calligra - en to eo translation catalogue (10 entries)

[ctx: displayname of the semantic item type Contact]
en: Contact
eo: Kontakto

en: Select an address book for saving:
eo: Elektu adresaron por konservi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
eo: &Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: &Nick:
eo: Krom&nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: &Phone Number:
eo: &Telefonnumero:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: &Home Page:
eo: &Hejmpaĝo:

en: Contact Information
eo: Kontakt-informoj

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Import contact
eo: Importi kontakton

en: Export as vcard...
eo: Eksportuikiel vcard...
