kocolorspaces - en to eo translation catalogue (18 entries)

en: Cyan
eo: Ciana

en: Magenta
eo: Violkolora (magenta)

en: Yellow
eo: Flava

en: Black
eo: Negra

en: Gray
eo: Griza

en: Lightness
eo: Heleco

en: Red
eo: Ruĝo

en: Green
eo: Verdo

en: Blue
eo: Bluo

en: Clear
eo: Forigi

en: Color
eo: Koloro

en: Darken
eo: Malheligi

en: Dissolve
eo: Dissolvi

en: Hue
eo: Nuanco

en: Lighten
eo: Heligi

en: Out
eo: Elen

en: Saturation
eo: Satureco

en: Value
eo: Valoro
