PictureShape - en to el translation catalogue (22 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
el: Αλλαγή εικόνας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
el: Αποκοπή εικόνας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
el: Αλλαγή χρωματικής λειτουργίας εικόνας

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
el: Περιφέρεια εικόνας (με ανάλυση εκόνας)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
el: Αφαίρεση περιιφέρειας εικόνας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
el: Αντικατάσταση εικόνας...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
el: Διατήρηση αναλογιών

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
el: Αριστερά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
el: Δεξιά:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
el: Βάση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
el: Κορυφή:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
el: Επαναφορά

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
el: Περιφέρεια (με ανάλυση εκόνας)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
el: Χρωματική λειτουργία:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
el: Περικοπή

en: Image
el: Εικόνα

en: Image shape that can display jpg, png etc.
el: Σχήμα εικόνας που μπορεί να εμφανίσει jpg, png κτλ.

en: Standard
el: Τυπικό

en: Greyscale
el: Κλίμακα του γκρι

en: Monochrome
el: Μονόχρωμο

en: Watermark
el: Υδατογράφημα

en: Picture editing
el: Επεξεργασία εικόνας
