kword - en to eo translation catalogue (83 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: &Redakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
eo: Literumado

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
eo: Redakti

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
eo: Rezulto de literumado

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

en: Row
eo: Linio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
eo: Deŝovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
eo: Kolumnoj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
eo: Kolumnointerspaco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
eo: Nomo de la kadraro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
eo: Kadraronomo

en: Text Run Around
eo: Teksto ĉirkaŭfluas

en: Connect Text Frames
eo: Kunligi tekstkadrojn

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
eo: Kolumnoj

en: Rename Bookmark
eo: Alinomi la legosignon

en: Geometry
eo: Geometrio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
eo: Krei

en: Debug
eo: Sencimigu

en: Navigation
eo: Navigado

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Words:
eo: Vortoj:

en: Sentences:
eo: Frazoj:

en: Syllables:
eo: Silaboj:

en: Lines:
eo: Linioj:

[ctx: Style name]
en: Standard
eo: Normala

[ctx: Style name]
en: Head 1
eo: Titolo 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
eo: Titolo 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
eo: Titolo 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
eo: Numerita listo

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
eo: Alfabeta listo

[ctx: Style name]
en: Bullet List
eo: Bulita listo

[ctx: Style name]
en: Contents Title
eo: Enhavotitolo

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
eo: Enhavotitolo 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
eo: Enhavotitolo 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
eo: Enhavotitolo 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
eo: Dokumentotitolo

[ctx: Style name]
en: Header
eo: Kapo

[ctx: Style name]
en: Footer
eo: Piedo

[ctx: Style name]
en: Plain
eo: Simpla

[ctx: Style name]
en: Borders 1
eo: Limo 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
eo: Limo 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
eo: Limo 3

[ctx: Style name]
en: Row
eo: Linio

[ctx: Style name]
en: Column
eo: Kolumno

[ctx: Style name]
en: Light Gray
eo: Helgrizo

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
eo: Malhelgrizo

[ctx: Style name]
en: Black
eo: Nigra

[ctx: Style name]
en: Red
eo: Ruĝa

[ctx: Style name]
en: Yellow
eo: Flava

[ctx: Style name]
en: Colorful
eo: Multkolora

[ctx: Style name]
en: Simple 1
eo: Simpla 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
eo: Simpla 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
eo: Simpla 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
eo: Kapo 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
eo: Kapo 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
eo: Kapo 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
eo: Kapo 4

[ctx: Style name]
en: Grid 1
eo: Krado 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
eo: Krado 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
eo: Krado 3

en: Everything
eo: Ĉion

en: Filter
eo: Filtri

en: Standard
eo: Normala

en: Document Title
eo: Dokumentotitolo

en: Head 1
eo: Titolo 1

en: Head 2
eo: Titolo 2

en: Head 3
eo: Titolo 3

en: Bullet List
eo: Bulita listo

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
eo: Nevalida OASIS OpenDocument-dosiero. Mankas marko 'office:body'.

en: Modified
eo: Ŝanĝita

en: Show Rulers
eo: Montri mezurilojn

en: Snap to Grid
eo: Kapti per krado

en: Show Status Bar
eo: Montri Statusan Breton

en: Configure...
eo: Agordi...

en: Page Layout...
eo: Paĝaranĝo...

en: Odd Pages Header
eo: Malparaj paĝkapoj

en: Even Pages Header
eo: Paraj paĝkapoj

en: Odd Pages Footer
eo: Malparaj paĝpiedoj

en: Even Pages Footer
eo: Paraj paĝpiedoj
