: Διαγώνια πάνω αριστερά εναλλάξ μέσα

en: Diagonal Top Left Opposite Out
el: Διαγώνια πάνω αριστερά εναλλάξ έξω

en: Snake
el: Φίδι

en: Spiral
el: Σπείρα

en: Clockwise Top Left In
el: Δεξιόστροφα πάνω αριστερά μέσα

en: Clockwise Top Left Out
el: Δεξιόστροφα πάνω αριστερά έξω

en: Clockwise Top Right In
el: Δεξιόστροφα πάνω δεξιά μέσα

en: Clockwise Top Right Out
el: Δεξιόστροφα πάνω δεξιά έξω

en: Clockwise Bottom Left In
el: Δεξιόστροφα κάτω αριστερά μέσα

en: Clockwise Bottom Left Out
el: Δεξιόστροφα κάτω αριστερά έξω

en: Clockwise Bottom Right In
el: Δεξιόστροφα κάτω δεξιά μέσα

en: Clockwise Bottom Right Out
el: Δεξιόστροφα κάτω δεξιά έξω

en: Counterclockwise Top Left In
el: Αριστερόστροφα πάνω αριστερά μέσα

en: Counterclockwise Top Left Out
el: Αριστερόστροφα πάνω αριστερά έξω

en: Counterclockwise Top Right In
el: Αριστερόστροφα πάνω δεξιά μέσα

en: Counterclockwise Top Right Out
el: Αριστερόστροφα πάνω δεξιά έξω

en: Counterclockwise Bottom Left In
el: Αριστερόστροφα κάτω αριστερά μέσα

en: Counterclockwise Bottom Left Out
el: Αριστερόστροφα κάτω αριστερά έξω

en: Counterclockwise Bottom Right In
el: Αριστερόστροφα κάτω δεξιά μέσα

en: Counterclockwise Bottom Right Out
el: Αριστερόστροφα κάτω δεξιά έξω

en: Waterfall
el: Καταρράκτης

en: Top Left Vertical
el: Πάνω αριστερά κατακόρυφα

en: Top Left Horizontal
el: Πάνω αριστερά οριζόντια

en: Top Right Vertical
el: Πάνω δεξιά κατακόρυφα

en: Top Right Horizontal
el: Πάνω δεξιά οριζόντια

en: Bottom Left Vertical
el: Κάτω αριστερά κατακόρυφα

en: Bottom Left Horizontal
el: Κάτω αριστερά οριζόντια

en: Bottom Right Vertical
el: Κάτω δεξιά κατακόρυφα

en: Bottom Right Horizontal
el: Κάτω δεξιά οριζόντια

en: Slide
el: Κύλιση

en: Space Rotation
el: Περιστροφή διαστήματος

en: Swap effect
el: Εφέ εναλλαγής

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο
