ChartShape - en to eo translation catalogue (51 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTitle)
en: Title
eo: Titolo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubTitle)
en: Subtitle
eo: Subteksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFooter)
en: Footer
eo: Piedo

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
eo: Tiu dokumento enhavas eksteran ligon al ne-loka dokumento
    %1

en: Confirmation Required
eo: Bezonas konfirmon

en: Download
eo: Elŝuti

en: Skip
eo: Pasigi

en: Chart
eo: Diagramo

en: Bar Chart
eo: Bastondiagramo

en: Line Chart
eo: Liniodiagramo

en: Area Chart
eo: Areodiagramo

en: Pie Chart
eo: Tortodiagramo

en: Ring Chart
eo: Ringdiagramo

en: Bubble Chart
eo: Vezikdiagramo

en: Scatter Chart
eo: Dispersdiagramo

en: January
eo: Januaro

en: July
eo: Julio

en: December
eo: Decembro

en: Column %1
eo: Kolumno %1

en: Month
eo: Monato

en: Legend
eo: Legendo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ring Chart
eo: Ringdiagramo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scatter Chart
eo: Dispersdiagramo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stock Chart
eo: Akciodiagramo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bubble Chart
eo: Vezikdiagramo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Surface Chart
eo: Surfacdiagramo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Gantt Chart
eo: Gantt-diagramo

en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowPercent)
en: Percent
eo: Elcento

en: Stock Chart
eo: Akciodiagramo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticStepWidth) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticSubStepWidth)
en: Automatic
eo: Aŭtomata

en: Select
eo: Elekti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory)
en: Category
eo: Kategorio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowNumber)
en: Number
eo: Nombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertRow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatErrorBar)
en: Insert
eo: Enmeti

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AxisScalingDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CellRegionDialog)
en: Dialog
eo: Dialogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Select Font
eo: Elekti tiparon

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
eo: Konstanta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
eo: Elcentaĵo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
eo: Plussigno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
eo: Titolo:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top
eo: Supro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom
eo: Malsupre

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Left
eo: Maldekstre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Surface Chart
eo: Surfacdiagramo

en: Gantt Chart
eo: Gantt-diagramo
