koffice-defaulttools - en to eo translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
eo: Alĝustigo

en: Connection
eo: Konekto

en: Line
eo: Linio

en: Bring to &Front
eo: Levi al Sur&faco

en: &Raise
eo: &Malfonigi

en: &Lower
eo: F&onigi

en: Send to &Back
eo: Sendi al Mal&antaŭo

en: Align Left
eo: Aranĝi maldekstre

en: Horizontally Center
eo: Centrigi Horizontale

en: Align Right
eo: Aranĝi dekstre

en: Align Top
eo: Vicigi Supre

en: Align Bottom
eo: Vicigi Malsupre

en: Group
eo: Grupo

en: Ungroup
eo: Malgrupigi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
eo: Grupigi formojn

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
eo: Malgrupigi formojn

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Shadow
eo: Ombro

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
eo: Rotaciu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
eo: Rotaciu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
eo: Regrandigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
eo: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
eo: Vertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
eo: Orientiĝo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
eo: Pozicio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eo: Aldoni

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eo: Forigi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
eo: Krei
