PictureShape - en to eo translation catalogue (22 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
eo: Ŝanĝi bildon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
eo: Tondi bildon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
eo: Ŝanĝi bildan kolorreĝimon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
eo: Konturbildo (per bildanalizo)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
eo: Forigi bildan konturon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
eo: Anstataŭigi bildon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
eo: Konservi proporciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
eo: Maldekstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
eo: Dekstre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
eo: Sube:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
eo: Supre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
eo: Rekomencigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
eo: Konturo (per bildanalizo)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
eo: Kolora reĝimo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
eo: Stuci

en: Image
eo: Bildo

en: Image shape that can display jpg, png etc.
eo: Bildformo kiu povas montri jpg, png ktp.

en: Standard
eo: Defaŭlta

en: Greyscale
eo: Grize

en: Monochrome
eo: Unukolora

en: Watermark
eo: Akvosigno

en: Picture editing
eo: Bildredaktado
