kspreadsolver - en to es translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
es: Optimizador de funciones...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
es: Herramien&tas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
es: Precisión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
es: Iteraciones máximas:

en: Function Optimizer
es: Optimizador de funciones

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
es: Optimización

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
es: Maximizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
es: Minimizar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
es: Valor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
es: Parámetros:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
es: Función:
