kspread - en to eo translation catalogue (1872 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (Edit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
eo: P&lenigi

note: i18n: ectx: Menu (Clear)
en: Clear
eo: Viŝi

note: i18n: ectx: Menu (Delete)
en: Delete
eo: Forigi

note: i18n: ectx: Menu (View) i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardo

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
eo: Navi&gi

note: i18n: ectx: Menu (Insert)
en: &Insert
eo: Enŝov&i

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
eo: &Ekstera datumo

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
eo: &Formato

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox5) i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
eo: Kunigi ĉelojn

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
eo: &Linio

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
eo: &Kolumno

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
eo: &Tabelo

note: i18n: ectx: Menu (PrintRange)
en: &Print Range
eo: &Presintervalo

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
eo: &Datumo

note: i18n: ectx: Menu (Filter)
en: Filter
eo: Filtrilo

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit
eo: Redakti

note: i18n: ectx: ToolBar (navigationToolBar)
en: Navigation
eo: Navigado

note: i18n: ectx: Menu
en: Activate
eo: Aktivigi

note: i18n: tag optionWidget attribute name i18n: ectx: ToolBar (fontPropertyToolBar)
en: Font
eo: Tiparo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, formatButton) i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
eo: Formato

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
eo: Koloro/Limo

en: Database
eo: Datumbazo

en: January
eo: Januaro

en: February
eo: Februaro

en: March
eo: Marto

en: April
eo: Aprilo

en: May
eo: Majo

en: June
eo: Junio

en: July
eo: Julio

en: August
eo: Aŭgusto

en: September
eo: Septembro

en: October
eo: Oktobro

en: November
eo: Novembro

en: December
eo: Decembro

[ctx: May short]
en: May
eo: Majo

en: Aug
eo: Aŭg

en: Oct
eo: Okt

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Jaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Mon
eo: Lun

en: Tue
eo: Mar

en: Wed
eo: Mer

en: Thu
eo: Ĵaŭ

en: Fri
eo: Ven

en: Sat
eo: Sab

en: Sun
eo: Dim

[ctx: (qtundo-format)]
en: Autofill
eo: Aŭtoplenigo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Color
eo: Ŝanĝi randkoloron

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Comment
eo: Forigi komenton

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Comment
eo: Aldoni komenton

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Value
eo: Ŝanĝi valoron

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Cells
eo: Enŝovi ĉelojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Cells
eo: Forigi ĉelojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Link
eo: Forigi ligon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Link
eo: Meti ligon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Horizontally
eo: Kunigi ĉelojn horizonte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Vertically
eo: Kunigi ĉelojn vertikale

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
eo: Kunigi ĉelojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Dissociate Cells
eo: Malligi ĉelojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Precision
eo: Pli precizeca

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Precision
eo: Malpli preciza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Column
eo: Ŝanĝi grandecon de kolumno

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Row
eo: Ŝanĝi grandecon de linio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Columns
eo: Montri kolumno(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Rows
eo: Montri linio(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Columns
eo: Kaŝi kolumno(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Rows
eo: Kaŝi linio(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns/Rows
eo: Alĝustigi kolumnojn/liniojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns
eo: Alĝustigi kolumnojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Rows
eo: Alĝustigi liniojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Columns
eo: Enŝovi kolumno(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Columns
eo: Forigi kolumno(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Rows
eo: Enŝovi linio(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Rows
eo: Forigi linio(j)n

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Sheet
eo: Alinomi tabelon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet %1
eo: Kaŝi tabelon %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet
eo: Kaŝi tabelon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet %1
eo: Montri tabelon %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet
eo: Montri tabelon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Sheet
eo: Aldoni tabelon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Sheet
eo: Forigi tabelon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Sheet Properties
eo: Ŝanĝi tabeltrajtojn

en: Australia
eo: Aŭstralio

en: Dollar
eo: Dolaro

en: Canada
eo: Kanado

en: New Zealand
eo: Novzelando

en: United States
eo: Usono

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Euro
eo: Eŭro

en: Belgium
eo: Belgio

en: Cyprus
eo: Cipro

en: Finland
eo: Finlando

en: France
eo: Francujo

en: Germany
eo: Germanujo

en: Greece
eo: Grekujo

en: Ireland
eo: Irlando

en: Italy
eo: Italujo

en: Latvia
eo: Latvujo

en: Lithuania
eo: Litovujo

en: Luxembourg
eo: Luksemburgo

en: Malta
eo: Malto

en: Monaco
eo: Monako

en: Netherlands
eo: Nederlando

en: Portugal
eo: Portugalo

en: San Marino
eo: Sanmarino

en: Slovakia
eo: Slovakujo

en: Slovenia
eo: Slovenujo

en: Spain
eo: Hispanujo

en: United Kingdom
eo: Britio

en: Japan
eo: Japanujo

en: Afghanistan
eo: Afganujo

en: Afghani
eo: Afgani

en: Albania
eo: Albanujo

en: Algeria
eo: Alĝerio

en: Algerian Dinar
eo: Alĝeria dinaro

en: American Samoa
eo: Amerika Samoa

en: US Dollar
eo: US dolaro

en: Andorra
eo: Andoro

en: Andorran Peseta
eo: Andora peseta

en: Angola
eo: Angolo

en: Anguilla
eo: Angvilo

en: East Caribbean Dollar
eo: Orientkariba dolaro

en: Antigua And Barbuda
eo: Antigvo kaj Barbudo

en: Argentina
eo: Argentino

en: Argentine Peso
eo: Argentina peso

en: Armenia
eo: Armenio

en: Armenian Dram
eo: Armenia Dram

en: Aruba
eo: Arubo

en: Australian Dollar
eo: Aŭstralia dolaro

en: Azerbaijan
eo: Azerbajĝano

en: Azerbaijanian Manat
eo: Azerbajĝana manat

en: Bahamas
eo: Bahamoj

en: Bahamian Dollar
eo: Bahama dolaro

en: Bahrain
eo: Barajno

en: Bahraini Dinar
eo: Barajna dinaro

en: Bangladesh
eo: Bangladeŝo

en: Barbados
eo: Babadoso

en: Barbados Dollar
eo: Babadosa dolaro

en: Belarus
eo: Belorusio

en: Belarusian Ruble
eo: Belorusia rublo

en: Belize
eo: Belizo

en: Belize Dollar
eo: Beliza dolaro

en: Benin
eo: Benino

en: Bermuda
eo: Bermudoj

en: Bermudian Dollar
eo: Bermuda dolaro

en: Bhutan
eo: Butano

en: Indian Rupee
eo: Inda rupee

en: Bolivia
eo: Bolivio

en: Bosnia And Herzegovina
eo: Bosnio kaj Hercegovino

en: Convertible Marks
eo: Koverteblaj markoj

en: Botswana
eo: Botsvano

en: Bouvet Island
eo: Bouvet-insuloj

en: Norwegian Krone
eo: Norvega krono

en: Brazil
eo: Brazilo

en: Brazilian Real
eo: Brazila real

en: Brunei Darussalam
eo: Brunejo Darussalam

en: Brunei Dollar
eo: Bruneja dolaro

en: Bulgaria
eo: Bulgarujo

en: Bulgarian Lev
eo: Bulgara lev

en: Burkina Faso
eo: Burkina-Faso

en: Burundi
eo: Burundio

en: Burundi Franc
eo: Burunda franc

en: Cambodia
eo: Kamboĝo

en: Cameroon
eo: Kameruno

en: Canadian Dollar
eo: Kanada dolaro

en: Cape Verde
eo: Kabo-Verda

en: Cape Verde Escudo
eo: Kabo-Verda eskudo

en: Cayman Islands
eo: Kajmanaj insuloj

en: Cayman Islands Dollar
eo: Kajmanaj insuloj-dolaro

en: Central African Republic
eo: Centra Afrika Respubliko

en: Chad
eo: Ĉado

en: Chile
eo: Ĉilio

en: Chilean Peso
eo: Ĉilia peso

en: China
eo: Ĉinujo

en: Christmas Island
eo: Kristnaskaj insuloj

en: Cocos (Keeling) Islands
eo: Cocos (Keeling) Insuloj

en: Colombia
eo: Kolombio

en: Colombian Peso
eo: Kolombia peso

en: Comoro Franc
eo: Komorosa franc

en: Comoros
eo: Komoroso

en: Congo
eo: Kongo

en: Congo, The Democratic Republic Of
eo: Kongo, Demkratia Respubliko de

en: Franc Congolais
eo: Franc de Kongo

en: Cook Islands
eo: Cook-Insuloj

en: New Zealand Dollar
eo: Novzelanda dolaro

en: Costa Rica
eo: Kostariko

en: Costa Rican Colon
eo: Kostarika colon

en: Croatia
eo: Kroatujo

en: Croatian kuna
eo: Kroata kuna

en: Cuba
eo: Kubo

en: Cuban Peso
eo: Kuba peso

en: Cyprus Pound
eo: Cipra pound

en: Czech Koruna
eo: Ĉeĥa krono

en: Danish Krone
eo: Dana krono

en: Denmark
eo: Danlando

en: Djibouti
eo: Ĝibutio

en: Djibouti Franc
eo: Ĝibuta franc

en: Dominica
eo: Dominikio

en: Dominican Peso
eo: Dominika peso

en: Dominican Republic
eo: Dominika Respubliko

en: East Timor
eo: Orienta Timor

en: Timor Escudo
eo: Timora eskudo

en: Ecuador
eo: Ekvadoro

en: Egypt
eo: Egipto

en: Egyptian Pound
eo: Egipta pound

en: El Salvador
eo: Elsalvadoro

en: El Salvador Colon
eo: Elsalvadora colon

en: Equatorial Guinea
eo: Ekvatora Gineo

en: Eritrea
eo: Eritreo

en: Estonia
eo: Estlando

en: Ethiopia
eo: Etiopio

en: Ethiopian Birr
eo: Etiopa birr

en: Falkland Island (Malvinas)
eo: Falkland-insuloj (Malvinas)

en: Falkland Islands Pound
eo: Falkland-insuloj pound

en: Faeroe Islands
eo: Faroaj insuloj

en: Fiji
eo: Fiĝio

en: Fiji Dollar
eo: Fiĝia dolaro

en: French Guiana
eo: Franca Gineo

en: CFP Franc
eo: CFP-franko

en: French Polynesia
eo: Franca Polinezio

en: Franc Southern Territories
eo: Francaj sudaj teritorioj

en: Gabon
eo: Gabono

en: Dalasi
eo: Dalasio

en: Gambia
eo: Gambio

en: Georgia
eo: Georgio

en: German Mark
eo: Germana marko

en: Ghana
eo: Gano

en: Gibraltar
eo: Gibraltaro

en: Gibraltar Pound
eo: Gibraltara pound

en: Drachma
eo: draĥmo

en: Greenland
eo: Grenlando

en: Grenada
eo: Grenado

en: Guadeloupe
eo: Gvadeloupo

en: Guam
eo: Guamo

en: Guatemala
eo: Gvatemalo

en: Guinea
eo: Gineo

en: Guinea Franc
eo: Ginea franc

en: Guinea-Bissau
eo: Gineo-Bisao

en: Guinea-Bissau Peso
eo: Gineo-Bisaa peso

en: Guyana
eo: Gujano

en: Guyana Dollar
eo: Gujana dolaro

en: Haiti
eo: Haitio

en: Heard Island And McDonald Islands
eo: Heard-insuloj kaj McDonald insuloj

en: Holy See (Vatican City State)
eo: Sankta maro (Vatikana urba ŝato)

en: Honduras
eo: Honduraso

en: Hong Kong
eo: Honkongo

en: Hong Kong Dollar
eo: Honkonga dolaro

en: Forint
eo: Forinto

en: Hungary
eo: Hungarujo

en: Iceland
eo: Islando

en: Iceland Krona
eo: Islanda krono

en: India
eo: Hindujo

en: Indonesia
eo: Indonezio

en: Iran, Islamic Republic Of
eo: Irano, Islama Respubliko de

en: Iranian Rial
eo: Irana rial

en: Iraq
eo: Irako

en: Iraqi Dinar
eo: Iraka dinaro

en: Israel
eo: Israelo

en: New Israeli Sheqel
eo: Novisraela ŝekel

en: Jamaica
eo: Ĵamajko

en: Jamaican Dollar
eo: Ĵamajka dolaro

en: Jordan
eo: Jordano

en: Jordanian Dinar
eo: Jordana dinaro

en: Kazakhstan
eo: Kazaĥujo

en: Kenya
eo: Kenio

en: Kenyan Shilling
eo: Kenia ŝilingo

en: Kiribati
eo: Kiribato

en: Korea, Democratic People's Republic Of
eo: Koreio, Demokrata Popola Respubliko de

en: North Korean Won
eo: Nordkorea Won

en: Korea, Republic Of
eo: Koreio, Respubliko de

en: Kuwait
eo: Kuvajto

en: Kuwaiti Dinar
eo: Kuvajta dinaro

en: Kyrgyzstan
eo: Kirgisujo

en: Lao People's Democratic Republic
eo: Lao, Popola Demokrata Respubliko

en: Latvian Lats
eo: Latva lats

en: Lebanese Pound
eo: Libanona pound

en: Lebanon
eo: Libanono

en: Lesotho
eo: Lesoto

en: Liberia
eo: Liberio

en: Liberian Dollar
eo: Liberia dolaro

en: Libyan Arab Jamahiriya
eo: Libio, Araba jamahirija

en: Liechtenstein
eo: Liĥtenŝtejno

en: Swiss Franc
eo: Svisa franc

en: Lithuanian Litus
eo: Litova litus

en: Denar
eo: dinaro

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic Of
eo: Makedonio, Antaŭa Jugoslava Respubliko de

en: Madagascar
eo: Madagaskaro

en: Malagasy Franc
eo: Madagaskara franc

en: Malawi
eo: Malavo

en: Malaysia
eo: Malajsio

en: Malaysian Ringgit
eo: Malajsio ringgit

en: Maldives
eo: Maledivoj

en: Mali
eo: Malio

en: Maltese Lira
eo: Malta lira

en: Marshall Islands
eo: Marŝalinsuloj

en: Martinique
eo: Martiniko

en: Mauritania
eo: Maŭritanio

en: Ouguiya
eo: Ouguija

en: Mauritius
eo: Maŭricio

en: Mauritius Rupee
eo: Maŭrica rupee

en: Mayotte
eo: Majotio

en: Mexican Peso
eo: Meksika peso

en: Mexico
eo: Meksikio

en: Micronesia, Federated States Of
eo: Mikronezio, Federalaj Ŝtatoj de

en: Moldova, Republic Of
eo: Moldovo, Respubliko de

en: Moldovan Leu
eo: Moldova leu

en: Mongolia
eo: Mongolio

en: Montserrat
eo: Montserato

en: Moroccan Dirham
eo: Moroka dirĥamo

en: Morocco
eo: Moroko

en: Mozambique
eo: Mozambiko

en: Myanmar
eo: Mjanmaro

en: Namibia
eo: Namibio

en: Namibia Dollar
eo: Namiba dolaro

en: Nauru
eo: Naŭro

en: Nepal
eo: Nepalo

en: Nepalese Rupee
eo: Nepala rupee

en: Guilder
eo: guldeno

en: Netherlands Antilles
eo: Nederlandaj antiloj

en: New Caledonia
eo: Novkaledonio

en: Cordoba Oro
eo: Kordoba oro

en: Nicaragua
eo: Nikaragvo

en: Niger
eo: Nigero

en: Nigeria
eo: Nigerio

en: Niue
eo: Niuo

en: Norfolk Islands
eo: Norfolkinsuloj

en: Northern Mariana Islands
eo: Nordaj Marianaj Insuloj

en: Norway
eo: Norvegujo

en: Oman
eo: Omano

en: Rial Omani
eo: Omana rial

en: Pakistan
eo: Pakistanio

en: Pakistan Rupee
eo: Pakistana rupee

en: Palau
eo: Palao

en: Panama
eo: Panamo

en: Papua New Guinea
eo: Papuagineo

en: Paraguay
eo: Paragvajo

en: Peru
eo: Peruo

en: Philippine Peso
eo: Filipina peso

en: Philippines
eo: Filipinoj

en: Pitcairn
eo: Pitkairno

en: Poland
eo: Pollando

en: Puerto Rico
eo: Puertoriko

en: Qatar
eo: Kataro

en: Qatari Rial
eo: Katara rial

en: Romania
eo: Rumanujo

en: Russian Federation
eo: Rusio

en: Russian Ruble
eo: Rusa rublo

en: Rwanda
eo: Ruando

en: Rwanda Franc
eo: Ruanda franc

en: Saint Helena
eo: Sankta Heleno

en: Saint Helena Pound
eo: Sankta Helena pound

en: Saint Kitts And Nevis
eo: St. Kitso kaj Neviso

en: Saint Lucia
eo: St. Lucio

en: Saint Pierre And Miquelon
eo: St. Patro kaj Mikelon

en: Saint Vincent And The Grenadines
eo: St. Vincento kaj la Grenadinoj

en: Samoa
eo: Samoo

en: Sao Tome And Principe
eo: Sao-Tomeo kaj Principo

en: Saudi Arabia
eo: Saŭdarabio

en: Saudi Riyal
eo: Saŭda rijal

en: Senegal
eo: Senegalo

en: Seychelles
eo: Sejĉeloj

en: Seychelles Rupee
eo: Sejĉela rupee

en: Sierra Leone
eo: Siera-Leono

en: Singapore
eo: Singapuro

en: Singapore Dollar
eo: Singapura dolaro

en: Slovak Koruna
eo: Slovaka krono

en: Solomon Islands
eo: Solomoninsuloj

en: Solomon Islands Dollar
eo: Solomoninsula dolaro

en: Somali Shilling
eo: Somalia ŝilingo

en: Somalia
eo: Somalio

en: South Africa
eo: Sudafriko

en: Sri Lanka
eo: Srilanko

en: Sri Lanka Rupee
eo: Srilanka rupee

en: Sudan
eo: Sudano

en: Sudanese Dinar
eo: Sudana dinaro

en: Suriname
eo: Surinamo

en: Suriname Guilder
eo: Surinama guldeno

en: Svalbard And Jan Mayen
eo: Svalbard kaj Jan Majen

en: Swaziland
eo: Svazilando

en: Sweden
eo: Svedujo

en: Swedish Krona
eo: Sveda krono

en: Switzerland
eo: Svislando

en: Syrian Arab Republic
eo: Sirio, Araba Respubliko

en: Syrian Pound
eo: Siria pound

en: New Taiwan Dollar
eo: Novtajvana dolaro

en: Taiwan, Province Of China
eo: Tajvano, Provinco de Ĉinio

en: Tajikistan
eo: Taĝikujo

en: Tanzania, United Republic Of
eo: Tanzanio, Unuiĝinta Respubliko de

en: Tanzanian Shilling
eo: Tanzania ŝilingo

en: Thailand
eo: Tajlando

en: Pa'anga
eo: Paanga

en: Tonga
eo: Tongo

en: Trinidad And Tobago
eo: Trinidado kaj Tobago

en: Trinidad and Tobago Dollar
eo: Trinidada kaj Tobaga dolaro

en: Tunisia
eo: Tunizio

en: Tunisian Dinar
eo: Tuniza dolaro

en: Turkey
eo: Turkujo

en: Turkish Lira
eo: Turka lira

en: Turkmenistan
eo: Turkmenistano

en: Turks And Caicos Islands
eo: Turkaj kaj Kajkaj Insuloj

en: Tuvalu
eo: Tuvaluo

en: Uganda
eo: Ugando

en: Uganda Shilling
eo: Uganda ŝilingo

en: Ukraine
eo: Ukrainio

en: United Arab Emirates
eo: Unuiĝintaj Arabaj Emiratoj

en: US Dollar (Next day)
eo: US dolaro (sekvonta tago)

en: US Dollar (Same day)
eo: US dolaro (sama tago)

en: Peso Uruguayo
eo: Urugvaja peso

en: Uruguay
eo: Urugvajo

en: Uzbekistan
eo: Uzbekistano

en: Uzbekistan Sum
eo: Uzbekistana sum

en: Vanuatu
eo: Vanuatuo

en: Venezuela
eo: Venezuelo

en: Viet Nam
eo: Vietnamo

en: Virgin Islands
eo: Fraŭlaj insuloj

en: Wallis And Futuna
eo: Wallis kaj Futuna

en: Western Sahara
eo: Okcident-Saĥaro

en: Yemen
eo: Jemeno

en: Yemeni Rial
eo: Jemena rial

en: Yugoslavia
eo: Jugoslavio

en: Yugoslavian Dinar
eo: Jugoslava dinaro

en: Zambia
eo: Zambio

en: Zimbabwe
eo: Zimbabvo

en: Zimbabwe Dollar
eo: Zimbabva dolaro

en: All
eo: Ĉiuj

en: Empty
eo: Malplena

en: Enter the area name:
eo: Donu la areonomon:

en: Change Angle
eo: Ŝanĝi angulon

en: Angle:
eo: Angulo:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Angle
eo: Ŝanĝi angulon

en: Sheet Style
eo: Foliostilo

en: Select the sheet style to apply:
eo: Elektu la foliostilon aplikendan:

en: Could not find image %1.
eo: Ne troviĝis la bildo %1.

en: Could not load image %1.
eo: Ne eblis ŝargi la bildon %1.

en: Could not find sheet-style XML file '%1'.
eo: Ne troviĝis la foliostila XML-dosiero '%1'.

en: Parsing error in sheet-style XML file %1.
eo: Analizeraro en foliostila XML-dosiero %1.

en: Select Character
eo: Elekti literon

en: Cell Comment
eo: Ĉelkomento

en: <none>
eo: <neniu>

note: i18ncheckarg
en: equal to
eo: egala al

en: greater than
eo: pli granda ol

en: less than
eo: malpli granda ol

en: equal to or greater than
eo: egala aŭ pli granda ol

en: equal to or less than
eo: egala aŭ malpligranda ol

en: between
eo: inter

en: outside range
eo: ekster intervalo

en: different to
eo: diversa de

en: First Condition
eo: Unua kondiĉo

en: Second Condition
eo: Dua kondiĉo

en: Third Condition
eo: Tria kondiĉo

en: Cell is
eo: Ĉelo estas

en: Cell style
eo: Ĉelstilo

en: different from
eo: diversa de

en: If the first value is a number, the second value also has to be a number.
eo: Se la unua valoro estas nombro, la dua ankaŭ devas esti tia.

en: If the first value is a string, the second value also has to be a string.
eo: Se la unua valoro estas teskto, la dua ankaŭ devas esti tia.

en: Consolidate
eo: Firmigi

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Sum
eo: Sumo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Average
eo: Averaĝo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Count
eo: Nombro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Max
eo: Maks

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, Functions)
en: Product
eo: Multobligo

en: Variance
eo: Varieco

en: The range
    %1
    is too small
eo: La intervalo
    %1
    estas tro malgranda

en: The range
    %1
    is too large
eo: La intervalo
    %1
    estas tro granda

en: The ranges
    %1
    and
    %2
    have different size
eo: La intervaloj
    %1
    kaj
    %2
    estas diversgrandaj

[ctx: (qtundo-format)]
en: Consolidate
eo: Firmigi

en: The range
    %1
     is malformed
eo: La intervalo
    %1
     estas misformita

en: Inserting From Clipboard
eo: Enmeti el poŝo

en: There is no data in the clipboard.
eo: Estas neniuj datumoj en la poŝo.

en: There is no usable data in the clipboard.
eo: Estas neniuj uzeblaj datumoj en la poŝo

en: Text to Columns
eo: Teksto al kolumnoj

en: Cannot open input file.
eo: Ne eblas malfermi la dosieron.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Inserting From Clipboard
eo: Enmeti el poŝo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Inserting Text File
eo: Enmetante tekstdosieron

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text to Columns
eo: Teksto al kolumnoj

en: Insert Data From Database
eo: Enmeti datumojn el datumbazo

en: Type:
eo: Tipo:

en: User name:
    (if necessary)
eo: Uzantonomo:
    (se necese)

en: Host:
eo: Komputilo:

en: Port:
    (if necessary)
eo: Pordo:
    (se necesita)

en: Database name:
eo: Datumbaza nomo:

en: Password:
    (if necessary)
eo: Pasvorto:
    (se necese)

en: Select tables:
eo: Elekti tabelojn:

en: Tables
eo: Tabeloj

en: Select columns:
eo: Elekti kolumnojn:

en: Column
eo: Kolumno

en: Table
eo: Tabelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Match all of the following (AND)
eo: Konvenas al ĉiuj el la sekvaj (AND)

en: Match any of the following (OR)
eo: Konvenas al iu el la sekvaj (OR)

en: equals
eo: egala al

en: not equal
eo: ne egala al

en: in
eo: en

en: not in
eo: ne en

en: like
eo: simile al

en: greater
eo: pli granda ol

en: lesser
eo: malpli granda ol

en: greater or equal
eo: pli granda ol aŭ egala al

en: less or equal
eo: mapli granda ol aŭ egala al

en: Sorted by
eo: Ordigi laŭ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Ascending
eo: Pligrandiĝante

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Order)
en: Descending
eo: Malpligrandiĝante

en: Distinct
eo: Unika

en: Query Options
eo: Serĉopcioj

en: SQL query:
eo: SQL serĉo:

en: Insert in region
eo: Enmeti en regionon

en: Starting in cell
eo: Komenci en ĉelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, resultButton)
en: Result
eo: Rezulto

en: You cannot specify a table here.
eo: Vi ne povas doni tabelon ĉi tie.

en: You have to specify a valid region.
eo: Necesas ke vi donu validan regionon.

en: You have to specify a valid cell.
eo: Necesas ke vi donu validan ĉelon.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Data From Database
eo: Enmeti datumojn el datumbazo

en: The port must be a number
eo: Pordo devas esti nombro

en: Connecting to database...
eo: Kontaktante al datumbazo...

en: Connected. Retrieving table information...
eo: Kontaktante. Ricevante tabelinformon...

en: This database contains no tables
eo: Tiu datumbazo havas neniun tabelon

en: Driver could not be loaded
eo: Ne eblis ŝargi pelilon.

en: You have to select at least one table.
eo: Necesas ke vi elektu almenaŭ unu tabelon.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, Operator) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseField) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, BaseItem) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, None)
en: None
eo: Neniu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_9) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, textButton)
en: Text
eo: Teksto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_8)
en: Time
eo: Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_7)
en: Date
eo: Dato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_6)
en: Fraction
eo: Frakcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_5)
en: Currency
eo: Mono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_4)
en: Money
eo: Mono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_3)
en: Percent
eo: Procento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton)
en: Generic
eo: Komuna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_2)
en: Number
eo: Nombro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioButton_10)
en: Date and Time
eo: Dato kaj Tempo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Currency:
eo: Mono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Format:
eo: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Postfix:
eo: Sufikso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Precision:
eo: Precizeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Prefix:
eo: Prefikso:

en: Language: %1
eo: Lingvo: %1

en: Default number format: %1
eo: Apriora nombroformato: %1

note: i18ncheckarg
en: Long date format: %1
eo: Longa datoformato: %1

en: Short date format: %1
eo: Konciza datoformato: %1

en: Time format: %1
eo: Tempoformato: %1

en: Currency format: %1
eo: Monformato: %1

en: More Options
eo: Pli da opcioj

en: Search entire sheet
eo: Priserĉi tutan folion

en: Search in:
eo: Serĉi en:

en: Cell Values
eo: Ĉelvaloroj

en: Comments
eo: Komentoj

en: Search direction:
eo: Serĉdirekto:

en: Across then Down
eo: Trans, poste malsupren

en: Down then Across
eo: Malspuren, poste trans

en: Fewer Options
eo: Malpli da opcioj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Varying (No Change)
eo: Varianta (Neniu ŝanĝo)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo)
en: Roman
eo: Romia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, style_combo)
en: Italic
eo: Kursiva

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, ValueType)
en: Normal
eo: Normala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, weight_combo)
en: Bold
eo: Grasa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
eo: Koloro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, underline)
en: Underline
eo: Substrekita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
eo: Grandeco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
eo: Graseco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
eo: Stilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, strike)
en: Strike out
eo: Trastrekita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function
eo: Funkcio

en: Insert function
eo: Enmeti funkcion

en: Help
eo: Helpo

en: Parameters
eo: Parametroj

en: This function has no parameters.
eo: Tiu funkcio ne havas parametrojn.

en: Description is not available.
eo: Priskribo nw haveblas.

en: Goal Seek
eo: Ripeta rekalkulo

en: Cell reference is invalid.
eo: Ĉelreferenco ne estas valida.

en: Target value is invalid.
eo: Celvaloro ne estas valida.

en: Source cell must contain a numeric value.
eo: La fontĉelo devas enhavi numeran valoron.

en: Target cell must contain a formula.
eo: La celĉelo devas enhavi formulon.

en: Starting...
eo: Komencante..

en: Iteration:
eo: Paŝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label5)
en: New value:
eo: Nova valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Set cell:
eo: Doni ĉelon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: To value:
eo: Al valoro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: By changing cell:
eo: Ŝanĝante ĉelon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label6)
en: Current value:
eo: Nuna valoro:

en: Goto Cell
eo: Iri al ĉelo

en: Enter cell:
eo: Donu ĉelon:

en: Insert
eo: Enmeti

en: Move towards right
eo: Movi dekstren

en: Move towards bottom
eo: Movi malsupren

en: Insert rows
eo: Enŝovi liniojn

en: Insert columns
eo: Enŝovi kolumnojn

en: Insert Cells
eo: Enŝovi ĉelojn

en: Move towards left
eo: Movi maldekstren

en: Move towards top
eo: Movi supren

en: Remove rows
eo: Forigi liniojn

en: Remove columns
eo: Forigi kolumnojn

en: Remove Cells
eo: Forigi ĉelojn

en: Style
eo: Stilo

[ctx: Name of the style]
en: Name:
eo: Nomo:

en: Inherit style:
eo: Heredi stilon:

en: Default
eo: Apriora

en: A style with this name already exists.
eo: Stilo de tiu nomo jam ekzistas.

en: Cell Format
eo: Ĉeloformato

en: &General
eo: &Ĝenerale

en: &Data Format
eo: &Datumformato

en: &Font
eo: &Tiparo

en: &Position
eo: &Pozicio

en: &Border
eo: &Limo

en: Back&ground
eo: &Fono

en: &Cell Protection
eo: &Ĉelprotekto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Format
eo: Ŝanĝi formaton

en: Scientific
eo: Scienca

en: Custom
eo: Propra

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Halves 1/2
eo: Duonoj 1/2

en: Quarters 1/4
eo: Kvaronoj 1/4

en: Eighths 1/8
eo: Okonoj 1/8

en: Sixteenths 1/16
eo: Deksesonoj 1/16

en: Tenths 1/10
eo: Dekonoj 1/10

en: Hundredths 1/100
eo: Centonoj 1/100

en: One digit 5/9
eo: Unu cifero 5/9

en: Two digits 15/22
eo: Du ciferoj 5/22

en: Three digits 153/652
eo: Tri ciferoj 153/652

en: System:
eo: Sistemo:

en: Dolor Ipse
eo: Eĥoŝanĝo ĉiuĵaŭde

en: Default width (%1 %2)
eo: Apriora larĝeco (%1 %2)

en: Default height (%1 %2)
eo: Apriora alteco (%1 %2)

en: Preselect
eo: Antaŭelektita

en: Pattern
eo: Ŝablono

en: Customize
eo: Agordi

en: Background color:
eo: Fonkoloro:

en: No Color
eo: Neniu koloro

en: Insert Link
eo: Enmeti ligon

en: Internet
eo: Interreto

en: Text to display:
eo: Montrenda teksto:

en: Internet address:
eo: Interreta adreso:

en: File location:
eo: Dosierloko:

en: Recent file:
eo: Lasttempe uzita dosiero:

en: No Entries
eo: Neniuj eroj

en: Cell
eo: Ĉelo

en: Internet address is empty
eo: Interreta adreso estas malplena

en: Mail address is empty
eo: Retpoŝtadreso estas malplena

en: File name is empty
eo: Dosiernomo estas malplena

en: Destination cell is empty
eo: Celĉelo estas malplena

en: Custom Lists
eo: Propraj listoj

en: List:
eo: Listo:

en: Entry:
eo: Ero:

en: Cancel
eo: Nuligi

en: New
eo: Nova

en: Modify
eo: Modifi

en: Copy
eo: Kopii

en: Do you really want to remove this list?
eo: Ĉu vere vi volas forigi tiun liston?

en: Remove List
eo: Forigi liston

en: &Select
eo: &Elekti

en: Area: %1
eo: Areo: %1

en: &New...
eo: &Nova...

en: &Edit...
eo: R&edakti...

en: Cells:
eo: Ĉeloj:

en: Sheet:
eo: Tabelo:

en: Area name:
eo: Areonomo:

en: Paste Inserting Cells
eo: Enmeti enŝovante ĉelojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Field
eo: Ero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Condition
eo: Kondiĉo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Value
eo: Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Labels
eo: Etikedoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Values
eo: Valoroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SortBy)
en: Sort By
eo: Ordigi laŭ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, horizontalGroup) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
eo: Normale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Left
eo: Liva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center)
en: Center
eo: Centra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Right
eo: Dekstra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Vertical
eo: Vertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Top
eo: Supro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
eo: Meze

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Bottom
eo: Malsupra

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
eo: Rotacio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Indent
eo: Deŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mergeCell)
en: Merge cells
eo: Kunigi ĉelojn

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sizeCellGroup)
en: Size of Cell
eo: Grandeco de ĉelo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultHeight)
en: Default height (%1)
eo: Apriora alteco (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Height:
eo: Alteco:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QFrame, m_heightPanel)
en: Set the height of the cell.
eo: Meti la altecon de la ĉelo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, defaultWidth)
en: Default width (%1)
eo: Apriora larĝeco (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Width:
eo: Larĝeco:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Text Option
eo: Tekstopcio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, multi)
en: Wrap text
eo: Faldi tekston

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, vertical)
en: Vertical text
eo: Vertikala teksto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
eo: Presado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bDontPrint)
en: &Do not print text
eo: &Ne presi la tekston

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
eo: Protekto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideAll)
en: Hide &all
eo: Kaŝi ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bIsProtected)
en: &Protected
eo: &Protektita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
eo: &Kaŝi formulon

en: Resize Row
eo: Ŝanĝi grandecon de linio

en: Resize Column
eo: Ŝanĝi grandecon de kolumno

en: Series
eo: Serio

en: Insert Values
eo: Enmeti valorojn

en: Type
eo: Tipo

en: Linear (2,4,6,...)
eo: Lineara (2,4,8,...)

en: Geometric (2,4,8,...)
eo: Geometria (2,4,8,...)

en: Start value:
eo: Komencvaloro:

en: Stop value:
eo: Finvaloro:

en: Step value:
eo: Paŝvaloro:

en: End and start value must be positive.
eo: Fina kaj komenca valoro devas esti pozitivaj.

en: End value must be greater than the start value or the step must be less than '1'.
eo: La fina valoro devas esti pli granda ol la komenca valoro aŭ la paŝvaloro devas esti malpli ol '1'.

en: Step is negative.
eo: Paŝo estas negativa.

en: The step value must be greater than zero; otherwise, the linear series is infinite.
eo: La paŝvaloro devas esti pli granda ol nul. Aliokaze la linia serio estus senfina.

en: If the start value is greater than the end value the step must be less than zero.
eo: Se la komenca valoro estas pli granda ol la fina valoro la paŝvaloro devas esti malpli ol nulo.

en: If the step is negative, the start value must be greater then the end value.
eo: Se la paŝo estas negativa, la komencvaloro devas esti pli granda ol la fina valoro.

en: Show Columns
eo: Montri kolumno(j)n

en: Select hidden columns to show:
eo: Elektu kaŝitajn kolumnojn por montri:

en: Show Rows
eo: Montri linio(j)n

en: Select hidden rows to show:
eo: Elektu kaŝitajn liniojn por montri:

en: Column: %1
eo: Kolumno: %1

en: Row: %1
eo: Linio: %1

en: Show Sheet
eo: Montri tabelon

en: Select hidden sheets to show:
eo: Elektu kaŝitajn foliojn por montri:

en: Column %1
eo: Kolumno %1

en: Row %1
eo: Linio %1

en: Sort
eo: Ordigi

en: Special Paste
eo: Aparta enŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, everythingButton)
en: Everything
eo: Ĉion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, commentButton)
en: Comment
eo: Komenton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noBorderButton)
en: Everything without border
eo: Ĉion krom rando

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Operation
eo: Operacio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, overwriteButton)
en: Overwrite
eo: Anstataŭigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, additionButton)
en: Addition
eo: Aldono

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, multiplicationButton)
en: Multiplication
eo: Multipliko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, divisionButton)
en: Division
eo: Divizio

en: All Styles
eo: Ĉiuj stiloj

en: Custom Styles
eo: Propraj stiloj

en: Hierarchical
eo: Hierarkia

en: &Modify...
eo: &Modifi...

en: &Delete...
eo: &Forigu...

en: style%1
eo: stilo%1

en: Subtotals
eo: Subsumoj

en: Remove All
eo: Forigi ĉion

en: Grand Total
eo: Granda sumo

en: Column '%1'
eo: Kolumno '%1'

en: CountA
eo: NombroA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryBelow)
en: &Summary below data
eo: &Resumo sub la datoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_summaryOnly)
en: Summary &only
eo: &Nur resumo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_useFunctionLabel)
en: Use function:
eo: Uzi funkcion:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_addSubtotalToLabel)
en: Add Subtotal to:
eo: Aldoni subsumon al:

en: Validity
eo: Valideco

en: Clear &All
eo: Forigi ĉ&ion

en: Allow:
eo: Permesi:

en: Integer
eo: Entjero

en: Text Length
eo: Tekstlongeco

en: List
eo: Listo

en: Allow blanks
eo: Permesi spacojn

en: Data:
eo: Datumoj:

en: Minimum:
eo: Minimumo:

en: Maximum:
eo: Maksimumo:

en: Date:
eo: Dato:

en: Date minimum:
eo: Datominimumo:

en: Date maximum:
eo: Datomaksimumo:

en: Time:
eo: Tempo:

en: Time minimum:
eo: Tempominimumo:

en: Time maximum:
eo: Tempomaksimumo:

en: Number:
eo: Nombro:

en: Entries:
eo: Eroj:

en: &Error Alert
eo: &Eraroaverto

en: Action:
eo: Ago:

en: Stop
eo: Halti

en: Warning
eo: Averto

en: Information
eo: Informoj

[ctx: Title of message]
en: Title:
eo: Titolo:

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Error
eo: Eraro

en: This is not a valid value.
eo: Tio ne estas valida valoro.

en: This is not a valid time.
eo: Tio ne estas valida tempo.

en: This is not a valid date.
eo: Tio ne estas valida dato.

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
eo: Entjero (ekz. 1; 132; 2344)

en: A truth value (TRUE or FALSE)
eo: Verecvaloro (VERA aŭ MALVERA)

en: A floating point value (like 1.3, 0.343, 253 )
eo: Reelo (ekz. 1,3; 0,343; 253)

en: Any kind of value
eo: Ĉia ajn valoro

en: A range of strings
eo: Intervalo de literĉenoj

en: A range of whole numbers (like 1, 132, 2344)
eo: Intervalo de entjeroj (1; 132; 2344)

en: A range of truth values (TRUE or FALSE)
eo: Intervalo de verecvaloroj (VERA aŭ MALVERA)

en: A range of floating point values (like 1.3, 0.343, 253 )
eo: Intervalo de reeloj (1,3; 0,343; 253)

en: A range of any kind of values
eo: Intervalo de ĉiaj ajn valoroj

en: <br><b>Type:</b> %1
eo: <br><b>Tipo:</b> %1

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Related Functions
eo: Najbaraj funkcioj

en: First number
eo: Unua nombro

en: Second number
eo: Dua nombro

en: Conversion
eo: Konverto

en: Bool value to convert
eo: La konvertenda BOOL valoro

en: BOOL2STRING(value)
eo: BOOL2STRING(valoro)

en: BOOL2STRING(true) returns "True"
eo: BOOL2STRING(true) estas "True"

en: BOOL2STRING(false) returns "False"
eo: BOOL2STRING(false) estas "False"

en: Integer value to convert
eo: La konvertenda INTEGER valoro

en: INT2BOOL(value)
eo: INT2BOOL(valoro)

en: INT2BOOL(1) returns true
eo: INT2BOOL(1) estas true

en: INT2BOOL(0) returns false
eo: INT2BOOL(0) estas false

en: OR(INT2BOOL(1); false) returns true
eo: OR(INT2BOOL(1), false) estas true

en: BOOL2INT(value)
eo: BOOL2INT(valoro)

en: BOOL2INT(True) returns 1
eo: BOOL2INT(True) estas 1

en: BOOL2INT(False) returns 0
eo: BOOL2INT(False) estas 0

en: Number to convert into string
eo: Numero konvertenda al teksto

en: NUM2STRING(value)
eo: NUM2STRING(valoro)

en: NUM2STRING(10) returns "10"
eo: NUM2STRING(10) estas "10"

en: NUM2STRING(2.05) returns "2.05"
eo: NUM2STRING(2.05) estas "2.05"

en: =find("101";NUM2STRING(A1)) (A1 = 2.010102) returns True
eo: =find("101";NUM2STRING(A1)) (A1 = 2.010102) estas True

en: A one character string to convert
eo: Unu-litera teksto (signo) por konverti

en: The CHARTOASCII() function returns the ASCII code for the given character.
eo: La CHARTOASCII()-funkcio redonas la ASCI-kodon de la donita signo.

en: CHARTOASCII(value)
eo: CHARTOASCII(valoro)

en: CHARTOASCII("v") returns 118
eo: CHARTOASCII("v") estas 118

en: CHARTOASCII(r) is an error. The character must be in quotes.
eo: CHARTOASCII(r) estas eraro. La signo devas esti en citiloj.

en: The ASCII values to convert
eo: La konvertenda(j) ASCII-valoro(j)

en: The ASCIITOCHAR() function returns the character for each given ASCII code
eo: La ASCIITOCHAR()-funkcio redonas la signon por ĉiu donitan ASCII-kodon

en: ASCIITOCHAR(value)
eo: ASCIITOCHAR(valoro)

en: ASCIITOCHAR(118) returns "v"
eo: ASCIITOCHAR(118) estas "v"

en: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) returns "KDE"
eo: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) estas "KDE"

en: Value in X
eo: Valoro en X

en: Value in Y
eo: Valoro en Y

en: The POLR() function returns the radius corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
eo: La funkcio POLR() redonas la radiuson respondantan al la pozicio de punkto en kartezia sistemo.

en: POLR(X;Y)
eo: POLR( X;Y )

en: POLR(12;12) returns 16.9705
eo: POLR(12;12) redonas 16.9705

en: POLR(12;0) returns 12
eo: POLR(12;0) redonas 12

en: The POLA() function returns the angle (in radians) corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
eo: La funkcio POLA() redonas la angulon (en "rad") respondantan al la pozicio de punkto en kartezia sistemo.

en: POLA(X;Y)
eo: POLA( X;Y )

en: POLA(12;12) returns 0.78539816
eo: POLA(12;12) estas 0.78539816

en: POLA(12;0) returns 0
eo: POLA(12;0) estas 0

en: POLA(0;12) returns 1.5707
eo: POLA(0;12) estas 1.5707

en: Radius
eo: Radiuso

en: Angle (radians)
eo: Angulo (rad)

en: The CARX() function returns the X position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
eo: La funkcio CARX() redonas la X-koordinaton respondante al la pozico de punkto en polara sistemo.

en: CARX(Radius;Angle)
eo: CARX( Radiuso;Angulo )

en: CARX(12;1.5707) returns 0.00115592
eo: CARX(12;1.5707) redonas 0.00115592

en: CARX(12;0) returns 12
eo: CARX(12;0) redonas 12

en: The DECSEX() function converts a double value to a time value.
eo: La funkcio DECSEX() konvertas duoble precizan reelon al tempovaloro.

en: DECSEX(double)
eo: DEC2HEX(duobla reelo)

en: DECSEX(1.6668) returns 1:40
eo: DECSEX(1.6668) donas 1:40

en: DECSEX(7.8) returns 7:47
eo: DECSEX(7.8) donas 7:47

en: Hours
eo: Horoj

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Seconds
eo: Sekundoj

en: The SEXDEC() function returns a decimal value. You can also supply a time value.
eo: La funkcio SEXDEC() redonas la dekuman valoron de tempoesprimo.

en: SEXDEC(time value) or SEXDEC(hours;minutes;seconds)
eo: SEXDEC(tempovaloro) aŭ SEXDEC(horoj,minutoj,sekundoj)

en: SEXDEC(1;5;7) returns 1.0852778
eo: SEXDEC(1;5;7) redonas 1.0852778

en: DECSEX("8:05") returns 8.08333333
eo: DECSEX("8:05") redonas 8.08333333

en: The CARY() function returns the Y position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
eo: La funkcio CARY() redonas la Y-koordinaton respondante al la pozico de punkto en polara sistemo.

en: CARY(Radius;Angle)
eo: CARY(radiuso,angulo)

en: CARY(12;1.5707) returns 12
eo: CARY(12;1.5707) redonas 12

en: CARY(12;0) returns 0
eo: CARY(12;0) redonas 0

en: ROMAN(Number)
eo: ROMAN(nombro)

en: ROMAN(99) returns "XCIX"
eo: ROMAN(99) redonas "XCIX"

en: ROMAN(-55) returns "Err"
eo: ROMAN(-55) redonas "Err"

en: Numeral
eo: Nombro

en: The ARABIC() function converts a roman numeral into a number.
eo: La funkcio ARABIC() ŝanĝas romanan nombrosignon al numero.

en: ARABIC(Numeral)
eo: ARABIC(nombro)

en: ARABIC("IV") returns 4
eo: ARABIC("IV") donas 4

en: ARABIC("XCIX") returns 99
eo: ARABIC("XCIX") donas 99

en: Date & Time
eo: Dato & Tempo

en: Method (optional)
eo: Metodo (opcia)

en: WEEKDAY("2002-02-22"; 2) returns 5
eo: WEEKDAY("2002-02-22"; 2) donas 5

en: Date1
eo: Datum1

en: Date2
eo: Datum2

en: Method
eo: Metodo

en: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; FALSE) returns 59
eo: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; FALSE) donas 59

en: The TIMEVALUE() function returns a number (between 0 and 1) representing the time of day.
eo: La funkcio TIMEVALUE() donas numeron (inter 0 kaj 1) reprezentanta la tempon de tago.

en: TIMEVALUE(time)
eo: TIMEVALUE(tempo)

en: TIMEVALUE("10:05:02") returns 0.42
eo: TIMEVALUE("10:05:02") donas 0.42

en: DATEVALUE(date)
eo: DATEVALUE(dato)

en: Months
eo: Monatoj

en: EDATE(date; months)
eo: EDATE(dato; monatoj)

en: EOMONTH(date; months)
eo: EOMONTH(dato; monatoj)

en: MONTH(date)
eo: MONTH(dato)

en: DAY(date)
eo: DAY(dato)

en: HOUR(time)
eo: HOUR(tempo)

en: The MINUTE functions returns the minutes of a time. If no parameter is specified the current minute is returned.
eo: La funkcio MINUTE redonas la minuton de tempo. Se neniu parametro estas specifita, la aktuala minuto estas redonata.

en: MINUTE(time)
eo: MINUTE(tempo)

en: The SECOND functions returns the seconds of a time. If no parameter is specified the current second is returned.
eo: La funkcio SECOND redonas la sekundon de tempo. Se neniu parametro estas specifita, la aktuala sekundo estas redonata.

en: SECOND(time)
eo: SECOND(tempo)

en: First (earlier) date value
eo: Unua (malplifrua) datvaloro

en: Second date value
eo: Dua datvaloro

en: Calculation mode
eo: Kalkultipo

en: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") returns 4
eo: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") donas 4

en: Year
eo: Jaro

en: Month
eo: Monato

en: Day
eo: Tago

en: The DAYOFYEAR() function returns the number of the day in the year (1...365).
eo: La funkcio DayOfYear() redonas la numeron de la tago en la jaro (1...365).

en: DAYOFYEAR(year;month;date)
eo: DAYOFYEAR(jaro; monato; tago)

en: DAYOFYEAR(2000;12;1) returns 336
eo: DAYOFYEAR(2000;12;1) redonas 336

en: DAYOFYEAR(2000;2;29) returns 60
eo: DAYOFYEAR(2000;2;29) redonas 60

en: The DATE() function returns the date formatted with local parameters.
eo: La funkcio date() redonas la daton laŭ landa/lingva konvencio.

en: DATE(year;month;date)
eo: DATE(jaro;monato;tago)

en: DATE(2000;5;5) returns Friday 05 May 2000
eo: DATE(2000;5;5) redonas "Vendredo, la 5a de Majo 2000"

en: The TIME() function returns the time formatted with local parameters.
eo: La funkcio time() redonas la tempon laŭ landa/lingva konvencio.

en: TIME(hours;minutes;seconds)
eo: TIME(horoj;minutoj;sekundoj)

en: TIME(10;2;2) returns 10:02:02
eo: TIME(10;2;2) redonas 10:02:02

en: TIME(10;70;0) returns 11:10:0
eo: TIME(10;70;0) redonas 11:10:0

en: TIME(10;-40;0) returns 9:20:0
eo: TIME(10;-40;0) redonas 9:20:0

en: The HOURS() function returns the value of the hours in a time expression.
eo: La funkcio hours() redonas la horojn de tempoesprimo.

en: HOURS(time)
eo: HOURS(tempo)

en: HOURS("10:5:2") returns 10
eo: HOURS("10:5:2") redonas 10

en: The function ISLEAPYEAR() returns True if the given year is leap.
eo: La funkcio ISLEAPYEAR() donas True se la donita jaro estas superjaro.

en: ISLEAPYEAR(year)
eo: ISLEAPYEAR(jaro)

en: ISLEAPYEAR(2000) returns True
eo: ISLEAPYEAR(2000) redonas True

en: DAYSINMONTH(year;month)
eo: DAYSINMONTH(jaro;monato)

en: DAYSINMONTH(2000;2) returns 29
eo: DAYSINMONTH(2000;2) redonas 29

en: The function DAYSINYEAR() returns the number of days in the given year.
eo: La funkcio daysInYear() redonas la nombron de tagoj en la donita jaro.

en: DAYSINYEAR(year)
eo: DAYSINYEAR(jaro)

en: DAYSINYEAR(2000) returns 366
eo: DAYSINYEAR(2000) estas 366

en: The function WEEKSINYEAR() returns the number of weeks in the given year.
eo: La funkcio weeksInYear() redonas la nombron de semajnoj en la donita jaro.

en: WEEKSINYEAR(year)
eo: WEEKSINYEAR(jaro)

en: WEEKSINYEAR(2000) returns 52
eo: WEEKSINYEAR(2000) estas 52

en: The MINUTES() function returns the value of the minutes in a time expression.
eo: La funkcio minutes() redonas la minutojn de tempoesprimo.

en: MINUTES(time)
eo: MINUTES(tempo)

en: MINUTES("10:5:2") returns 5
eo: MINUTES("10:5:2") estas 5

en: The SECONDS() function returns the value of the seconds in a time expression.
eo: La funkcio seconds() redonas la sekundojn de tempoesprimo.

en: SECONDS(time)
eo: SECONDS(tempo)

en: SECONDS("10:5:2") returns 2
eo: SECONDS("10:5:2") estas 2

en: Number of day in week (1..7)
eo: Day(): Numero de la tago en la semajno (1..7)

en: DAYNAME(weekday)
eo: DAYNAME(tagnumero)

en: DAYNAME(1) returns Monday (if the week starts on Monday)
eo: DAYNAME(1) redonas "Lundo" (se la semajno komenciĝas lunde)

en: Number of month (1..12)
eo: Numero de la monato (1..12)

en: The MONTHNAME() function returns the name of the month (1...12).
eo: La funcio MONTHNAME() redonas la nomon de la monato (1..12).

en: MONTHNAME(number)
eo: MONTHNAME(nombro)

en: MONTHNAME(5) returns May
eo: MONTHNAME(5) redonas "Majo"

en: The CURRENTDATE() function returns the current date. It is equivalent to the TODAY function.
eo: La funcio CURRENTDATE() redonas la aktualan daton. Ĝi egalas al la funkcio TODAY.

en: CURRENTDATE() returns "Saturday 13 April 2002"
eo: CURRENTDATE() redonas "Sabato, la 13a de Aprilo 2002"

en: The TODAY() function returns the current date.
eo: La funkcio TODAY redonas la aktualan daton.

en: TODAY() returns "Saturday 13 April 2002"
eo: TODAY() redonas "Sabato, la 13a de Aprilo 2002"

en: The NOW() function returns the current date and time. It is identical with CURRENTDATETIME and provided for compatibility with other applications.
eo: La funcio NOW() redonas la aktualan daton kaj tempon. Ĝi egalas al CURRENTDATETIME kaj ĝi estas donata por kongrueco al aliaj aplikaĵoj.

en: NOW() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
eo: NOW() redonas "Sabato, la 13a de Aprilo 2002 19:12:01"

en: The CURRENTDATETIME() function returns the current date and time.
eo: La funkcio CURRENTDATETIME() redonas la nunan daton kaj tempon.

en: CURRENTDATETIME() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
eo: CURRENTDATETIME() redonas "Sabato, la 13a de Aprilo 2002 19:12:01"

en: The CURRENTTIME() function returns the current time formatted with local parameters.
eo: La funkcio currentTime() redonas la nunan tempon laŭ landa/lingva konvencio.

en: CURRENTTIME() returns "19:12:01"
eo: CURRENTTIME() redonas "19:12:01"

en: EASTERSUNDAY(year)
eo: EASTERSUNDAY(jaro)

en: EASTERSUNDAY(2003) returns "20th April 2003"
eo: EASTERSUNDAY() redonas "20a de Aprilo 2003"

en: Base
eo: Bazo

en: The BASE() function converts a number from base-10 to a string value in a target base from 2 to 36.
eo: La funkcio BASE() konvertas dekuma nombro al signoĉeno kun x-uma nombro kun (2 &lt;= x &lt;= 36).

en: BASE(128;8) returns "200"
eo: BASE(128;8) donas "200"

en: Order of the function
eo: Sinsekvo de la funkcio

en: From unit
eo: De unuo

en: To unit
eo: Al unuo

en: Lower limit
eo: Malsupra limo

en: Upper limit
eo: Supra limo

en: The value to convert
eo: La konvertenda valoro

en: DEC2BIN(value)
eo: DEC2BIN(valoro)

en: DEC2BIN(12) returns "1100"
eo: DEC2BIN(12) redonas "1100"

en: DEC2BIN(55) returns "110111"
eo: DEC2BIN(55) redonas "110111"

en: DEC2HEX(value)
eo: DEC2HEX(valoro)

en: DEC2HEX(12) returns "c"
eo: DEC2HEX(12) redonas "c"

en: DEC2HEX(55) returns "37"
eo: DEC2HEX(55) redonas "37"

en: DEC2OCT(value)
eo: DEC2OCT(valoro)

en: DEC2OCT(12) returns "14"
eo: DEC2OCT(12) redonas "14"

en: DEC2OCT(55) returns "67"
eo: DEC2OCT(55) redonas "67"

en: OCT2BIN(value)
eo: OCT2BIN(valoro)

en: OCT2BIN("12") returns "1010"
eo: OCT2BIN("12") redonas "1010"

en: OCT2BIN("55") returns "101101"
eo: OCT2BIN("55") redonas "101101"

en: OCT2DEC(value)
eo: OCT2DEC(valoro)

en: OCT2DEC("12") returns 10
eo: OCT2DEC("12") redonas 10

en: OCT2DEC("55") returns 45
eo: OCT2DEC("55") redonas 45

en: OCT2HEX(value)
eo: OCT2HEX(valoro)

en: BIN2DEC(value)
eo: BIN2DEC(valoro)

en: BIN2DEC("1010") returns 10
eo: BIN2DEC("1010") redonas 10

en: BIN2DEC("11111") returns 31
eo: BIN2DEC("11111") redonas 31

en: BIN2OCT(value)
eo: BIN2OCT(valoro)

en: BIN2OCT("1010") returns "12"
eo: BIN2OCT("1010") redonas  "12"

en: BIN2OCT("11111") returns "37"
eo: BIN2OCT("11111") redonas "37"

en: BIN2HEX(value)
eo: BIN2HEX(valoro)

en: BIN2HEX("1010") returns "a"
eo: BIN2HEX("1010") redonas "a"

en: BIN2HEX("11111") returns "1f"
eo: BIN2HEX("11111") redonas "1f"

en: HEX2DEC(value)
eo: HEX2DEC(valoro)

en: HEX2DEC("a") returns 10
eo: HEX2DEC("a") redonas 10

en: HEX2DEC("37") returns 55
eo: HEX2DEC("37") redonas 55

en: HEX2OCT(value)
eo: HEX2OCT(valoro)

en: HEX2OCT("a") returns "12"
eo: HEX2OCT("a") redonas  "12"

en: HEX2OCT("37") returns "67"
eo: HEX2OCT("37") redonas "67"

en: HEX2BIN(value)
eo: HEX2BIN(valoro)

en: HEX2BIN("a") returns "1010"
eo: HEX2BIN("a") redonas "1010"

en: HEX2BIN("37") returns "110111"
eo: HEX2BIN("37") redonas "110111"

en: Real coefficient
eo: Reela koeficiento

en: Imaginary coefficient
eo: Imaginara koeficiento

en: The COMPLEX(real;imag) returns a complex number of form x+yi.
eo: La funkcio COMPLEX(reala,imaginara) redonas kompleksan nombron de la formo x+yi.

en: COMPLEX(real;imag)
eo: COMPLEX(reala;imaginara)

en: COMPLEX(1.2;3.4) returns "1.2+3.4i"
eo: COMPLEX(1.2;3.4) donas "1.2+3.4i"

en: COMPLEX(0;-1) returns "-i"
eo: COMPLEX(0;-1) donas "-i"

en: Complex number
eo: Kompleksa nombro

en: The IMAGINARY(string) returns the imaginary coefficient of a complex.
eo: La funkcio IMAGINARY(signoĉeno) redonas imaginaran koeficienton de kompleksa nombro.

en: IMAGINARY(string)
eo: IMAGINARY(signoĉeno)

en: IMAGINARY("1.2+3.4i") returns 3.4
eo: IMAGINARY("1.2+3.4i") donas 3.4

en: IMAGINARY("1.2") returns 0
eo: IMAGINARY("1.2") donas 0

en: The IMREAL(string) returns the real coefficient of a complex.
eo: La funkcio IMREAL(signoĉeno) redonas la realan koeficienton de kompleksa nombro.

en: IMREAL(string)
eo: IMREAL(signoĉeno)

en: IMREAL("1.2+3.4i") returns 1.2
eo: IMREAL("1.2+3.4i") donas 1.2

en: IMREAL("1.2i") returns 0
eo: IMREAL("1.2i") donas 0

en: The IMCOS(string) returns the cosine of a complex number.
eo: La funkcio IMCOS(signoĉeno) donas la kosinuson de kompleksa nombro.

en: IMCOS(string)
eo: IMCOS(signoĉeno)

en: IMCOS("1+i") returns "0.83373-0.988898i"
eo: IMCOS("1+i") donas "0.83373-0.988898i"

en: IMCOS("12i") returns 81 377.4
eo: IMCOS("12i") donas 81 377.4

en: The IMSIN(string) function returns the sine of a complex number.
eo: La funkcio IMSIN(signoĉeno) donas la sinuson de kompleksa nombro.

en: IMSIN(string)
eo: IMSIN(signovico)

en: IMSIN("1+i") returns "1.29846+0.634964i"
eo: IMSIN("1+i") donas "1.29846+0.634964i"

en: IMSIN("1.2") returns -0.536573
eo: IMSIN("1.2") donas -0.536573

en: The IMEXP(string) returns the exponential of a complex number.
eo: La funkcio IMEXP(signoĉeno) redonas la eksponecialon de kompleksa nombro.

en: IMEXP(string)
eo: IMEXP(signoĉeno)

en: IMEXP("2-i") returns "3.99232-6.21768i"
eo: IMEXP("2-i") donas "3.99232-6.21768i"

en: IMEXP("12i") returns "0.843854-0.536573i"
eo: IMEXP("12i") donas "0.843854-0.536573i"

en: The IMLN(string) returns the natural logarithm of a complex number.
eo: La funkcio IMLN() redonas la naturan logaritmon de kompleksa nombro.

en: IMLN(string)
eo: IMLN(signoĉeno)

en: IMLN("3-i") returns "1.15129-0.321751i"
eo: IMLN("3-i") donas "1.15129-0.321751i"

en: IMLN("12") returns 2.48491
eo: IMLN("12") donas 2.48491

en: The IMSQRT(string) returns the square root of a complex number.
eo: La funkcio IMSQRT(signoĉeno) redonas kvadratan radikon de kompleksa nombro.

en: IMSQRT(string)
eo: IMSQRT(signoĉeno)

en: IMSQRT("1+i") returns "1.09868+0.45509i"
eo: IMSQRT("1+i") donas "1.09868+0.45509i"

en: IMSQRT("1.2i") returns "0.774597+0.774597i"
eo: IMSQRT("1.2i") donas "0.774597+0.774597i"

en: Power
eo: Potenco

en: The IMPOWER(string) returns a complex number raised to a power.
eo: La funkcio IMPOWER(signoĉeno) redonas potencitan kompleksan nombron.

en: IMPOWER(string)
eo: IMPOWER(signoĉeno)

en: IMPOWER("4-i";2) returns "15-8i"
eo: IMPOWER("4-i";2) donas "15-8i"

en: IMPOWER("1.2";2) returns 1.44
eo: IMPOWER("1.2";2) donas 1.44

en: The IMSUM() returns the sum of several complex numbers of form x+yi.
eo: La funkcio IMSUM() redonas la sumon de pluraj kompleksaj nombroj de la formo x+yi.

en: IMSUM(value;value;...)
eo: IMSUM( valoro; valoro; ... )

en: IMSUM(1.2;"3.4+5i") returns "4.6+5i"
eo: IMSUM(1.2;"3.4+5i") redonas "4.6+5i"

en: IMSUM(1.2;"1i") returns "1.2+i"
eo: IMSUM(1.2;"1i") donas "1.2+i"

en: The IMDIV() returns the division of several complex numbers of form x+yi.
eo: La funkcio IMDIV() redonas la kvocienton de pluraj komplekaj nombroj de la formo x+yi.

en: IMDIV(value;value;...)
eo: IMDIV(valoro; valoro; ...)

en: IMDIV(1.2;"3.4+5i") returns "0.111597-0.164114i"
eo: IMDIV(1.2;"3.4+5i") donas "0.111597+0.164114i"

en: IMDIV("12+i";"12-i") returns "0.986207+0.16551i"
eo: IMDIV("12+i";"12-i") donas "0.986207+0.16551i"

en: The IMSUB() returns the difference of several complex numbers of form x+yi.
eo: La funkcio IMSUB() redonas la diferencon de pluraj kompleksaj nombroj de la formo x+yi.

en: IMSUB(value;value;...)
eo: IMSUB(valoro; valoro; ...)

en: IMSUB(1.2;"3.4+5i") returns "-2.2-5i"
eo: IMSUB(1.2;"3.4+5i") donas "-2.2-5i"

en: IMSUB(1.2;"1i") returns "1.2-i"
eo: IMSUB(1.2;"1i") donas "1.2-i"

en: The IMPRODUCT() returns the product of several complex numbers of form x+yi.
eo: La funkcio IMPRODUCT() redonas la produkton de pluraj komplekaj nombroj de la formo x+yi.

en: IMPRODUCT(value;value;...)
eo: IMPRODUCT(valoro; valoro; ... )

en: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") returns "4.08+6i"
eo: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") donas "4.08+6i"

en: IMPRODUCT(1.2;"1i") returns "+1.2i"
eo: IMPRODUCT(1.2;"1i") donas "+1.2i"

en: The IMCONJUGATE(complex number) returns the conjugate of a complex number of form x+yi.
eo: La funkcio IMCONJUGATE(kompleksa nombro) redonas la konjugitan kompleksan nombron.

en: IMCONJUGATE(complex number)
eo: IMCONJUGATE(kompleksa nombro)

en: IMCONJUGATE("1.2+5i") returns "1.2-5i"
eo: IMCONJUGATE("1.2+5i") donas "1.2-5i"

en: IMCONJUGATE("-i") returns "i"
eo: IMCONJUGATE("-i") donas "i"

en: IMCONJUGATE("12") returns "12"
eo: IMCONJUGATE("12") donas "12"

en: The IMARGUMENT(complex number) returns the argument of a complex number of form x+yi.
eo: La funkcio IMARGUMENT(kompleksa nombro) redonas la argumenton de kompleksa nombro de la formo x+yi.

en: IMARGUMENT(complex number)
eo: IMARGUMENT(kompleksa nombro)

en: IMARGUMENT("1.2+5i") returns 0.6072
eo: IMARGUMENT("1.2+5i") donas 0.6072

en: IMARGUMENT("-i") returns -1.57079633
eo: IMARGUMENT("-i") donas -1.57079633

en: IMARGUMENT("12") returns "#Div/0"
eo: IMARGUMENT("12") donas "#Div/0"

en: The IMABS(complex number) returns the norm of a complex number of form x+yi.
eo: La funkcio IMABS(kompleksa nombro) redonas la normon de kompleksa nombro de la formo x+yi.

en: IMABS(complex number)
eo: IMABS(kompleksa nombro)

en: IMABS("1.2+5i") returns 5.1419
eo: IMABS("1.2+5i") donas 5.1419

en: IMABS("-i") returns 1
eo: IMABS("-i") donas 1

en: IMABS("12") returns 12
eo: IMABS("12") donas 12

en: Floating point value
eo: Reela valoro

en: DELTA(1.2; 3.4) returns 0
eo: DELTA(1.2; 3.4) redonas 0

en: DELTA(3; 3) returns 1
eo: DELTA(3; 3) redonas 1

en: DELTA(1; TRUE) returns 1
eo: DELTA(1; TRUE) redonas 1

en: GESTEP(1.2; 3.4) returns 0
eo: GESTEP(1.2; 3.4) redonas 0

en: GESTEP(3; 3) returns 1
eo: GESTEP(3; 3) redonas 1

en: GESTEP(4; 3) returns 1
eo: GESTEP(4; 3) redonas 1

en: Financial
eo: Financo

en: First interest
eo: Unua interezo

en: Settlement
eo: Decido

en: Par value
eo: Alparvaloro

en: Number of payments per year
eo: Nombro de pagoj pojare

en: Cost
eo: Kostoj

en: Principal
eo: Kapitalo

en: Interest rate
eo: Interezo

en: Periods per year
eo: Periodoj en jaro

en: Years
eo: Jaroj

en: COMPOUND(initial;interest;periods;periods_per_year)
eo: COMPOUND(kapitalo;interezo;periodoj;periodoj_po_jaro)

en: COMPOUND(5000;0.12;4;5) equals 9030.56
eo: COMPOUND(5000;0,12;4;5 ) estas 9030,56

en: The CONTINUOUS() function calculates the return on continuously compounded interest, given the principal, nominal rate and time in years. For example: $1000 earning 10% for 1 year becomes CONTINUOUS(1000;.1;1) or $1105.17.
eo: La funkcio continuous() kalkulas la rezulton de akumuliĝanta (ĉiutage kalkulita) interezo ĉe donita kapitalo, interezo kaj tempo en jaroj. Ekzemple: 1000 EUR rikoltantaj 10% dum unu jaro fariĝas continuous(1000; 0,1; 1) = 1105,17 EUR.

en: CONTINOUS(principal;interest;years)
eo: CONTINOUS(kapitalo;interezo;jaroj)

en: CONTINUOUS(1000;0.1;1) equals 1105.17
eo: CONTINOUS(1000; 0,1; 1) estas 1105,17

en: Maturity
eo: Matureco

en: Frequency
eo: Frekvenco

en: Period
eo: Periodo

en: Factor
eo: Faktoro

en: Fractional Dollar
eo: Frakcia dolaro

en: Decimal Dollar
eo: Decimala dolaro

en: Rate
eo: Procentoj

en: Present value (PV)
eo: Nuna valoro (PV)

en: Future value (FV)
eo: Futura valoro (FV)

en: Basis
eo: Bazo

en: Nominal interest rate
eo: Nominala interezo

en: Periods
eo: Periodoj

en: EFFECT(nominal;periods)
eo: EFFECT(nominala_interezo;periodoj)

en: EFFECT(0.08;12) equals 0.083
eo: EFFECT(0,08;12) estas 0,083

en: EFFECTIVE(nominal;periods)
eo: EFFECTIVE(nominala_interezo;periodoj)

en: EURO("DEM") equals 1.95583
eo: EURO("DEM") estas 1.95583

en: Present value
eo: Nuna valoro

en: The FV() function returns the future value of an investment, given the yield and the time elapsed. If you have $1000 in a bank account earning 8% interest, after two years you will have FV(1000;0.08;2) or $1166.40.
eo: La funkcio FV() redonas la futuran valoron de investo, se donitaj estas la rendimento (la jara profito en procentoj) kaj la pasinta tempo. Se vi hvas 1000 EUR en bankokonto kaj rikoltas 8% da interezoj, post du jaroj vi havos FV( 1000; 0,08; 2 ) = 1166,40 EUR.

en: FV(present value;yield;periods)
eo: FV(nuna valoro; rendimento; periodoj)

en: FV(1000;0.08;2) equals 1166.40
eo: FV( 1000; 0,08; 2 ) donas 1166,40

en: Payment per period
eo: Pago laŭ periodo

en: FV_ANNUITY(amount;interest;periods)
eo: FV_ANNUITY(pago; interezo; periodoj)

en: FV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 5525.63
eo: FV_ANNUITY( 1000; 0,05; 5 ) donas 5525,63

en: Investment
eo: Investo

en: Number of periods
eo: Nombro de periodoj

en: Present values
eo: Nunaj valoroj

en: Future value (optional)
eo: Futura valoro (opcia)

en: Type (optional)
eo: Tipo (opcia)

en: Rate is the periodic interest rate.
eo: Tarifo estas la perioda intereztarifo.

en: Present values (PV)
eo: Nunaj valoroj (PV)

en: Face value
eo: Origina valoro

en: Coupon rate
eo: kuponinterezo

en: Coupons per year
eo: Kuponoj po jaro

en: Market interest rate
eo: Merkata interezo

en: The LEVEL_COUPON() function calculates the value of a level-coupon bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond with semi-annual coupons at a rate of 13% that matures in 4 years is worth LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) or $1096.95.
eo: La funkcio level_coupon() kalkulas la valoron de fiksintereza prunto. Ekzemple: se la interezo estas 10%, fiksintereza prunto de 1000 EUR kun duonjaraj pagoj de 13%, kaj kiu maturiĝos post 4 jaroj havas valoron de level_coupon( 1000; 0,13; 2; 4; 0,1) =1096,95 EUR.

en: LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) equals 1096.95
eo: LEVEL_COUPON(1000;0,13; 2; 4; 0,1) estas 1096,95

en: Effective interest rate
eo: Efektiva interezo

en: The NOMINAL() function calculates the nominal (stated) interest rate for an effective (annualized) interest rate compounded at given intervals. For example: to earn 8% on an account compounded monthly, you need a return of NOMINAL(.08;12) or 7.72%.
eo: La funkcio nominal() kalkulas la nominalan interezon ĉe donita efektiva interezo kalkulata ĉe certaj intervaloj. Ekzemple por rikolti jare 8% ĉe konto kun monate kalkulata interezo vi bezonas nominal(0,08;12) = 7,72% da interezo.

en: NOMINAL(effective;periods)
eo: NOMINAL(efektiva_interezo;periodoj)

en: NOMINAL(0.08;12) equals 0.0772
eo: NOMINAL(0,08;12 ) estas 0,0772

en: Payment
eo: Pagado

en: Future value (FV - optional)
eo: Futura valoro (FV - opcia)

en: Number of periods (NPer)
eo: Nombro de periodoj (NPer)

en: Future value
eo: Futura valoro

en: PV(future value;rate;periods)
eo: PV(futura valoro; interezo; periodoj)

en: PV(1166.4;0.08;2) equals 1000
eo: PV( 1166,4; 0,08; 2 ) donas 1000

en: PV_ANNUITY(amount;interest;periods)
eo: PV_ANNUITY(pago; interezo; periodoj)

en: PV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 4329.48
eo: PV_ANNUITY( 1000; 0,05; 5 ) donas 4329,48

en: The ZERO_COUPON() function calculates the value of a zero-coupon (pure discount) bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond that matures in 20 years is worth ZERO_COUPON(1000;.1;20) or $148.64.
eo: La funkcio zero_coupon() kalkulas la valoron de nulkupona (nurvenda) prunto. Ekzemple: se la interezo estas 10%, prunto de 1000 EUR rikoltota post 20 jaroj havas valoron de zero_coupon( 1000; 0,1; 20) = 148,64 EUR.

en: ZERO_COUPON(face value;rate;years)
eo: ZERO_COUPON(origina_valoro;interezo;jaroj)

en: ZERO_COUPON(1000;.1;20) equals 148.64
eo: ZERO_COUPON(1000;0,1;20) estas 148,64

en: Manual
eo: Mane

en: Reference
eo: Referenco

en: N(value)
eo: N(valoro)

en: N(3.14) returns 3.14
eo: N(3.14) donas 3.14

en: Any value
eo: Iu ajn valoro

en: The ISLOGICAL() function returns True if the parameter is a boolean value. Otherwise it returns False.
eo: La funkcio ISLOGICAL() redonas True, se la argumento estas bulea valoro aliokzae False.

en: ISLOGICAL(A1>A2) returns True
eo: ISLOGICAL(A1>A2) donas True

en: ISLOGICAL(12) returns False
eo: ISLOGICAL(12) donas False

en: The ISBLANK() function returns True if the parameter is empty. Otherwise it returns False.
eo: La funkcio ISBLANK() donas True, se la argumento estas malplena signoĉeno, aliokaze False.

en: ISBLANK(A1) returns True if A1 is empty
eo: ISBLANK(A1) donas True se A1 estas malplena

en: ISBLANK(A1) returns False if A1 holds a value
eo: ISBLANK(A1) donas False se A1 enhavas valoron

en: The ISNUMBER() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUM.
eo: La funkcio ISNUMBER() donas True, se la argmuento estas nombra valoro alikaze False. Estas la sama kiel ISNUM.

en: ISNUMBER(12) returns True
eo: ISNUMBER(12) donas True

en: ISNUMBER(hello) returns False
eo: ISNUMBER("saluton") donas False

en: The ISNUM() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUMBER.
eo: La funkcio ISNUM() donas True, se la argmuento estas nombra valoro alikaze False. Estas la sama kiel ISNUMBER.La funkcio ISNUM() donas True, se la argmuento estas nombra valoro alikaze False.

en: ISNUM(12) returns True
eo: ISNUM(12) donas True

en: ISNUM(hello) returns False
eo: ISNUM("saluton") donas False

en: The ISTIME() function returns True if the parameter is a time value. Otherwise it returns False.
eo: La funkcio ISTIME() donas True, se la argmuento estas tempovaloro alikaze False.

en: ISTIME("12:05") returns True
eo: ISTIME("12:05") donas True

en: ISTIME("hello") returns False
eo: ISTIME("saluton") donas False

en: The ISDATE() function returns True if the parameter is a date value. Otherwise it returns False
eo: La funkcio ISDATA() donas True, se la argmuento estas dato aliokaze False.

en: ISDATE("2000-2-2") returns True
eo: ISDATA("200-2-2") donas True

en: ISDATE("hello") returns False
eo: ISDATE("saluton") donas False

en: ISREF(A12) returns true
eo: ISREF(A12) donas True

en: ISREF("hello") returns false
eo: ISREF("saluton") donas False

en: The ISTEXT() function returns True if the parameter is a string. Otherwise it returns False
eo: La funkcio ISTEXT() donas True, se la argumento estas signoĉeno, aliokaze False.

en: ISTEXT(12) returns False
eo: ISTEXT(12) estas False

en: ISTEXT("hello") returns True
eo: ISTEXT("saluton") estas True

en: The ISNONTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNOTTEXT.
eo: La funkcio ISNONTEXT() donas True, se la argumento ne estas signoĉeno, aliokaze False. Estas la sama kiel ISNOTTEXT

en: ISNONTEXT(12) returns True
eo: ISNONTEXT(12) donas True

en: ISNONTEXT("hello") returns False
eo: ISNONTEXT("saluton") donas False

en: The ISNOTTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNONTEXT.
eo: La funkcio ISNOTTEXT() donas True, se la argumento ne estas signoĉeno, aliokaze False. Estas la sama kiel ISNONTEXT.

en: ISNOTTEXT(12) returns True
eo: ISNOTTEXT(12) donas True

en: ISNOTTEXT("hello") returns False
eo: ISNOTTEXT("saluton") donas False

en: The ISODD() function returns True if the number is odd. Otherwise returns False.
eo: La funkcio ISODD() donas True se la nombro estas nepara aliokaze rezultas False.

en: ISODD(x)
eo: ISODD( x )

en: ISODD(12) returns False
eo: ISODD(12) donas False

en: ISODD(-7) returns True
eo: ISODD(-7) donas True

en: The ISEVEN() function returns True if the number is even. Otherwise returns False.
eo: La funkcio ISEVEN() donas True se la nombro estas para, aliokaze rezultas False.

en: ISEVEN(x)
eo: ISEVEN( x )

en: ISEVEN(12) returns True
eo: ISEVEN(12) donas True

en: ISEVEN(-7) returns False
eo: ISEVEN(-7) donas False

en: TYPE(A1) returns 2, if A1 contains "Text"
eo: TYPE(A1) donas 2, se A1 enhavas "Text"

en: TYPE(-7) returns 1
eo: TYPE(-7) donas 1

en: TYPE(A2) returns 1, if A2 contains "=CURRENTDATE()"
eo: TYPE(A2) donas 1, se A2 enhavas "=CURRENTDATE()"

en: Logical
eo: Logika

en: The FALSE() function returns the boolean value FALSE.
eo: La funkcio FALSE() redonas la Bulean valoron FALSE.

en: FALSE() returns FALSE
eo: FALSE() donas FALSE

en: The TRUE() function returns the boolean value TRUE.
eo: La funkcio TRUE() redonas la Bulean valoron TRUE.

en: TRUE() returns TRUE
eo: TRUE() donas TRUE

en: Boolean values
eo: Buleaj valoroj

en: AND(value;value;...)
eo: AND( valoro; valoro; ... )

en: AND(true;true;true) returns True
eo: AND(true;true;true) donas True

en: AND(true;false) returns False
eo: AND(true;false) donas False

en: OR(value;value;...)
eo: OR(valoro; valoro; ...)

en: OR(false;false;false) returns False
eo: OR(false;false;false) donas False

en: OR(true;false) returns True
eo: OR(true;false) donas True

en: The NAND() function returns True if at least one value is not true. Otherwise it returns False.
eo: La funkcio NAND() donas True, se almenaŭ unu valoro ne estas True, aliokaze False.

en: NAND(value;value;...)
eo: NAND(valoro; valoro; ...)

en: NAND(true;false;false) returns True
eo: NAND(true;false;false) donas True

en: NAND(true;true) returns False
eo: NAND(true;true) donas False

en: The NOR() function returns True if all the values given as parameters are of boolean type and have the value false. Otherwise it returns False.
eo: La funkcio NOR() estas True, se ĉiuj donitaj valoroj estas False, aliokaze False.

en: NOR(value;value;...)
eo: NOR(valoro; valoro; ...)

en: NOR(true;false;false) returns False
eo: NOR(true;false;false) donas False

en: NOR(false;false) returns True
eo: NOR(false;false) donas True

en: XOR(value;value;...)
eo: XOR(valoro; valoro; ...)

en: XOR(false;false;false) returns True
eo: XOR(false;false;false) donas True

en: Boolean value
eo: Bulea valoro

en: NOT(bool)
eo: NOT(buleo)

en: NOT(false) returns True
eo: NOT(false) donas True

en: NOT(true) returns False
eo: NOT(true) donas False

en: If true
eo: Se vera

en: If false
eo: Se malvera

en: IF(condition;if_true;if_false)
eo: IF(kondiĉo; se_vera; se_malvera)

en: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) returns 3
eo: A1=4; A2=6; IF(A1>A2;5;3) donas 3

en: Math
eo: Matematiko

en: SUBTOTAL(function; value)
eo: SUBTOTAL(funkcio; valoro)

en: Third number
eo: Tria nombro

en: GCD(value; value)
eo: GCD(valoro; valoro)

en: GCD(6;4) returns 2
eo: GCD(6;4) donas 2

en: GCD(10;20) returns 10
eo: GCD(10;20) donas 10

en: GCD(20;15;10) returns 5
eo: GCD(20;15;10) donas 5

en: On most systems, this returns 2^-52=2.2204460492503131e-16
eo: Je preskaŭ ĉiu sistemo, tio redonas 2^-52=2.2204460492503131e-16

en: The POWER(x;y) function returns the value of x raised to the power of y.
eo: La funkcio POWER(x,y) redonas la y-a potenco de x.

en: POWER(value;value)
eo: POWER(valoro; valoro)

en: POWER(1.2;3.4) equals 1.8572
eo: POWER(1,2; 3,4) estas 1,8572

en: POWER(2;3) equals 8
eo: POWER(2;3) estas 8

en: POW(value;value)
eo: POW(valoro;valoro)

en: POW(1.2;3.4) equals 1.8572
eo: POW(1,2; 3,4) estas 1,8572

en: POW(2;3) equals 8
eo: POW(2;3) estas 8

en: The EVEN() function returns the number rounded up to the nearest even integer.
eo: La funkcio EVEN() redonas la nombron rondigitan supren al la plej proksima entjero.

en: EVEN(value)
eo: EVEN(valoro)

en: EVEN(1.2) returns 2
eo: EVEN(1.2) donas 2

en: EVEN(2) returns 2
eo: EVEN(2) donas 2

en: Precision
eo: Precizeco

en: TRUNC(1.2) returns 1
eo: TRUNC(1.2) donas 1

en: TRUNC(213.232; 2) returns 213.23
eo: TRUNC(213.232; 2) donas 213.23

en: ODD(value)
eo: ODD(valoro)

en: ODD(1.2) returns 3
eo: ODD(1.2) donas 3

en: ODD(2) returns 3
eo: ODD(2) donas 3

en: The MOD() function returns the remainder after division. If the second parameter is null the function returns #DIV/0.
eo: La funkcio MOD() redonas la reston post divido. Se la dua parametro estas nulo, la fukcio redonas eraron #DIV/0.

en: MOD(value;value)
eo: MOD(valoro; valoro)

en: MOD(12;5) returns 2
eo: MOD(12; 5) redonas 2

en: MOD(5;5) returns 0
eo: MOD(5; 5) redonas 0

en: This function returns -1 if the number is negative, 0 if the number is null and 1 if the number is positive.
eo: Tiu funkcio redonas -1, se la nombro estas negativa; 0, se la nombro estas nulo kaj 1, se ĝi estas pozitiva.

en: SIGN(value)
eo: SIGN(valoro)

en: SIGN(5) equals 1
eo: SIGN(5) estas 1

en: SIGN(0) equals 0
eo: SIGN(0) estas 0

en: SIGN(-5) equals -1
eo: SIGN(-5) estas -1

en: This function multiplies each value by -1.
eo: Tiu funkcio multiplikas ĉiun valoron per -1.

en: INV(value)
eo: INV(valoro)

en: INV(-5) equals 5
eo: INV(-5) donas 5

en: INV(5) equals -5
eo: INV(5) donas -5

en: INV(0) equals 0
eo: INV(0) donas 0

en: COUNT(value;value;value...)
eo: COUNT(valoro; valoro; valoro...)

en: COUNT(-5;"KSpread";2) returns 2
eo: COUNT(-5;"kspread";2) estas 2

en: COUNT(5) returns 1
eo: COUNT(5) estas 1

en: COUNTA(value;value;value...)
eo: COUNTA(valoro;valoro;valoro...)

en: COUNTA(-5;"KSpread";2) returns 3
eo: COUNTA(-5;"KSpread";2) donas 3

en: COUNTA(5) returns 1
eo: COUNTA(5) donas 1

en: Cell range
eo: Ĉelintervalo

en: This function returns the count of all empty cells within the range.
eo: La funkcio donas la nombron de ĉiuj malplenaj ĉeloj ene de la intervalo.

en: COUNTBLANK(range)
eo: COUNTBLANK(x)

en: Range
eo: Intervalo

en: Criteria
eo: Kriterio

en: A floating point value
eo: Reela valoro

en: The FACT() function calculates the factorial of the parameter. The mathematical expression is (value)!.
eo: La funkcio FACT() kalkulas la faktorialon. La matematika esprimo estas (valoro)!

en: FACT(number)
eo: FACT(nombro)

en: FACT(10) returns 3628800
eo: FACT(10) estas 3628800

en: FACT(0) returns 1
eo: FACT(0) estas 1

en: The FACTDOUBLE() function calculates the double factorial of a number, i.e. x!!.
eo: La funkcio FACTDOUBLE() kalkulas la duoblan faktorialon. La matematika esprimo estas (valoro)!!

en: FACTDOUBLE(number)
eo: FACTDOUBLE(nombro)

en: FACTDOUBLE(6) returns 48
eo: FACTDOUBLE(6) donas 48

en: FACTDOUBLE(7) returns 105
eo: FACTDOUBLE(7) donas 105

en: The SUM() function calculates the sum of all the values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUM(A1:B5) or a list of values like SUM(12;5;12.5).
eo: La funkcio SUM() kalkulas la sumon de ĉiuj valoroj donitaj kiel parametroj.Vi povas kalkuli la sumon de ĉelaro laŭ sum(A1:B5) aŭ de valorolisto laŭ sum(12; 5; 12,5).

en: SUM(value;value;...)
eo: SUM( valoro; valoro; ... )

en: SUM(12;5;7) equals 24
eo: SUM(12; 5; 7) estas 24

en: SUM(12.5;2) equals 14.5
eo: SUM(12,5; 2) estas 14,5

en: SUMA(12;5; 7) equals 24
eo: SUMA(12;5; 7) estas 24

en: SUMA(12.5; 2; TRUE) equals 15.5
eo: SUM(12,5; 2; TRUE) estas 14,5

en: Check range
eo: Kontroli intervalon

en: Sum range
eo: Sumintervalo

en: PRODUCT(value;value;...)
eo: PRODUCT(valoro; valoro; ... )

en: PRODUCT(3;5;7) equals 105
eo: PRODUCT(3;5;7) estas 105

en: PRODUCT(12.5;2) equals 25
eo: PRODUCT(12.5;2) estas 25

en: KPRODUCT(value;value;...)
eo: KPRODUCT(valoro;valoro;... )

en: KPRODUCT(3;5;7) equals 105
eo: KPRODUCT(3;5;7) estas 105

en: KPRODUCT(12.5;2) equals 25
eo: KPRODUCT(12.5;2) estas 25

en: G_PRODUCT(value;value;...)
eo: G_PRODUCT(valoro; valoro; ... )

en: The DIV() function divides the first value by the other values in turn.
eo: La funkcio DIV() sinselve dividas la unuan valoron per la aliaj valoroj.

en: DIV(value;value;...)
eo: DIV(valoro; valoro; ...)

en: DIV(20;2;2) returns 5
eo: DIV(20;2;2) estas 5

en: DIV(25;2.5) returns 10
eo: DIV(25;2.5) estas 10

en: The SUMSQ() function calculates the sum of all the squares of values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUMSQ(A1:B5) or a list of values like SUMSQ(12;5;12.5).
eo: La funkcio sumsq() kalkulas la sumon de la kvadratoj de la donitaj valoroj. Vi povas kalkuli la sumon de ĉelaro laŭ sum(A1:B5) aŭ de valoraro laŭ sumsq(12; 5; 12,5).

en: SUMSQ(value;value;...)
eo: SUMSQ(valoro;valoro;...)

en: SUMSQ(12;5;7) equals 218
eo: SUMSQ(12;5;7) estas 218

en: SUMSQ(12.5;2) equals 173
eo: SUMSQ(12,5; 2) donas 173

en: The MAX() function returns the largest value given in the parameters. String and logical values are ignored.
eo: La funkcio MAX() redonas la plej grandan el la donitaj valoroj. Tekstaj kaj logikaj valoroj estas ignorataj.

en: MAX(value;value;...)
eo: MAX( valoro; valoro; ... )

en: MAX(12;5; 7) returns 12
eo: MAX(12; 5; 7) donas 12

en: MAX(12.5; 2) returns 12.5
eo: MAX(12,5; 2) donas 12,5

en: The MAXA() function returns the largest value given in the parameters. TRUE evaluates to 1, FALSE evaluates to 0. String values are ignored.
eo: La funkcio MAXA() redonas la plej grandan el la donitaj valoroj. TRUE donas 1, FALSE donas 0. Tekstvaloroj estas ignorataj.

en: MAXA(value;value;...)
eo: MAX(valoro;valoro;...)

en: MAXA(12;5; 7) returns 12
eo: MAX(12;5; 7) donas 12

en: MAXA(12.5; 2) returns 12.5
eo: MAX(12,5; 2) donas 12,5

en: MIN(value;value;...)
eo: MIN(valoro; valoro; ...)

en: MIN(12;5; 7) returns 5
eo: MIN(12;5; 7) donas 5

en: MIN(12.5; 2) returns 2
eo: MIN(12,5; 2) donas 2

en: MINA(value;value;...)
eo: MINA(valoro; valoro; ...)

en: MINA(12;5; 7) returns 5
eo: MINA(12;5; 7) donas 5

en: MINA(12.5; 2) returns 2
eo: MINA(12,5; 2) donas 2

en: MULTIPLY(value;value;...)
eo: MULTIPLY(valoro; valoro; ...)

en: MULTIPLY(12;5;7) equals 420
eo: MULTIPLY(12; 5; 7) estas 420

en: MULTIPLY(12.5;2) equals 25
eo: MULTIPLY(12.5;2) estas 25

en: MULTINOMIAL(value;value;...)
eo: MULTINOMIAL(valoro; valoro; ...)

en: MULTINOMIAL(3;4;5) equals 27720
eo: MULTINOMIAL(3;4;5) estas 27720

en: SQRT(x)
eo: SQRT( x )

en: SQRT(9) equals 3
eo: SQRT(9) estas 3

en: SQRTPI(2) equals 2.506628
eo: SQRTPI(2) estas 2.506628

en: The LN() function returns the natural logarithm of x.
eo: La funkcio LN() redonas la naturan logaritmon de x.

en: LN(x)
eo: LN( x )

en: LN(0.8) equals -0.22314355
eo: LN(0,8) estas -0,22314355

en: LN(0) equals -inf
eo: LN(0) estas -malfinio

en: The LOGn() function returns the base n logarithm of x.
eo: La funkcio LOGn() donas la logaritmon de x je la bazo n.

en: LOGn(value;base)
eo: LOGn(valoro; bazo)

en: LOGn(12;10) equals 1.07918125
eo: LOGn(12;10) donas 1.07918125

en: LOGn(12;2) equals 3.5849625
eo: LOGn(12;2) donas 3.5849625

en: The ROOTN() function returns the non-negative nth root of x.
eo: La funkcio ROOTN() donas la nenegativan n-an radikon de x.

en: ROOTN(9;2) equals 3
eo: ROOTN(9;2) estas 3

en: The CUR() function returns the non-negative cube root of x.
eo: La funkcio CUR() donas la nenegativan kuban radikon de x.

en: CUR(27) equals 3
eo: CUR(27) donas 3

en: The LOG() function returns the base-10 logarithm of x.
eo: La funkcio log() donas la dekuman logaritmon de x.

en: LOG(0.8) equals -0.09691001
eo: LOG(0,8) estas -0,09691001

en: The LOG2() function returns the base-2 logarithm of x.
eo: La funkcio LOG2() donas la duuman logaritmon de x.

en: LOG2(0.8) equals -0.32192809
eo: LOG2(0,8) estas -0.32192809

en: LOG2(0) equals -inf.
eo: LOG2(0) estas -malfinio.

en: The EXP() function returns the value of e (the base of natural logarithms) raised to the power of x.
eo: La funkcio exp() kalkulas la valoron de e (la bazo de la natura logaritmo, 2,18...) je la x-a potenco.

en: EXP(9) equals 8 103.08392758
eo: EXP(9) estas 8103,08392758

en: EXP(-9) equals 0.00012341
eo: EXP(-9) estas 0,00012341

en: CEIL(12.5) equals 13
eo: CEIL(12,5) estas 13

en: CEIL(-12.5) equals -12
eo: CEIL(-12,5) estas -12

en: CEILING(12.5) equals 13
eo: CEIL(12,5) estas 13

en: FLOOR(12.5) equals 12
eo: FLOOR(12.55) estas 12

en: FLOOR(-12.5) equals -13
eo: FLOOR(-12,5) estas -13

en: The ABS() function returns the absolute value of the floating-point number x.
eo: La abs()-funkcio redonas la absolutan (t.e. pozitivan) valoron de reelo.

en: ABS(12.5) equals 12.5
eo: ABS(12,5) estas 12,5

en: ABS(-12.5) equals 12.5
eo: ABS(-12,5) estas 12,5

en: The INT() function returns the integer part of the value.
eo: La funkcio INT() redonas la entjeran parton de valoro.

en: INT(x)
eo: INT( x )

en: INT(12.55) equals 12
eo: INT(12.55) donas 12

en: INT(15) equals 15
eo: INT(15) donas 15

en: The RAND() function returns a pseudo-random number between 0 and 1.
eo: La funkcio rand() donas pseŭdoarbitran nombron inter 0 kaj 1.

en: RAND() equals for example 0.78309922...
eo: RAND() povu ekz. redoni 0,78309922...

en: A floating point value (greater 0)
eo: Reela valoro (pli granda ol 0)

en: A floating point value (between 0 and 1)
eo: Reela valoro (inter 0 kaj 1)

en: Mean value of the normal distribution
eo: Averaĝa valoro de la normdistribuo

en: Bottom value
eo: Malsupra valoro

en: Top value
eo: Supra valoro

en: The RANDBETWEEN() function returns a pseudo-random number between bottom and top value. If bottom > top this function returns Err.
eo: La funkcio RANDBETWEEN() redonas pseŭdohazardan nombron number inter la malsupra kaj supra valoro. Se estas malsupra > supra tiu funkcio redonas Err.

en: RANDBETWEEN(bottom;top)
eo: RANDBETWEEN(malsupre;supre)

en: RANDBETWEEN(12;78) equals for example 61.0811...
eo: RANDBETWEEN(12;78) donas ekzemple al 61.0811...

en: Multiple
eo: Multipliko

en: MROUND(1.252; 0.5) equals 1.5
eo: MROUND(1,252; 0.5) estas 1,5

en: MROUND(-1.252; -0.5) equals -1.5
eo: MROUND(-1,252; -0.5) estas -1.5

en: Digits
eo: Ciferoj

en: The ROUND(value;[digits]) function returns value rounded. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded up to the nearest integer. If digits is smaller than zero, the corresponding integer part of the number is rounded.
eo: La funkcio ROUND(valoro;[ciferoj]) rondigas valoron supren. La "ciferoj" donas la nombron de ciferoj, je kiuj vi volas rondigi la nombron. Se ĝi estas nulo aŭ forlasita, la valoro rondiĝas supren al la plej proksima entjero.

en: ROUND(value;[digits])
eo: ROUND(valoro; [ciferoj])

en: ROUND(1.252;2) equals 1.25
eo: ROUND(-1,252; 2) estas -1,25

en: ROUND(-1.252;2) equals -1.25
eo: ROUND(-1,252; 2) estas -1,25

en: ROUND(1.258;2) equals 1.26
eo: ROUND(1,258; 2) estas 1,26

en: ROUND(-12.25;-1) equals -10
eo: ROUND(-12,52) estas -10

en: ROUND(-1.252;0) equals -1
eo: ROUND(-1,252; 0) estas -1

en: ROUNDUP(value;[digits])
eo: ROUNDUP(valoro; [ciferoj])

en: ROUNDUP(1.252;2) equals 1.26
eo: ROUNDUP(1,252; 2) estas 1,26

en: ROUNDDOWN(value;[digits])
eo: ROUNDDOWN( valoro; [ciferoj])

en: ROUNDDOWN(1.252;2) equals 1.25
eo: ROUNDDOWN(1,252; 2) estas 1,25

en: FIB(9) returns 34
eo: FIB(9) donas 34

en: FIB(26) returns 121393
eo: FIB(26) donas 121393

en: QUOTIENT(21;4) returns 5
eo: QUOTIENT(21;4) donas 5

en: First matrix
eo: Unua matrico

en: Second matrix
eo: Dua matrico

en: Lookup & Reference
eo: Serĉo & Referenco

en: Row number
eo: Linionumero

en: Column number
eo: Kolumnonumero

en: Absolute number (optional)
eo: Absoluta nombro (opcia)

en: A1 style (optional)
eo: A1-stilo (opcia)

en: Sheet name
eo: Folionomo

en: AREAS(A1) returns 1
eo: CARX(12;0) redonas 12

en: Index
eo: Indekso

en: Arguments
eo: Argumentoj

en: The COLUMNS function returns the number of columns in a reference.
eo: La funkcio COLUMNS redonas la nombron de kolumnoj en referenco.

en: Row
eo: Linio

en: The ROW function returns the row of given cell reference. If no parameter is specified the row of the current cell gets returned.
eo: La funkcio ROW redonas la linion de la donita ĉelreferenco. Se neniu parametro estas donata, la linio de la aktuala ĉelo estas redonata.La funkcio MOD() redonas la reston post divido. Se la dua parametro estas nulo, la fukcio redonas eraron #DIV/0.

en: The ROWS function returns the number of rows in a reference.
eo: La funkcio ROWS redonas la nombron de linioj en referenco.

en: Lookup value
eo: Serĉi valoron

en: Result vector
eo: Rezultvektoro

en: Statistical
eo: Statistika

en: Floating point values
eo: Reelaj valoroj

en: AVEDEV(value;value;...)
eo: AVEDEV(valoro;valoro;...)

en: AVEDEV(11.4;17.3;21.3;25.9;40.1) returns 7.84
eo: AVEDEV(11.4;17.3;21.3;25.9;40.1) donas 7.84

en: The AVERAGE() function calculates the average of all the values given as parameters. You can calculate the average of a range AVERAGE(A1:B5) or a list of values like AVERAGE(12;5;12.5).
eo: La funkcio average() kalkulas la averaĝon de la donitaj valoroj. Vi povas kalkuli la averaĝon de ĉelaro laŭ average(A1:B5) aŭ de listo de valoroj laŭ average(12; 5; 12,5).

en: AVERAGE(value;value;...)
eo: AVERAGE(valoro;valoro;...)

en: AVERAGE(12;5;7) equals 8
eo: AVERAGE(12;5;7) estas 8

en: AVERAGE(12.5;2) equals 7.25
eo: AVERAGE(12,5; 2) estas 7,25

en: String values
eo: Signoĉenoj

en: AVERAGEA(value;value;...)
eo: AVERAGEA(valoro;valoro;...)

en: Alpha parameter
eo: Alpha parametro

en: Beta parameter
eo: Beta parametro

en: Start
eo: Komenco

en: End
eo: Fino

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) equals 0.675444
eo: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) estas 0.675444

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) equals 0.537856
eo: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) estas 0.537856

en: CHIDIST(13.27;5) returns 0.021
eo: CHIDIST(13.27;5) redonas 0.021

en: Total number of elements
eo: Suma nombro de elementoj

en: Number of elements to choose
eo: Nombro de elektendaj elementoj

en: The COMBIN() function calculates the count of possible combinations. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
eo: La funkcio COMBIN() kalkulas la nombron de eblaj kombinoj. La unua parametro estas la nombro de elmentoj. La dua estas la nombro de elektendaj elementoj. Tiu du parametroj estu pozitivaj kaj la unua ne estu pli malgranda ol la dua, aliokaze la funkcio redonas eraron.

en: COMBIN(total;chosen)
eo: COMBIN(ĉiuj; elektendaj)

en: COMBIN(12;5) returns 792
eo: COMBIN(12; 5) estas 792

en: COMBIN(5;5) returns 1
eo: COMBIN(5;5) estas 1

en: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) equals 0.294059
eo: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) estas 0.294059

en: Cell range of values
eo: Ĉelintervalo de valoroj

en: Second cell range of values
eo: Dua ĉelintervalo de valoroj

en: Lambda parameter
eo: Lambda-parametro

en: 0 = density, 1 = distribution
eo: 0 = denseco, 1 = distribuo

en: EXPONDIST(number;lambda;cumulative)
eo: EXPONDIST(nombro;lambda;kumulita)

en: EXPONDIST(3;0.5;0) equals 0.111565
eo: EXPONDIST(3;0.5;0) estas 0.111565

en: EXPONDIST(3;0.5;1) equals 0.776870
eo: EXPONDIST(3;0.5;1) estas 0.776870

en: FDIST(0.8;8;12) yields 0.61
eo: FDIST(0.8;8;12) donas 0.61

en: FISHER(number)
eo: FISHER(nombro)

en: FISHER(0.2859) equals 0.294096
eo: FISHER(0.2859) estas 0.294096

en: FISHER(0.8105) equals 1.128485
eo: FISHER(0.8105) estas 1.128485

en: FISHERINV(number)
eo: FISHERINV(nombro)

en: FISHERINV(0.2859) equals 0.278357
eo: FISHERINV(0.2859) estas 0.278357

en: FISHERINV(0.8105) equals 0.669866
eo: FISHERINV(0.8105) estas 0.669866

en: GAMMADIST(number;alpha;beta;cumulated)
eo: GAMMADIST(nombro;alpha;beta;kumulita)

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) equals 0.995450
eo: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) estas 0.995450

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) equals 0.017179
eo: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) estas 0.017179

en: GAUSS(value)
eo: GAUSS(valoro)

en: GAUSS(0.25) equals 0.098706
eo: GAUSS(0.25) estas 0.098706

en: Number of success in the sample
eo: Nombro de sukcesoj en la provo

en: Number of trials
eo: Nombro de provoj

en: Number of success overall
eo: Nombro de sukcesoj entute

en: LOGINV(0.1;0;1) equals 0.2776
eo: LOGINV(0.1;0;1) estas 0.2776

en: LOGNORMDIST(Number;MV;STD)
eo: LOGNORMDIST(Nombro;MV;STD)

en: LOGNORMDIST(0.1;0;1) equals 0.01
eo: LOGNORMDIST(0.1;0;1) estas 0.01

en: Floating point value or range of values
eo: Reela valoro aŭ regiono de valoroj

en: Floating point values or range of values
eo: Reelaj valoroj aŭ regiono de valoroj

en: The MEDIAN() function calculates the median of all the values given as parameters. You can calculate the median of a range like MEDIAN(A1:B5) or a list of values like MEDIAN(12; 5; 12.5). Blank cells will be considered as a zero, and cells with text will be ignored.
eo: La funkcio median() kalkulas la mezvaloron de ĉiuj valoroj donitaj kiel parametroj.Vi povas kalkuli la mezvaloron de ĉelaro laŭ median(A1:B5) aŭ de valorolisto laŭ median(12; 5; 12,5). Malplenaj ĉeloj estas kalkulitaj kile nulo, kaj ĉeloj kun teksto estas ignorataj.

en: MEDIAN(value;value;...)
eo: MEDIAN(valoro; valoro; ...)

en: MEDIAN(12; 5; 5.5) equals 5.5
eo: MEDIAN(12; 5; 5.5) estas 5.5

en: MEDIAN(12; 7; 8;2) equals 7.5
eo: MEDIAN(12; 7; 8;2) estas 7.5

en: Float
eo: Reela

en: Number of failures
eo: Nombro de malsukcesoj

en: Number of successful trials
eo: Nombro de sukcesaj provoj

en: Probability of success
eo: Verŝajneco de sukceso

en: NORMDIST(Number;MV;STD;K)
eo: NORMDIST(Nombro;MV;STD;K)

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) equals 0.934236
eo: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) estas 0.934236

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) equals 0.842281
eo: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) estas 0.842281

en: NORMINV(number;MV;STD)
eo: NORMINV(nombro;MV;STD)

en: NORMINV(0.9;63;5) equals 69.41
eo: NORMINV(0.9;63;5) estas 69.41

en: NORMSDIST(Number)
eo: NORMSDIST(Nombro)

en: NORMSDIST(1) equals 0.84
eo: NORMSDIST(1) estas 0.84

en: NORMSINV(Number)
eo: NORMSINV(nombro)

en: NORMSINV(0.908789) returns 1.3333
eo: NORMSINV(0.908789) redonas 1.3333

en: Number of elements to permutate
eo: Nombro de elementoj permutendaj

en: The PERMUT() function returns the number of permutations. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements used in the permutation.
eo: La funkcio PERMUT() donas la nombron de aranĝaĵoj. La unua parametro estas la nombro de elementoj, la dua estas nombro de elementoj uzataj en la aranĝaĵoj. Se ambaŭ estas samgrandaj redoniĝas la nombro de permutaĵoj.

en: PERMUT(total;permutated)
eo: PERMUT(ĉiuj; aranĝataj)

en: PERMUT(8;5) equals 6720
eo: PERMUT(8; 5) estas 6720

en: PERMUT(1;1) equals 1
eo: PERMUT(1;1) estas 1

en: PHI(value)
eo: PHI(valoro)

en: PHI(0.25) equals 0.386668
eo: PHI(0.25) estas 0.386668

en: POISSON(60;50;0) equals 0.020105
eo: POISSON(60;50;0) estas 0.020105

en: POISSON(60;50;1) equals 0.927840
eo: POISSON(60;50;1) estas 0.927840

en: Number to be normalized
eo: Nombro normigenda

en: Mean of the distribution
eo: Averaĝo de la distribuo

en: STDEV(value;value;...)
eo: STDEV(valoro; valoro; ...)

en: STDEV(6;7;8) equals 1
eo: STDEV(6;7;8) estas 1

en: STDEVA(value;value;...)
eo: STDEVA(valoro;valoro;...)

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 1, if A1 is empty
eo: STDEVA(6;7;8) estas 1 se A1 malplenas

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 3.109, if A1 is TRUE
eo: STDEV(6; 7; A1; 8) estas 3.109 se A1 estas TRUE

en: STDEVP(value;value;...)
eo: STDEVP(valoro; valoro; ...)

en: STDEVP(6;7;8) equals 0.816497...
eo: STDEVP(6;7;8) estas 0.816497...

en: STDEVPA(value;value;...)
eo: STDEVPA(valoro;valoro;...)

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 0.816497..., if A1 is empty
eo: STDEVPA(6;7;8) estas 0.816497... se A1 malplenas

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 2.69..., if A1 is TRUE
eo: STDEVPA(6; 7; A1; 8) estas 2.69... se  A1 estas TRUE

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 3.11..., if A1 is FALSE
eo: STDEVP(6; 7; A1; 8) estas 3.11... se A1 estas FALSE

en: Value (array)
eo: Valoro(areo)

en: The SUMPRODUCT() function (SUM(X*Y)) returns the sum of the product of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
eo: La funkcio SUMPRODUCT() (SUM(X*Y)) redonas la sumon de produto de tiuj valroj. La nombro de valoroj de la du areoj estu egala. Aliokaze redoniĝas Err.

en: SUMPRODUCT(array1;array2)
eo: SUMPRODUCT(areo1;areo2)

en: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 31
eo: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2) kun A1=2 A2=5 and B1=3 B2=5 donas 31

en: The SUMX2PY2() function (SUM(X^2+Y^2)) returns the sum of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
eo: La funkcio SUMX2PY2() (SUM(X^2+Y^2)) redonas la sumon de la kvadratoj de la valoroj. La nombroj de valoroj de la du areoj estu egalaj. Aliokaze redoniĝos Err.

en: SUMX2PY2(array1;array2)
eo: SUMX2PY2(areo1;areo2)

en: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 63
eo: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2) kun A1=2, A2=5, B1=3 kaj B2=5 donas 63

en: The SUMX2MY2() function (SUM(X^2-Y^2)) returns the difference of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
eo: La funkcio SUMX2MY2() (SUM(X^2-Y^2)) donas la diferencon de la kvadratoj de tiuj valoroj. La valoronombroj de la du areoj estu egalaj. Aliokaze la funkcio redonos Err.

en: SUMX2MY2(array1;array2)
eo: SUMX2MY2(areo1; areo2)

en: SUMX2MY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns -5
eo: SUMX2MY2(A1:A2;B1:B2) kun A1=2, A2=5, B1=3 kaj B2=5 donas -5

en: TDIST(12;5;1) returns 0.000035
eo: TDIST(12;5;1) redonas 0.000035

en: VAR(value;value;...)
eo: VAR(valoro; valoro; ...)

en: VAR(12;5;7) equals 13
eo: VAR(12;5;7) estas 13

en: VAR(15;80;3) equals 1716.333...
eo: VAR(15; 80; 3) estas 1716,333...

en: VAR(6;7;8) equals 1
eo: VAR(6;7;8) estas 1

en: VARA(value;value;...)
eo: VAR(valoro;valoro;...)

en: VARA(12;5;7) equals 13
eo: VARA(12;5;7) estas 13

en: VARA(15;80;3) equals 1716.333...
eo: VAR(15;80;3) estas 1716,333...

en: VARA(6;7;8) equals 1
eo: VARA(6;7;8) estas 1

en: VARIANCE(value;value;...)
eo: VARIANCE( valoro; valoro; ... )

en: VARIANCE(6;7;8) equals 1
eo: VARIANCE(6;7;8) estas 1

en: VARP(value;value;...)
eo: VARP(valoro; valoro; ...)

en: VARP(12;5;7) equals 8.666...
eo: VARP(12;5;7) estas 8.666...

en: VARP(15;80;3) equals 1144.22...
eo: VARP(15;80;3) estas 1144.22...

en: VARP(6;7;8) equals 0.6666667...
eo: VARP(6;7;8) estas 0.6666667...

en: VARPA(value;value;...)
eo: VARPA(valoro;valoro;...)

en: VARPA(12;5;7) equals 8.666...
eo: VARPA(12;5;7) estas 8.666...

en: VARPA(15;80;3) equals 1144.22...
eo: VARPA(15;80;3) estas 1144.22...

en: VARPA(6;7;8) equals 0.6666667...
eo: VARPA(6;7;8) estas 0.6666667...

en: WEIBULL(number;alpha;beta;cumulative)
eo: WEIBULL(nombro;alpha;beta;kumulita)

en: WEIBULL(2;1;1;0) equals 0.135335
eo: WEIBULL(2;1;1;0) estas 0.135335

en: WEIBULL(2;1;1;1) equals 0.864665
eo: WEIBULL(2;1;1;1) estas 0.864665

en: BINO(trials;success;prob_of_success)
eo: BINO( provoj; sukcesoj; sukcesverŝajneco )

en: BINO(12;9;0.8) returns 0.236223201
eo: BINO(12; 9; 0,8) estas 0,236223201

en: Probability of failure
eo: Verŝajneco de malsukceso

en: The INVBINO() function returns the negative binomial distribution. The first parameter is the number of trials, the second parameter is the number of failures, and the third is the probability of failure. The number of trials should be larger than the number of failures and the probability should be smaller or equal to 1.
eo: La funkcio INVBINO() donas la negativan dunomialan distribuon. La unua parametro estas la nombro de provoj, la dua la nombro de malsukcesoj kaj la tria la verŝajneco de malsukceso. La nombro de provoj estu pli granda ol la nombro de malsukceso kaj la verŝajneco estu pli malgranda ol 1.

en: INVBINO(trials;failure;prob_of_failure)
eo: INVBINO(provoj; malsukceso; malsukcesverŝajneco)

en: INVBINO(12;3;0.2) returns 0.236223201
eo: INVBINO(12; 3; 0,2) estas 0,236223201

en: GAMMALN(Number)
eo: GAMMALN(nombro)

en: GAMMALN(2) returns 0
eo: GAMMALN(2) redonas 0

en: Decimals
eo: Dekumoj

en: DOLLAR(1403.77) returns "$ 1,403.77"
eo: DOLLAR(1403.77) donas "$ 1,403.77"

en: DOLLAR(-0.123;4) returns "$-0.1230"
eo: DOLLAR(-0.123;4) donas "$-0.1230"

en: FIXED(1234.567;1) returns "1,234.6"
eo: FIXED(1234.567;1) donas "1,234.6"

en: FIXED(1234.567;1;FALSE) returns "1234.6"
eo: FIXED(1234.567;1;FALSE) donas "1234.6"

en: FIXED(44.332) returns "44.33"
eo: FIXED(44.332) donas "44.33"

en: T(value)
eo: T(valoro)

en: T(1.2) returns "" (empty text)
eo: T(1.2) donas "" (malplena teksto)

en: TEXT(value)
eo: TEXT(valoro)

en: TEXT(1234.56) returns "1234.56"
eo: TEXT(1234.56) donas "1234.56"

en: TEXT("KSpread") returns "KSpread"
eo: TEXT("Saluton") redonas "Saluton"

en: String
eo: Signoĉeno

en: PROPER(string)
eo: PROPER(teksto)

en: First string
eo: Unua teksto

en: String to compare with
eo: Teksto por komparo

en: Compare case-sensitive (true/false)
eo: Kompari usklece (gravas / ne gravas)?

en: The EXACT() function returns True if these two strings are equal. Otherwise, it returns False.
eo: La funkcio EXACT() redonas Vera (True), se tiuj du signoĉenoj estas egalaj, alikaze ĝi redonas Malvera (False).

en: EXACT(string1;string2)
eo: EXACT(ĉeno1; ĉeno2)

en: Number of characters to replace
eo: Nombro de anstataŭigendaj signoj

en: REPLACE(text;position;length;new_text)
eo: REPLACE(teksto; pozicio; longeco; nova_teksto)

en: REPLACE("2002";3;2;"03") returns "2003"
eo: REPLACE("2002";3;2;"03") donas "2003"

en: Source string
eo: Fontoĉeno

en: Position
eo: Pozicio

en: Length
eo: Longeco

en: The MID() function returns a substring that contains 'length' characters of the string, starting at 'position' index.
eo: La funkcio mid() redonas enan signoĉenon de donita longeco, komencante ĉe donita pozicio.

en: MID(text;position;length)
eo: MID(teksto; pozicio; longeco)

en: MID(text;position)
eo: MID( teksto; pozicio)

en: The LEN() function returns the length of the string.
eo: La funkcio LEN() redonas la longecon de signoĉeno.

en: LEN(text)
eo: LEN(teksto)

en: LEN("hello") returns 5
eo: LEN("Saluton") redonas 7

en: LEN("KSpread") returns 7
eo: LEN("ho") redonas 2

en: TRIM(text)
eo: TRIM(teksto)

en: TRIM(" hello    KSpread   ") returns "hello KSpread"
eo: TRIM("Saluton     Tabelkalkulilo   ") redonas "Saluton Tabelkalkulilo"TRIM("Saluton     Tabelkalkulilo   ") redonas "Saluton Tabelkalkulilo"

en: The CONCATENATE() function returns a string which is the concatenation of the strings passed as parameters.
eo: La funkcio CONCATENATE() redonas signoĉenon kunigitan el la parametre donitaj ĉenoj.

en: CONCATENATE(value;value;...)
eo: CONCATENATE(valoro; valoro; ...)

en: The RIGHT() function returns a substring that contains the 'length' rightmost characters of the string. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string.
eo: La funkcio right() redonas la dekstran parton parton de signovico kun donita longeco. Se la donita longeco estas pli granda ol la longeco de la donita signoĉeno, ĝi redoniĝas entute.

en: RIGHT(text;length)
eo: RIGHT(teksto,longeco)

en: RIGHT("hello";2) returns "lo"
eo: RIGHT("Saluton"; 2) redonas "on"

en: RIGHT("KSpread";10) returns "KSpread"
eo: RIGHT("Saluton";15) redonas "Saluton"

en: RIGHT("KSpread") returns "d"
eo: RIGHT("Saluton") redonas "n"

en: LEFT(text;length)
eo: LEFT(teksto,longeco)

en: LEFT("hello";2) returns "he"
eo: LEFT("Saluton";4) redonas "Salu"

en: LEFT("KSpread";10) returns "KSpread"
eo: LEFT("Saluton";15) redonas "Saluton"

en: LEFT("KSpread") returns "K"
eo: LEFT("KSpread") donas "K"

en: Count of repetitions
eo: Nombro da ripetoj

en: REPT(text;count)
eo: REPT(teksto,nombro)

en: REPT("KSpread";3) returns "KSpreadKSpreadKSpread"
eo: REPT("vi"; 2) redonas "vivi"

en: TOGGLE(text)
eo: TOGGLE(teksto)

en: TOGGLE("hello") returns "HELLO"
eo: TOGGLE("saluton") redonas "SALUTON"

en: TOGGLE("HELLO") returns "hello"
eo: TOGGLE("SALUTON") redonas "saluton"

en: TOGGLE("HeLlO") returns "hElLo"
eo: TOGGLE("SaLUtoN") redonas "sAluTOn"

en: CLEAN(text)
eo: CLEAN(teksto)

en: CLEAN(AsciiToChar(7) + "HELLO") returns "HELLO"
eo: CLEAN(AsciiToChar(7) + "Saluton") redonas "Saluton"

en: SLEEK(text)
eo: SLEEK(teksto)

en: SLEEK("This is   some  text ") returns "Thisissometext"
eo: SLEEK("Tio estas teksto") redonas "Tioestasteksto"

en: The UPPER() function converts a string to upper case.
eo: La funkcio upper() majuskligas signoĉenon.

en: UPPER(text)
eo: UPPER(teksto)

en: UPPER("hello") returns "HELLO"
eo: UPPER("Saluton") redonas "SALUTON"

en: UPPER("HELLO") returns "HELLO"
eo: UPPER("SALUTON" redonas "SALUTON"

en: The LOWER() function converts a string to lower case.
eo: La funkcio lower() minuskligas signoĉenon.

en: LOWER(text)
eo: LOWER(teksto)

en: LOWER("hello") returns "hello"
eo: LOWER("Saluton") redonas "saluton"

en: LOWER("HELLO") returns "hello"
eo: LOWER("SALUTON") redonas "saluton"

en: CHAR(65) returns "A"
eo: CHAR(65) donas "A"

en: CODE(text)
eo: CODE(teksto)

en: CODE("KDE") returns 75
eo: CODE("KDE") donas 75

en: VALUE(text)
eo: VALORO(teksto)

en: VALUE("14.03") returns 14.03
eo: VALUE("14.03") donas 14.03

en: Regular expression
eo: Regula esprimo

en: Default value (optional)
eo: Apriora valoro (opcia)

en: Back-reference (optional)
eo: Retroreferenco (opcia)

en: Replacement
eo: Septembro

en: Trigonometric
eo: Trigonometrie

en: The COS() function returns the cosine of x, where x is given in radians.
eo: La funkcio cos() redonas la kosinuson de x, kie x estas donita laŭ mezurunuo 'rad'.

en: COS(Float)
eo: COS(reelo)

en: COS(0) equals 1.0
eo: COS(0) egalas al 1,0

en: COS(PI()/2) equals 0
eo: COS(Pi/2) egalas al 0,0

en: ACOT(Float)
eo: ACOT(reelo)

en: ACOT(0) equals 1.57079633
eo: ACOT(0) egalas al 1,57079633

en: The SIN() function returns the sine of x, where x is given in radians.
eo: La funkcio sin() redonas la sinuson de x, kie x estas donita laŭ mezurunuo 'rad'.

en: SIN(Float)
eo: SIN(reelo)

en: SIN(0) equals 0
eo: SIN(0) estas 0

en: SIN(PI()/2) equals 1
eo: SIN(Pi/2) estas 1

en: The TAN() function returns the tangent of x, where x is given in radians.
eo: La funkcio tan() redonas la tangenton de x, kie x estas donita laŭ mezurunuo 'rad'.

en: TAN(Float)
eo: TAN(reelo)

en: TAN(0.7) equals 0.84228838
eo: TAN(0,7) estas 0,84228838

en: TAN(0) equals 0
eo: TAN(0) estas 0

en: The ACOS() function returns the arc cosine in radians and the value is mathematically defined to be 0 to PI (inclusive).
eo: La funkcio acos() redonas la arkokosinuson laŭ 'rad' kaj la valoro laŭ matematika difino estas el la intervalo [0; Pi].

en: ACOS(Float)
eo: ACOS(reelo)

en: ACOS(0.8) equals 0.6435011
eo: ACOS(0,8) egalas al 0,6435011

en: ACOS(0) equals 1.57079633
eo: ACOS(0) egalas al 1,57079633

en: The ASIN() function returns the arc sine in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
eo: La funkcio asin() redonas la arkosinuson laŭ 'rad' kaj la valoro laŭ matematika difino estas el la intervalo [-Pi/2; Pi/2]

en: ASIN(Float)
eo: ASIN(reelo)

en: ASIN(0.8) equals 0.92729522
eo: ASIN(0,8) estas 0,92729522

en: ASIN(0) equals 0
eo: ASIN(0) estas 0

en: The ATAN() function returns the arc tangent in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
eo: La funkcio atan() redonas la arkotangenton laŭ 'rad' kaj la valoro laŭ matematika difino estas el la intervalo [-Pi/2; Pi/2]

en: ATAN(Float)
eo: ATAN(reelo)

en: ATAN(0.8) equals 0.67474094
eo: ATAN(0,8) estas 0,67474094

en: ATAN(0) equals 0
eo: ATAN(0) estas 0

en: The COSH() function returns the hyperbolic cosine of x, which is defined mathematically as (exp(x) + exp(-x)) / 2.
eo: La funkcio cosh(x) redonas la hiperbolan kosinuson de x, kiu estas laŭ matematika difino (exp(x) + exp(-x)) / 2.

en: COSH(Float)
eo: COSH(reelo)

en: COSH(0.8) equals 1.33743495
eo: COSH(0,8) estas 1,33743495

en: COSH(0) equals 1
eo: COSH(0) estas 1

en: The SINH() function returns the hyperbolic sine of x, which is defined mathematically as (exp(x) - exp(-x)) / 2.
eo: La funkcio sinh(x) redonas la hiperbolan sinuson de x, kiu estas laŭ matematika difino (exp(x) - exp(-x)) / 2.

en: SINH(Float)
eo: SINH(reelo)

en: SINH(0.8) equals 0.88810598
eo: SINH(0,8) estas 0,88810598

en: SINH(0) equals 0
eo: SINH(0) estas 0

en: The TANH() function returns the hyperbolic tangent of x, which is defined mathematically as sinh(x)/cosh(x).
eo: La funkcio tanh(x) redonas la hiperbolan tangenton de x, kiu estas laŭ matematika difino sinh(x)/cosh(x).

en: TANH(Float)
eo: TANH(reelo)

en: TANH(0.8) equals 0.66403677
eo: TANH(0,8) estas 0,66403677

en: TANH(0) equals 0
eo: TANH(0) estas 0

en: The ACOSH() function calculates the inverse hyperbolic cosine of x. That is the value whose hyperbolic cosine is x. If x is less than 1.0, acosh() returns not-a-number (NaN) and errno is set.
eo: La funkcio acosh(x), kalkulas la inversan hiperbolan kosinuson de x. Tio estas la valoro, kies hiperbola kosinuso estas x. Se x estas pli malgranda ol 1, acosh(x) redonas "ne difinita" (n.d., NaN) kaj eraronombro estos donita.

en: ACOSH(Float)
eo: ACOSH(reelo)

en: ACOSH(5) equals 2.29243167
eo: ACOSH(5) estas 2,29243167

en: ACOSH(0) equals NaN
eo: ACOSH(0) estas ne difinita (NaN)

en: The ASINH() function calculates the inverse hyperbolic sine of x; that is the value whose hyperbolic sine is x.
eo: La funkcio asinh() klakulas la inversan hiperbolan sinuson de x, t.e la valoro, kies hiperbola sinuso estas x.

en: ASINH(Float)
eo: ASINH(reelo)

en: ASINH(0.8) equals 0.73266826
eo: ASINH(0.8) estas 0.73266826

en: ASINH(0) equals 0
eo: ASINH(0) estas 0

en: The ATANH() function calculates the inverse hyperbolic tangent of x; that is the value whose hyperbolic tangent is x. If the absolute value of x is greater than 1.0, ATANH() returns not-a-number (NaN).
eo: La funkcio atanh(x) kalkulas la inversan hiperbolantangenton de x, t.e. la valoro, kies hiperbola tangento estas x. Se la absoluta valoro de x estas pli granda ol 1,0, atanh(x) redonas "ne difinita" (n.d., NaN).

en: ATANH(Float)
eo: ATANH(reelo)

en: ATANH(0.8) equals 1.09861229
eo: ATANH(0.8) estas 1.09861229

en: ATANH(0) equals 0
eo: ATANH(0) estas 0

en: This function calculates the arc tangent of the two variables x and y. It is similar to calculating the arc tangent of y/x, except that the signs of both arguments are used to determine the quadrant of the result.
eo: Tiu funkcio kalkulas la arkotangenton de du vaiabloj x kaj y. Ĝi estas simila al elkalkulo de arkotangento de y/x, nur kie la signumoj de ambaŭ argumentoj estas uzataj por determini la kvadraton de la rezulto.

en: ATAN2(value;value)
eo: ATAN2(valoro; valoro)

en: ATAN2(0.5;1.0) equals 1.107149
eo: ATAN2(0.5;1.0) estas 1.107149

en: ATAN2(-0.5;2.0) equals 1.815775
eo: ATAN2(-0.5;2.0) estas 1.815775

en: This function transforms a radian angle to a degree angle.
eo: Tiu funkcio transformas radian angulon al grada angulo.

en: DEGREES(Float)
eo: DEGREES(reelo)

en: DEGREES(0.78) equals 44.69
eo: DEGREES(0.78) estas 44.69

en: DEGREES(1) equals 57.29
eo: DEGREES(1) estas 57.29

en: Angle (degrees)
eo: ANGLE(gradoj)

en: This function transforms a degree angle to a radian angle.
eo: Tiu funkcio transformas gradan angulon al radia angulo.

en: RADIANS(Float)
eo: RADIANS(reelo)

en: RADIANS(75) equals 1.308
eo: RADIANS(75) estas 1.308

en: RADIANS(90) equals 1.5707
eo: RADIANS(90) estas 1.5707

en: The PI() function returns the value of PI.
eo: La funkcio PI() redonas la valoron de Pi.

en: PI()
eo: Pi()

en: PI() equals 3.141592654...
eo: Pi() egalas al 3,141592654...

en: You cannot change a protected sheet
eo: Vi ne povas ŝanĝi protektitan folion.

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
eo: paĝo

en: pages
eo: paĝoj

en: file
eo: dosiero

en: name
eo: nomo

en: time
eo: tempo

en: date
eo: dato

en: author
eo: aŭtoro

en: email
eo: retpoŝto

en: org
eo: organizaĵo

en: sheet
eo: tabelo

en: Sheet%1
eo: Folio%1

en: This document has no sheets (tables).
eo: Tiu dokumento havas neniujn foliojn (tabelojn).

en: Original Author
eo: Originala aŭtoro

en: Comment:
eo: Komento:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
eo: Meti Paĝaranĝon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Autosave interval:
eo: Aŭtomate konservi ĉiun:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Colors
eo: Koloroj

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KColorCombo, m_gridColor) i18n: ectx: property (text), item, widget (KColorCombo, m_pageOutlineColor)
en: Custom...
eo: Propra...

en: No Limit
eo: Senlima

en: Sheet
eo: Tabelo

en: Interface
eo: Interfaco

en: Down
eo: Malsupren

en: Up
eo: Supren

en: Down, First Column
eo: Malsupren, unua kolumno

en: Open/Save
eo: Malfermi/Konservi

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Spelling
eo: Literumado

en: Spell Checker Behavior
eo: Konduto de la literumilo

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
eo: Aŭtoro

en: Author
eo: Aŭtoro

en: &Completion mode:
eo: &Kompletigomaniero:

en: Popup
eo: Aperigi

en: Semi-Automatic
eo: Duonaŭtomate

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
eo: Liva al Dekstra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
eo: Dekstra al Liva

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Layout direction:
eo: Aranĝdirekto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showCommentIndicatorCheckBox)
en: Show c&omment indicator
eo: Montri k&omentindikilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useLCModeCheckBox)
en: Use &LC mode
eo: Uzi &LC-moduson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: &Convert first letter to uppercase
eo: &Majuskligi unuan literon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: &Hide zero
eo: &Kaŝi nulon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: Show &formula
eo: Montri &formulon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: Show column as &numbers
eo: Montri kolumnojn kiel &numeroj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaIndicatorCheckBox)
en: Show formula &indicator
eo: Montri formul&indikilon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show &grid
eo: Montri &kradon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: &Automatic recalculation
eo: &Aŭtomata rekalkulado

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available sheets
eo: Folioj disponeblaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available Sheets
eo: Disponeblaj tabeloj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: Selected Sheets
eo: Elektitaj tabeloj.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelectAll)
en: Select all sheets
eo: Elekti ĉiujn foliojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelect)
en: Select sheets
eo: Elekti foliojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemove)
en: Remove sheets
eo: Forigi foliojn

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemoveAll)
en: Clear Selection
eo: Viŝi elekton

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-kspread or application/vnd.kde.kspread, got %1
eo: Ne valida dokumento. Atendis MIME-tipon "application/x-kspread" aŭ "application/vnd.kde.kspread", sed ricevis "%1"

en: File Format Mismatch
eo: Malĝusta dosierformato

en: Styles cannot be loaded.
eo: Ne eblas ŝargi stilojn.

en: Invalid document. No map tag.
eo: Nevalida dokumento. Neniu mapo strukturilo.

en: Height: %1 %2
eo: Alteco: %1 %2

en: Hide Row
eo: Kaŝi linion

en: Width: %1 %2
eo: Larĝeco: %1 %2

en: Hide Column
eo: Kaŝi kolumnon

en: Area is too large.
eo: Areo estas tro granda.

en: Insert Sheet
eo: Enŝovi tabelon

en: Remove Sheet
eo: Forigi tabelon

en: Rename Sheet...
eo: Alinomi tabelon...

en: Show Sheet...
eo: Montri tabelon...

en: Hide Sheet
eo: Kaŝi tabelon

en: Page Layout...
eo: Paĝaranĝo...

en: Recalculate Sheet
eo: Rekalkuli tabelon

en: Recalculate Document
eo: Rekalkuli dokumenton

en: Protect &Sheet...
eo: Protekti &Folion...

en: Protect &Document...
eo: Protekti &dokumenton...

en: Anchor
eo: Ankro

en: Page
eo: Paĝo

en: Next Sheet
eo: Sekvonta folio

en: Next
eo: Sekvonta

en: Previous Sheet
eo: Antaŭa folio

en: Previous
eo: Antaŭa

en: First Sheet
eo: Unua folio

en: First
eo: Unua

en: Move to the first sheet
eo: Moviĝi al la unua folio.

en: Last Sheet
eo: Lasta folio

en: Move to the last sheet
eo: Moviĝi al lasta folio.

en: No calculation
eo: Neniu kalkulo

en: You cannot change a protected sheet.
eo: Vi ne povas ŝanĝi protektitan tabelon.

en: You cannot hide the last visible sheet.
eo: Vi ne povas kaŝi la lastan videblan tabelon.

en: Protect Document
eo: Protekti dokumenton

en: Unprotect Document
eo: Malprotekti dokumenton

en: Protect Sheet
eo: Protekti tabelon

en: Unprotect Sheet
eo: Malprotekti tabelon

en: You cannot delete the only sheet.
eo: Vi ne povas forigi la solan tabelon de la aro.

en: Enter name:
eo: Donu nomon:

en: Rename Sheet
eo: Alinomi tabelon

en: Change Sheet Name
eo: Ŝanĝi tabelnomon

en: Sheet name cannot be empty.
eo: Tabelnomo ne estu malplena.

en: This name is already used.
eo: Tiu nomo jam estas uzata.

en: Sum:
eo: Sumo:

en: Average:
eo: Averaĝo:

en: Max:
eo: Maks:

en: Count:
eo: Nombro:

en: CountA:
eo: NombroA:

en: Dependency
eo: Dependo

en: Invalid document. Sheet name is empty.
eo: Ne valida dokumento. Tabelnomo estas malplena.

en: Header
eo: Ĉapo

en: Cell Format...
eo: Ĉelformato...

en: Create Style From Cell...
eo: Krei stilon ekde ĉelo...

en: Strike Out
eo: Trastreki

en: Select Font...
eo: Elekti tiparon...

en: Select Font Size
eo: Elekti tipargrandecon

en: Font Size
eo: Tiparogrando

en: Increase Font Size
eo: Pligrandigi tiparon

en: Decrease Font Size
eo: Malpligrandigi tiparon

en: Text Color
eo: Tekstkoloro

en: Align Left
eo: Maldekstre alĝustigi

en: Align Center
eo: Centre alĝustigi

en: Align Right
eo: Dekstre alĝustigi

en: Align Top
eo: Supre alĝustigi

en: Align Middle
eo: Meze alĝustigi

en: Align Bottom
eo: Malsupre alĝustigi

en: Border Left
eo: Maldekstra rando

en: Border Right
eo: Dekstra rando

en: Border Top
eo: Supra rando

en: Border Bottom
eo: Malsupra rando

en: All Borders
eo: Ĉiuj randoj

en: Border Outline
eo: Randlinio

en: Border Color
eo: Randkoloro

en: Wrap Text
eo: Faldi tekston

en: Vertical Text
eo: Vertikala teksto

en: Increase Indent
eo: Pligrandigi deŝovon

en: Decrease Indent
eo: Malpligrandigi deŝovon

en: Change Angle...
eo: Ŝanĝi angulon...

en: Angle
eo: Angulo

en: Percent Format
eo: Procentformato

en: Money Format
eo: Monformato

en: Increase Precision
eo: Pli precizeca

en: Decrease Precision
eo: Malpli preciza

en: Upper Case
eo: Majuskligi

en: Upper
eo: Supra

en: Lower Case
eo: Minuskligi

en: Lower
eo: Fonigi

en: Convert First Letter to Upper Case
eo: Majuskligi unuan literon

en: Background Color
eo: Fonkoloro

en: Merge Cells Horizontally
eo: Kunigi ĉelojn horizonte

en: Merge Cells Vertically
eo: Kunigi ĉelojn vertikale

en: Dissociate Cells
eo: Malligi ĉelojn

en: Resize Column...
eo: Ŝanĝi grandecon de kolumno...

en: Insert Columns
eo: Enŝovi kolumno(j)n

en: Remove Columns
eo: Forigi kolumno(j)n

en: Hide Columns
eo: Kaŝi kolumno(j)n

en: Show Columns...
eo: Montri kolumno(j)n...

en: Equalize Column
eo: Egaligi kolumnon

en: Resize Row...
eo: Ŝanĝi grandecon de linio...

en: Insert Rows
eo: Enŝovi linio(j)n

en: Remove Rows
eo: Forigi linio(j)n

en: Hide Rows
eo: Kaŝi linio(j)n

en: Show Rows...
eo: Montri linio(j)n...

en: Equalize Row
eo: Egaligi linion

en: Adjust Row && Column
eo: Alĝustigi linion && kolumnon

en: Insert Cells...
eo: Enŝovi ĉelo(j)n...

en: Remove Cells...
eo: Forigi ĉelo(j)n...

en: Remove Comment
eo: Forigi komenton

en: &Link...
eo: &Ligo...

en: Remove Link
eo: Forigi ligon

en: Validity...
eo: Valideco...

en: &Sort...
eo: &Ordigi...

en: Sort &Decreasing
eo: Ordigu &malpligrandiĝante

en: Sort &Increasing
eo: Ordigi &pligrandiĝante

en: &Left
eo: &Maldekstra

en: &Right
eo: Dekst&ra

en: &Up
eo: S&upra

en: &Down
eo: Malsu&pra

en: Autosum
eo: Aŭtosumo

en: Insert the 'sum' function
eo: Enmeti 'sum'-funkcion

en: &Series...
eo: &Serioj...

en: &Function...
eo: &Funkcio...

en: S&pecial Character...
eo: S&pecialsigno...

en: From &Database...
eo: De &datumbazo...

en: From &Text File...
eo: De &teksto dosiero...

en: &Text to Columns...
eo: &Teksto al kolumnojn...

en: Custom Lists...
eo: Propraj listoj...

en: &Consolidate...
eo: &Firmigi...

en: &Goal Seek...
eo: &Ripeta rekalkulo ĝis...

en: &Subtotals...
eo: &Subsumoj...

en: Area Name...
eo: Areonomo...

en: Formula Selection
eo: Formulo - elekto

en: Others...
eo: Aliaj...

en: Modify Cell
eo: Ŝanĝi ĉelon

en: Special Paste...
eo: Aparta enŝovo...

en: Paste with Insertion
eo: Alglui enŝovante

en: Goto Cell...
eo: Iri al ĉelo...

en: Goto
eo: Iri al

en: Create Style From Cell
eo: Krei stilon ekde ĉelo

en: The style name cannot be empty.
eo: La stilnomo ne estu malplena.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Font
eo: Ŝanĝi tiparon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Color
eo: Ŝanĝi tekstkoloron

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Horizontal Alignment
eo: Ŝanĝi horizontalan alĝustigon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Vertical Alignment
eo: Ŝanĝi vertikalan alĝustigon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border
eo: Ŝanĝi marĝenon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Wrap Text
eo: Faldi tekston

[ctx: (qtundo-format)]
en: Vertical Text
eo: Vertikala teksto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format Percent
eo: Aranĝi procentojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Format Money
eo: Aranĝi monon

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Background Color
eo: Ŝanĝi fonkoloron

en: Edit Link
eo: Redakti ligon

en: You must select multiple cells.
eo: Elekti plurajn ĉelojn.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
eo: Tondi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Time Format
eo: Tempoformato

[ctx: (qtundo-format)]
en: Date Format
eo: Datoformato

en: Adjust Column
eo: Alĝustigi kolumnon

en: Adjust Row
eo: Alĝustigi linion

en: Selection List...
eo: Elektolisto...

en: Discard changes
eo: Forĵeti ŝanĝojn

en: Open Link?
eo: Ĉu malfermi ligon?

[ctx: Activate sheet named foo]
en: Activate %1
eo: Aktivigi %1

en: True
eo: Vera

en: False
eo: Malvera

en: true
eo: vera

en: false
eo: falsa

en: pm
eo: ptm

en: am
eo: atm
