karbon - en to el translation catalogue (101 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
el: Δυαδική λειτουργία

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
el: Σει&ρά

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
el: &Στοίχιση

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
el: &Αρχείο

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
el: &Προβολή

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
el: Α&ντικείμενο

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
el: &Κατανομή

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
el: &Διαδρομή

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
el: &Εφέ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
el: Επεξεργασία

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
el: Αντικείμενο

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
el: Στοίχιση

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
el: Εφέ

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
el: Προβολή

en: &Flatten Path...
el: &Εξομάλυνση διαδρομής...

en: Flatten Path
el: Εξομάλυνση διαδρομής

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Flatness:
el: Ομαλότητα:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
el: Εξομάλυνση διαδρομής

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
el: Εκλέπτυνση διαδρομής

en: &Refine Path...
el: Εκλέπ&τυνση διαδρομής...

en: Refine Path
el: Εκλέπτυνση διαδρομής

en: Subdivisions:
el: Υποδιαιρέσεις:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
el: Στρογγύλευση γωνιών

en: &Round Corners...
el: Στ&ρογγύλευση γωνιών...

en: Round Corners
el: Στρογγύλευση γωνιών

en: Radius:
el: Ακτίνα:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
el: Δίνη & τράβηγμα

en: &Whirl/Pinch...
el: &Δίνη/τράβηγμα...

en: Whirl Pinch
el: Δίνη τράβηγμα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
el: Το αποτέλεσμα του εφέ δίνης τράβηγμα μπορεί να βελτιωθεί, κάνοντας από πριν αλλαγές στη διαδρομή.

en: Angle:
el: Γωνία:

en: Pinch:
el: Τράβηγμα:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
el: Ανύψωση στρώματος

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
el: Βύθιση στρώματος

en: Configure
el: Διαμόρφωση

en: Interface
el: Περιβάλλον

en: Misc
el: Διάφορα

en: Grid
el: Πλέγμα

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
el: Έγγραφο

en: Document Settings
el: Ρυθμίσεις εγγράφου

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
el: Συγγραφέας

en: Author
el: Συγγραφέας

en: A Vector Graphics Drawing Application.
el: Μια εφαρμογή σχεδίασης διανυσματικών γραφικών.

en: Bug fixes and improvements
el: Διόρθωση σφαλμάτων και βελτιώσεις

en: Bug fixes
el: Διόρθωση σφαλμάτων

en: Helpful patches and advice
el: Χρήσιμες διορθώσεις και συμβουλές

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
el: Εισαγωγή γραφικών

en: Choose Graphic to Add
el: Επιλέξτε γραφικό για προσθήκη

en: Could not load image.
el: Αδυναμία φόρτωσης εικόνας.

en: Import graphic
el: Εισαγωγή γραφικού

en: Could not create image shape.
el: Αδυναμία δημιουργίας σχήματος εικόνας.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
el: Οριζόντια αντανάκλαση

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
el: Κάθετη αντανάκλαση

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
el: Οριζόντια και κάθετη αντανάκλαση

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
el: Διαχωρισμός διαδρομών

en: Outline &Mode
el: &Λειτουργία περιγράμματος

en: &Import Graphic...
el: &Εισαγωγή γραφικού...

en: D&elete
el: Δ&ιαγραφή

en: Edit Guides
el: Επεξεργασία οδηγών

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
el: &Αντίγραφο

en: Distribute Center (Horizontal)
el: Κατανομή στο κέντρο (οριζόντια)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
el: Κατανομή κενών (οριζόντια)

en: Distribute Left Borders
el: Κατανομή αριστερών περιγραμμάτων

en: Distribute Right Borders
el: Κατανομή δεξιών περιγραμμάτων

en: Distribute Center (Vertical)
el: Κατανομή κεντρικά (κατακόρυφα)

en: Distribute Gaps (Vertical)
el: Κατανομή κενών (κατακόρυφα)

en: Distribute Bottom Borders
el: Κατανομή κάτω ορίων

en: Distribute Top Borders
el: Κατανομή πάνω ορίων

en: Show Color Palette
el: Εμφάνιση παλέτας χρωμάτων

en: Show or hide color palette
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη παλέτας χρωμάτων

en: &Clip Object
el: Δέσμευση α&ντικειμένου

en: &Unclip Objects
el: Απ&οδέσμευση αντικειμένων

en: Mirror Vertically
el: Κάθετη αντανάκλαση

en: Mirror Horizontally
el: Οριζόντια αντανάκλαση

en: &Close Path
el: &Κλείσιμο διαδρομής

en: Com&bine Path
el: Συν&δυασμός διαδρομής

en: Se&parate Path
el: Δια&χωρισμός διαδρομής

en: Re&verse Path
el: Αντιστ&ροφή διαδρομής

en: Intersect Paths
el: Τομή διαδρομών

en: Subtract Paths
el: Αφαίρεση διαδρομών

en: Unite Paths
el: Ένωση διαδρομών

en: Exclude Paths
el: Εξαίρεση διαδρομών

en: Snap Path to Grid
el: Προσαρμογή διαδρομής στο πλέγμα

en: Zoom to Selection
el: Εστίαση στην επιλογή

en: Zoom to Drawing
el: Εστίαση στο σχέδιο

en: Zoom
el: Εστίαση

en: Show status bar:
el: Εμφάνιση γραμμής κατάστασης:

en: Number of recent files:
el: Αριθμός πρόσφατων αρχείων:

en: Palette font size:
el: Μέγεθος γραμματοσειράς παλέτας:

en: Select palette
el: Επιλογή παλέτας

en: Press to apply fill to selection
el: Πιέστε για εφαρμογή γεμίσματος στην επιλογή

[ctx: The style has no fill]
en: None
el: Κανένα

en: Press to apply stroke to selection
el: Πιέστε για εφαρμογή της γραφής στην επιλογή

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
el: Προσαρμοσμένη

[ctx: The style has no stroking]
en: None
el: Καμία

en: Stroke:
el: Ιχνογράφηση:

en: Fill:
el: Γέμισμα:
