calligra - en to eo translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
eo: Funkcia Optimumigilo..

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
eo: Optimumigi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
eo: Precizeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
eo: Maksimumaj Iteracioj:

en: Function Optimizer
eo: Funkcia Optimumigilo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
eo: Optimumigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
eo: Maksimumigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
eo: Minimumigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
eo: Valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
eo: Parametroj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
eo: Funkcio:
