TextShape - en to eo translation catalogue (471 entries)

en: Annotation
eo: Komentario

en: Annotation shape to show annotation content
eo: Komentario formo por montri komentadan enhavon

en: Annotation Shape
eo: Komentario Formo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
eo: Akceptu ŝanĝon

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
eo: Malebligu

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
eo: Ebligu

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
eo: %1 Kreski Por Konveni Larĝon

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
eo: %1 Kreski Por Konveni Alton

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
eo: %1 Ŝrumpas Por Konveni

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
eo: Ŝanĝi Listo de Nivelo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
eo: Malakcepti ŝanĝon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
eo: Montru Ŝanĝojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
eo: Kaŝi Ŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
eo: Akcepti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
eo: Malakcepti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
eo: Nuligi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
eo: Ŝanĝi Protokolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
eo: Aŭtoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
eo: Dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
eo: Tipo

en: Ascending
eo: Ascendenta

en: Descending
eo: Malkreskanta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure bibliography
eo: Agordu bibliografion

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
eo: Formatado de bibliografiaj enskriboj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Prefix:
eo: Prefikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Suffix:
eo: Sufikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
eo: Nombraj enskriboj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
eo: Ordigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
eo: Ordigi laŭ pozicio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
eo: Ordigi klavojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
eo: Aldonu ordigan ŝlosilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
eo: Ordigo-algoritmo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
eo: Alfanumera

en: Bibliography
eo: Bibliografio

en: References
eo: Referencoj

en: This is a line of inserted text.
eo: Ĉi tio estas linio de enmetita teksto.

en: This is a line of deleted text.
eo: Ĉi tio estas linio de forigita teksto.

en: This is a line of text whose format has been changed.
eo: Ĉi tio estas linio de teksto, kies formato estis ŝanĝita.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
eo: Agordi Ŝanĝan Spuradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
eo: Konservanta Formaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, deltaXmlRadioButton)
en: DeltaXML (Experimental)
eo: DeltaXML (Eksperimenta)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
eo: Nomo de aŭtoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
eo: Ŝanĝi Bildigajn Agordojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
eo: Enmetoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
eo: Fona Koloro

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Antaŭrigardo</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Enmetita Teksto</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Ĉi tio estas linio de teksto antaŭ la enmetita teksto. Ĉi tio estas linio de enmetita teksto. Ĉi tio estas linio post la enmetita teksto.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Forigita Teksto</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Ĉi tio estas linio de teksto antaŭ la forigita teksto. Ĉi tio estas linio de forigita teksto. Ĉi tio estas linio post la forigita teksto.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatita Teksto</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Tio ĉi estas tekstlinio antaŭ la format-ŝanĝita teksto. Ĉi tio estas linio de teksto, kies formato estis ŝanĝita. Ĉi tio estas linio de teksto post la formato-ŝanĝa teksto.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
eo: Forigoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
eo: Formatŝanĝoj

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
eo: Ŝanĝi Spurajn Opciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
eo: Agordi Agordojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
eo: Registri Ŝanĝojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
eo: Montri Ŝanĝojn

en: Font
eo: Tiparo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
eo: Sekva stilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
eo: Gepatra stilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
eo: Enmeti en enhavtabelon

en: Normal
eo: Normala

en: Small Caps
eo: Malgrandaj Kapoj

en: Uppercase
eo: Majuskla

en: Lowercase
eo: Minuskla

en: Capitalize
eo: Majuskligi

en: Superscript
eo: Superskribo

en: Subscript
eo: Subskribo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
eo: Teksta koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
eo: Fona koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
eo: Substrekado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
eo: Forstrekita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
eo: Majuskligo:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
eo: Pozicio:

en: Select
eo: Elekti

en: Warning
eo: Averto

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
eo: La dokumento jam enhavas la bibliografian enskribon kun malsamaj datumoj.
    Ĉu vi volas alĝustigi ekzistantajn enskribojn?

en: Short name%1
eo: Mallonga nomo%1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
eo: Enmeti Bibliografian enskribon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
eo: Enmeti Bibliografiajn Enirajn Detalojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
eo: Mallonga Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
eo: Fonto:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
eo: Artikolo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
eo: Libro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
eo: Libreto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
eo: Konferenco

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
eo: Retpoŝto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
eo: Enlibro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
eo: Enkolekto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
eo: Enprocedoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
eo: Ĵurnalo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Manual
eo: Manlibro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
eo: Magistra tezo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
eo: Diverso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
eo: Doktora tezo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
eo: Procedoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
eo: Teknika Raporto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
eo: Neeldonita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
eo: propra 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
eo: propra 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
eo: propra 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
eo: propra 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
eo: propra 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
eo: Aŭtoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
eo: Jaro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
eo: Eldonisto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
eo: Adreso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
eo: Ĉapitro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editorLabel)
en: Editor:
eo: Redaktoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
eo: Paĝo(j):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
eo: Librotitolo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
eo: Eldono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
eo: Publikigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, volumeLabel)
en: Volume:
eo: Volumo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
eo: Institucio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
eo: Organizo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
eo: Tipo de Raporto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
eo: Universitato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
eo: Ĵurnalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
eo: Monato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
eo: Serioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
eo: Nombro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
eo: Noto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
eo: Komentario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
eo: Uzant-difinita 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
eo: Uzant-difinita 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
eo: Uzant-difinita 2:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
eo: Uzant-difinita 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
eo: Uzant-difinita 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
eo: AŬ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
eo: El la dokumento:

en: Used Styles
eo: Uzitaj Stiloj

en: Unused Styles
eo: Neuzataj Stiloj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
eo: Teksta Ombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
eo: Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
eo: Distanco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
eo: Pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
eo: Aŭtomata dividdivido

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
eo: Tiparo

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
eo: Enmeti Bibliografion

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
eo: Bibliografia titolo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
eo: Bibliografiaj enskriboj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
eo: Bibliografia tipo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
eo: En libro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
eo: En kolekto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
eo: En procedoj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
eo: Teknika raporto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
eo: propra1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
eo: propra2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
eo: propra3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
eo: propra4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
eo: propra5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
eo: Disponeblaj kampoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
eo: Aldoni >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
eo: Spano

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
eo: <<Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
eo: Kampoj aldonitaj

en: Special Characters
eo: Specialaj Signoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
eo: Enmeti

[ctx: Close dialog]
en: Close
eo: Fermi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
eo: Rapida serĉo:

en: The URL is invalid
eo: La URL estas nevalida

en: Bookmark does not exist
eo: Legomarko ne ekzistas

en: Fetching the title: 0% complete
eo: Akiro de la titolo: 0% kompleta

en: Fetch timed out
eo: Akirtempo elĉerpita

en: Fetching the title: %1% complete
eo: Akiro de la titolo: %1% kompleta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
eo: Ligilo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
eo: Reteja Ligo

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
eo: Enigu ligilojn al retdokumentoj. Vi povas provizi ambaŭ URL kaj etikedon por la ligilo,
     aŭ simple enigu la URL kaj premu "Prenu la titolon el URL"

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
eo: La adreso de via dokumento (Uniform Resource Locator)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
eo: Premu ĉi tiun butonon por akiri la titolon de la URL. Alidirektoj ankaŭ estas pritraktitaj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
eo: Preni titolon el URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
eo: La teksto, kiu estos montrata por via ligilo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
eo:  Teksto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
eo: Ligo Al Legomarko

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
eo: Enigu ligilojn al Legosignoj. Por krei legosignojn,
    klaku "Legosignoj" en la sekcio Ligiloj kaj Legosignoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
eo: La nomo de la legosigno al kie la ligilo devas montri

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
eo:  Nomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
eo: <p><ul><li><b>Ununura</b>: La normala interspaco</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTabStop)
en: Add tab stop
eo: Aldoni tab-halton

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Tab character
eo: Tab-signo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Space character
eo: Spaca signo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
eo: Nenio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: LABEL
eo: ETIKEDO

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabStopLabel)
en: First line separated from label by:
eo: Unua linio apartigita de etikedo per:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
eo: Centrigita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, increaseLabel)
en: Per level increase:
eo: Laŭnivela pliiĝo:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, numberTab)
en: Number
eo: Numero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Format:
eo: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display levels above:
eo: Montraj niveloj supre:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, synchro)
en: Letter synchronization
eo: Letersinkronigo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
eo: Kuglo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
eo: Bildo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Load Image...
eo: Ŝargi bildon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
eo: &Renomi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
eo: &Forigi

en: Please provide a new name for the bookmark
eo: Bonvolu doni novan nomon por la legosigno

en: Rename Bookmark
eo: Alinomi la legosignon

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
eo: Legosigno kun la nomo "%1" jam ekzistas.

en: Insert Bookmark
eo: Enmeti legosignon

en: Please provide a name for the bookmark
eo: Bonvolu doni nomon por la legosigno

en: Manage Bookmarks
eo: Administri Legosignojn

en: Footnote Settings
eo: Agordoj de piednotoj

en: Endnote Settings
eo: Finnotaj Agordoj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
eo: Aŭtomata numerado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
eo:  Prefikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
eo:  Komenci ĉe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStyle)
en:  Format:
eo:  Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
eo:  Sufikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
eo: Rekomenciĝas je:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
eo: Paĝo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
eo: Ĉapitro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
eo: Dokumento

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
eo: Daŭriga Avizo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
eo: Teksto dirante ke ĝi estas daŭrigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
eo:  Teksto dirante ke ĝi daŭrigos:

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: Text alignment]
en: Left
eo: Maldekstre

[ctx: Text alignment]
en: Right
eo: Dekstre

[ctx: Text alignment]
en: Centered
eo: Centre

[ctx: Space]
en: Space
eo: Spaco

[ctx: None]
en: Nothing
eo: Nenio

en: Select a list image
eo: Elekti listbildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
eo: Komenci ĉe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
eo: Alĝustigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
eo: Profundo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
eo: Montri Nivelojn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
eo: Kuglo/Nombro sekvata de

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: at
eo: ĉe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
eo: Vicigita je

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
eo: Deŝovita ĉe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
eo: Propra signo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
eo: Rekomenci numeradon ĉe ĉi tiu alineo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
eo: Sinkronigo de letero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
eo: Larĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
eo: Enmeti Bildon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
eo: Alteco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
eo: Foliumi...

[ctx: @action:button]
en: Reset background color
eo: Restarigi fonan koloron

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, resetBackgroundColor)
en: Reset background color
eo: Restarigi fonan koloron

en: Whole Word
eo: Tuta Vorto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capsState)
en: Enable drop caps
eo: Ebligi komencleteregojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, charactersLabel)
en: Distance to paragraph:
eo: Distanco al paragrafo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, linesLabel)
en: Number of lines it covers:
eo: Nombro da linioj kiujn ĝi kovras:

en: Indent/Spacing
eo: Indent/Interspaco

en: General Layout
eo: Ĝenerala Aranĝo

en: Bullets/Numbers
eo: Kugloj/Nombroj

en: Decorations
eo: Dekoracioj

[ctx: Line spacing value]
en: Single
eo: unuopa

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
eo: 1.5 Linioj

[ctx: Line spacing value]
en: Double
eo: duobla

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
eo: Proporcia

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
eo: Pliaj

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
eo: Fiksita

[ctx: Line spacing type]
en: At least
eo: Almenaŭ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left Indent:
eo: Maldekstra Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right Indent:
eo: Dekstra Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line Indent:
eo: Unua-Linia Deŝovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
eo: Aŭtomate konkludi el tekstograndeco

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Line Spacing:
eo: Linia Interspaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useFont)
en: Use Font Metrics
eo: Uzi Tipar-Metrikojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space Before:
eo: Alinea Spaco Antaŭ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Paragraph Space After:
eo: Alinea Spaco Post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
eo: Ĝisrandigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, distanceLabel)
en: Behavior at end of frame and page:
eo: Konduto ĉe fino de kadro kaj paĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
eo: Konservi liniojn kune

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
eo: Enmeti linisalton antaŭ alineo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
eo: Enmeti linisalton post alineo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
eo: Lasi almenaŭ tiom da linioj (orfoj):

en: Paragraph Format
eo: Formato de Alineo

en: Insert a table
eo: Enmeti tabelon

en: Section name
eo: Nomo de sekcio

en: Configure sections
eo: Agordi sekciojn

en: Invalid characters or section with such name exists.
eo: Nevalidaj signoj aŭ sekcio kun tia nomo ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
eo: Nomo de sekcio:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SectionsSplitDialog)
en: Split sections
eo: Dividi sekciojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Insert paragraph...
eo: Enigi alineon...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: before start of section:
eo: antaŭ komenco de sekcio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: after end of section:
eo: post fino de sekcio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
eo: Enigi Noton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
eo: Forigi Noton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
eo: Aldoni bildotekston

en: Change font format
eo: Ŝanĝi tiparformaton

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
eo: Enigi citaĵon ĉe nuna pozicio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
eo: Enmeti Citon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
eo: Agordi Bibliografion

en: Inserts a footnote at the current cursor position
eo: Enmetas piednoton ĉe la aktuala pozicio de la kursoro

en: Inserts an endnote at the current cursor position
eo: Enmetas finnoton ĉe la aktuala pozicio de la kursoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
eo: Finnoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
eo: Piednoto

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
eo: Aliaj enmetoj el "Referencoj" malsupre kaj en "Aldoni Formon"-doker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
eo: Hiperligiloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Change paragraph format
eo: Ŝanĝi alinean formaton

en: Recently Used Level Formats
eo: Lastatempe Uzitaj Nivelaj Formatoj

en: Library of Level Formats
eo: Biblioteko de Nivelaj Formatoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
eo: Forigi

en: Edit...
eo: Redakti...

en: Define New Level Format...
eo: Difini Novan Nivelan Formaton...

en: Define new bullet or numbering format
eo: Difini novan kuglon aŭ numeradan formaton

en: Define New List Level Format
eo: Difini Novan Listo-Nivelan Formaton

en: Edit List Level Format
eo: Redakti Liston-Nivelan Formaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
eo: Enhavo

en: Set Border Color...
eo: Agordi Bordan Koloron...

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
eo: Neniu

en: No Border
eo: Neniu Bordero

en: Create a new style inheriting the current style
eo: Krei novan stilon heredante la nunan stilon

en: New Style
eo: Nova Stilo

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
eo: Alia stilo nomita '%1' jam ekzistas. Bonvolu elekti alian nomon.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
eo: Alineo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
eo: Tekstosigno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
eo: &Nova

en: Style Manager
eo: Stil-Mastrumilo

en: Save Changes
eo: Konservi Ŝanĝojn

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
eo: Vi havas ŝanĝojn, kiuj ne estas aplikataj. Kion vi volas fari kun tiuj ŝanĝoj?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Eblas atribui nomitan stilon al teksto kaj ŝanĝi la stilajn trajtojn por ŝanĝi la tutan tekston per tiu stilo.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aplikado de stilŝanĝo reformatigos ĉiun tekston, kiu antaŭe havis atribuon de la nomita stilo. Uzu la Stiloj-docker por apliki stilojn al teksto.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
eo: Krei novan stilon kun la nunaj propraĵoj

en: New style
eo: Nova stilo

en: None
eo: Neniu

en: Insert Table
eo: Enmeti Tabelon

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
eo: Kolumnoj kaj vicoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
eo: Nombro da kolumnoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
eo: Nombro de linioj:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
eo: Strategio de larĝo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
eo: Fiksa kolumna larĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
eo: Adapti al enhavo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
eo: Taŭga al disponebla ĉirkaŭaĵo

en: Table of Contents - Configure
eo: Enhavtabelo - Agordi

en: Table Title
eo: Tabela Titolo

en: Use outline
eo: Uzi skizon

en: Use styles
eo: Uzi stilojn

en: Configure
eo: Agordi

en: Index
eo: Indekso

en: Styles
eo: Stiloj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
eo: Langeto 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
eo: PuŝButono

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
eo: Langeto 2

en: Level %1
eo: Nivelo %1

en: Level
eo: Nivelo

en: Style
eo: Stilo

en: Table of Contents - Configure Styles
eo: Enhavo - Agordi Stilojn

en: Styles available
eo: Stiloj haveblaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
eo: TekstEtikedo

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Table Of Contents
eo: Enhavtabelo

en: Insert a Table of Contents into the document.
eo: Enmetu Enhavtabelon en la dokumenton.

en: Insert Custom...
eo: Enigu Propran...

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
eo: Enmetu propran Enhavotabelon en la dokumenton.

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Configure the Table of Contents
eo: Agordi la Enhavotabelon

en: Insert footnote with auto number
eo: Enigi piednoton kun aŭtomata numero

en: Insert Labeled Footnote
eo: Enmeti Etikeditan piednoton

en: Insert with label:
eo: Enmetu kun etikedo:

en: Insert endnote with auto number
eo: Enigi finnoton kun aŭtomata numero

en: Insert Labeled Endnote
eo: Enmeti Etikeditan Finnoton

en: Settings...
eo: Agordoj...

en: Insert a citation into the document.
eo: Enigu citaĵon en la dokumenton.

en: Insert a bibliography into the document.
eo: Enigu bibliografion en la dokumenton.

en: Insert Custom Bibliography
eo: Enmeti Propran Bibliografion

en: Insert a custom Bibliography into the document.
eo: Enigu propran Bibliografion en la dokumenton.

en: Configure the bibliography
eo: Agordi la bibliografion

en: Insert Link
eo: Enmeti ligon

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
eo: Enigu retligilon aŭ ligon al legosigno.

en: Add Bookmark
eo: Aldoni legosignon

en: Add Bookmark :
eo: Aldoni legosignon :

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
eo: Enigi legosignon. Ĉi tio utilas por krei ligilojn kiuj montras al areoj ene de la dokumento

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
eo: Montri ŝprucfenestron kiu gastigas la eblojn por aldoni novan Legosignon aŭ pritrakti ekzistantajn Legosignojn

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
eo: Administri viajn Legosignojn. Kontrolu kien ili montras, Forigu aŭ Alinomu.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
eo: Tabeloj, Listoj kaj Indeksoj

en: Footnotes and Endnotes
eo: Piednotoj kaj Finnotoj

en: Citations and Bibliography
eo: Citaĵoj kaj Bibliografio

en: Links and Bookmarks
eo: Ligiloj kaj Legosignoj

en: Bookmark cannot be empty
eo: Legomarko ne povas esti malplena

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
eo: Duobliga Nomo. Alklaku "Administri legosignojn"

en: to Rename or Delete Bookmarks
eo: por Alinomi aŭ Forigi Legosignojn

en: Remove Comment
eo: Forigi komenton

en: Spell check
eo: Literuma kontrolo

en: Comments
eo: Komentoj

en: Review
eo: Recenzo

en: Text
eo: Teksto

en: A shape that shows text
eo: Formo kiu montras tekston

en: Text Shape
eo: Teksto Formo

en: Configure current section
eo: Agordi nunan sekcion

en: Insert new section
eo: Enigi novan sekcion

en: Insert paragraph between sections
eo: Enigi alineon inter sekcioj

en: Paste As Text
eo: Alglui Kiel Teksto

en: Bold
eo: Grasa

en: Italic
eo: Kursiva

[ctx: Text formatting]
en: Underline
eo: Substrekita

en: Align Left
eo: Aranĝi maldekstre

en: Align Right
eo: Aranĝi dekstre

en: Align Center
eo: Aranĝi meze

en: Align Block
eo: Vicigi Blokon

en: Change text direction
eo: Ŝanĝi tekstodirekton

en: Change writing direction
eo: Ŝanĝi skribdirekton

en: Increase Indent
eo: Pligrandigi Deŝovon

en: Decrease Indent
eo: Malpligrandigi Deŝovon

en: Toggle List or List Level Formatting
eo: Baskuligi Liston aŭ List-Nivelformatadon

en: Toggle list on/off, or change format of current level
eo: Ŝalti/malŝalti liston aŭ ŝanĝi formaton de nuna nivelo

en: Increase Font Size
eo: Pligrandigi tiparon

en: Decrease Font Size
eo: Malpligrandigi tiparon

en: Font Family
eo: Tiparofamilio

en: Variable
eo: Variablo

en: Insert Non-Breaking Space
eo: Enmeti Ne-Rompan Spacon

en: Insert Non-Breaking Hyphen
eo: Enmeti Ne-Rompan Dividostrekon

en: Insert Index
eo: Enmeti Indekson

en: Insert Soft Hyphen
eo: Enmeti Molan Dividostrekon

en: Line Break
eo: Liniorompo

en: Page Break
eo: Paĝrompo

en: Insert a page break
eo: Enmeti paĝrompon

en: All text after this point will be moved into the next page.
eo: La tuta teksto post ĉi tiu punkto estos movita en la sekvan paĝon.

en: Font...
eo: Tiparo...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
eo: Ŝanĝi signograndon, tiparon, grasan signojn, kursive ktp.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
eo: Ŝanĝi la atributojn de la nuntempe elektitaj signoj.

en: Font Size
eo: Tiparogrando

en: Text Color...
eo: Tekstkoloro...

en: Text Color
eo: Tekstkoloro

en: Background Color...
eo: Fona Koloro...

en: Background
eo: Fono

en: Auto Resize To Content
eo: Aŭtomata Regrandigo Al Enhavo

en: Grow To Fit Width
eo: Kreski Por Konveni Larĝon

en: Grow To Fit Height
eo: Kreski Por Konveni Alteco

en: Shrink To Fit
eo: Ŝrumpi Por Konveni

en: Insert a table into the document.
eo: Enigi tabelon en la dokumenton.

en: Row Above
eo: Vico Supre

en: Insert Row Above
eo: Enigi Vicon Supre

en: Row Below
eo: Vico Malsupre

en: Insert Row Below
eo: Enmeti Vicon Malsupre

en: Column Left
eo: Kolumno Maldekstre

en: Insert Column Left
eo: Enmeti Kolumnon Maldekstre

en: Column Right
eo: Kolumno Dekstre

en: Insert Column Right
eo: Enmeti Kolumnon Dekstre

en: Column
eo: Kolumno

en: Delete Column
eo: Forigi Kolumnon

en: Row
eo: Vico

en: Delete Row
eo: Forigi Vicon

en: Merge Cells
eo: Kunfandi Ĉelojn

en: Split Cells
eo: Split Ĉeloj

en: Select a border style and paint that style onto a table
eo: Elekti randan stilon kaj pentri tiun stilon sur tabelo

en: Paragraph...
eo: Alineo...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
eo: Ŝanĝi alineajn randojn, tekstfluon, randojn, kuglojn, numeradon ktp.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
eo: <p>Ŝanĝi alineajn randojn, tekstfluon, randojn, kuglojn, numeradon ktp.</p><p>Elektu tekston en pluraj alineoj por ŝanĝi la formatadon de ĉiuj elektitaj alineoj.</p><p>Se neniu teksto estas elektita. , la alineo kie troviĝas la kursoro estos ŝanĝita.</p>

en: Style Manager...
eo: Stil-Mastrumilo...

en: Change attributes of styles
eo: Ŝanĝi atributojn de stiloj

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
eo: <p>Ŝanĝi tiparon kaj alineajn atributojn de stiloj.</p><p>Mulblajn stilojn oni povas ŝanĝi per la dialogujo.</p>

en: Special Character...
eo: Speciala Signo...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
eo: Enigu unu aŭ pli da simboloj aŭ signoj ne trovitaj sur la klavaro

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
eo: Enigu unu aŭ pli da simboloj aŭ signoj ne trovitaj sur la klavaro.

en: Repaint
eo: Repentri

en: Insert Comment
eo: Enigi Komenton

en: Insertion
eo: Enmeto

en: Deletion
eo: Forigo

en: Formatting
eo: Formatado

en: Ctrl+click to go to link
eo: Ctrl+klako por iri al ligo

en: Ctrl+click to go to the note
eo: Ctrl+klako por iri al la noto

en: Ctrl+click to go to the note reference
eo: Ctrl+klako por iri al la notreferenco

en: follows along
eo: sekvas

en: Press shift to not resize this
eo: Premi shift por ne regrandigi ĉi tion

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
eo: Ŝanĝi Borderformaton

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
eo: Eltondi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
eo: Alĝustigi Kolumnan Larĝon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
eo: Alĝustigi Vico-Alton

en: Table
eo: Tabelo

en: Autocorrection
eo: Aŭtokorektado

en: Key Press
eo: Klavopremo

en: Text editing
eo: Tekstoredaktado
