kspread - en to et translation catalogue (2323 entries)

note: i18n: Please use the same words (even upper/lower case) as in KoPageLayoutDia.cc function setupTab2(), without the brackets "<" and ">"
en: page
et: lehekülg

en: pages
et: leheküljed

en: file
et: fail

en: name
et: nimi

en: time
et: kellaaeg

en: date
et: kuupäev

en: author
et: autor

en: email
et: e-post

en: sheet
et: leht

en: Invalid document. Expected mimetype application/x-kspread or application/vnd.kde.kspread, got %1
et: Vigane dokument. Oodati MIME tüüpi application/x-kspread või application/vnd.kde.kspread, saadi %1

en: This document was created with a newer version of Calligra Sheets (syntax version: %1)
    When you open it with this version of Calligra Sheets, some information may be lost.
et: See dokument on loodud uuema Calligra Sheetsi versiooniga (süntaksi versioon: %1)
    Avamine käesoleva Calligra Sheetsi versiooniga põhjustab osa teabe kadumise.

en: File Format Mismatch
et: Failivormingu sobimatus

en: Styles cannot be loaded.
et: Stiilide laadimine nurjus.

en: Invalid document. No map tag.
et: Vigane dokument. Silt map puudub.

en: This document has no sheets (tables).
et: Selles dokumendis ei ole tabeleid.

en: Invalid document. Sheet name is empty.
et: Vigane dokument. Tabeli nimi on tühi.

en: Sheet%1
et: Leht%1

en: Validation for cell %1 failed
et: Lahtri %1 valideerimine nurjus

en: Header
et: Päis

en: Header1
et: Päis1

en: Default
et: Vaikimisi

en: AM
et: p.l.

en: PM
et: e.l.

en: h
et: t

en: s
et: sek

en: Text
et: Tekst

en: Whole number (like 1, 132, 2344)
et: Täisarv (nagu 1, 132, 2344)

en: A truth value (TRUE or FALSE)
et: Tõeväärtus (TÕENE või VÄÄR)

en: A floating point value (like 1.3, 0.343, 253 )
et: Murdarv (nagu 1,3, 0,343, 253 )

en: Any kind of value
et: Suvalist liiki väärtus

en: A string representing a date (like "2/22/2012")
et: Kuupäeva tähistav string (nt. "22.02.2012")

en: A range of strings
et: Stringide hulk

en: A range of whole numbers (like 1, 132, 2344)
et: Täisarvude hulk (nagu 1, 132, 2344)

en: A range of truth values (TRUE or FALSE)
et: Tõeväärtuste hulk (TÕENE või VÄÄR)

en: A range of floating point values (like 1.3, 0.343, 253 )
et: Murdarvude hulk (nagu 1,3, 0,343, 253 )

en: A range of any kind of values
et: Suvaliste väärtuste hulk

en: A string representing a range of dates (like "2/22/2012"-"5/22/2012")
et: Kuupäevavahemikku tähistav string (nt. "22.02.2012"-"22.05.2012")

en: <p><b>Return type:</b> %1</p>
et: <p><b>Tagastatava väärtuse tüüp:</b> %1</p>

en: Syntax
et: Süntaks

en: Parameters
et: Parameetrid

en: <br><b>Type:</b> %1
et: <br><b>Tüüp:</b> %1

en: <li><b>Comment:</b> %1
et: <li><b>Kommentaar:</b> %1

en: Examples
et: Näited

en: Related Functions
et: Seotud funktsioonid

en: true
et: tõene

en: false
et: väär

en: Dependency
et: Sõltuvus

[ctx: Error: circular formula dependency]
en: #CIRCLE!
et: #RING!

[ctx: Error: broken cell reference]
en: #DEPEND!
et: #SÕLTUVUS!

[ctx: Error: unknown function name]
en: #NAME?
et: #NIMI?

[ctx: Error: formula not parseable]
en: #PARSE!
et: #PARS!

[ctx: Error: invalid cell/array reference]
en: #REF!
et: #VIIDE!

[ctx: Error: wrong (number of) function argument(s)]
en: #VALUE!
et: #VÄÄRTUS!

en: Bit Operations
et: Bititehted

en: First number
et: Esimene arv

en: Second number
et: Teine arv

en: The BITAND() function performs a bit-wise AND operation for the two integer parameters.
et: Funktsioon BITAND() sooritab bittipidi AND-tehte kahe täisarvulise parameetriga.

en: BITAND(value; value)
et: BITAND(väärtus; väärtus)

en: BITAND(12;10) returns 8 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "anded" with 1010 is 1000, which is integer 8).
et: BITAND(12;10) tagastab 8 (sest kümnendarv 12 on kahendarv 1100 ja kümnendarv 10 on kahendarv 1010 ning 1100 "JA" 1010 on 1000, mis on täisarv 8).

en: Amount to left shift by
et: Vasakule nihutamise kogus

en: The BITLSHIFT() function performs a bit-wise left shift operation of the first parameter. The number of bits to shift by is specified by the second parameter. Note that a negative number of bits to left shift by becomes a right shift.
et: Funktsioon BITLSHIFT() sooritab esimese parameetri bittipidi vasakule nihutamise tehte. Liigutatavate bittide arvu määrab teine parameeter. Pane tähele, et vasakule nihutatavate bittide negatiivne arv tähendab nihutamist paremale.

en: BITLSHIFT(value; shift size)
et: BITLSHIFT(väärtus; nihke suurus)

en: Amount to right shift by
et: Paremale nihutamise kogus

en: The BITRSHIFT() function performs a bit-wise right shift operation of the first parameter. The number of bits to shift by is specified by the second parameter. Note that a negative number of bits to right shift by becomes a left shift.
et: Funktsioon BITRSHIFT() sooritab esimese parameetri bittipidi paremale nihutamise tehte. Liigutatavate bittide arvu määrab teine parameeter. Pane tähele, et paremale nihutatavate bittide negatiivne arv tähendab nihutamist vasakule.

en: BITRSHIFT(value; shift size)
et: BITRSHIFT(väärtus; nihke suurus)

en: The BITOR() function performs a bit-wise OR operation for the two integer parameters.
et: Funktsioon BITOR() sooritab bittipidi OR-tehte kahe täisarvulise parameetriga.

en: BITOR(value; value)
et: BITOR(väärtus; väärtus)

en: BITOR(12;10) returns 14 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "ored" with 1010 is 1110, which is integer 14).
et: BITOR(12;10) tagastab 14 (sest kümnendarv 12 on kahendarv 1100 ja kümnendarv 10 on kahendarv 1010 ning 1100 "VÕI" 1010 on 1110, mis on täisarv 14).

en: The BITXOR() function performs a bit-wise exclusive-OR operation for the two integer parameters.
et: Funktsioon BITXOR() sooritab bittipidi välistava OR-tehte kahe täisarvulise parameetriga.

en: BITXOR(value; value)
et: BITXOR(väärtus; väärtus)

en: BITXOR(12;10) returns 6 (because decimal 12 is binary 1100, and decimal 10 is binary 1010; and 1100 "xored" with 1010 is 0110, which is integer 6).
et: BITXOR(12;10) tagastab 6 (sest kümnendarv 12 on kahendarv 1100 ja kümnendarv 10 on kahendarv 1010 ning 1100 "XOR" 1010 on 0110, mis on täisarv 6).

en: Conversion
et: Teisendus

en: Bool value to convert
et: Teisendatav tõeväärtus

en: The BOOL2STRING() function returns a string value for a given boolean value. This method is intended for using a boolean in methods which require a string
et: Funktsioon BOOL2STRING() tagastab antud tõeväärtuse stringi. See meetod on mõeldud tõeväärtuste kasutamiseks olukordades, mis nõuavad stringi

en: BOOL2STRING(value)
et: BOOL2STRING(väärtus)

en: BOOL2STRING(true) returns "True"
et: BOOL2STRING(tõene) tagastab TÕENE

en: BOOL2STRING(false) returns "False"
et: BOOL2STRING(väär) tagastab VÄÄR

en: upper(BOOL2STRING(find("nan";"banana"))) returns TRUE
et: upper(BOOL2STRING(find("nan";"banana"))) tagastab TÕENE

en: Integer value to convert
et: Teisendatav täisarvuline väärtus

en: The INT2BOOL() function returns a boolean value for a given integer number. This method is intended for using an integer in methods which require a boolean. It only accepts 0 or 1. If any other value is given, false is returned.
et: Funktsioon INT2BOOL() tagastab antud täisarvu tõeväärtuse. See meetod on mõeldud täisarvu kasutamiseks olukorras, kus nõutakse tõeväärtust. Lubatavad on ainult 0 või 1. Iga muu väärtuse korral tagastatakse VÄÄR.

en: INT2BOOL(value)
et: INT2BOOL(väärtus)

en: INT2BOOL(1) returns true
et: INT2BOOL(1) tagastab TÕENE

en: INT2BOOL(0) returns false
et: INT2BOOL(0) tagastab VÄÄR

en: OR(INT2BOOL(1); false) returns true
et: OR(INT2BOOL(1); väär) tagastab TÕENE

en: The BOOL2INT() function returns an integer value for a given boolean value. This method is intended for using a boolean value in methods which require an integer.
et: Funktsioon BOOL2INT() tagastab antud tõeväärtusele vastava täisarvu. See meetod on mõeldud tõeväärtuse kasutamiseks olukordades, mis nõuavad täisarvu.

en: BOOL2INT(value)
et: BOOL2INT(väärtus)

en: BOOL2INT(True) returns 1
et: BOOL2INT(tõene) tagastab 1

en: BOOL2INT(False) returns 0
et: BOOL2INT(väär) tagastab 0

en: Number to convert into string
et: Stringiks teisendatav arv

en: The NUM2STRING() function returns a string value for a given number. Note that Calligra Sheets can auto-convert numbers to strings if needed, so this function should rarely be needed.
et: Funktsioon NUM2STRING() tagastab antud arvu väärtuse stringina. Pane tähele, et Calligra Sheets võib vajaduse korral automaatselt arvud stringiks teisendada, nii et seda meetodit läheb harva vaja.

en: NUM2STRING(value)
et: NUM2STRING(väärtus)

en: NUM2STRING(10) returns "10"
et: NUM2STRING(10) tagastab "10"

en: NUM2STRING(2.05) returns "2.05"
et: NUM2STRING(2,05) tagastab "2,05"

en: =find("101";NUM2STRING(A1)) (A1 = 2.010102) returns True
et: =find("101";NUM2STRING(A1)) (A1 = 2.010102) tagastab TÕENE

en: The STRING() function returns a string value for a given number. It is the same as the NUM2STRING function.
et: Funktsioon STRING() tagastab antud arvu väärtuse stringina. See on samaväärne funktsiooniga NUM2STRING.

en: A one character string to convert
et: Ühesümboliline teisendatav string

en: The CHARTOASCII() function returns the ASCII code for the given character.
et: Funktsioon CHARTOASCII() tagastab antud sümboli ASCII koodi.

en: CHARTOASCII(value)
et: CHARTOASCII(väärtus)

en: CHARTOASCII("v") returns 118
et: CHARTOASCII("v") tagastab 118

en: CHARTOASCII(r) is an error. The character must be in quotes.
et: CHARTOASCII(r) on viga. Sümbol peab olema jutumärkides.

en: The ASCII values to convert
et: Teisendatav ASCII väärtus

en: The ASCIITOCHAR() function returns the character for each given ASCII code
et: Funktsioon ASCIITOCHAR() tagastab antud ASCII koodile vastava sümboli

en: ASCIITOCHAR(value)
et: ASCIITOCHAR(väärtus)

en: ASCIITOCHAR(118) returns "v"
et: ASCIITOCHAR(118) tagastab "v"

en: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) returns "KDE"
et: ASCIITOCHAR(75; 68; 69) tagastab "KDE"

en: Value in X
et: X-väärtus

en: Value in Y
et: Y-väärtus

en: The POLR() function returns the radius corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
et: Funktsioon POLR() tagastab raadiuse vastavalt punkti asukohale ristkoordinaadistikus.

en: POLR(12;12) returns 16.9705
et: POLR(12;12) tagastab 16,9705

en: POLR(12;0) returns 12
et: POLR(12;0) tagastab 12

en: The POLA() function returns the angle (in radians) corresponding to the position of a point in a cartesian landmark.
et: Funktsioon POLA() tagastab nurga (radiaanides) vastavalt punkti asukohale ristkoordinaadistikus.

en: POLA(12;12) returns 0.78539816
et: POLA(12;12) tagastab 0,78539816

en: POLA(12;0) returns 0
et: POLA(12;0) tagastab 0

en: POLA(0;12) returns 1.5707
et: POLA(0;12) tagastab 1,5707

en: Radius
et: Raadius

en: Angle (radians)
et: Nurk (radiaanides)

en: The CARX() function returns the X position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
et: Funktsioon CARX() tagastab X-koordinaadi vastavalt punkti asukohale polaarkoordinaadistikus.

en: CARX(Radius;Angle)
et: CARX(Raadius;Nurk)

en: CARX(12;1.5707) returns 0.00115592
et: CARX(12;1.5707) tagastab 0,00115592

en: CARX(12;0) returns 12
et: CARX(12;0) tagastab 12

en: Value
et: Väärtus

en: The DECSEX() function converts a double value to a time value.
et: Funktsioon DECSEX() teisendab arvväärtuse ajaväärtuseks.

en: DECSEX(1.6668) returns 1:40
et: DECSEX(1,6668) tagastab 1:40

en: DECSEX(7.8) returns 7:47
et: DECSEX(7,8) tagastab 7:47

en: Hours
et: Tunnid

en: Minutes
et: Minutid

en: Seconds
et: Sekundid

en: The SEXDEC() function returns a decimal value. You can also supply a time value.
et: Funktsioon SEXDEC() tagastab kümnendarvu. Argumendiks võib olla ajaväärtus.

en: SEXDEC(time value) or SEXDEC(hours;minutes;seconds)
et: SEXDEC(ajaväärtus) või SEXDEC(tunnid;minutid;sekundid)

en: SEXDEC(1;5;7) returns 1.0852778
et: SEXDEC(1;5;7) tagastab 1,0852778

en: DECSEX("8:05") returns 8.08333333
et: DECSEX("8:05") tagastab 8,08333333

en: The CARY() function returns the Y position corresponding to the position of a point in a polar landmark.
et: Funktsioon CARY() tagastab Y-koordinaadi vastavalt punkti asukohale polaarkoordinaadistikus.

en: CARY(Radius;Angle)
et: CARY(Raadius;Nurk)

en: CARY(12;1.5707) returns 12
et: CARY(12;1.5707) tagastab 12

en: CARY(12;0) returns 0
et: CARY(12;0) tagastab 0

en: Number
et: Arv

note: i18n: ectx: ToolBar (formatToolBar)
en: Format
et: Vormindus

en: The ROMAN() function returns the number in Roman format. Only positive whole numbers can be converted. The optional Format argument specifies the level of conciseness, and defaults to 0.
et: Funktsioon ROMAN() tagastab arvu rooma numbritega. Arv peab olema positiivne täisarv. Lisaargument Vorming määrab täpsuse taseme, mis vaikimisi on 0.

en: ROMAN(Number)
et: ROMAN(Arv)

en: ROMAN(99) returns "XCIX"
et: ROMAN(99) tagastab "XCIX"

en: ROMAN(-55) returns "Err"
et: ROMAN(-55) tagastab "Viga"

en: Numeral
et: Arv

en: The ARABIC() function converts a roman numeral into a number.
et: Funktsioon ARABIC() teisendab rooma numbritega arvu tavalisele kujule.

en: ARABIC(Numeral)
et: ARABIC(Arv)

en: ARABIC("IV") returns 4
et: ARABIC("IV") tagastab 4

en: ARABIC("XCIX") returns 99
et: ARABIC("XCIX") tagastab 99

en: Database
et: Andmebaas

en: Range marking the database
et: Andmebaasi tähistav vahemik

en: String marking the column in the database
et: Andmebaasi veergu tähistav string

en: Range marking the conditions
et: Tingimusi tähistav vahemik

en: Sums up the numbers in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Summeerib arvud andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DSUM(Database; "Header"; Conditions)
et: DSUM(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DSUM(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DSUM(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Calculates the average in a column of a database specified by a set of conditions for values that are numbers
et: Arvutab andmebaasi veeru arvuliste väärtuste keskmise vastavalt määratud hulgale tingimustele

en: DAVERAGE(Database; "Header"; Conditions)
et: DAVERAGE(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DAVERAGE(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DAVERAGE(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Counts the cells containing numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Loendab arvulisi väärtusi sisaldavad lahtrid andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DCOUNT(Database; "Header"; Conditions)
et: DCOUNT(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DCOUNT(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DCOUNT(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Counts the cells containing numeric or alphanumeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Loendab arve ja tähti sisaldavad andmebaasi veeru lahtrid vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DCOUNTA(Database; "Header"; Conditions)
et: DCOUNTA(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DCOUNTA(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DCOUNTA(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns a single value from a column of a database specified by a set of conditions. This function returns an error if no value or more than one value exist.
et: Tagastab üksiku väärtuse andmebaasi veerust vastavalt määratud hulgale tingimustele. See funktsioon annab vea, kui on rohkem kui üks tulem või kui see puudub.

en: DGET(Database; "Header"; Conditions)
et: DGET(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DGET(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DGET(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the largest value in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab suurima väärtuse andmebaasi veerust vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DMAX(Database; "Header"; Conditions)
et: DMAX(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DMAX(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DMAX(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the smallest values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab vähima väärtuse andmebaasi veerust vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DMIN(Database; "Header"; Conditions)
et: DMIN(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DMIN(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DMIN(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the product of all numeric  values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab kõigi arvuliste väärtuste korrutise andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DPRODUCT(Database; "Header"; Conditions)
et: DPRODUCT(Andmebaas; " Päis"; Tingimused)

en: DPRODUCT(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DPRODUCT(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the estimate of the standard deviation of a population based on a sample using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab kõigi arvuliste väärtuste valimil baseeruva populatsiooni standardhälbe andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DSTDEV(Database; "Header"; Conditions)
et: DSTDEV(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DSTDEV(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DSTDEV(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the standard deviation of a population based on the entire population using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab kõigi arvuliste väärtuste kogu populatsiooni standardhälbe andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DSTDEVP(Database; "Header"; Conditions)
et: DSTDEVP(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DSTDEVP(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DSTDEVP(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the estimate of the variance of a population based on a sample using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab kõigi arvuliste väärtuste valimil baseeruva populatsiooni dispersiooni andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DVAR(Database; "Header"; Conditions)
et: DVAR(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DVAR(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DVAR(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Returns the variance of a population based on the entire population using all numeric values in a column of a database specified by a set of conditions.
et: Tagastab kõigi arvuliste väärtuste kogu populatsiooni dispersiooni andmebaasi veerus vastavalt määratud hulgale tingimustele.

en: DVARP(Database; "Header"; Conditions)
et: DVARP(Andmebaas; "Päis"; Tingimused)

en: DVARP(A1:C5; "Salary"; A9:A11)
et: DVARP(A1:C5; "Palk"; A9:A11)

en: Range containing the pivot table
et: Risttabelit sisaldav vahemik

en: Name of the field of which you want the summary data
et: Välja nimi, kuhu soovitakse andmete kokkuvõtet

en: Fetches summary data from a pivot table.
et: Hangib risttabelist andmete kokkuvõtte.

en: GETPIVOTDATA(Database; "Sales")
et: GETPIVOTDATA(Andmebaas; "Müük")

en: Date & Time
et: Kuupäev ja kellaaeg

en: Date
et: Kuupäev

en: Method (optional)
et: Meetod (mittekohustuslik)

en: The WEEKDAY() function returns the weekday of given date. If the method is 1 (default) WEEKDAY() returns 1 for sunday, 2 for monday,.. If the method is 2, monday is 1, tuesday 2, ... and if the method is 3 WEEKDAY() returns 0 for monday, 1 for tuesday,...
et: Funktsioon WEEKDAY() tagastab antud kuupäeva nädalapäeva. Kui meetod on 1 (vaikimisi), tagastab WEEKDAY() 1 pühapäeval, 2 esmaspäeval... Kui meetod on 2, siis esmaspäev on 1, teisipäev 2 ... ja kui meetod on 3, tagastab WEEKDAY() 0 esmaspäeval, 1 teisipäeval...

en: WEEKDAY(date; method)
et: WEEKDAY(kuupäev; meetod)

en: WEEKDAY("2002-02-22"; 2) returns 5
et:  WEEKDAY("2002-02-22"; 2) tagastab 5

en: Date1
et: Kuupäev1

en: Date2
et: Kuupäev2

en: Method
et: Meetod

en: The DAYS360() function returns the number of days from date1 to date2 using a 360-day calendar in which all months are assumed to have 30 days. If method is false (default) the US method will be used, the European otherwise.
et: Funktsioon DAYS360() tagastab päevade arvu kuupäev1 ja kuupäev2 vahel, kasutades 360-päevast kalendrit, kus kõik kuud on 30-päevased. Kui meetod on VÄÄR (vaikimisi), kasutatakse USA meetodit, vastasel juhul Euroopa oma.

en: DAYS360(date1; date2; method)
et: DAYS360(kuupäev2; kuupäev1; meetod)

en: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; FALSE) returns 59
et: DAYS360("2/22/2002"; "4/21/2002"; väär) tagastab 59

en: Time
et: Aeg

en: The TIMEVALUE() function returns a number (between 0 and 1) representing the time of day.
et: Funktsioon TIMEVALUE() tagastab arvu (0 ja 1 vahel), mis esitab aega ööpäeva suhtes.

en: TIMEVALUE(time)
et: TIMEVALUE(aeg)

en: TIMEVALUE("10:05:02") returns 0.42
et:  TIMEVALUE("10:05:02") tagastab 0,42

en: The DATEVALUE function returns a number representing the day, i.e the number of days elapsed since December 31, 1899.
et: Funktsioon DATEVALUE tagastab päeva esitava arvu, s.t. päevade arvu, mis on möödunud 31. detsembrist 1899.

en: DATEVALUE(date)
et: DATEVALUE(kuupäev)

en: DATEVALUE("2/22/2002") returns 37309
et:  DATEVALUE("2/22/2002") tagastab 37309

en: Months
et: Kuud

en: The EDATE functions returns the date that is specified by a given date and a number of months before or after that date.
et: Funktsioon EDATE tagastab kuupäeva, mis on määratud antud päevaga ja kuude arvuga enne või pärast seda.

en: EDATE(date; months)
et: EDATE(kuupäev;kuid)

en: EDATE("2/22/2002"; 3) returns "5/22/2002"
et: EDATE("2/22/2002"; 3) tagastab "5/22/2002"

en: EDATE("3/31/2002"; -1) returns "2/28/2002"
et: EDATE("3/31/2002"; -1) tagastab "2/28/2002"

en: The EOMONTH functions returns the last day in the month specified by a date and the number of months from that date.
et: Funktsioon EOMONTH tagastab viimase päeva kuus, mis on määratud kuupäevaga ja kuude arvuga sellest edasi.

en: EOMONTH(date; months)
et: EOMONTH(kuupäev; kuid)

en: EOMONTH("2/22/2002"; 3) returns "5/31/2002"
et: EOMONTH("2/22/2002"; 3) tagastab "5/31/2002"

en: EOMONTH("3/12/2002"; -1) returns "2/28/2002"
et: EOMONTH("3/12/2002"; -1) tagastab "2/28/2002"

en: EOMONTH("3/12/2002"; 0) returns "3/31/2002"
et: EOMONTH("3/12/2002"; 0) tagastab "3/31/2002"

en: The YEAR functions returns the year of a date. If no parameter is specified the current year gets returned.
et: Funktsioon YEAR tagastab kuupäevale vastava aasta. Kui argument puudub, tagastatakse käesolev aasta.

en: YEAR(date)
et: YEAR(kuupäev)

en: YEAR("2/22/2002") returns 2002
et: YEAR("2/22/2002") tagastab 2002

en: YEAR(2323.1285) returns 1906
et: YEAR(2323.1285) tagastab 1906

en: The MONTH functions returns the month of a date. If no parameter is specified the current month gets returned.
et: Funktsioon MONTH tagastab antud kuupäeva kuu. Kui argument puudub, tagastatakse käesolev kuu.

en: MONTH(date)
et: MONTH(kuupäev)

en: MONTH("2/22/2002") returns 2
et: MONTH("2/22/2002") tagastab 2

en: MONTH(2323.1285) returns 5
et: MONTH(2323.1285) tagastab 5

en: The DAY functions returns the day of a date. If no parameter is specified the current day gets returned.
et: Funktsioon DAY tagastab kuupäeva päeva. Kui argument puudub, tagastatakse tänane päev.

en: DAY(date)
et: DAY(kuupäev)

en: DAY("2/22/2002") returns 22
et: DAY("2/22/2002") tagastab 22

en: DAY(2323.1285) returns 11
et: DAY(2323.1285) tagastab 11

en: The HOUR functions returns the hour of a time. If no parameter is specified the current hour gets returned.
et: Funktsioon HOUR tagastab kellaaja tunni. Kui argument puudub, tagastatakse käesolev tund.

en: HOUR(time)
et: HOUR(aeg)

en: HOUR("22:10:12") returns 22
et: HOUR("22:10:12") tagastab 22

en: HOUR(0.1285) returns 3
et: HOUR(0.1285) tagastab 3

en: The MINUTE functions returns the minutes of a time. If no parameter is specified the current minute is returned.
et: Funktsioon MINUTE tagastab kellaaja minuti. Kui argument puudub, tagastatakse käesolev minut.

en: MINUTE(time)
et: MINUTE(aeg)

en: MINUTE("22:10:12") returns 10
et: MINUTE("22:10:12") tagastab 10

en: MINUTE(0.1234) returns 57
et: MINUTE(0.1234) tagastab 57

en: The SECOND functions returns the seconds of a time. If no parameter is specified the current second is returned.
et: Funktsioon SECOND tagastab kellaaja sekundi. Kui argument puudub, tagastatakse käesolev sekund.

en: SECOND(time)
et: SECOND(aeg)

en: SECOND("22:10:12") returns 12
et: SECOND("22:10:12") tagastab 12

en: SECOND(0.1234) returns 42
et: SECOND(0.1234) tagastab 42

en: First (earlier) date value
et: Esimene (varasem) andmeväärtus

en: Second date value
et: Teine andmeväärtus

en: Calculation mode
et: Arvutusmeetod

en: The WEEKS() function returns the difference between two dates in weeks.The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, WEEKS() returns the maximal possible number of weeks between those days. If the mode is 1, it only returns the number of whole weeks in between.
et: Funktsioon WEEKS() tagastab kahe kuupäeva vahe nädalates. Kolmas parameeter näitab arvutusmeetodit: kui see on 0, siis WEEKS() tagastab maksimaalse võimaliku nädalate arvu nende kuupäevade vahel. Kui meetod on 1, siis tagastatakse ainult täisnädalate arv.

en: WEEKS(date2; date1; mode)
et: WEEKS(kuupäev2; kuupäev1; meetod)

en: WEEKS("2002-02-18"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is one week and 1 day in between
et: WEEKS("2002-02-18"; "2002-02-26"; 0) tagastab 1, sest vahe on 1 nädal ja 1 päev

en: WEEKS("2002-19-02"; "2002-19-02"; 1) returns 0, because there is not a whole week in between, starting at the first day of the week (monday or sunday, depending on your local settings)
et: WEEKS("2002-19-02"; "2002-19-02"; 1) tagastab 0, sest vahele ei jää ühtegi täisnädalat, mis algaks nädala alguspäevaga (esmaspäev või pühapäev sõltuvalt süsteemi seadistustest)

en: The MONTHS() function returns the difference between two dates in months.The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, MONTHS() returns the maximal possible number of months between those days. If the mode is 1, it only returns the number of complete months in between.
et: Funktsioon MONTHS() tagastab kahe kuupäeva vahe kuudes. Kolmas parameeter näitab arvutusmeetodit: kui see on 0, siis MONTHS() tagastab maksimaalse võimaliku kuude arvu nende kuupäevade vahel. Kui meetod on 1, siis tagastatakse ainult täielike kuude arv.

en: MONTHS(date2; date1; mode)
et: MONTHS(kuupäev2; kuupäev1; meetod)

en: MONTHS("2002-01-18"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is 1 month and 8 days in between
et: MONTHS("2002-01-18"; "2002-02-26"; 0) tagastab 1, sest vahe on 1 kuu ja 8 päeva

en: MONTHS("2002-01-19"; "2002-02-26"; 1) returns 0, because there is not a whole month in between, starting at the first day of the month
et: MONTHS("2002-01-19"; "2002-02-26"; 1) tagastab 0, sest vahele ei jää ühtegi tervet kuud, mis algaks esimese kuupäevaga

en: The YEARS() function returns the difference between two dates in years. The third parameter indicates the calculation mode: if the mode is 0, YEARS() returns the maximal possible number of years between those days. If the mode is 1, it only returns whole years, starting at the 1st Jan and ending on the 31st Dec.
et: Funktsioon YEARS() tagastab kahe kuupäeva vahe aastates. Kolmas parameeter näitab arvutusmeetodit: kui see on 0, siis YEARS() tagastab maksimaalse võimaliku aastate arvu nende kuupäevade vahel. Kui meetod on 1, siis tagastatakse ainult täisaastate arv, mis algavad 1. jaanuaril ja lõpevad 31. detsembril.

en: YEARS(date2; date1; mode)
et: YEARS(kuupäev2; kuupäev1; meetod)

en: YEARS("2001-02-19"; "2002-02-26"; 0) returns 1, because there is one year and 7 days in between
et: YEARS("2001-02-19"; "2002-02-26"; 0) tagastab 1, sest vahe on üks aasta ja 7 päeva

en: YEARS("2002-02-19"; "2002-02-26"; 1) returns 0, because there is not a whole year in between, starting at the first day of the year
et: YEARS("2002-02-19"; "2002-02-26"; 1) tagastab 0, sest vahele ei jää ühtegi täisaastat, mis algaks aasta esimese päevaga

en: The DAYS() function returns the difference between two dates in days.
et: Funktsioon DAYS() tagastab kahe kuupäeva vahe päevades.

en: DAYS(date2; date1)
et: DAYS(kuupäev2; kuupäev1)

en: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") returns 4
et: DAYS("2002-02-22"; "2002-02-26") tagastab 4

en: Year
et: Aasta

en: Month
et: Kuu

en: Day
et: Päev

en: The DAYOFYEAR() function returns the number of the day in the year (1...365).
et: Funktsioon DAYOFYEAR() tagastab päevade arvu aasta algusest (1...365).

en: DAYOFYEAR(year;month;date)
et: DAYOFYEAR(aasta;kuu;päev)

en: DAYOFYEAR(2000;12;1) returns 336
et: DAYOFYEAR(2000;12;1) tagastab 336

en: DAYOFYEAR(2000;2;29) returns 60
et: DAYOFYEAR(2000;2;29) tagastab 60

en: The DATE() function returns the date formatted with local parameters.
et: Funktsioon DATE() tagastab kohalikult vormindatud kuupäeva.

en: DATE(year;month;date)
et: DATE(aasta;kuu;päev)

en: DATE(2000;5;5) returns Friday 05 May 2000
et: DATE(2000;5;5) tagastab Reede, 05. mai 2000

en: The TIME() function returns the time formatted with local parameters.
et: Funktsioon TIME() tagastab kohalikult vormindatud kellaaja.

en: TIME(hours;minutes;seconds)
et: TIME(tunnid;minutid;sekundid)

en: TIME(10;2;2) returns 10:02:02
et: TIME(10;2;2) tagastab 10:02:02

en: TIME(10;70;0) returns 11:10:0
et: TIME(10;70;0) tagastab 11:10:00

en: TIME(10;-40;0) returns 9:20:0
et: TIME(10;-40;0) tagastab 9:20:00

en: The HOURS() function returns the value of the hours in a time expression.
et: Funktsioon HOURS() tagastab tundide arvu ajaavaldisena.

en: HOURS(time)
et: HOURS(aeg)

en: HOURS("10:5:2") returns 10
et: HOURS("10:5:2") tagastab 10

en: The function ISLEAPYEAR() returns True if the given year is leap.
et: Funktsioon ISLEAPYEAR() tagastab TÕENE, kui antud aasta on liigaasta.

en: ISLEAPYEAR(year)
et: ISLEAPYEAR(aasta)

en: ISLEAPYEAR(2000) returns True
et: ISLEAPYEAR(2000) tagastab TÕENE

en: The function DAYSINMONTH() returns the number of days in the given year and month.
et: Funktsioon DAYSINMONTH() tagastab päevade arvu antud aasta antud kuus.

en: DAYSINMONTH(year;month)
et: DAYSINMONTH(aasta;kuu)

en: DAYSINMONTH(2000;2) returns 29
et: DAYSINMONTH(2000;2) tagastab 29

en: The function DAYSINYEAR() returns the number of days in the given year.
et: Funktsioon DAYSINYEAR() tagastab päevade arvu antud aastas.

en: DAYSINYEAR(year)
et: DAYSINYEAR(aasta)

en: DAYSINYEAR(2000) returns 366
et: DAYSINYEAR(2000) tagastab 366

en: The function WEEKSINYEAR() returns the number of weeks in the given year.
et: Funktsioon WEEKSINYEAR() tagastab nädalate arvu antud aastas.

en: WEEKSINYEAR(year)
et: WEEKSINYEAR(aasta)

en: WEEKSINYEAR(2000) returns 52
et: WEEKSINYEAR(2000) tagastab 52

en: The MINUTES() function returns the value of the minutes in a time expression.
et: Funktsioon MINUTES() tagastab minutite arvu ajaavaldises.

en: MINUTES(time)
et: MINUTES(aeg)

en: MINUTES("10:5:2") returns 5
et: MINUTES("10:5:2") tagastab 5

en: The SECONDS() function returns the value of the seconds in a time expression.
et: Funktsioon SECONDS() tagastab sekundite arvu ajaavaldisena.

en: SECONDS(time)
et: SECONDS(aeg)

en: SECONDS("10:5:2") returns 2
et: SECONDS("10:5:2") tagastab 2

en: Number of day in week (1..7)
et: Nädalapäeva järjenumber (1..7)

en: The DAYNAME() function returns the name of the day of the week (1..7). In some countries the first day of the week is Monday, while in others the first day of the week is Sunday.
et: Funktsioon DAYNAME() tagastab nädalapäeva nime (1..7). Mõnel maal on nädala esimene päev esmaspäev, mõnel aga pühapäev.

en: DAYNAME(weekday)
et: DAYNAME(nädalapäev)

en: DAYNAME(1) returns Monday (if the week starts on Monday)
et: DAYNAME(1) tagastab esmaspäev (kui nädal algab esmaspäeval)

en: Number of month (1..12)
et: Kuu number (1..12)

en: The MONTHNAME() function returns the name of the month (1...12).
et: Funktsioon MONTHNAME() tagastab kuu nime (1...12).

en: MONTHNAME(number)
et: MONTHNAME(arv)

en: MONTHNAME(5) returns May
et: MONTHNAME(5) tagastab Mai

en: The CURRENTDATE() function returns the current date. It is equivalent to the TODAY function.
et: Funktsioon CURRENTDATE() tagastab tänase kuupäeva. See on samaväärne funktsiooniga TODAY.

en: CURRENTDATE() returns "Saturday 13 April 2002"
et: CURRENTDATE() tagastab "13.04.2002"

en: The TODAY() function returns the current date.
et: Funktsioon TODAY() tagastab tänase kuupäeva.

en: TODAY() returns "Saturday 13 April 2002"
et: TODAY() tagastab "13.04.2002"

en: The NOW() function returns the current date and time. It is identical with CURRENTDATETIME and provided for compatibility with other applications.
et: Funktsioon NOW() tagastab praeguse kuupäeva ja kellaaja. NOW on samaväärne funktsiooniga CURRENTDATETIME ja eksisteerib ühilduvuse nimel teiste rakendustega.

en: NOW() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
et: NOW() tagastab "Laupäev, 13. aprill 2002 19:12:01"

en: The CURRENTDATETIME() function returns the current date and time.
et: Funktsioon CURRENTDATETIME() tagastab praeguse kuupäeva ja kellaaja.

en: CURRENTDATETIME() returns "Saturday 13 April 2002 19:12:01"
et: CURRENTDATETIME() tagastab "Laupäev, 13. aprill 2002 19:12:01"

en: The CURRENTTIME() function returns the current time formatted with local parameters.
et: Funktsioon CURRENTTIME() tagastab kohalikult vormindatud käesoleva kellaaja.

en: CURRENTTIME() returns "19:12:01"
et: CURRENTTIME() tagastab "19:12:01"

en: The EASTERSUNDAY() function returns the date which corresponds to Easter Sunday in the year given as the parameter.
et: Funtsioon EASTERSUNDAY() tagastab kuupäeva, millele langeb lihavõttepüha argumendina antud aastal.

en: EASTERSUNDAY(year)
et: EASTERSUNDAY(aasta)

en: EASTERSUNDAY(2003) returns "20th April 2003"
et: EASTERSUNDAY(2003) tagastab "20.04.2003"

en: The ISOWEEKNUM() function returns number of the week which the date falls into. Note that this function is compliant with the ISO8601 standard: a week always begins on a Monday, and ends on a Sunday. The first week of a year is that week which contains the first Thursday of the year.
et: Funktsioon ISOWEEKNUM() tagastab nädala järjekorranumbri, millele kuupäev langeb. See funtsioon on kooskõlas ISO8601 standardiga: nädal algab alati esmaspäevaga ja lõpeb pühapäevaga. Aasta esimene nädal on nädal, mis sisaldab aasta esimest neljapäeva.

en: ISOWEEKNUM(date)
et: ISOWEEKNUM(kuupäev)

en: ISOWEEKNUM(A1) returns 51 when A1 is "21st of Dec".
et: ISOWEEKNUM(A1) tagastab 51, kui A1 on "21. detsember".

en: The WEEKNUM() function returns the non-ISO week number in which the date falls into.
et: Funktsioon WEEKNUM() tagastab nädala järjekorranumbri, millele kuupäev langeb, mitte-ISO vormingus.

en: WEEKNUM(date; method)
et: WEEKNUM(kuupäev; meetod)

en: WEEKNUM(A1; 1) returns 11 when A1 is "9th of March 2008". Number of the week in the year, with a week beginning on Sunday (1, this is the default if Method is omitted.)
et: WEEKNUM(A1; 1) tagastab 11, kui A1 on "9. märts 2008". Nädala järjekorranumber aastas, kusjuures nädal algab pühapäeval (1; see on vaikeväärtus, kui meetodit ei anta).

en: WEEKNUM(A1; 2) returns 10 when A1 is "9th of March 2008". Number of the week in the year, with a week beginning on Monday (2)
et: WEEKNUM(A1; 2) tagastab 10, kui A1 on "9. märts 2008". Nädala järjekorranumber aastas, kusjuures nädal algab esmaspäeval (2)

en: First date
et: Esimene kuupäev

en: Second date
et: Teine kuupäev

en: interval
et: intervall

en: The DATEDIF() function returns the difference between two dates.
et: Funktsioon DATEDIF() tagastab kahe kuupäeva vahe.

en: Interval must be one of the following: "m": month; "d": days; "y": complete years; "ym": month excluding years; "yd": days excluding years; "md": days excluding months and years
et: Intervall peab olema üks järgmistest: "m": kuud; "d": päevad; "y": täisaastad; "ym": kuud, aastaid eiratakse; "yd": päevad, aastaid eiratakse; "md": päevad, kuid ja aastaid eiratakse

en: DATEDIF(first date; second date; interval)
et: DATEDIF(esimene kuupäev; teine kuupäev; intervall)

en: DATEDIF(A1;A2;"d") A1 is "1st of January 1995" and A2 is "15th of June 1999" returns number of days 1626
et: DATEDIF(A1;A2;"d"), kus A1 on "1. jaanuar 1995" ja A2 on "15. juuni 1999", tagastab päevade arvu 1626

en: DATEDIF(A1;A2;"m") A1 is "1st of January 1995" and A2 is "15th of June 1999" returns number of months 53
et: DATEDIF(A1;A2;"m"), kus A1 on "1. jaanuar 1995" ja A2 on "15. juuni 1999", tagastab kuude arvu 53

en: The YEARFRAC() function returns the number of full days between start date and end date according to the basis.
et: Funktsioon YEARFRAC() tagastab täispäevade arvu algus- ja lõppkuupäeva vahel vastavalt alusele.

en: Basis must be one of the following: 0 = 30/360 US, 1 = Actual/actual, 2 = Actual/360, 3 = Actual/365, 4 = European 30/360
et: Alus peab olema üks järgmistest: 0 = 30/360 US, 1 = Tegelik/tegelik, 2 = Tegelik/360, 3 = Tegelik/365, 4 = Euroopa 30/360

en: YEARFRAC(start date; end date; basis)
et: YEARFRAC(alguskuupäev; lõppkuupäev; alus)

en: Start date
et: Alguskuupäev

en: Working days
et: Tööpäevad

en: Holidays
et: Puhkepäevad

en: The WORKDAY() function returns the date which is working days from the start date.
et: Funktsioon WORKDAY() tagastab kuupäeva, mis jääb alguskuupäevast määratud arvu tööpäevade kaugusele.

en: Holidays must be one of the following: number = days to add, a single date or an array of dates.
et: Puhkepäevade parameeter peab olema üks järgmistest: arv = lisatavad päevad, konkreetne kuupäev või kuupäevade massiiv.

en: WORKDAY(start date; days; holidays)
et: WORKDAY(alguskuupäev; päevad; puhkepäevad)

en: if B9 is "01/01/2001", D3 is "01/03/2001", D4 is "01/04/2001" then WORKDAY(B9;2;D3:D4) returns "Fri Jan 5 2001"
et: kui B9 on "01.01.2001", D3 on "01.03.2001", D4 on "01.04.2001", siis WORKDAY(B9;2;D3:D4) tagastab "Reede, 5. jaan 2001"

en: End date
et: Lõppkuupäev

en: The NETWORKDAY() function returns the number of working days between startdate and enddate.
et: Funktsioon NETWORKDAY() tagastab tööpäevade arvu algus- ja lõppkuupäeva vahel.

en: NETWORKDAY(start date; end date; holidays)
et: NETWORKDAY(alguskuupäev; lõppkuupäev; puhkepäevad)

en: NETWORKDAY("01/01/2001";"01/08/2001") returns 5 workdays
et: NETWORKDAY("01/01/2001";"08/01/2001") tagastab 5 tööpäeva

en: NETWORKDAY("01/01/2001";"01/08/2001";2) returns 3 workdays
et: NETWORKDAY("01/01/2001";"08/01/2001";2) tagastab 3 tööpäeva

en: DATE2UNIX() function converts a date and time value to unix time.
et: Funktsioon DATE2UNIX() teisendab kuupäeva- ja kellaajaväärtuse UNIX-i ajaks.

en: A unix time is the number of seconds after midnight January 1st, 1970.
et: UNIX-i aeg on sekundite arv alates 1. jaanuari keskööst 1970. aastal.

en: DATE2UNIX(date)
et: DATE2UNIX(kuupäev)

en: DATE2UNIX("01/01/2000") returns 946,684,800
et: DATE2UNIX("01/01/2000") tagastab 946 684 800

en: UNIX2DATE() function converts unix time to a date and time value.
et: Funktsioon UNIX2DATE() teisendab UNIX-i aja kuupäeva- ja kellaajaväärtuseks.

en: UNIX2DATE(0) returns 1970-01-01
et: UNIX2DATE(0) tagastab 1970-01-01

en: Engineering
et: Inseneriarvutused

en: Base
et: Alus

en: MinLength
et: Miinimumpikkus

en: The BASE() function converts a number from base-10 to a string value in a target base from 2 to 36.
et: Funktsioon BASE() teisendab arvu alusel 10 stringiliseks väärtuseks tulemuse alusega 2 kuni 36.

en: BASE(number;base;prec)
et: BASE(arv;alus;täpsus)

en: BASE(128;8) returns "200"
et: BASE(128;8) tagastab "200"

en: Where the function is evaluated
et: Koht, kus funktsiooni rakendatakse

en: Order of the function
et: Funktsiooni väljakutsumine

en: The BESSELI() function returns the modified Bessel function In(x).
et: Funktsioon BESSELI() tagastab modifitseeritud Besseli funktsiooni In(x).

en: BESSELI(0.7;3) returns 0.007367374
et: BESSELI(0.7;3) tagastab 0,007367374

en: The BESSELJ() function returns the Bessel function.
et: Funktsioon BESSELJ() tagastab Besseli funktsiooni.

en: BESSELJ(0.89;3) returns 0.013974004
et: BESSELJ(0.89;3) tagastab 0,013974004

en: The BESSELK() function returns the modified Bessel function, which is equivalent to the Bessel function evaluated for purely imaginary arguments.
et: Funktsioon BESSELK() tagastab Besseli funktsiooni, mis on ekvivalentne ainult imaginaarsete argumentide puhul saadava Besseli funktsiooniga.

en: BESSELK(3;9) returns 397.95880
et: BESSELK(3;9) tagastab 397,95880

en: The BESSELY() function returns the Bessel function, which is also called the Weber function or the Neumann function.
et: Funktsioon BESSELY() tagastab Besseli funktsiooni, mida nimetatakse ka Neumanni funktsiooniks või Weberi funktsiooniks.

en: BESSELY(4;2) equals 0.215903595
et: BESSELY(4;2) võrdub 0,215903595

en: From unit
et: Ühikust

en: To unit
et: Ühikuks

en: The CONVERT() function returns a conversion from one measurement system to another.
et: Funktsioon CONVERT() konverteerib argumendi ühest mõõtühikute süsteemist teise.

en: Supported mass units: g (gram), sg (pieces), lbm (pound), u (atomic mass), ozm (ounce), stone, ton, grain, pweight (pennyweight), hweight (hundredweight).
et: Toetatud massiühikud: g (gramm), sg (tükk), lbm (nael), u (aatommass), ozm (unts), stone, tonn, graan, pweight (pennyweight), hweight (inglise tsentner).

en: Supported distance units: m (meter), in (inch), ft (feet), mi (mile), Nmi (nautical mile), ang (Angstrom), parsec, lightyear.
et: Toetatud pikkusühikud: m (meeter), in (toll), ft (jalg), mi (miil), Nmi (meremiil), ang (ongström), parsek, valgusaasta.

en: Supported pressure units: Pa (Pascal), atm (atmosphere), mmHg (mm of Mercury), psi, Torr.
et: Toetatud rõhuühikud: Pa (paskal), atm (atmosfäär), mmHg (mm elavhõbedasammast), psi, Torr.

en: Supported force units: N (Newton), dyn, pound.
et: Toetatud jõuühikud: N (njuuton), düün, nael.

en: Supported energy units: J (Joule), e (erg), c (Thermodynamic calorie), cal (IT calorie), eV (electronvolt), HPh (Horsepower-hour), Wh (Watt-hour), flb (foot-pound), BTU.
et: Toetatud energiaühikud: J (džaul), e (erg), c (termodünaamiline kalor), cal (IT kalor), eV (elektronvolt), HPh (hobujõud-tund), Wh (vatt-tund), flb (jalg-nael), BTU.

en: Supported power units: W (Watt), HP (horsepower), PS (Pferdestaerke).
et: Toetatud võimsusühikud: W (vatt), HP (hobujõud), PS (hobujõud).

en: Supported magnetism units: T (Tesla), ga (Gauss).
et: Toetatud magnetismiühikud: T (tesla), ga (gauss).

en: Supported temperature units: C (Celsius), F (Fahrenheit), K (Kelvin).
et: Toetatud temperatuuriühikud: C (Celsiuse kraad), F (Fahrenheiti kraad), K (kelvin).

en: Supported volume units: l (liter), tsp (teaspoon), tbs (tablespoon), oz (ounce liquid), cup, pt (pint), qt (quart), gal (gallon), barrel, m3 (cubic meter), mi3 (cubic mile), Nmi3 (cubic Nautical mile), in3 (cubic inch), ft3 (cubic foot), yd3 (cubic yard), GRT or regton (gross register ton).
et: Toetatud ruumalaühikud: l (liiter), tsp (teelusikas), tbs (supilusikas), oz (vedelikuunts), toop, pt (pint), qt (kvart), gal (gallon), barrel, m3 (kuupmeeter), mi3 (kuupmiil), Nmi3 (kuupmeremiil), in3 (kuuptoll), ft3 (kuupjalg), yd3 (kuupjard), GRT ehk regton (brutoregistertonn).

en: Supported area units: m2 (square meter), mi2 (square mile), Nmi2 (square Nautical mile), in2 (square inch), ft2 (square foot), yd2 (square yard), acre, ha (hectare).
et: Toetatud pindalaühikud: m2 (ruutmeeter), mi2 (ruutmiil), Nmi2 (ruutmeremiil), in2 (ruuttoll), ft2 (ruutjalg), yd2 (ruutjard), aaker, ha (hektar).

en: Supported speed units: m/s (meters per second), m/h (meters per hour), mph (miles per hour), kn (knot).
et: Toetatud kiiruseühikud: m/s (meetrit sekundis), m/h (meetrit tunnis), mph (miili tunnis), kn (sõlm).

en: For metric units any of the following prefixes can be used: E (exa, 1E+18), P (peta, 1E+15), T (tera, 1E+12), G (giga, 1E+09), M (mega, 1E+06), k (kilo, 1E+03), h (hecto, 1E+02), e (dekao, 1E+01), d (deci, 1E-01), c (centi, 1E-02), m (milli, 1E-03), u (micro, 1E-06), n (nano, 1E-09), p (pico, 1E-12), f (femto, 1E-15), a (atto, 1E-18).
et: Meetriliste ühikute jaoks kasutatakse järgmisi eesliiteid: E (eksa, 1E+18), P (peta, 1E+15), T (tera, 1E+12), G (giga, 1E+09), M (mega, 1E+06), k (kilo, 1E+03), h (hekto, 1E+02), e (deka, 1E+01), d (detsi, 1E-01), c (senti, 1E-02), m (milli, 1E-03), u (mikro, 1E-06), n (nano, 1E-09), p (piko, 1E-12), f (femto, 1E-15), a (atto, 1E-18).

en: CONVERT(Number; From Unit; To Unit)
et: CONVERT(Arv; Ühikust; Ühikusse)

en: CONVERT(32;"C";"F") equals 89.6
et: CONVERT(32;"C";"F") võrdub 89,6

en: CONVERT(3;"lbm";"kg") equals 1.3608
et: CONVERT(3;"lbm";"kg") võrdub 1,3608

en: CONVERT(7.9;"cal";"J") equals 33.0757
et: CONVERT(7.9;"cal";"J") võrdub 33,0757

en: Lower limit
et: Alumine piir

en: Upper limit
et: Ülemine piir

en: The ERF() function returns the error function. With a single argument, ERF() returns the error function between 0 and that argument.
et: Funktsioon ERF() tagastab veafunktsiooni. Üheainsa argumendiga ERF() tagastab veafunktsiooni 0 ja argumendi vahel.

en: ERF(Lower limit; Upper limit)
et: ERF(Alumine piir; Ülemine piir)

en: ERF(0.4) equals 0.42839236
et: ERF(0.4) võrdub 0,42839236

en: The ERFC() function returns the complementary error function.
et: Funktsioon ERFC() tagastab täiendava veafunktsiooni.

en: ERFC(Lower limit; Upper limit)
et: ERFC(Alumine piir; Ülemine piir)

en: ERFC(0.4) equals 0.57160764
et: ERFC(0.4) võrdub 0,57160764

en: The value to convert
et: Teisendatav väärtus

en: The minimum length of the output
et: Väljundi miinimumpikkus

en: The DEC2BIN() function returns a decimal value formatted as a binary number.
et: Funktsioon DEC2BIN() tagastab kümnendväärtuse kahendarvuna.

en: DEC2BIN(value)
et: DEC2BIN(väärtus)

en: DEC2BIN(12) returns "1100"
et: DEC2BIN(12) tagastab "1100"

en: DEC2BIN(55) returns "110111"
et: DEC2BIN(55) tagastab "110111"

en: The DEC2HEX() function returns a decimal value formatted as a hexadecimal number.
et: Funktsioon DEC2HEX() tagastab kümnendväärtuse kuueteistkümnendarvuna.

en: DEC2HEX(value)
et: DEC2HEX(väärtus)

en: DEC2HEX(12) returns "c"
et: DEC2HEX(12) tagastab "c"

en: DEC2HEX(55) returns "37"
et: DEC2HEX(55) tagastab "37"

en: The DEC2OCT() function returns a decimal value formatted as an octal number.
et: Funktsioon DEC2OCT() tagastab kümnendväärtuse kaheksandarvuna.

en: DEC2OCT(value)
et: DEC2OCT(väärtus)

en: DEC2OCT(12) returns "14"
et: DEC2OCT(12) tagastab "14"

en: DEC2OCT(55) returns "67"
et: DEC2OCT(55) tagastab "67"

en: The OCT2BIN() function returns an octal value formatted as a binary number.
et: Funktsioon OCT2BIN() tagastab kaheksandväärtuse kahendarvuna.

en: OCT2BIN(value)
et: OCT2BIN(väärtus)

en: OCT2BIN("12") returns "1010"
et: OCT2BIN("12") tagastab "1010"

en: OCT2BIN("55") returns "101101"
et: OCT2BIN("55") tagastab "101101"

en: The OCT2DEC() function returns an octal value formatted as a decimal number.
et: Funktsioon OCT2DEC() tagastab kaheksandväärtuse kümnendarvuna.

en: OCT2DEC(value)
et: OCT2DEC(väärtus)

en: OCT2DEC("12") returns 10
et: OCT2DEC("12") tagastab 10

en: OCT2DEC("55") returns 45
et: OCT2DEC("55") tagastab 45

en: The OCT2HEX() function returns an octal value formatted as a hexadecimal number.
et: Funktsioon OCT2HEX() tagastab kaheksandväärtuse kuueteistkümnendarvuna.

en: OCT2HEX(value)
et: OCT2HEX(väärtus)

en: OCT2HEX("12") returns "A"
et: OCT2HEX("12") tagastab "A"

en: OCT2HEX("55") returns "2D"
et: OCT2HEX("55") tagastab "2D"

en: The BIN2DEC() function returns a binary value formatted as a decimal number.
et: Funktsioon BIN2DEC() tagastab kahendväärtuse kümnendarvuna.

en: BIN2DEC(value)
et: BIN2DEC(väärtus)

en: BIN2DEC("1010") returns 10
et: BIN2DEC("1010") tagastab 10

en: BIN2DEC("11111") returns 31
et: BIN2DEC("11111") tagastab 31

en: The BIN2OCT() function returns a binary value formatted as an octal number.
et: Funktsioon BIN2OCT() tagastab kahendväärtuse kaheksandarvuna.

en: BIN2OCT(value)
et: BIN2OCT(väärtus)

en: BIN2OCT("1010") returns "12"
et: BIN2OCT("1010") tagastab "12"

en: BIN2OCT("11111") returns "37"
et: BIN2OCT("11111") tagastab "37"

en: The BIN2HEX() function returns a binary value formatted as a hexadecimal number.
et: Funktsioon BIN2HEX() tagastab kahendväärtuse kuueteistkümnendarvuna.

en: BIN2HEX(value)
et: BIN2HEX(väärtus)

en: BIN2HEX("1010") returns "a"
et: BIN2HEX("1010") tagastab "a"

en: BIN2HEX("11111") returns "1f"
et: BIN2HEX("11111") tagastab "1f"

en: The HEX2DEC() function returns a hexadecimal value formatted as a decimal number.
et: Funktsioon HEX2DEC() tagastab kuueteistkümnendväärtuse kümnendarvuna.

en: HEX2DEC(value)
et: HEX2DEC(väärtus)

en: HEX2DEC("a") returns 10
et: HEX2DEC("a") tagastab 10

en: HEX2DEC("37") returns 55
et: HEX2DEC("37") tagastab 55

en: The HEX2OCT() function returns a hexadecimal value formatted as an octal number.
et: Funktsioon HEX2OCT() tagastab kuueteistkümnendväärtuse kaheksandarvuna.

en: HEX2OCT(value)
et: HEX2OCT(väärtus)

en: HEX2OCT("a") returns "12"
et: HEX2OCT("a") tagastab "12"

en: HEX2OCT("37") returns "67"
et: HEX2OCT("37") tagastab "67"

en: The HEX2BIN() function returns a hexadecimal value formatted as a binary number.
et: Funktsioon HEX2BIN() tagastab kuueteistkümnendväärtuse kahendarvuna.

en: HEX2BIN(value)
et: HEX2BIN(väärtus)

en: HEX2BIN("a") returns "1010"
et: HEX2BIN("a") tagastab "1010"

en: HEX2BIN("37") returns "110111"
et: HEX2BIN("37") tagastab "110111"

en: Real coefficient
et: Reaalarvuline kordaja

en: Imaginary coefficient
et: Imaginaararvuline kordaja

en: The COMPLEX(real;imag) returns a complex number of form x+yi.
et: Funktsioon COMPLEX(real,imag) tagastab kompleksarvu kujul x+yi.

en: COMPLEX(1.2;3.4) returns "1.2+3.4i"
et: COMPLEX(1,2;3,4) tagastab "1,2+3,4i"

en: COMPLEX(0;-1) returns "-i"
et: COMPLEX(0;-1) tagastab "-i"

en: Complex number
et: Kompleksarv

en: The IMAGINARY(string) returns the imaginary coefficient of a complex.
et: Funktsioon IMAGINARY(string) tagastab kompleksarvu imaginaarosa kordaja.

en: IMAGINARY("1.2+3.4i") returns 3.4
et: IMAGINARY("1,2+3,4i") tagastab 3,4

en: IMAGINARY("1.2") returns 0
et: IMAGINARY("1,2") tagastab 0

en: The IMREAL(string) returns the real coefficient of a complex.
et: Funktsioon IMREAL(string) tagastab kompleksarvu reaalosa kordaja.

en: IMREAL("1.2+3.4i") returns 1.2
et: IMREAL("1,2+3,4i") tagastab 1,2

en: IMREAL("1.2i") returns 0
et: IMREAL("1,2i") tagastab 0

en: The IMCOS(string) returns the cosine of a complex number.
et: Funktsioon IMCOS() tagastab kompleksarvu koosinuse.

en: IMCOS("1+i") returns "0.83373-0.988898i"
et: IMCOS("1+i") tagastab "0,83373-0,988898i"

en: IMCOS("12i") returns 81 377.4
et: IMCOS("12i") tagastab 81 377,4

en: The IMCOSH(string) returns the hyperbolic cosine of a complex number.
et: Funktsioon IMCOSH() tagastab kompleksarvu hüperboolse koosinuse.

en: IMCOSH("1+i") returns "0.83373+0.988898i"
et: IMCOSH("1+i") tagastab "0,83373+0,988898i"

en: IMCOSH("12i") returns 0.84358
et: IMCOSH("12i") tagastab 0,84358

en: The IMCOT(string) returns the cotangent of a complex number.
et: Funktsioon IMCOT(string) tagastab kompleksarvu kootangensi.

en: IMCOT("1+i") returns "0.21762-0.86801i"
et: IMCOT("1+i") tagastab "0.21762-0.86801i"

en: The IMCSC(string) returns the cosecant of a complex number.
et: Funktsioon IMCSC(string) tagastab kompleksarvu kooseekansi.

en: IMCSC("1+i") returns "0.62151-0.30393i"
et: IMCSC("1+i") tagastab "0.62151-0.30393i"

en: The IMCSCH(string) returns the hyperbolic cosecant of a complex number.
et: Funktsioon IMCSCH(string) tagastab kompleksarvu hüperboolse kooseekansi.

en: IMCSCH("1+i") returns "0.30393-i0.62151"
et: IMCSCH("1+i") tagastab "0.30393-i0.62151"

en: The IMSEC(string) returns the secant of a complex number.
et: Funktsioon IMSEC(string) tagastab kompleksarvu seekansi.

en: IMSEC("1+i") returns "0.49833+i0.59108"
et: IMSEC("1+i") tagastab "0.49833+i0.59108"

en: The IMSECH(string) returns the hyperbolic secant of a complex number.
et: Funktsioon IMSECH(string) tagastab kompleksarvu hüperboolse seekansi.

en: IMSECH("1+i") returns "0.49833-i0.59108"
et: IMSECH("1+i") tagastab "0.49833-i0.59108"

en: The IMSIN(string) function returns the sine of a complex number.
et: Funktsioon IMSIN(string) tagastab kompleksarvu siinuse.

en: IMSIN("1+i") returns "1.29846+0.634964i"
et: IMSIN("1+i") tagastab "1,29846+0,634964i"

en: IMSIN("1.2") returns -0.536573
et: IMSIN("1,2") tagastab -0,536573

en: The IMSINH(string) function returns the hyperbolic sine of a complex number.
et: Funktsioon IMSINH(string) tagastab kompleksarvu hüperboolse siinuse.

en: IMSINH("1+i") returns "0.63496+1.29846i"
et: IMSINH("1+i") tagastab "0,63496+1,29846i"

en: IMSINH("1.2") returns 1.50946
et: IMSINH("1,2") tagastab 1,50946

en: The IMTAN(string) function returns the tangent of a complex number.
et: Funktsioon IMTAN(string) tagastab kompleksarvu tangensi.

en: IMTAN("1+i") returns "0.27175+1.08392i"
et: IMTAN("1+i") tagastab "0,27175+1,08392i"

en: IMTAN("1.2") returns 2.57215
et: IMTAN("1,2") tagastab 2,57215

en: The IMTANH(string) function returns the hyperbolic tangent of a complex number.
et: Funktsioon IMTANH(string) tagastab kompleksarvu hüperboolse tangensi.

en: IMTANH("1+i") returns "1.08392+0.27175i"
et: IMTANH("1+i") tagastab "1,08392+0,27175i"

en: IMTANH("1.2") returns 0.83365
et: IMTANH("1,2") tagastab 0,83365

en: The IMEXP(string) returns the exponential of a complex number.
et: Funktsioon IMEXP(string) tagastab kompleksarvu eksponendi.

en: IMEXP("2-i") returns "3.99232-6.21768i"
et: IMEXP("2-i") tagastab "3,99232-6,21768i"

en: IMEXP("12i") returns "0.843854-0.536573i"
et: IMEXP("12i") tagastab "0,843854-0,536573i"

en: The IMLN(string) returns the natural logarithm of a complex number.
et: Funktsioon IMLN(string) tagastab kompleksarvu naturaallogaritmi.

en: IMLN("3-i") returns "1.15129-0.321751i"
et: IMLN("3-i") tagastab "1,15129-0,321751i"

en: IMLN("12") returns 2.48491
et: IMLN("12") tagastab 2,48491

en: The IMLOG2(string) returns the base-2 logarithm of a complex number.
et: Funktsioon IMLOG2(string) tagastab kompleksarvu logaritmi alusel 2.

en: IMLOG2("3+4i") returns "2.321928+1.337804i"
et: IMLOG2("3+4i") tagastab "2,321928+1,337804i"

en: The IMLOG10(string) returns the base-10 logarithm of a complex number.
et: Funktsioon IMLOG10(string) tagastab kompleksarvu kümnendlogaritmi.

en: IMLOG10("3+4i") returns "0.69897+0.402719i"
et: IMLOG10("3+4i") tagastab "0,69897+0,402719i"

en: The IMSQRT(string) returns the square root of a complex number.
et: Funktsioon IMSQRT(string) tagastab kompleksarvu ruutjuure.

en: IMSQRT("1+i") returns "1.09868+0.45509i"
et: IMSQRT("1+i") tagastab "1,09868+0,45509i"

en: IMSQRT("1.2i") returns "0.774597+0.774597i"
et: IMSQRT("1,2i") tagastab "0,774597+0,774597i"

en: Power
et: Aste

en: The IMPOWER(string) returns a complex number raised to a power.
et: Funktsioon IMPOWER(string) tagastab kompleksarvu astme.

en: IMPOWER("4-i";2) returns "15-8i"
et: IMPOWER("4-i";2) tagastab "15-8i"

en: IMPOWER("1.2";2) returns 1.44
et: IMPOWER("1,2";2) tagastab 1,44

en: The IMSUM() returns the sum of several complex numbers of form x+yi.
et: Funktsioon IMSUM() tagastab kompleksarvude summa kujul x+yi.

en: IMSUM(value;value;...)
et: IMSUM(väärtus;väärtus;...)

en: IMSUM(1.2;"3.4+5i") returns "4.6+5i"
et: IMSUM(1,2;"3,4+5i") tagastab "4,6+5i"

en: IMSUM(1.2;"1i") returns "1.2+i"
et: IMSUM(1,2;"1i") tagastab "1,2+i"

en: The IMDIV() returns the division of several complex numbers of form x+yi.
et: Funktsioon IMDIV() tagastab kompleksarvude jagatise kujul x+yi.

en: IMDIV(value;value;...)
et: IMDIV(väärtus;väärtus;...)

en: IMDIV(1.2;"3.4+5i") returns "0.111597-0.164114i"
et: IMDIV(1,2;"3,4+5i") tagastab "0,111597-0,164114i"

en: IMDIV("12+i";"12-i") returns "0.986207+0.16551i"
et: IMDIV("12+i";"12-i") tagastab "0,986207+0,16551i"

en: The IMSUB() returns the difference of several complex numbers of form x+yi.
et: Funktsioon IMSUB() tagastab kompleksarvude vahe kujul x+yi.

en: IMSUB(value;value;...)
et: IMSUB(väärtus;väärtus;...)

en: IMSUB(1.2;"3.4+5i") returns "-2.2-5i"
et: IMSUB(1,2;"3,4+5i") tagastab "-2,2-5i"

en: IMSUB(1.2;"1i") returns "1.2-i"
et: IMSUB(1,2;"1i") tagastab "1,2-i"

en: The IMPRODUCT() returns the product of several complex numbers of form x+yi.
et: Funktsioon IMPRODUCT() tagastab kompleksarvude korrutise kujul x+yi.

en: IMPRODUCT(value;value;...)
et: IMPRODUCT(väärtus;väärtus;...)

en: IMPRODUCT(1.2;"3.4+5i") returns "4.08+6i"
et: IMPRODUCT(1,2;"3,4+5i") tagastab "4,08+6i"

en: IMPRODUCT(1.2;"1i") returns "+1.2i"
et: IMPRODUCT(1,2;"1i") tagastab "+1,2i"

en: The IMCONJUGATE(complex number) returns the conjugate of a complex number of form x+yi.
et: Funktsioon IMCONJUGATE(kompleksarv) tagastab kompleksarvu vastandarvu kujul x+yi.

en: IMCONJUGATE(complex number)
et: IMCONJUGATE(kompleksarv)

en: IMCONJUGATE("1.2+5i") returns "1.2-5i"
et: IMCONJUGATE("1,2+5i") tagastab "1,2-5i"

en: IMCONJUGATE("-i") returns "i"
et: IMCONJUGATE("-i") tagastab "i"

en: IMCONJUGATE("12") returns "12"
et: IMCONJUGATE("12") tagastab "12"

en: The IMARGUMENT(complex number) returns the argument of a complex number of form x+yi.
et: Funktsioon IMARGUMENT(kompleksarv) tagastab kompleksarvu argumendi kujul x+yi.

en: IMARGUMENT(complex number)
et: IMARGUMENT(kompleksarv)

en: IMARGUMENT("1.2+5i") returns 0.6072
et: IMARGUMENT("1,2+5i") tagastab 0,6072

en: IMARGUMENT("-i") returns -1.57079633
et: IMARGUMENT("-i") tagastab -1,57079633

en: IMARGUMENT("12") returns "#Div/0"
et: IMARGUMENT("12") tagastab "#Div/0"

en: The IMABS(complex number) returns the norm of a complex number of form x+yi.
et: Funktsioon IMABS(kompleksarv) tagastab kompleksarvu normaali kujul x+yi.

en: IMABS(complex number)
et: IMABS(kompleksarv)

en: IMABS("1.2+5i") returns 5.1419
et: IMABS("1,2+5i") tagastab 5,1419

en: IMABS("-i") returns 1
et: IMABS("-i") tagastab 1

en: IMABS("12") returns 12
et: IMABS("12") tagastab 12

en: Floating point value
et: Murdarv

en: The DELTA() function returns 1 if x equals y, otherwise returns 0. y defaults to 0.
et: Funktsioon DELTA() tagastab 1, kui x on võrdne y, vastasel juhul 0. Y vaikeväärtus on 0.

en: DELTA(1.2; 3.4) returns 0
et: DELTA(1,2; 3,4) tagastab 0

en: DELTA(3; 3) returns 1
et: DELTA(3; 3) tagastab 1

en: DELTA(1; TRUE) returns 1
et: DELTA(1; tõene) tagastab 1

en: The GESTEP() function returns 1 if x greater or equals y, otherwise returns 0. y defaults to 0.
et: Funktsioon GESTEP() tagastab 1, kui x suurem kui y, vastasel juhul 0. Y vaikeväärtus on 0.

en: GESTEP(1.2; 3.4) returns 0
et: GESTEP(1,2; 3,4) tagastab 0

en: GESTEP(3; 3) returns 1
et: DELTA(3; 3) tagastab 1

en: GESTEP(0.4; TRUE) returns 0
et: MAX(0,4; tõene) tagastab 0

en: GESTEP(4; 3) returns 1
et: GESTEP(4; 3) tagastab 1

en: Financial
et: Finantsiline

en: Issue date
et: Väljaandmisaeg

en: First interest
et: Esimene intress

en: Settlement
et: Tehinguaeg

en: Annual rate of security
et: Väärtpaberi aastamäär

en: Par value
et: Nimiväärtus

en: Number of payments per year
et: Maksete arv aastas

en: Day counting basis
et: Päevade arvestuse baas

en: The ACCRINT function returns accrued interest for a security which pays periodic interest. Allowed frequencies are 1 - annual, 2 - semi-annual or 4 - quarterly. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
et: Funktsioon ACCRINT tagastab perioodiliselt intresse tootva väärtpaberi tekkepõhise intressi. Lubatud sagedused on: 1 - aasta, 2 - poolaasta, 4 - kvartal. Baas on soovitud päevade arvestuse tüüp: 0 ehk USA tüüp 30/360 (vaikimisi), 1 ehk reaalsed päevad, 2 ehk reaalsed päevad/360, 3 ehk reaalsed päevad/365, 4 ehk Euroopa tüüp 30/360.

en: ACCRINT(issue; first interest; settlement; rate; par; frequency; basis)
et: ACCRINT(väljalaskeaeg; esimene intress; tehinguaeg; määr; väärtuse kohta; sagedus; baas)

en: ACCRINT("2/28/2001"; "8/31/2001"; "5/1/2001"; 0.1; 1000; 2; 0) returns 16,944
et: ACCRINT("2/28/2001"; "8/31/2001"; "5/1/2001"; 0,1;1000; 2; 0) tagastab 16 944

en: The ACCRINTM function returns accrued interest for a security which pays interests at maturity date. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
et: Funktsioon ACCRINTM tagastab maksetähtajal intressi tootva väärtpaberi tekkepõhise intressi. Baas on soovitud päevade arvestuse tüüp: 0 ehk USA tüüp 30/360 (vaikimisi), 1 ehk reaalsed päevad, 2 ehk reaalsed päevad/360, 3 ehk reaalsed päevad/365, 4 ehk Euroopa tüüp 30/360.

en: ACCRINTM(issue; settlement; rate; par; basis)
et: ACCRINTM(väljalaskeaeg; tehinguaeg; määr; väärtuse kohta; baas)

en: ACCRINTM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.1; 100) returns 5.0278
et: ACCRINTM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0,1; 100) tagastab 5,0278

en: Cost
et: Maksumus

en: The AMORDEGRC function calculates the amortization value for the French accounting system using degressive depreciation.
et: Funktsioon AMORDEGRC arvutab Prantsuse raamatupidamissüsteemis pruugitava amortiseerimisväärtuse, kasutades degressiivset amortisatsiooniarvestust.

en: AMORDEGRC( Cost; purchaseDate; firstPeriodEndDate; salvage; period; rate; basis)
et: AMORDEGRC( Maksumus; soetamiseKuupäev; esimesePerioodiLõppkuupäev; jääk; periood; määr; alus)

en: AMORDEGRC( 1000; "2006-02-01"; "2006-12-31"; 10; 0; 0.1; 1 ) returns 228
et: AMORDEGRC( 1000; "01/02/"; "31/12/2006"; 10; 0; 0.1; 1 ) tagastab 228

en: The AMORLINC function calculates the amortization value for the French accounting system using linear depreciation.
et: Funktsioon AMORLINC arvutab Prantsuse raamatupidamissüsteemis pruugitava amortiseerimisväärtuse, kasutades lineaarset amortisatsiooniarvestust.

en: AMORLINC( Cost; purchaseDate; firstPeriodEndDate; salvage; period; rate; basis)
et: AMORLINC( Maksumus; soetamiseKuupäev; esimesePerioodiLõppkuupäev; jääk; periood; määr; alus)

en: AMORLINC( 1000; "2004-02-01"; "2004-12-31"; 10; 0; 0.1; 1 ) returns 91.256831
et: AMORLINC( 1000; "01/02/2004"; "31/12/2004"; 10; 0; 0.1; 1 ) tagastab 91,256831

en: Principal
et: Põhisumma

en: Interest rate
et: Intressimäär

en: Periods per year
et: Perioode aastas

en: Years
et: Aastad

en: The COMPOUND() function returns the value of an investment, given the principal, nominal interest rate, compounding frequency and time. For example: $5000 at 12% interest compounded quarterly for 5 years will become COMPOUND(5000;0.12;4;5) or $9030.56.
et: Funktsioon COMPOUND() tagastab investeeringu väärtuse vastavalt põhisummale, intressi nominaalmäärale, kogumise sagedusele ja ajale.  Näiteks: $5000 12% intressiga hoiustatud kvartalikaupa 5 aasta jooksul teeb COMPOUND(5000;0,12;4;5) ehk $9030,56

en: COMPOUND(initial;interest;periods;periods_per_year)
et: COMPOUND(algkapital;intress;perioodid;perioode_aastas)

en: COMPOUND(5000;0.12;4;5) equals 9030.56
et: COMPOUND(5000;0,12;4;5) võrdub 9030,56

en: The CONTINUOUS() function calculates the return on continuously compounded interest, given the principal, nominal rate and time in years. For example: $1000 earning 10% for 1 year becomes CONTINUOUS(1000;.1;1) or $1105.17.
et: Funktsioon CONTINUOUS() arvutab pidevalt kogutud intressi summa vastavalt põhisummale, nominaalintressile ja ajale aastates. Näiteks: $1000, mis teenib 10% 1 aasta jooksul, on CONTINUOUS(1000;0,1;1) ehk $1105.17.

en: CONTINOUS(principal;interest;years)
et: CONTINUOUS(põhisumma;intress;aastad)

en: CONTINUOUS(1000;0.1;1) equals 1105.17
et: CONTINUOUS(1000;0,1;1) võrdub 1105,17

en: Maturity
et: Maksetähtaeg

en: Frequency
et: Sagedus

en: The COUPNUM function returns the number of coupons to be paid between the settlement and the maturity. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
et: Funktsioon COUPNUM tagastab tehinguaja ja maksetähtaja vahel väljamakstavate kupongide arvu. Alus on soovitud päevade arvestuse tüüp: 0 ehk USA tüüp 30/360 (vaikimisi), 1 ehk reaalsed päevad, 2 ehk reaalsed päevad/360, 3 ehk reaalsed päevad/365, 4 ehk Euroopa tüüp 30/360.

en: COUPNUM(settlement; maturity; frequency; basis)
et: COUPNUM(tehinguaeg; maksetähtaeg; sagedus; alus)

en: COUPNUM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 2; 0) returns 1
et: COUPNUM("2/28/2001"; "8/31/2001"; 2; 0) tagastab 1

en: rate
et: määr

en: periods
et: perioodid

en: value
et: väärtus

en: start
et: algus

en: end
et: lõpp

en: type
et: tüüp

en: Calculates the cumulative interest payment.
et: Arvutab kumulatiivse intressimakse.

en: CUMIPMT(rate; periods; value; start; end; type)
et: CUMIPMT(määr; perioodid: väärtus; algus; lõpp; tüüp)

en: CUMIPMT( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) equals -3562,187023
et: CUMIPMT( 0,06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) võrdub -3562,187023

en: Calculates the cumulative principal payment.
et: Arvutab kumulatiivse põhisumma makse.

en: CUMPRINC(rate; periods; value; start; end; type)
et: CUMPRINC(määr; perioodid; väärtus; algus; lõpp; tüüp)

en: CUMPRINC( 0.06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) equals -11904.054201
et: CUMPRINC( 0,06/12; 5*12; 100000; 5; 12; 0 ) võrdub -11904,054201

en: Salvage
et: Jääkväärtus

en: Life
et: Eluiga

en: Period
et: Periood

en: The DB() function will calculate the depreciation of an asset for a given period using the fixed-declining balance method. Month is optional, if omitted it is assumed to be 12.
et: Funktsioon DB() arvutab põhivahendi amortisatsiooni antud perioodi jooksul, kasutades fikseeritud degressiivset amortisatsiooni. Kuu ei ole kohustuslik, kui puudub, siis võetakse selleks 12.

en: DB(cost; salvage value; life; period [;month])
et: DB(maksumus; jääkväärtus; eluiga; periood [;kuu])

en: DB(8000;400;6;3) equals 1158.40
et: DB(8000;400;6;3) võrdub 1158,40

en: DB(8000;400;6;3;2) equals 1783.41
et: DB(8000;400;6;3;2) võrdub 1783,41

en: Factor
et: Koefitsient

en: The DDB() function calculates the depreciation of an asset for a given period using the arithmetic-declining method. The factor is optional, if omitted it is assumed to be 2. All the parameter must be greater than zero.
et: Funktsioon DDB() arvutab põhivahendi amortisatsiooni antud perioodi jooksul, kasutades aritmeetilielt degressiivset amortisatsiooni. Koefitsient ei ole kohustuslik, kui puudub, siis võetakse selleks 2. Kõik parameetrid peavad olema suuremad kui 0.

en: DDB(cost; salvage value; life; period [;factor])
et: DDB(maksumus; jääkväärtus; eluiga; periood [;koefitsient])

en: DDB(75000;1;60;12;2) returns 1721.81
et: DDB(75000;1;60;12;2) tagastab 1721,81

en: Price per $100 face value
et: Hind 100 dollari väärtuse kohta

en: Redemption
et: Tagastushind

en: The DISC function returns the discount rate for a security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
et: Funktsioon DISC tagastab väärtpaberi diskontomäära. Alus on soovitud päevade arvestuse tüüp: 0 ehk USA tüüp 30/360 (vaikimisi), 1 ehk reaalsed päevad, 2 ehk reaalsed päevad/360, 3 ehk reaalsed päevad/365, 4 ehk Euroopa tüüp 30/360.

en: DISC(settlement; maturity; par; redemption [; basis ] )
et: DISC(tehinguaeg; maksetähtaeg; hind; tagastushind [; alus] )

en: DISC("2/28/2001"; "8/31/2001"; 12; 14) returns 0.2841
et: DISC("2/28/2001"; "8/31/2001"; 12; 14) tagastab 0,2841

en: Fractional Dollar
et: Murruline dollar

en: Fraction
et: Murd

en: The DOLLARDE() function returns a dollar price expressed as a decimal number. The fractional dollar is the number to be converted and the fraction is the denominator of the fraction
et: Funktsioon DOLLARDE() tagastab hinna dollarites kümnendarvuna. Murruline dollar tähendab teisendatavat numbrit ning murd murru jagajat

en: DOLLARDE(fractional dollar; fraction)
et: DOLLARDE(dollar murdarvuna; murd)

en: DOLLARDE(1.02; 16) - stands for 1 and 2/16 - returns 1.125
et: DOLLARDE(1,02; 16) ehk 1 ja 2/16 tagastab 1,125

en: Decimal Dollar
et: Kümnenddollar

en: The DOLLARFR() function returns a dollar price expressed as a fraction. The decimal dollar is the number to be converted and the fraction is the denominator of the fraction
et: Funktsioon DOLLARFR() tagastab hinna dollarites murruna. Kümnenddollar tähistab teisendatavat numbrit ja murd murru jagajat

en: DOLLARFR(fractional dollar; fraction)
et: DOLLARFR(dollar murdarvuna; murd)

en: DOLLARFR(1.125; 16) returns 1.02. (1 + 2/16)
et: DOLLARFR(1,125; 16) tagastab 1,02. (1 + 2/16)

en: Rate
et: Intress

en: Present value (PV)
et: Praegune väärtus (PV)

en: Future value (FV)
et: Tulevikuväärtus (FV)

en: Returns the number of periods needed for an investment to retain a desired value.
et: Tagastab perioodide arvu, mida investeering vajab soovitud väärtuse saavutamiseks.

en: DURATION(rate; pv; fv)
et: DURATION(intress; pv; fv)

en: DURATION(0.1; 1000; 2000) returns 7.27
et: DURATION(0,1; 1000; 2000) tagastab 7,27

en: Coupon
et: Kupong

en: Yield
et: Tootlus

en: Basis
et: Alus

en: Returns the Macauley duration of a fixed interest security in years.
et: Tagastab fikseeritud intressiga väärtpaberi Macauley kestuse aastates.

en: DURATION_ADD(Settlement; Maturity; Coupon; Yield; Frequency; Basis)
et: DURATION_ADD(tehinguaeg; maksetähtaeg; kupong; tootlus; sagedus; alus)

en: DURATION_ADD( "1998-01-01"; "2006-01-01"; 0.08; 0.09; 2; 1 ) returns 5.9937749555
et: DURATION_ADD( "01/01/1998"; "01/01/2006"; 0,08; 0,09; 2; 1 ) tagastab 5,9937749555

en: Nominal interest rate
et: Intressi nominaalmäär

en: Periods
et: Perioode

en: The EFFECT() function calculates the effective yield for a nominal interest rate (annual rate or APR). For example: 8% interest compounded monthly provides an effective yield of EFFECT(.08;12) or 8.3%.
et: Funktsioon EFFECT() arvutab nominaalinteressi (aastase intressi) reaaltulu. Näiteks: 8% intress, kogutud kuude kaupa, on reaaltuluga EFFECT(0,08;12) ehk 8,3%.

en: EFFECT(nominal;periods)
et: EFFECT(nominaal; perioodid)

en: EFFECT(0.08;12) equals 0.083
et: EFFECT(0,08;12) võrdub 0,083

en: The EFFECTIVE() function calculates the effective yield for a nominal interest rate (annual rate or APR). It is the same as the EFFECT function.
et: Funktsioon EFFECTIVE() arvutab nominaalinteressi (aastase intressi) reaaltulu. See on samaväärne funktsiooniga EFFECT.

en: EFFECTIVE(nominal;periods)
et: EFFECTIVE(nominaal; perioodid)

en: Currency
et: Valuuta

en: The EURO() function converts one Euro to a given national currency in the European monetary union. Currency is one of the following: ATS (Austria), BEF (Belgium), CYP (Cyprus), DEM (Germany), EEK (Estonia), ESP (Spain), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (France), GRD (Greece), IEP (Ireland), ITL (Italy), LTL (Lithuania), LUF (Luxembourg), LVL (Latvia), MTL (Malta), NLG (Netherlands), PTE (Portugal), SIT (Slovenia), or SKK (Slovakia).
et: Funktsioon EURO() teisendab ühe euro antud rahvuslikku valuutasse Euroopa valuutaruumi piires. Valuuta on üks järgnevatest: ATS (Austria), BEF (Belgia), CYP (Küpros), DEM (Saksamaa), EEK (Eesti), ESP (Hispaania), EUR (euro), FIM (Soome), FRF (Prantsusmaa), GRD (Kreeka), IEP (Iirimaa), ITL (Itaalia), LTL (Leedu), LUF (Luksemburg), LVL (Läti), MTL (Malta), NLG (Holland), PTE (Portugal), SIT (Sloveenia), SKK (Slovakkia).

en: EURO(currency)
et: EURO(valuuta)

en: EURO("DEM") equals 1.95583
et: EURO("DEM") võrdub 1,95583

en: Source currency
et: Lähtevaluuta

en: Target currency
et: Sihtvaluuta

en: The EUROCONVERT() function converts a number from one national currency to another currency in the European monetary union by using EURO an intermediary. Currency is one of the following: ATS (Austria), BEF (Belgium), DEM (Germany), ESP (Spain), EUR (Euro), FIM (Finland), FRF (France), GRD (Greece), IEP (Ireland), ITL (Italy), LUF (Luxembourg), NLG (Netherlands), or PTE (Portugal).
et: Funktsioon EUROCONVERT() teisendab mõne rahvusliku valuuta mõnda teise rahvuslikku valuutasse Euroopa valuutaruumi piires, kasutades vahevaluutana eurot. Valuuta on üks järgnevatest: ATS (Austria), BEF (Belgia), DEM (Saksa), ESP (Hispaania), EUR (euro), FIM (Soome), FRF (Prantsusmaa), GRD (Kreeka), IEP (Iirimaa), ITL (Itaalia), LUF (Luksemburg), NLG (Holland), PTE (Portugal).

en: EUROCONVERT(number; source currency; target currency)
et: EUROCONVERT(arv; lähtevaluuta; sihtvaluuta)

en: EUROCONVERT(1; "EUR"; "DEM") equals 1.95583
et: EUROCONVERT(1; "EUR"; "DEM") võrdub 1,95583

en: Present value
et: Praegune väärtus

en: The FV() function returns the future value of an investment, given the yield and the time elapsed. If you have $1000 in a bank account earning 8% interest, after two years you will have FV(1000;0.08;2) or $1166.40.
et: Funktsioon FV() tagastab investeeringu tulevikuväärtuse vastavalt tootlusele ja ajavahemikule. Kui sul on pangas 1000 dollarit 8%-lise intressiga, siis kahe aasta pärast on sul FV(1000;0,08;2) ehk 1166,40 dollarit.

en: FV(present value;yield;periods)
et: FV(praegune summa;intress;perioode)

en: FV(1000;0.08;2) equals 1166.40
et: FV(1000;0,08;2) võrdub 1166,40

en: Payment per period
et: Makseid perioodis

en: The FV_ANNUITY() function returns the future value of a stream of payments given the amount of the payment, the interest rate and the number of periods. For example: If you receive $500 per year for 20 years, and invest it at 8%, the total after 20 years will be FV_annuity(500;0.08;20) or $22,880.98. This function assumes that payments are made at the end of each period.
et: Funktsioon FV_ANNUITY() tagastab maksevoo tulevikuväärtuse vastavalt antud maksesummale, intressimäärale ja perioodide arvule. Näide: Kui sa saad $500 aastas ja seda 20 aasta jooksul ning investeerid selle 8% -ga, siis kogusumma 20 aasta pärast on FV_ANNUITY(500;0,08;20) ehk $22880,98. Funktsioon eeldab, et maksed tehakse iga perioodi lõpus.

en: FV_ANNUITY(amount;interest;periods)
et: FV_ANNUITY(summa;intress;perioodid)

en: FV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 5525.63
et: FV_ANNUITY(1000;0,05;5) võrdub 5525,63

en: Investment
et: Investeering

en: The INTRATE function returns the interest rate for a fully invested security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360.
et: Funktsioon INTRATE tagastab täielikult kapitaliseeritud väärtpaberi intressimäära. Baas on soovitud päevade arvestuse tüüp: 0 ehk USA tüüp 30/360 (vaikimisi), 1 ehk reaalsed päevad, 2 ehk reaalsed päevad/360, 3 ehk reaalsed päevad/365, 4 ehk Euroopa tüüp 30/360.

en: INTRATE(settlement; maturity; investment; redemption; basis)
et: INTRATE(tehinguaeg; maksetähtaeg; investeering; lunastus; baas)

en: INTRATE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000000; 2000000; 1) returns 1.98
et: INTRATE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000000; 2000000; 1) tagastab 1,98

en: Number of periods
et: Perioodide arv

en: Present values
et: Praegune väärtus

en: Future value (optional)
et: Tulevikuväärtus (lisavõimalus)

en: Type (optional)
et: Tüüp (lisavõimalus)

en: IPMT calculates the amount of a payment of an annuity going towards interest.
et: IPMT arvutab intressi annuiteedi maksete suuruse.

en: Rate is the periodic interest rate.
et: Määr on perioodiline intressimäär.

en: Period is the amortizement period. 1 for the first and NPER for the last period.
et: Periood on amortisatsiooniperiood. 1 tähistab esimest ja NPER viimast perioodi.

en: NPER is the total number of periods during which annuity is paid.
et: NPER on perioodide koguhulk, mille jooksul makstakse annuiteeti.

en: PV is the present value in the sequence of payments.
et: PV tähistab maksetejadas praegust väärtust.

en: FV (optional) is the desired (future) value.  default: 0.
et: FV (lisavõimalus) tähistab soovitud (tulevast) väärtust. Vaikimisi: 0.

en: Type (optional) defines the due date. 1 for payment at the beginning of a period and 0 (default) for payment at the end of a period.
et: Tüüp (lisavõimalus) määrab maksetähtaja. 1 tähistab makset perioodi algul ja 0 (vaikimisi) makset perioodi lõpul.

en: The example shows the interest to pay in the last year of a three year loan. The interest rate is 10 percent.
et: Näide näitab intressi, mida makstakse kolmeaastase laenu viimasel aastal. Intressimäär on 10 protsenti.

en: IPMT(Rate; Period; NPer; PV; FV; Type)
et: IPMT(Määr; Periood; NPer; PV; FV; Tüüp)

en: IPMT(0.1;3;3;8000) equals -292.45
et: IPMT(0,1;3;3;8000) võrdub -292,45

en: Values
et: Väärtused

en: Guess
et: Hinnang

en: The IRR function calculates the internal rate of return for a series of cash flows.
et: Funktsioon IRR arvutab rahavoogude rea sisemise tasuvusmäära.

en: IRR( Values[; Guess = 0.1 ] )
et: IRR( Väärtused[; Hinnang = 0,1 ] )

en: Present values (PV)
et: Praegused väärtused (PV)

en: Calculates the interest paid on a given period of an investment.
et: Arvutab investeeringu määratud perioodi intressi.

en: Period is the amortizement period. 1 for the first and NPer for the last period.
et: Periood on amortisatsiooniperiood. 1 tähistab esimest ja NPER viimast perioodi.

en: NPer is the total number of periods during which annuity is paid.
et: NPER on perioodide koguhulk, mille kestel makstakse annuiteeti.

en: ISPMT(Rate; Period; NPer; PV)
et: ISMPT(Määr; Periood; NPer; PV)

en: ISPMT(0.1; 1; 3; 8000000) equals -533333
et: ISPMT(0,1; 1; 3; 8000000) võrdub -533333

en: Face value
et: Nimiväärtus

en: Coupon rate
et: Kupongi intress

en: Coupons per year
et: Kuponge aastas

en: Market interest rate
et: Turu intressimäär

en: The LEVEL_COUPON() function calculates the value of a level-coupon bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond with semi-annual coupons at a rate of 13% that matures in 4 years is worth LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) or $1096.95.
et: Funktsioon LEVEL_COUPON() arvutab kupongiobligatsiooni väärtuse. Näide: intressimääraga 10% $1000-line obligatsioon, mis kustutatakse intressiga 13% pooleaastaste maksete kaupa 4 aasta jooksul, on väärt LEVEL_COUPON(1000;0,13;2;4;0,1) ehk $1096,95.

en: LEVEL_COUPON(face value;coupon rate;coupons per year;years;market rate)
et: LEVEL_COUPON(nimiväärtus;kupongimäär;kuponge aastas;aastad;turumäär)

en: LEVEL_COUPON(1000;.13;2;4;.1) equals 1096.95
et: LEVEL_COUPON(1000;0,13;2;4;0,1) võrdub 1096,95

en: The MDURATION() function will calculate the modified Macauley duration of a fixed interest security in years.
et: Funktsioon MDURATION() arvutab fikseeritud intressiga väärtpaberi muudetud Macaulay kestuse aastates.

en: MDURATION( Settlement; Maturity; Coupon; Yield; Frequency; [ Basis=0 ])
et: MDURATION( tehinguaeg; maksetähtaeg; kupong; tootlus; sagedus [; baas] )

en: MDURATION("2004-02-01"; "2004-05-31"; 0.08; 0.09; 2; 0) returns 0.316321106
et: MDURATION("01/02/2004"; "31/05/2004"; 0,08; 0,09; 2; 0) tagastab 0,316321106

en: Reinvestment
et: Reinvesteering

en: The MIRR() function will calculate the modified internal rate of return (IRR) of a series of periodic investments.
et: Funktsioon MIRR() arvutab perioodiliste investeeringute rea muudetud sisemise tasuvusmäära.

en: MIRR(values; investment; reinvestment)
et: MIRR(väärtused; investeering; reinvesteering)

en: MIRR({100;200;-50;300;-200}, 5%, 6%) equals 34.2823387842%
et: MIRR({100;200;-50;300;-200}, 5%, 6%) võrdub 34,2823387842%

en: Effective interest rate
et: Reaalne intressimäär

en: The NOMINAL() function calculates the nominal (stated) interest rate for an effective (annualized) interest rate compounded at given intervals. For example: to earn 8% on an account compounded monthly, you need a return of NOMINAL(.08;12) or 7.72%.
et: Funktsioon NOMINAL() arvutab nominaalse (staatilise) intressimäära vastavalt antud ajavahemike tagant kogutud intressi reaaltulule. Näide: Et teenida 8% intressi kuukaupa, peab nominaalne intressimäär olema NOMINAL(0,08;12) ehk 7,72%.

en: NOMINAL(effective;periods)
et: NOMINAL(reaalmäär;perioodid)

en: NOMINAL(0.08;12) equals 0.0772
et: NOMINAL(0,08;12) võrdub 0,0772

en: Payment
et: Makse

en: Future value (FV - optional)
et: Tulevikuväärtus (FV - lisavõimalus)

en: Returns the number of periods of an investment.
et: Tagastab investeeringu perioodide arvu.

en: NPER(rate;payment;pv;fv;type)
et: NPER(intress;makse;pv;fv;tüüp)

en: NPER(0.1; -100; 1000) equals 11
et: NPER(0,1; -100; 1000) võrdub 11

en: NPER(0.06; 0; -10000; 20000 ;0) returns 11.906
et: NPER(0,06; 0; -10000; 20000 ;0) tagastab 11,906

en: Values (array)
et: Väärtused (massiiv)

en: The net present value (NPV) for a series of periodic cash flows.
et: Perioodiliste rahavoogude rea praegune netoväärtus.

en: Computes the net present value for a series of periodic cash flows with the
                   discount rate Rate. Values should be positive if they are received as income, and
                       negative if the amounts are expenditure.
et: Arvutab perioodiliste rahavoogude rea praeguse netoväärtuse diskontomäära
                    põhjal. Väärtused peavad olema positiivsed sisseminekute ja negatiivsed
                    väljaminekute puhul.

en: NPV(Rate; Values)
et: NPV(määr;väärtused)

en: NPV(100%;4;5;7) = 4.125
et: NPV(100%;4;5;7) = 4,125

en: Last
et: Viimane

en: AnnualYield
et: Aastatootlus

en: The ODDLPRICE function calculates the value of the security per 100 currency units of face value. The security has an irregular last interest date.
et: Funktsioon ODDLPRICE arvutab väärtpaberi väärtuse 100 nimiväärtuse rahaühiku kohta. Väärtpaberil on ebastandardne viimane intressipäev.

en: ODDLPRICE( Settlement; Maturity; Last; Rate; AnnualYield; Redemption; Frequency [; Basis = 0 ] )
et: ODDLPRICE( Tehinguaeg; Maksetähtaeg; Viimane; Määr; Aastatootlus; Tagastusväärtus; Sagedus [; Alus = 0 ] )

en: ODDLPRICE(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;5%;100;2) returns 90.991042345
et: ODDLPRICE(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;5%;100;2) tagastab 90,991042345

en: Price
et: Hind

en: The ODDLYIELD function calculates the yield of the security which has an irregular last interest date.
et: Funktsioon ODDLYIELD arvutab väärtpaberi tootluse, millel on ebastandardne viimane intressipäev.

en: ODDLYIELD( Settlement; Maturity; Last; Rate; Price; Redemption; Frequency [; Basis = 0 ] )
et: ODDLYIELD( Tehinguaeg; Maksetähtaeg; Viimane; Määr; Hind; Tagastusväärtus; Sagedus [; Alus = 0 ] )

en: ODDLYIELD(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;91;100;2) returns 4.997775351
et: ODDLYIELD(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);3%;91;100;2) tagastab 4,997775351

en: Number of periods (NPer)
et: Perioodide arv (NPer)

en: PMT returns the amount of payment for a loan based on a constant interest rate and constant payments (each payment is equal amount).
et: PMT tagastab laenu maksete suuruse püsiintressi ja püsimaksete baasil (kõik maksed on võrdsed).

en: PMT(rate; nper ; pv [; fv = 0 [; type = 0 ]] )
et: PMT(määr; nper; pv [; fv = 0 [; tüüp = 0 ]] )

en: PMT(0.1; 4; 10000) equals -3154.71
et: PMT(0,1; 4; 10000) võrdub -3154,71

en: PPMT calculates the amount of a payment of an annuity going towards principal.
et: PPMT arvutab põhiosa annuiteedi maksete suuruse.

en: PPMT(Rate; Period; NPer; PV [; FV = 9 [; Type = 0 ]] )
et: PPMT(Määr; Periood; NPer; PV [; FV = 9 [; Tüüp = 0 ]] )

en: PPMT(0.0875;1;36;5000;8000;1) equals -18.48
et: PPMT(0,0875;1;36;5000;8000;1) võrdub -18,48

en: Issue
et: Emissioon

en: Discount rate
et: Diskontomäär

en: PRICEMAT Calculate the price per 100 currency units of face value of the security that pays interest on the maturity date.
et: PRICEMAT arvutab maksetähtajal intressi kandva väärtpaberi hinna 100 nimiväärtuse rahaühiku kohta.

en: Basis     Calculation method
et: Alus     Arvutusmeetod

en:   0       US method, 12 months, each month with 30 days
et:   0       USA meetod, 12 kuud, igas kuus 30 päeva

en:   1       Actual number of days in year, actual number of days in months
et:   1       Tegelik päevade arv aastas, tegelik päevade arv kuudes

en:   2       360 days in a year, actual number of days in months
et:   2       360 päeva aastas, tegelik päevade arv kuudes

en:   4       365 days in a year,  actual number of days in months
et:   4       365 päeva aastas, tegelik päevade arv kuudes

en:   5       European method, 12 months, each month has 30 days
et:   5       Euroopa meetod, 12 kuud, igas kuus 30 päeva

en: PRICEMAT(settlement; maturity; issue; rate; yield [; basis = 0 ] )
et: PRICEMAT(tehinguaeg; maksetähtaeg; emissioon; määr; tootlus [;alus = 0 ] )

en: PRICEMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);6%;5%) returns 103.819218241
et: PRICEMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990;1;1);6%;5%) tagastab 103,819218241

en: Future value
et: Tulevikuväärtus

en: The PV() function returns the present value of an investment -- the value today of a sum of money in the future, given the rate of interest or inflation. For example if you need $1166.40 for your new computer and you want to buy it in two years while earning 8% interest, you need to start with PV(1166.4;0.08;2) or $1000.
et: Funktsioon PV() tagastab investeeringu olevikuväärtuse - tulevikuväärtuse praeguse väärtuse vastavalt määratud intressile või inflatsioonile. Näiteks kui sul on vaja $1166,40 uue arvuti jaoks ja sa tahad seda osta 2 aasta pärast intressi juures 8%, siis on vaja alustuseks omada PV(1166,4;0,08;2) ehk $1000.

en: PV(future value;rate;periods)
et: PV(tulevikuväärtus;intress;perioodid)

en: PV(1166.4;0.08;2) equals 1000
et: PV(1166,4;0,08;2) võrdub 1000

en: The PV_ANNUITY() function returns the present value of an annuity or stream of payments. For example: a "million dollar" lottery ticket that pays $50,000 a year for 20 years, with an interest rate of 5%, is actually worth PV_ANNUITY(50000;0.05;20) or $623,111. This function assumes that payments are made at the end of each period.
et: Funktsioon PV_ANNUITY() tagastab perioodiliste maksete või rahavoo olevikuväärtuse. Näide: "miljoni dollari" loteriipilet, mis maksab $50000 aastas 20 aasta jooksul intressimääraga 5%, on tegelikult väärt PV_ANNUITY(50000;0,05;20) ehk $623111. Funktsioon eeldab, et maksed tehakse iga perioodi lõpus.

en: PV_ANNUITY(amount;interest;periods)
et: PV_ANNUITY(summa;intress;perioodid)

en: PV_ANNUITY(1000;0.05;5) equals 4329.48
et: PV_ANNUITY(1000;0,05;5) võrdub 4329,48

en: Payment period
et: Makseperiood

en: Regular payments
et: Regulaarsed maksed

en: Type
et: Tüüp

en: The RATE() function computes the constant interest rate per period of an investment.
et: Funktsioon RATE() arvutab investeeringu püsiintressi perioodi kohta.

en: RATE(nper;pmt;pv;fv;type;guess)
et: RATE(nper;pmt;pv;fv;tüüp;hinnang)

en: RATE(4*12;-200;8000) equals 0.007701472
et: RATE(4*12;-200;8000) võrdub 0,007701472

en: The RECEIVED function returns the amount received at the maturity date for a invested security. Basis is the type of day counting you want to use: 0: US 30/360 (default), 1: real days, 2: real days/360, 3: real days/365 or 4: European 30/360. The settlement date must be before maturity date.
et: Funktsioon RECEIVED tagastab rahasumma, mis saadakse investeeritud väärtpaberi maksetähtaja päeval. Baas on soovitud arvestuspäeva tüüp: 0 on USA tüüpi 30/360 (vaikimisi), 1 reaalsed päevad, 2 reaalsed päevad/360, 3 reaalsed päevad/365, 4 Euroopa tüüpi 30/360. Tehinguaeg peab olema varasem maksetähtaja päevast.

en: RECEIVED(settlement; maturity; investment; discount; basis)
et: RECEIVED(tehinguaeg; maksetähtaeg; investeering; diskontomäär; baas)

en: RECEIVED("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000; 0.05; 0) returns 1,025.787
et: RECEIVED("2/28/2001"; "8/31/2001"; 1000; 0,05; 0)tagastab 1025,787

en: The RRI function calculates the interest rate resulting from the profit (return) of an investment.
et: Funktsioon RRI arvutab intressi investeeringu tulususe põhjal.

en: RRI(1;100;200) returns 1
et: RRI(1;100;200) tagastab 1

en: The SLN() function will determine the straight line depreciation of an asset for a single period. Cost is the amount you paid for the asset. Salvage is the value of the asset at the end of the period. Life is the number of periods over which the asset is depreciated. SLN divides the cost evenly over the life of an asset.
et: Funktsioon SLN() määrab tavalise lineaarse  amortisatsiooni põhivahendi jaoks ühe perioodi jooksul. Maksumus on põhivahendi soetamishind. Jääkväärtus on põhivahendi maksumus perioodi lõpus. Eluiga on perioodide arv, mille jooksul põhivahend amortiseerub. SLN jaotab maksumuse ühtlaselt põhivahendi eluea peale.

en: SLN(cost; salvage value; life)
et: SLN(maksumus; jääkväärtus; eluiga)

en: SLN(10000;700;10) equals 930
et: SLN(10000;700;10) võrdub 930

en: The SYD() function will calculate the sum-of-years digits depreciation for an asset based on its cost, salvage value, anticipated life, and a particular period. This method accelerates the rate of the depreciation, so that more depreciation expense occurs in earlier periods than in later ones. The depreciable cost is the actual cost minus the salvage value. The useful life is the number of periods (typically years) over which the asset is depreciated.
et: Funktsioon SYD() arvutab põhivahendi aastate summaarse amortisatsiooni vastavalt tema maksumusele, jääkväärtusele, elueale ja antud perioodile. See meetod kiirendab amortisatsioonimäära nii, et rohkem amortiseerub varasemate perioodide ajal ja hilisemate ajal vähem. Amortiseeruv maksumus on aktuaalne maksumus miinus jääkväärtus. Kasulik eluiga on perioodide (tavaliselt aastate) arv, mille jooksul põhivahend amortiseerub.

en: SYD(cost; salvage value; life; period)
et: SYD(maksumus; jääkväärtus; eluiga; periood)

en: SYD(5000; 200; 5; 2) equals 1280
et: SYD(5000; 200; 5; 2) võrdub 1280

en: The TBILLEQ functions returns the bond equivalent for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days.
et: Funktsioon TBILLEQ tagastab riigivõlakirja väärtuse. Maksetähtaeg peab olema hilisem tehinguajast, kuid mitte enam kui 365 päeva.

en: TBILLEQ(settlement; maturity; discount)
et: TBILLEQ(tehinguaeg; maksetähtaeg; diskontomäär)

en: TBILLEQ("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.1) returns 0.1068
et: TBILLEQ("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0,1) tagastab 0,1068

en: The TBILLPRICE functions returns the price per $100 value for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days. The discount rate must be positive.
et: Funktsioon TBILLPRICE tagastab riigivõlakirja hinna arvutatuna 100 dollari väärtuse kohta. Maksetähtaeg peab olema hilisem tehinguajast, kuid mitte enam kui 365 päeva. Diskontomäär peab olema positiivne.

en: TBILLPRICE(settlement; maturity; discount)
et: TBILLPRICE(tehinguaeg; maksetähtaeg; diskontomäär)

en: TBILLPRICE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0.05) returns 97.4444
et: TBILLPRICE("2/28/2001"; "8/31/2001"; 0,05) tagastab 97,4444

en: The TBILLYIELD functions returns the yield for a treasury bill. The maturity date must be after the settlement date but within 365 days. The price must be positive.
et: Funktsioon TBILLYIELD tagastab riigivõlakirja tulususe. Maksetähtaeg peab olema hilisem tehinguajast, kuid mitte enam kui 365 päeva. Hind peab olema positiivne.

en: TBILLYIELD(settlement; maturity; price)
et: TBILLYIELD(tehinguaeg; maksetähtaeg; hind)

en: TBILLYIELD("2/28/2001"; "8/31/2001"; 600) returns -1.63
et: TBILLYIELD("2/28/2001"; "8/31/2001"; 600) tagastab -1,63

en: VDB calculates the depreciation allowance of an asset with an initial value, an expected useful life, and a final value of salvage for a period specified, using the variable-rate declining balance method.
et: VDB arvutab vara algväärtuse, eeldatava kasuliku kestuse ja määratud perioodi lõpliku jääkväärtuse põhjal, kasutades muutuva määraga degressiivset amortisatsiooniarvestust.

en: VDB(cost; salvage; life; start-period; end-period; [; depreciation-factor = 2 [; switch = false ]] )
et: VDB(maksumus; jääkväärtus; kestus; perioodi algus; perioodi lõpp; [; amortisatsioonitegur = 2 [; lüliti = väär ]] )

en: VDB(10000;600;10;0;0.875;1.5) returns 1312.5
et: VDB(10000;600;10;0;0,875;1,5) tagastab 1312,5

en: Dates
et: Kuupäevad

en: The XIRR function calculates the internal rate of return for a non-periodic series of cash flows.
et: Funktsioon XIRR arvutab mitteperioodiliste rahavoogude rea sisemise tasuvusmäära.

en: XIRR( Values; Dates[; Guess = 0.1 ] )
et: XIRR( Väärtused; Kuupäevad[; Hinnang = 0,1 ] )

en: XIRR(B1:B4;C1:C4) Suppose B1:B4 contains -20000, 4000, 12000, 8000 while C1:C4 contains "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)" returns 0.2115964
et: XIRR(B1:B4;C1:C4), kus B1:B4 sisaldab -20000, 4000, 12000, 8000 ning C1:C4 sisaldab "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)", tagastab 0,2115964

en: The XNPV function calculates the net present value of a series of cash flows.
et: Funktsioon XNPV arvutab rahavoogude rea praeguse netoväärtuse.

en: XNPV( Rate; Values; Dates )
et: XNPV( Määr; Väärtused; Kuupäevad )

en: XNPV(5%;B1:B4;C1:C4) suppose B1:B4 contains -20000, 4000, 12000, 8000 while C1:C4 contains "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)" returns 2907.83187
et: XNPV(5%;B1:B4;C1:C4), kus B1:B4 sisaldab -20000, 4000, 12000, 8000 ning C1:C4 sisaldab "=DATE(2000;1;1)", "=DATE(2000;6;1)", "=DATE(2000;12;30)", "=DATE(2001;3;1)", tagastab 2907,83187

en: YIELDDISC calculates the yield of a discounted security per 100 currency units of face value.
et: YIELDDISC arvutab doskonteeritud väärtpaberi tootluse 100 nimiväärtuse rahaühiku kohta.

en: YIELDDISC(settlement; maturity; price, redemp, basis)
et: YIELDDISC(tehinguaeg; maksetähtaeg; hind; tagastusväärtus; baas)

en: YIELDDISC(DATE(1990;6;1);DATE(1990;12;31);941.66667;1000) returns 0.106194684
et: YIELDDISC(DATE(1990;6;1);DATE(1990;12;31);941,66667;1000) tagastab 0,106194684

en: The YIELDMAT function calculates the yield of the security that pays interest on the maturity date.
et: Funktsioon YIELDMAT arvutab maksetähtajal intressi kandva väärtpaberi tootluse.

en: YIELDMAT( Settlement; Maturity; Issue; Rate; Price; Basis )
et: YIELDMAT( Tehinguaeg; Maksetähtaeg; Emissioon; Määr; Hind; Alus )

en: YIELDMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990; 1; 1); 6%;103.819218241) returns 0.050000000
et: YIELDMAT(DATE(1990;6;1);DATE(1995;12;31);DATE(1990; 1; 1); 6%;103.819218241) tagastab 0,050000000

en: The ZERO_COUPON() function calculates the value of a zero-coupon (pure discount) bond. For example: if the interest rate is 10%, a $1000 bond that matures in 20 years is worth ZERO_COUPON(1000;.1;20) or $148.64.
et: Funktsioon ZERO_COUPON() arvutab nullobligatsiooni väärtuse. Näide: Kui intressimäär on 10%, siis $1000 väärtpaber, mis kustub 20 aasta pärast, on väärt ZERO_COUPON(1000;0,1;20) ehk $148,64.

en: ZERO_COUPON(face value;rate;years)
et: ZERO_COUPON(nimiväärtus;intress;aastad)

en: ZERO_COUPON(1000;.1;20) equals 148.64
et: ZERO_COUPON(1000;0,1;20) võrdub 148,64

en: Manual
et: Käsitsi

en: Automatic
et: Automaatne

en: Information
et: Info

en: Error
et: Viga

en: The ERRORTYPE() function converts a error to a number. If the value is not an error, an error is returned. Otherwise, a numerical code is returned. Error codes are modelled on Excel.
et: Funktsioon ERRORTYPE() teisendab vea arvuks. Kui väärtus pole viga, tagastatakse viga, vastasel juhul arvuline kood. Veakoodide eeskujuks on Excel.

en: ERRORTYPE(value)
et: ERRORTYPE(väärtus)

en: ERRORTYPE(NA()) returns 7
et: ERRORTYPE(NA()) tagastab 7

en: ERRORTYPE(0) returns an error
et: ERRORTYPE(0) tagastab vea

en: Reference
et: Viide

en: The FORMULA() function returns the formula of a cell as string.
et: Funktsioon FORMULA() tagastab lahtri valemi stringina.

en: FORMULA(A1) returns "=SUM(1+2)" if the cell A1 contains such a formula.
et: FORMULA(A1) tagastab "=SUM(1+2)", kui lahter A1 sisaldab sellist valemit.

en: The N() function converts a value to a number. If value is or refers to a number, this function returns the number. If value is True, this function returns 1. If a value is a date, this function returns the serial number of that date. Anything else will cause the function to return 0.
et: Funktsioon N() teisendab väärtuse arvuks. Kui väärtus on arv või viitab arvule,  tagastatakse arv. Kui väärtus on TÕENE, tagastab funktsioon 1. Kui väärtus on kuupäev, siis tagastab funktsioon selle seerianumbri. Kõige muu korral tagastab funktsioon 0.

en: N(value)
et: N(väärtus)

en: N(3.14) returns 3.14
et: N(3,14) tagastab 3,14

en: N("7") returns 0 (because "7" is text)
et: N("7") tagastab 0 (sest "7" on tekst)

en: Type of information
et: Info tüüp

en: The INFO() function returns information about the current operating environment. Parameter type specifies what type of information you want to return. It is one of the following: "directory" returns the path of the current directory, "numfile" returns the number of active documents, "release" returns the version of Calligra Sheets as text, "recalc" returns the current recalculation mode: "Automatic" or "Manual", "system" returns the name of the operating environment, "osversion" returns the current operating system.
et: Funktsioon INFO() tagastab info käesoleva operatsioonisüsteemi kohta. Parameetri tüüp määrab, millist infot soovitakse saada. See võib olla üks järgnevatest: "directory" tagastab käesoleva kataloogi aadressi, "numfile" tagastab aktiivsete dokumentide arvu, "release" tagastab Calligra Sheetsi versiooni tekstina, "recalc" tagastab käesoleva taasarvutamise meetodi ("Automaatne" või "Käsitsi"), "system" tagastab operatsioonisüsteemi nime, "osversion" tagastab käesoleva operatsioonisüsteemi versiooni.

en: INFO(type)
et: INFO(tüüp)

en: Any value
et: Iga väärtus

en: The ISLOGICAL() function returns True if the parameter is a boolean value. Otherwise it returns False.
et: Funktsioon ISLOGICAL() tagastab TÕENE, kui argument on loogiline avaldis. Vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISLOGICAL(A1>A2) returns True
et: ISLOGICAL(A1>A2) tagastab TÕENE

en: ISLOGICAL(12) returns False
et: ISLOGICAL(12) tagastab VÄÄR

en: The ISBLANK() function returns True if the parameter is empty. Otherwise it returns False.
et: Funktsioon ISBLANK() tagastab TÕENE, kui parameeter on tühi. Vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISBLANK(A1) returns True if A1 is empty
et: ISBLANK(A1) tagastab TÕENE, kui A1 on tühi

en: ISBLANK(A1) returns False if A1 holds a value
et: ISBLANK(A1) tagastab VÄÄR, kui A1 sisaldab väärtust

en: The ISNUMBER() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUM.
et: Funktsioon ISNUMBER() tagastab TÕENE, kui argument on arvväärtus, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR. See on samaväärne funktsiooniga ISNUM.

en: ISNUMBER(12) returns True
et: ISNUMBER(12) tagastab TÕENE

en: ISNUMBER(hello) returns False
et: ISNUMBER(hello) tagastab VÄÄR

en: The ISNUM() function returns True if the parameter is a numerical value. Otherwise it returns False. It's the same as ISNUMBER.
et: Funktsioon ISNUM() tagastab TÕENE, kui argument on arvväärtus, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR. See on samaväärne funktsiooniga ISNUMBER.

en: ISNUM(12) returns True
et: ISNUM(12) tagastab TÕENE

en: ISNUM(hello) returns False
et: ISNUM(hello) tagastab VÄÄR

en: The ISTIME() function returns True if the parameter is a time value. Otherwise it returns False.
et: Funktsioon ISTIME() tagastab TÕENE, kui argument on aeg, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISTIME("12:05") returns True
et: ISTIME("12:05") tagastab TÕENE

en: ISTIME("hello") returns False
et: ISTIME("hello") tagastab VÄÄR

en: The ISDATE() function returns True if the parameter is a date value. Otherwise it returns False
et: Funktsioon ISDATE() tagastab TÕENE, kui argument on kuupäev, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISDATE("2000-2-2") returns True
et: ISDATE("2000-2-2") tagastab TÕENE

en: ISDATE("hello") returns False
et: ISDATE("hello") tagastab VÄÄR

en: The ISREF() function returns True if the parameter refers to a reference. Otherwise it returns False
et: Funktsioon ISREF() tagastab TÕENE, kui argument on viide, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISREF(A12) returns true
et: ISREF(A12) tagastab TÕENE

en: ISREF("hello") returns false
et: ISREF("hello") tagastab VÄÄR

en: The ISTEXT() function returns True if the parameter is a string. Otherwise it returns False
et: Funktsioon ISTEXT() tagastab TÕENE, kui argument on string, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISTEXT(12) returns False
et: ISTEXT(12) tagastab VÄÄR

en: ISTEXT("hello") returns True
et: ISTEXT("hello") tagastab TÕENE

en: The ISNONTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNOTTEXT.
et: Funktsioon ISNONTEXT() tagastab TÕENE, kui argument ei ole string, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR. See on samaväärne funktsiooniga ISNOTTEXT.

en: ISNONTEXT(12) returns True
et: ISNONTEXT(12) tagastab TÕENE

en: ISNONTEXT("hello") returns False
et: ISNONTEXT("hello") tagastab VÄÄR

en: The ISNOTTEXT() function returns True if the parameter is not a string. Otherwise it returns False. It's the same as ISNONTEXT.
et: Funktsioon ISNOTTEXT() tagastab TÕENE, kui argument ei ole string, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR. See on samaväärne funktsiooniga ISNONTEXT.

en: ISNOTTEXT(12) returns True
et: ISNOTTEXT(12) tagastab TÕENE

en: ISNOTTEXT("hello") returns False
et: ISNOTTEXT("hello") tagastab VÄÄR

en: The ISFORMULA() function returns True if the referenced cell contains a formula. Otherwise it returns False
et: Funktsioon ISFORMULA() tagastab TÕENE, kui viidatud lahter sisaldab valemit. Vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: The ISODD() function returns True if the number is odd. Otherwise returns False.
et: Funktsioon ISODD() tagastab TÕENE, kui argument on paaritu arv, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISODD(12) returns False
et: ISODD(12) tagastab VÄÄR

en: ISODD(-7) returns True
et: ISODD(-7) tagastab TÕENE

en: The ISEVEN() function returns True if the number is even. Otherwise returns False.
et: Funktsioon ISEVEN() tagastab TÕENE, kui argument on paarisarv, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: ISEVEN(12) returns True
et: ISEVEN(12) tagastab TÕENE

en: ISEVEN(-7) returns False
et: ISEVEN(-7) tagastab VÄÄR

en: The ISERR() function returns True if its parameter is an error other than N/A. Otherwise, it returns False. Use ISERROR() if you want to include the N/A error as well.
et: Funktsioon ISERR() tagastab TÕENE, kui argument on muud tüüpi viga kui N/A, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR. Kasuta funktsiooni ISERROR(), kui soovid kaasata ka N/A vea.

en: The ISERROR() function returns True if its parameter is an error of any type. Otherwise, it returns False.
et: Funktsioon ISERROR() tagastab TÕENE, kui argument on mis tahes tüüpi viga, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: The ISNA() function returns True if its parameter is a N/A error. In all other cases, it returns False.
et: Funktsioon ISNA() tagastab TÕENE, kui argument on N/A viga, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: The NA() function returns the constant error value, N/A.
et: Funktsioon NA() tagastab konstantse veaväärtuse N/A.

en: The TYPE() function returns 1 if the value is a number, 2 if it is text, 4 if the value is a logical value, 16 if it is an error value or 64 if the value is an array. If the cell the value represents contains a formula you get its return type.
et: Funktsioon TYPE() tagastab 1, kui väärtus on arv, 2, kui see on tekst, 4, kui see on tõeväärtus, 16 kui see on veaväärtus, 64, kui väärtus on maatriks. Kui lahtris on valem, siis tagastatakse selle vastuse tüüp.

en: TYPE(A1) returns 2, if A1 contains "Text"
et: TYPE(A1) tagastab 2, kui A1 sisaldab "teksti"

en: TYPE(-7) returns 1
et: TYPE(-7) tagastab 1

en: TYPE(A2) returns 1, if A2 contains "=CURRENTDATE()"
et: TYPE(A2) tagastab 1, kui A2 sisaldab "=CURRENTDATE()"

en: Returns the current filename. If the current document is not saved, an empty string is returned.
et: Tagastab käesoleva faili nime. Kui dokument on salvestamata, tagastatakse tühi string.

en: Logical
et: Loogilised

en: The FALSE() function returns the boolean value FALSE.
et: Funktsioon FALSE() tagastab tõeväärtuse VÄÄR.

en: FALSE() returns FALSE
et: FALSE() tagastab VÄÄR

en: The TRUE() function returns the boolean value TRUE.
et: Funktsioon TRUE() tagastab tõeväärtuse TÕENE.

en: TRUE() returns TRUE
et: TRUE() tagastab TÕENE

en: Boolean values
et: Tõeväärtused

en: The AND() function returns True if all the values are true. Otherwise it returns False (unless any of the values in an error - then it returns an error).
et: Funktsioon AND() tagastab TÕENE, kui kõik väärtused on tõesed, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR (kui just mõni väärtus ei ole viga, millisel juhul tagastatakse viga).

en: AND(value;value;...)
et: AND(väärtus;väärtus;...)

en: AND(true;true;true) returns True
et: AND(tõene;tõene;tõene) tagastab TÕENE

en: AND(true;false) returns False
et: AND(tõene;väär) tagastab VÄÄR

en: The OR() function returns True if at least one of the values is true. Otherwise it returns False (unless any of the values is an error, then it returns an error).
et: Funktsioon OR() tagastab TÕENE, kui mõni väärtus on tõene, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR (kui just mõni väärtus ei ole viga, millisel juhul tagastatakse viga).

en: OR(value;value;...)
et: OR(väärtus;väärtus;...)

en: OR(false;false;false) returns False
et: OR(väär;väär;väär) tagastab VÄÄR

en: OR(true;false) returns True
et: OR(tõene;väär) tagastab TÕENE

en: The NAND() function returns True if at least one value is not true. Otherwise it returns False.
et: Funktsioon NAND() tagastab TÕENE, kui vähemalt üks väärtustest on väär, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: NAND(value;value;...)
et: NAND(väärtus;väärtus;...)

en: NAND(true;false;false) returns True
et: NAND(tõene;väär;väär) tagastab TÕENE

en: NAND(true;true) returns False
et: NAND(tõene;tõene) tagastab VÄÄR

en: The NOR() function returns True if all the values given as parameters are of boolean type and have the value false. Otherwise it returns False.
et: Funktsioon NOR() tagastab TÕENE, kui kõik loogiliste avaldistena antud väärtused on väärad, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: NOR(value;value;...)
et: NOR(väärtus;väärtus;...)

en: NOR(true;false;false) returns False
et: NOR(tõene;väär;väär) tagastab VÄÄR

en: NOR(false;false) returns True
et: NOR(väär;väär) tagastab TÕENE

en: The XOR() function returns False if the number of True values is even. Otherwise it returns True. It returns an error if any argument is an error.
et: Funktsioon XOR() tagastab VÄÄR, kui tõeste väärtuste arv on paarisarv, vastasel juhul tagastatakse TÕENE (kui just mõni väärtus ei ole viga, millisel juhul tagastatakse viga).

en: XOR(value;value;...)
et: XOR(väärtus;väärtus;...)

en: XOR(false;false;false) returns True
et: XOR(väär;väär;väär) tagastab TÕENE

en: XOR(true;false) returns True
et: XOR(tõene;väär) tagastab TÕENE

en: Boolean value
et: Tõeväärtus

en: The NOT() function returns True if the value is False and returns False if the value is True. It returns an error if the input in an error.
et: Funktsioon NOT() tagastab TÕENE, kui avaldise väärtus on väär, ja VÄÄR, kui väärtus on tõene (kui just väärtus ei ole viga, millisel juhul tagastatakse viga).

en: NOT(bool)
et: NOT(tõeväärtus)

en: NOT(false) returns True
et: NOT(väär) tagastab TÕENE

en: NOT(true) returns False
et: NOT(tõene) tagastab VÄÄR

en: Condition
et: Tingimus

en: If true
et: Kui on tõene

en: If false
et: Kui on väär

en: The IF() function is a conditional function. This function returns the second parameter if the condition is True. Otherwise it returns the third parameter (which defaults to being false).
et: Funktsioon IF() on tingimuslik funktsioon. Funktsioon tagastab teise argumendi, kui esimese argumendina antud tingimus on tõene, vastasel juhul tagastatakse kolmas argument (mis vaikimisi on VÄÄR).

en: IF(condition;if_true;if_false)
et: IF(tingimus;kui_tõene;kui_väär)

en: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) returns 3
et: A1=4;A2=6;IF(A1>A2;5;3) tagastab 3

en: Any X
et: Suvaline X

en: Any Alternative
et: Suvaline alternatiiv

en: Return X unless it is an Error, in which case return an alternative value.
et: Tagastatakse X, kui tegemist pole just veaga, millisel juhul tagastatakse alternatiivne väärtus.

en: IFERROR(AnyX;AnyAlternative)
et: IFERROR(SuvalineX;SuvalineAlternatiiv)

en: IFERROR(A1;A2) returns the content of A1 if that content is not an error-value else the content of A2 is returned.
et: IFERROR(A1;A2) tagastab A1 sisu, kui kui selle sisu ei ole veaväärtus, vastasel juhul tagastatakse A2 sisu.

en: Return X unless it is an NA, in which case return an alternative value.
et: Tagastatakse X, kui tegemist pole just teadmatu väärtusega, millisel juhul tagastatakse alternatiivne väärtus.

en: IFNA(AnyX;AnyAlternative)
et: IFNA(SuvalineX;SuvalineAlternatiiv)

en: IFNA(A1;A2) returns the content of A1 if that content is not an #N/A error-value else the content of A2 is returned.
et: IFNA(A1;A2) tagastab A1 sisu, kui kui selle sisu ei ole #N/A veaväärtus, vastasel juhul tagastatakse A2 sisu.

en: Math
et: Matemaatika

en: Function
et: Funktsioon

en: The SUBTOTAL() function returns a subtotal of a given list of arguments ignoring other subtotal results in there. Function can be one of the following numbers: 1 - Average, 2 - Count, 3 - CountA, 4 - Max, 5 - Min, 6 - Product, 7 - StDev, 8 - StDevP, 9 - Sum, 10 - Var, 11 - VarP.
et: Funktsioon SUBTOTAL() tagastab antud argumentide nimekirja vahekokkuvõtte, jättes arvestamata muude vahekokkuvõtete resultaadid. Funktsioon võib olla üks järgmistest arvudest: 1 - keskmine, 2 - arvude hulk, 3 - mittetühjade väärtuste arv, 4 - max, 5 - min, 6 - korrutis, 7 - standardhälve valimi põhjal, 8 - standardhälve üldkogumi põhjal, 9 - summa, 10 - dispersioon valimi põhjal, 11 - dispersioon üldkogumi põhjal.

en: SUBTOTAL(function; value)
et: SUBTOTAL(funktsioon;väärtus)

en: If A1:A5 contains 7, 24, 23, 56 and 9:
et: Kui A1:A5 sisaldab 7, 24, 23, 56 ja 9:

en: SUBTOTAL(1; A1:A5) returns 23.8
et: SUBTOTAL(1; A1_A5) tagastab 23,8

en: SUBTOTAL(4; A1:A5) returns 56
et: SUBTOTAL(4; A1:A5) tagastab 56

en: SUBTOTAL(9; A1:A5) returns 119
et: SUBTOTAL(9; A1:A5) tagastab 119

en: SUBTOTAL(11; A1:A5) returns 307.76
et: SUBTOTAL(11; A1:A5) tagastab 307,76

en: X the independent variable of the power series
et: X on astmejada sõltumatu muutuja

en: N the initial power to which X is to be raised
et: N on esimene aste, millesse X astendatakse

en: M the increment by which to increase N for each term in the series
et: M on samm, mille võrra N suureneb iga jada liikme korral

en: Coefficients a set of coefficients by which each successive power of the variable X is multiplied
et: Kordajad tähendab kordajate kogumit, millega korrutatakse iga muutuja X järgmine aste

en: The SERIESSUM() function returns the sum of a power series.
et: Funktsioon SERIESSUM() tagastab astmejadade summa.

en: SERIESSUM( X; N; M; Coefficients)
et: SERIESSUM( X; N; M; Kordajad)

en: SERIESSUM(2;0;2;{1;2}) return 9
et: SERIESSUM(2;0;2;{1;2}) tagastab 9

en: The LCM() function returns the least common multiple for two or more float values
et: Funktsioon LCM() tagastab kahe või enama murdarvu vähima ühiskordaja

en: LCM(value; value)
et: LCM(väärtus;väärtus)

en: LCM(6;4) returns 12
et: LCM(6;4) tagastab 12

en: LCM(1.5;2.25) returns 4.5
et: LCM(1,5;2,25) tagastab 4,5

en: LCM(2;3;4) returns 12
et: LCM(2;3;4) tagastab 12

en: Third number
et: Kolmas arv

en: The GCD() function returns the greatest common denominator for two or more integer values.
et: Funktsioon GCD() tagastab kahe või enama täisarvu suurima ühisteguri.

en: GCD(value; value)
et: GCD(väärtus;väärtus)

en: GCD(6;4) returns 2
et: GCD(6;4) tagastab 2

en: GCD(10;20) returns 10
et: GCD(10;20) tagastab 10

en: GCD(20;15;10) returns 5
et: GCD(20;15;10) tagastab 5

en: EPS() returns the machine epsilon; this is the difference between 1 and the next largest floating-point number. Because computers use a finite number of digits, roundoff error is inherent (but usually insignificant) in all calculations.
et: EPS() tagastab masina epsiloni, see on vahe 1 ja järgmise suurema murdarvu vahel. Kuna arvuti kasutab lõplikku arvu kümnendkohti, siis on ümardamisviga (tavaliselt tähtsusetu) kõikides arvutustes.

en: On most systems, this returns 2^-52=2.2204460492503131e-16
et: Enamikus süsteemides tagastatakse 2^-52=2,2204460492503131e-16

en: 0.5*EPS() returns the "unit round"; this value is interesting because it is the largest number x where (1+x)-1=0 (due to roundoff errors).
et: 0,5*EPS() tagastab "ühikümarduse"; see väärtus on huvitav, kuna ta on suurim arv x, kus (1+x)-1=0 (tänu ümardamisveale).

en: EPS() is so small that Calligra Sheets displays 1+eps() as 1
et: EPS() on nii väike, et Calligra Sheets näitab 1+eps() kui 1

en: Pick a number x between 0 and EPS(). Observe that 1+x rounds x to either 0 or EPS() by using the equation (1+x)-1
et: Vali arv x 0 ja EPS() vahel. Pane tähele, et 1+x ümardamisel saadakse x või 0 või EPS() kasutades valemit (1+x)-1

en: The POWER(x;y) function returns the value of x raised to the power of y.
et: Funktsioon POWER(x;y) tagastab x väärtuse astmes y.

en: POWER(value;value)
et: POWER(väärtus;väärtus)

en: POWER(1.2;3.4) equals 1.8572
et: POWER(1,2;3,4) võrdub 1,8572

en: POWER(2;3) equals 8
et: POWER(2;3) võrdub 8

en: The POW(x;y) function returns the value of x raised to the power of y. It's the same as POWER.
et: Funktsioon POW(x;y) tagastab x väärtuse astmes y. See on samaväärne funktsiooniga POWER.

en: POW(value;value)
et: POW(väärtus;väärtus)

en: POW(1.2;3.4) equals 1.8572
et: POW(1,2;3,4) võrdub 1,8572

en: POW(2;3) equals 8
et: POW(2;3) võrdub 8

en: The EVEN() function returns the number rounded up to the nearest even integer.
et: Funktsioon EVEN() tagastab arvu ümardatuna ülespoole lähima paarisarvuni.

en: EVEN(value)
et: EVEN(väärtus)

en: EVEN(1.2) returns 2
et: EVEN(1,2) tagastab 2

en: EVEN(2) returns 2
et: EVEN(2) tagastab 2

en: Precision
et: Täpsus

en: The TRUNC() function truncates a numeric value to a certain precision. If the precision is omitted 0 is assumed.
et: Funktsioon TRUNC() kärbib arvu teatud täpsuseni. Kui täpsus on määramata, arvatakse see olevat 0.

en: TRUNC(value; precision)
et: TRUNC(väärtus; täpsus)

en: TRUNC(1.2) returns 1
et: TRUNC(1,2) tagastab 1

en: TRUNC(213.232; 2) returns 213.23
et: TRUNC(213,232; 2) tagastab 213,23

en: The ODD() function returns the number rounded up (or down, for negative values) to the nearest odd integer. By definition, ODD(0) is 1.
et: Funktsioon ODD() tagastab arvu ümardatuna ülespoole lähima paaritu arvuni (või allapoole, kui tegemist on negatiivsete väärtustega). ODD(0) on mõistagi 1.

en: ODD(value)
et: ODD(väärtus)

en: ODD(1.2) returns 3
et: ODD(1,2) tagastab 3

en: ODD(2) returns 3
et: ODD(2) tagastab 3

en: ODD(-2) returns -3
et: ODD(-2) tagastab -3

en: The GAMMA() function returns the gamma function value.
et: Funktsioon GAMMA() tagastab gammafunktsiooni väärtuse.

en: GAMMA(value)
et: GAMMA(väärtus)

en: GAMMA(1) returns 1
et: GAMMA(1) tagastab 1

en: The MOD() function returns the remainder after division. If the second parameter is null the function returns #DIV/0.
et: Funktsioon MOD() tagastab jagamise jäägi. Kui teine argument on null, tagastatakse #DIV/0.

en: MOD(value;value)
et: MOD(väärtus;väärtus)

en: MOD(12;5) returns 2
et: MOD(12;5) tagastab 2

en: MOD(5;5) returns 0
et: MOD(5;5) tagastab 0

en: This function returns -1 if the number is negative, 0 if the number is null and 1 if the number is positive.
et: See funktsioon tagastab -1, kui arv on negatiivne, 0, kui arv on null, ja 1, kui arv on positiivne.

en: SIGN(value)
et: SIGN(väärtus)

en: SIGN(5) equals 1
et: SIGN(5) võrdub 1

en: SIGN(0) equals 0
et: SIGN(0) võrdub 0

en: SIGN(-5) equals -1
et: SIGN(-5) võrdub -1

en: This function multiplies each value by -1.
et: See funksioon korrutab iga väärtuse -1'ga.

en: INV(value)
et: INV(väärtus)

en: INV(-5) equals 5
et: INV(-5) võrdub 5

en: INV(5) equals -5
et: INV(5) võrdub -5

en: INV(0) equals 0
et: INV(0) võrdub 0

en: This function returns the count of integer or floating arguments passed. You can count using a range: COUNT(A1:B5) or using a list of values like COUNT(12;5;12.5).
et: See funktsioon leiab kõigi argumentidena antud täis- või murdarvude arvu. Loendada saab kasutades vahemikku [COUNT(A1:B5)] või väärtuste nimekirja [COUNT(12;5;12,5)].

en: COUNT(value;value;value...)
et: COUNT(väärtus;väärtus;väärtus...)

en: COUNT(-5;"KSpread";2) returns 2
et: COUNT(-5;"KSpread";2) tagastab 2

en: COUNT(5) returns 1
et: COUNT(5) tagastab 1

en: This function returns the count of all non empty arguments passed. You can count using a range: COUNTA(A1:B5) or using a list of values like COUNTA(12;5;12.5).
et: See funktsioon leiab kõigi mittetühjadena antud argumentide arvu. Loendada saab kasutades vahemikku COUNTA(A1:B5) või väärtuste nimekirja COUNTA(12;5;12,5).

en: COUNTA(value;value;value...)
et: COUNTA(väärtus;väärtus;väärtus...)

en: COUNTA(-5;"KSpread";2) returns 3
et: COUNTA(-5;"KSpread";2) tagastab 3

en: COUNTA(5) returns 1
et: COUNTA(5) tagastab 1

en: Cell range
et: Lahtrite vahemik

en: This function returns the count of all empty cells within the range.
et: See funktsioon tagastab kõigi vahemikku jäävate tühjade lahtrite arvu.

en: COUNTBLANK(range)
et: COUNTBLANK(vahemik)

en: Range
et: Vahemik

en: Criteria
et: Kriteeriumid

en: The COUNTIF() function returns the number of cells in the given range that meet the given criteria.
et: Funktsioon COUNTIF() tagastab lahtrite arvu valitud vahemikus, mis vastavad antud kriteeriumidele.

en: COUNTIF(range;criteria)
et: COUNTIF(vahemik;kriteeriumid)

en: COUNTIF(A2:A3;"14") returns 1 if A2 is -4 and A3 is 14
et: COUNTIF(A2:A3;"14") tagastab 1, kui A2 on -4 ja A3 on 14

en: A floating point value
et: Murdarv

en: The FACT() function calculates the factorial of the parameter. The mathematical expression is (value)!.
et: Funktsioon FACT() arvutab argumendi faktoriaali. Vastav matemaatiline avaldis oleks (väärtus)!.

en: FACT(number)
et: FACT(arv)

en: FACT(10) returns 3628800
et: FACT(10) tagastab 3628800

en: FACT(0) returns 1
et: FACT(0) tagastab 1

en: The FACTDOUBLE() function calculates the double factorial of a number, i.e. x!!.
et: Funktsioon FACTDOUBLE() arvutab argumendi topeltfaktoriaali. Vastav matemaatiline avaldis oleks x!!.

en: FACTDOUBLE(number)
et: FACTDOUBLE(arv)

en: FACTDOUBLE(6) returns 48
et: FACTDOUBLE(6) tagastab 48

en: FACTDOUBLE(7) returns 105
et: FACTDOUBLE(7) tagastab 105

en: The SUM() function calculates the sum of all the values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUM(A1:B5) or a list of values like SUM(12;5;12.5).
et: Funktsioon SUM() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste summa. On võimalik arvutada ka vahemiku summat SUM(A1:B5) või väärtuste nimekirja summat SUM(12;5;12.5).

en: SUM(value;value;...)
et: SUM(väärtus;väärtus;...)

en: SUM(12;5;7) equals 24
et: SUM(12;5;7) võrdub 24

en: SUM(12.5;2) equals 14.5
et: SUM(12,5;2) võrdub 14,5

en: The SUMA() function calculates the sum of all the values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUMA(A1:B5) or a list of values like SUMA(12;5;12.5). If a parameter contains text or the boolean value FALSE it is counted as 0, if a parameter evaluates to TRUE it is counted as 1.
et: Funktsioon SUMA() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste summa. On võimalik arvutada ka vahemiku summat SUM(A1:B5) või väärtuste nimekirja summat SUM(12;5;12.5). Kui argument sisaldab teksti või tõeväärtust VÄÄR, hinnatakse seda kui 0, kui argument kasutab tõeväärtust TÕENE, siis kui 1.

en: SUMA(12;5; 7) equals 24
et: SUMA(12;5;7) võrdub 24

en: SUMA(12.5; 2; TRUE) equals 15.5
et: SUMA(12,5;2; tõene) võrdub 14,5

en: Check range
et: Kontrollvahemik

en: Sum range
et: Summavahemik

en: The SUMIF() function calculates the sum of all values given as parameters which match the criteria. The sum range is optional. If not supplied, the values in the check range are summed. The length of the check range should be equal or less than the length of the sum range.
et: Funktsioon SUM(IF) arvutab kõigi parameetrina antud ja kriteeriumile vastavate väärtuste summa. Summavahemik pole kohustuslik. Selle puudumisel summeeritakse kontrollvahemiku väärtused. Kontrollvahemik peab olema võrdne summavahemikuga või sellest väiksem.

en: SUMIF(checkrange;criteria;sumrange)
et: SUMIF(kontrollvahemik;kriteerium;summavahemik)

en: SUMIF(A1:A4;">1") sums all values in range A1:A4 which match >1
et: SUMIF(A1:A4;">1") summeerib kõik väärtused vahemikus A1:A4, mis on >1

en: SUMIF(A1:A4;"=0";B1:B4) sums all values in range B1:B4 if the corresponding value in A1:A4 matches =0
et: SUMIF(A1:A4;"=0";B1:B4) summeerib kõik väärtused vahemikus B1:B4, kui vastav väärtus vahemikus A1:A4 sobib tingimusele =0

en: The PRODUCT() function calculates the product of all the values given as parameters. You can calculate the product of a range: PRODUCT(A1:B5) or a list of values like product(12;5;12.5). If no numeric values are found 0 is returned.
et: Funktsioon PRODUCT() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste korrutise. On võimalik arvutada ka vahemiku korrutist: PRODUCT(A1:B5) või väärtuste nimekirja korrutist PRODUCT(12;5;12.5). Kui arve ei leita, tagastatakse 0.

en: PRODUCT(value;value;...)
et: PRODUCT(väärtus;väärtus;...)

en: PRODUCT(3;5;7) equals 105
et: PRODUCT(3;5;7) võrdub 105

en: PRODUCT(12.5;2) equals 25
et: PRODUCT(12,5;2) võrdub 25

en: The KPRODUCT() function calculates the product of all the values given as parameters. You can calculate the product of a range: KPRODUCT(A1:B5) or a list of values like KPRODUCT(12;5;12.5). If no numeric values are found 1 is returned.
et: Funktsioon KPRODUCT() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste korrutise. On võimalik arvutada ka vahemiku korrutist: KPRODUCT(A1:B5) või väärtuste nimekirja korrutist PRODUCT(12;5;12.5). Kui arve ei leita, tagastatakse 1.

en: KPRODUCT(value;value;...)
et: KPRODUCT(väärtus;väärtus;...)

en: KPRODUCT(3;5;7) equals 105
et: KPRODUCT(3;5;7) võrdub 105

en: KPRODUCT(12.5;2) equals 25
et: KPRODUCT(12,5;2) võrdub 25

en: The G_PRODUCT() function is the same as KPRODUCT. It is provided for Gnumeric compatibility.
et: Funktsioon G_PRODUCT() on samaväärne funktsiooniga KPRODUCT. Seda kasutatakse ainult ühilduvuse nimel Gnumeric'iga.

en: G_PRODUCT(value;value;...)
et: G_PRODUCT(väärtus;väärtus;...)

en: The DIV() function divides the first value by the other values in turn.
et: Funktsioon DIV() jagab esimese väärtuse teisega ja nii edasi.

en: DIV(value;value;...)
et: DIV(väärtus;väärtus;...)

en: DIV(20;2;2) returns 5
et: DIV(20;2;2) tagastab 5

en: DIV(25;2.5) returns 10
et: DIV(25;2,5) tagastab 10

en: The SUMSQ() function calculates the sum of all the squares of values given as parameters. You can calculate the sum of a range SUMSQ(A1:B5) or a list of values like SUMSQ(12;5;12.5).
et: Funktsioon SUMSQ() arvutab kõigi argumentidena antud arvude ruutude väärtuste summa. On võimalik arvutada ka vahemiku summat, nagu SUMSQ(A1:B5) või väärtuste nimekirja summat, nagu SUMSQ(12;5;12,5).

en: SUMSQ(value;value;...)
et: SUMSQ(väärtus;väärtus;...)

en: SUMSQ(12;5;7) equals 218
et: SUMSQ(12;5;7) võrdub 218

en: SUMSQ(12.5;2) equals 173
et: SUMSQ(12,5;2) võrdub 173

en: The MAX() function returns the largest value given in the parameters. String and logical values are ignored.
et: Funktsioon MAX() tagastab argumentidest suurima väärtuse. String- ja loogilisi väärtusi ignoreeritakse.

en: MAX(value;value;...)
et: MAX(väärtus;väärtus;...)

en: MAX(12;5; 7) returns 12
et: MAX(12;5; 7) tagastab 12

en: MAX(12.5; 2) returns 12.5
et: MAX(12,5; 2) tagastab 12,5

en: MAX(0.5; 0.4; TRUE; 0.2) returns 0.5
et: MAX(0,5; 0,4; tõene; 0,2) tagastab 0,5

en: The MAXA() function returns the largest value given in the parameters. TRUE evaluates to 1, FALSE evaluates to 0. String values are ignored.
et: Funktsioon MAXA() tagastab argumentidest suurima väärtuse, võttes arvesse ka tõeväärtusi. TÕENE võrdub 1, VÄÄR 0. Stringväärtusi ignoreeritakse.

en: MAXA(value;value;...)
et: MAXA(väärtus;väärtus;...)

en: MAXA(12;5; 7) returns 12
et: MAXA(12;5; 7) tagastab 12

en: MAXA(12.5; 2) returns 12.5
et: MAXA(12,5;2) tagastab 12,5

en: MAXA(0.5; 0.4; TRUE; 0.2) returns 1
et: MAXA(0,5; 0,4; tõene; 0,2) tagastab 1

en: The MIN() function returns the smallest value given in the parameters. String and logical values are ignored.
et: Funktsioon MIN() tagastab argumentidest vähima väärtuse. String- ja loogilisi väärtusi ignoreeritakse.

en: MIN(value;value;...)
et: MIN(väärtus;väärtus;...)

en: MIN(12;5; 7) returns 5
et: MIN(12;5; 7) tagastab 5

en: MIN(12.5; 2) returns 2
et: MIN(12,5; 2) tagastab 2

en: MIN(0.4; 2; FALSE; 0.7) returns 0.4
et: MIN(0,4; 2; väär; 0,7) tagastab 0,4

en: The MINA() function returns the smallest value given in the parameters. TRUE evaluates to 1, FALSE to 0. String values are ignored.
et: Funktsioon MINA() tagastab argumentidest vähima väärtuse, võttes arvesse ka tõeväärtusi. TÕENE võrdub 1, VÄÄR 0. Stringväärtusi ignoreeritakse.

en: MINA(value;value;...)
et: MINA(väärtus;väärtus;...)

en: MINA(12;5; 7) returns 5
et: MINA(12;5;7) tagastab 5

en: MINA(12.5; 2) returns 2
et: MINA(12,5;2) tagastab 2

en: MINA(0.4; 2; FALSE; 0.7) returns 0.
et: MINA(0,4; 2; väär; 0,7) tagastab 0

en: The MULTIPLY() function multiplies all the values given in the parameters. You can multiply values given by a range MULTIPLY(A1:B5) or a list of values like MULTIPLY(12;5;12.5). It's equivalent to PRODUCT.
et: Funktsioon MULTIPLY() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste korrutise. On võimalik arvutada ka vahemiku korrutist MULTIPLY(A1:B5) või väärtuste nimekirja korrutist MULTIPLY(12;5;12,5). See on samaväärne funktsiooniga PRODUCT.

en: MULTIPLY(value;value;...)
et: MULTIPLY(väärtus;väärtus;...)

en: MULTIPLY(12;5;7) equals 420
et: MULTIPLY(12;5;7) võrdub 420

en: MULTIPLY(12.5;2) equals 25
et: MULTIPLY(12,5;2) võrdub 25

en: The MULTINOMIAL() function returns the multinomial of each number in the parameters. It uses this formula for MULTINOMIAL(a,b,c):
et: Funktsioon MULTINOMIAL() tagastab iga parameetrina antud arvu polünoomi. See kasutab MULTINOMIAL(a,b,c) jaoks valemit:

en: MULTINOMIAL(value;value;...)
et: MULTINOMIAL(väärtus;väärtus;...)

en: MULTINOMIAL(3;4;5) equals 27720
et: MULTINOMIAL(3;4;5) võrdub 27720

en: The SQRT() function returns the non-negative square root of the argument. It is an error if the argument is negative.
et: Funktsioon SQRT() tagastab arvu x mittenegatiivse ruutjuure. Kui argument on negatiivne, tagastatakse viga.

en: SQRT(9) equals 3
et: SQRT(9) võrdub 3

en: SQRT(-9) is an error
et: SQRT(-9) on viga

en: The SQRTPI() function returns the non-negative square root of x * PI. It is an error if the argument is negative.
et: Funktsioon SQRTPI() tagastab arvu x * pii mittenegatiivse ruutjuure. Kui argument on negatiivne, tagastatakse viga.

en: SQRTPI(2) equals 2.506628
et: SQRTPI(2) võrdub 2,506628

en: The LN() function returns the natural logarithm of x.
et: Funktsioon LN() tagastab arvu x naturaallogaritmi.

en: LN(0.8) equals -0.22314355
et: LN(0,8) võrdub -0,22314355

en: LN(0) equals -inf
et: LN(0) võrdub -inf

en: The LOGn() function returns the base n logarithm of x.
et: Funktsioon LOGn() tagastab arvu x logaritmi alusel n.

en: LOGn(value;base)
et: LOGn(väärtus;alus)

en: LOGn(12;10) equals 1.07918125
et: LOGn(12;10) võrdub 1,07918125

en: LOGn(12;2) equals 3.5849625
et: LOGn(12;2) võrdub 3,5849625

en: The ROOTN() function returns the non-negative nth root of x.
et: Funktsioon ROOTN() tagastab arvu x mittenegatiivse n-juure.

en: ROOTN(9;2) equals 3
et: ROOTN(9;2) võrdub 3

en: The CUR() function returns the non-negative cube root of x.
et: Funktsioon CUR() tagastab arvu x mittenegatiivse kuupjuure.

en: A floating point value, greater than zero
et: Murdarv, suurem kui 0

en: The LOG() function returns the base-10 logarithm of x.
et: Funktsioon LOG() tagastab arvu x kümnendlogaritmi.

en: LOG(0.8) equals -0.09691001
et: LOG(0,8) võrdub -0,09691001

en: LOG(0) is an error.
et: LOG(0) on viga.

en: A positive floating point value
et: Positiivne murdarv

en: The LOG10() function returns the base-10 logarithm of the argument.
et: Funktsioon LOG10() tagastab argumendi kümnendlogaritmi.

en: LOG10(10) equals 1.
et: LOG10(10) võrdub 1.

en: LOG10(0) is an error.
et: LOG10(0) on viga.

en: The LOG2() function returns the base-2 logarithm of x.
et: Funktsioon LOG() tagastab arvu x kahendlogaritmi.

en: LOG2(0.8) equals -0.32192809
et: LOG2(0,8) võrdub -0,32192809

en: LOG2(0) equals -inf.
et: LOG2(0) võrdub -inf

en: The EXP() function returns the value of e (the base of natural logarithms) raised to the power of x.
et: Funktsioon EXP() tagastab arvu e (naturaallogaritmi aluse) väärtuse astmes x.

en: EXP(9) equals 8 103.08392758
et: EXP(9) võrdub 8103,08392758

en: EXP(-9) equals 0.00012341
et: EXP(-9) võrdub 0,00012341

en: The CEIL() function rounds x up to the nearest integer which is greater than the input, returning that value as a double.
et: Funktsioon CEIL() ümardab arvu x ülespoole lähima täisarvuni, mis on suurem kui sisend, tagastades vastuse reaalarvuna.

en: CEIL(12.5) equals 13
et: CEIL(12,5) võrdub 13

en: CEIL(-12.5) equals -12
et: CEIL(-12,5) võrdub -12

en: Significance (optional)
et: Ümardusalus (lisavõimalus)

en: Mode (optional)
et: Režiim (mittekohustuslik)

en: The CEILING() function rounds x up (away from zero) to the nearest multiple of Significance which is greater than the input. The default value for Significance is 1 (or -1 if the value is negative), which means rounding up to the nearest integer. If the Mode parameter is non-zero, the function rounds away from zero, instead of up towards the positive infinity.
et: Funktsioon CEILING() ümardab arvu x ülespoole (nullist eemale) ümardusaluse lähima kordseni, mis on suurem kui sisend. Ümardusaluse vaikeväärtus on 1 (või -1, kui väärtus on negatiivne), mis tähendab ümardamist lähima täisarvuni. Kui režiim on midagi muud kui 0, ümardatakse nullist eemale, mitte positiivse lõpmatuse suunas.

en: CEILING(12.5) equals 13
et: CEILING(12,5) võrdub 13

en: CEILING(6.43; 4) equals 8
et: CEILING(6,43; 4) võrdub 8

en: CEILING(-6.43; -4; 1) equals -8
et: CEILING(-6,43; -4; 1) võrdub -8

en: CEILING(-6.43; -4; 0) equals -4
et: CEILING(-6,43; -4; 0) equals -4

en: Round a number x down to the nearest multiple of the second parameter, Significance.
et: Arvu x ümardamine allapoole lähima teise parameetri ehk ümardusaluse kordajani.

en: The FLOOR() function rounds x down (towards zero) to the nearest multiple of Significance which is smaller than the input.
                    The default value for Significance is 1, if x is positive. It is -1, if the value is negative,
                    which means rounding up to the nearest integer.
                    If mode is given and not equal to zero, the amount of x is rounded toward zero to a multiple
                    of significance and then the sign applied. Otherwise, it rounds toward negative infinity.
                        If any of the two parameters x or Significance is zero, the result is zero.
et: Funktsioon FLOOR() ümardab arvu x allapoole (nulli poole) ümardusaluse lähima kordajani, mis on väiksem kui sisend.
                    Ümardusaluse vaikeväärtus on 1, kui x on positiivne, ja negatiivne,
                    kui väärtus on negatiivne, mis tähendab ümardamist lähima täisarvuni.
                    Kui režiim on antud ja see ei võrdu nulliga, ümardatakse x nulli poole
                    ümardusaluse lähima kordajani ja seejärel rakendatakse märk.
                    Vastasel juhul ümardatakse negatiivse lõpmatuse poole.
                    Kui üks kahest parameetrist x või ümardusalus on null, on tulemus null.

en: FLOOR(12.5) equals 12
et: FLOOR(12,5) võrdub 12

en: FLOOR(-12.5) equals -13
et: FLOOR(-12,5) võrdub -13

en: FLOOR(5; 2) equals 4
et: FLOOR(5; 2) võrdub 4

en: FLOOR(5; 2.2) equals 4.4
et: FLOOR(5; 2,2) võrdub 4,4

en: The ABS() function returns the absolute value of the floating-point number x.
et: Funktsioon ABS() tagastab murdarvu x absoluutväärtuse.

en: ABS(12.5) equals 12.5
et: ABS(12,5) võrdub 12,5

en: ABS(-12.5) equals 12.5
et: ABS(-12,5) võrdub 12,5

en: The INT() function returns the integer part of the value.
et: Funktsioon INT() tagastab argumendi täisosa.

en: INT(12.55) equals 12
et: INT(12,55) võrdub 12

en: INT(15) equals 15
et: INT(15) võrdub 15

en: The RAND() function returns a pseudo-random number between 0 and 1.
et: Funktsioon RAND() tagastab pseudojuhusliku arvu 0 ja 1 vahel.

en: RAND() equals for example 0.78309922...
et: RAND() võrdub näiteks 0,78309922...

en: A floating point value (greater 0)
et: Murdarv (suurem kui 0)

en: The RANDEXP() function returns an exponentially-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDEXP() tagastab pseudojuhusliku eksponentsiaalses jaotuses.

en: RANDEXP(0.88)
et: RANDEXP(0,88)

en: The RANDPOISSON() function returns a poisson-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDPOISSON() tagastab pseudojuhusliku arvu Poissoni jaotuses.

en: A floating point value (between 0 and 1)
et: Murdarv (0 ja 1 vahel)

en: Trials (greater 0)
et: Katsed (suurem kui 0)

en: The RANDBINOM() function returns a binomially-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDBINOM() tagastab pseudojuhusliku binoomjaotuses.

en: Failures (greater 0)
et: Edutud (suurem kui 0)

en: The RANDNEGBINOM() function returns a negative binomially-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDNEGBINOM() tagastab negatiivse pseudojuhusliku arvu binoomjaotuses.

en: The RANDBERNOULLI() function returns a Bernoulli-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDBERNOULLI() tagastab pseudojuhusliku arvu Bernoulli jaotuses.

en: RANDBERNOULLI(0.45)
et: RANDBERNOULLI(0,45)

en: Mean value of the normal distribution
et: Normaaljaotuse keskmine väärtus

en: Dispersion of the normal distribution
et: Normaaljaotuse dispersioon

en: The RANDNORM() function returns a Normal(Gaussian)-distributed pseudo-random number.
et: Funktsioon RANDNORM() tagastab pseudojuhusliku arvu normaal- ehk Gaussi jaotuses.

en: RANDNORM(mu; sigma)
et: RANDNORM(müü; sigma)

en: Bottom value
et: Alumine piir

en: Top value
et: Ülemine piir

en: The RANDBETWEEN() function returns a pseudo-random number between bottom and top value. If bottom > top this function returns Err.
et: Funktsioon RANDBETWEEN() tagastab pseudojuhusliku arvu alumise ja ülemise piiri väärtuste vahel. Kui alumine piir > ülemine piir, tagastatakse Err.

en: RANDBETWEEN(bottom;top)
et: RANDBETWEEN(alumine;ülemine)

en: RANDBETWEEN(12;78) equals for example 61.0811...
et: RANDBETWEEN(12;78) võrdub näiteks 61,0811...

en: Multiple
et: Tegur

en: The MROUND() function returns the value rounded to the specified multiple. The value and the multiple must have the same sign
et: Funktsioon MROUND() tagastab väärtuse, mis on ümardatud määratud tegurini. Väärtus ja tegur peavad olema samamärgilised.

en: MROUND(value; multiple)
et: MROUND(väärtus; tegur)

en: MROUND(1.252; 0.5) equals 1.5
et: ROUND(1,252; 0,5) võrdub 1,5

en: MROUND(-1.252; -0.5) equals -1.5
et: ROUND(-1,252; -0,5) võrdub -1,5

en: Digits
et: Kümnendkohti

en: The ROUND(value;[digits]) function returns value rounded. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded up to the nearest integer. If digits is smaller than zero, the corresponding integer part of the number is rounded.
et: Funktsioon ROUND(väärtus;[kümnendkohti]) tagastab ümardatud arvu väärtuse. Kui kümnendkohtade arv on null või puudub, ümardatakse arv ülespoole lähima täisarvuni. Kui see on väiksem kui null, ümardatakse vastava täisosa järguni.

en: ROUND(value;[digits])
et: ROUND(väärtus;[kümnendkohti])

en: ROUND(1.252;2) equals 1.25
et: ROUND(1,252;2) võrdub 1,25

en: ROUND(-1.252;2) equals -1.25
et: ROUND(-1,252;2) võrdub -1,25

en: ROUND(1.258;2) equals 1.26
et: ROUND(1,258;2) võrdub 1,26

en: ROUND(-12.25;-1) equals -10
et: ROUND(-12,25;-1) võrdub -10

en: ROUND(-1.252;0) equals -1
et: ROUND(-1,252;0) võrdub -1

en: The ROUNDUP(value;[digits]) function returns value rounded so that its absolute value is greater. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded up to the nearest integer.
et: Funktsioon ROUNDUP(väärtus;[kümnendkohti]) tagastab ümardatud arvu, nii et selle absoluutväärtus oleks suurem. Kui kümnendkohtade arv on null või puudub, ümardatakse arv ülespoole lähima täisarvuni.

en: ROUNDUP(value;[digits])
et: ROUNDUP(väärtus;[kümnendkohti])

en: ROUNDUP(1.252) equals 2
et: ROUNDUP(1,252) võrdub 2

en: ROUNDUP(1.252;2) equals 1.26
et: ROUNDUP(1,252;2) võrdub 1,26

en: ROUNDUP(-1.252;2) equals -1.26
et: ROUNDUP(-1,252;2) võrdub -1,26

en: ROUNDUP(-1.252) equals -2
et: ROUNDUP(-1,252) võrdub -2

en: The ROUNDDOWN(value;[digits]) function returns value rounded so that its absolute value is lesser. Digits is the number of digits to which you want to round that number. If digits is zero or omitted, value is rounded down to the nearest integer.
et: Funktsioon ROUNDDOWN(väärtus;[kümnendkohti]) tagastab ümardatud arvu, nii et selle absoluutväärtus oleks väiksem. Kui kümnendkohtade arv on null või puudub, ümardatakse arv allapoole lähima täisarvuni.

en: ROUNDDOWN(value;[digits])
et: ROUNDDOWN(väärtus;[kümnendkohti])

en: ROUNDDOWN(1.252) equals 1
et: ROUNDDOWN(1,252) võrdub 1

en: ROUNDDOWN(1.252;2) equals 1.25
et: ROUNDDOWN(1,252;2) võrdub 1,25

en: ROUNDDOWN(-1.252;2) equals -1.25
et: ROUNDDOWN(-1,252;2) võrdub -1,25

en: ROUNDDOWN(-1.252) equals -1
et: ROUNDDOWN(-1,252) võrdub -1

en: Nth term
et: N-s liige

en: Function FIB calculates the Nth term of a Fibonacci sequence (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21...), in which each number, after the first two, is the sum of the two numbers immediately preceding it. FIB(0) is defined to be 0.
et: Funktsioon FIB arvutab Fibonacci rea (1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21...) n-nda liikme. Iga rea liige pärast esimest kahte on kahe vahetult eelneva liikme summa. FIB(0) on kokkuleppeliselt 0.

en: FIB(9) returns 34
et: FIB(9) tagastab 34

en: FIB(26) returns 121393
et: FIB(26) tagastab 121393

en: Numerator
et: Lugeja

en: Denumerator
et: Nimetaja

en: Function QUOTIENT returns the integer portion of numerator/denumerator.
et: Funktsioon QUOTIENT tagastab lugeja/nimetaja täisosa.

en: QUOTIENT(numerator;denumerator)
et: QUOTIENT(lugeja;nimetaja)

en: QUOTIENT(21;4) returns 5
et: QUOTIENT(21;4) tagastab 5

en: Function MDETERM returns the determinant of a given matrix. The matrix must be of type n x n.
et: Funktsioon MDETERM tagastab määratud maatriksi determinandi. Maatriks peab olema kujul n x n.

en: MDETERM(matrix)
et: MDETERM(maatriks)

en: First matrix
et: Esimene maatriks

en: Second matrix
et: Teine maatriks

en: Function MMULT multiplies two matrices. Number of columns of the first matrix must be the same as row count of the second one. The result is a matrix.
et: Funktsioon MMULT korrutab kaks maatriksit. Esimese maatriksi veergude arv peab võrduma teise maatriksi ridade arvuga. Tulemus on maatriks.

en: Since the result is an array, you need to use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the array elements in separate cells.
et: Kuna tulemus on massiiv, pead Enteri asemel kasutama Ctrl+Alt+Enter, mille puhul massiivi elemente näidatakse eraldi lahtrites.

en: MMULT(matrix1;matrix2)
et: MMULT(maatriks1;maatriks2)

en: Matrix
et: Maatriks

en: Calculates the inverse of the matrix.
et: Arvutab pöördmaatriksi.

en: The matrix multiplied with its inverse results in the unity matrix of the same dimension.
et: Maatriks korrutatud pöördmaatriksiga võrdub sama järgu ühikmaatriksiga.

en: Invertible matrices have a non-zero determinant.
et: Pöördmaatriksi determinant erineb nullist.

en: MINVERSE(matrix)
et: MINVERSE(maatriks)

en: Dimension
et: Järk

en: Creates the unity matrix of the given dimension.
et: Loob antud järgu ühikmaatriksi.

en: MUNIT(dimension)
et: MUNIT(järk)

en: MUNIT(3) creates a 3x3 unity matrix
et: MUNIT(3) loob 3x3 ühikmaatriksi

en: Returns the transpose of a matrix, i.e. rows and columns of the matrix are exchanged.
et: Tagastab transponeeritud maatriks, mis tähendab maatriksi veergude ja ridade vahetamist.

en: TRANSPOSE(matrix)
et: TRANSPOSE(maatriks)

en: Lookup & Reference
et: Viited

en: Row number
et: Rea number

en: Column number
et: Veeru number

en: Absolute number (optional)
et: Absoluutarv (lisavõimalus)

en: A1 style (optional)
et: A1 stiil (lisavõimalus)

en: Sheet name
et: Lehe nimi

en: The ADDRESS creates a cell address. Parameter Row is the row number and Column is the column number.
et: ADDRESS moodustab lahtri aadressi. Argument 'rida' on rea number ja 'veerg' veeru number.

en: Absolute number specifies the type of reference: 1 or omitted = Absolute, 2 = Absolute row, relative column,  3 = Relative row; absolute column and 4 = Relative.
et: Absoluutarvud määravad viite tüübi: 1 või puudub = absoluutne, 2 = absoluutne rida, suhteline veerg, 3 = suhteline rida, absoluutne veerg, 4 = suhteline.

en: A1 Style specifies the style of the address to return. If A1 is set to TRUE (default) the address is returned in A1 style if it is set to FALSE in R1C1 style.
et: A1 stiil määrab tagastatava aadressi stiili. Kui A1 on TÕENE (vaikimisi), tagastatakse aadress A1 stiilis, kui VÄÄR, siis R1C1 stiilis.

en: Sheet name is the text specifying the name of the sheet.
et: Lehe nimi on tekst, mis määrab lehe nime.

en: ADDRESS(row; col; absolute; style; sheet name)
et: ADDRESS(rida; veerg; absoluut; stiil; lehenimi)

en: ADDRESS(6; 4) returns $D$6
et: ADDRESS(6;4) tagastab $D$6

en: ADDRESS(6; 4; 2) returns D$6
et: ADDRESS(6; 4; 2) tagastab D$6

en: ADDRESS(6; 4; 2; FALSE; "Sheet1") returns Sheet1!R6C[4]
et: ADDRESS(6; 4; 2; väär; "Leht1") tagastab Leht1!R6C[4]

en: ADDRESS(6; 4; 1; FALSE; "Sheet1") returns Sheet1!R6C4
et: ADDRESS(6; 4; 1; väär; "Leht1") tagastab Leht1!R6C4

en: ADDRESS(6; 4; 4; TRUE; "Sheet1") returns Sheet1!D6
et: ADDRESS(6; 4; 4; tõene; "Leht1") tagastab Leht1!D6

en: Returns the number of areas in the reference string. An area can be asingle cell or a set of cells.
et: Tagastab alade arvu viitestringis. Ala võib olla üksiklahter või lahtrite kogum.

en: AREAS(reference)
et: AREAS(viide)

en: AREAS(A1) returns 1
et: AREAS(A1) tagastab 1

en: AREAS((A1; A2:A4)) returns 2
et: AREAS(A1; A2:A4) tagastab 2

en: Returns information about position, formatting or contents in a reference.
et: Tagastab teabe asukoha, vorminduse või sisu kohta viites.

en: CELL(type; reference)
et: CELL(tüüp; viide)

en: CELL("COL", C7) returns 3
et: CELL("COL", C7) tagastab 3

en: CELL("ROW", C7) returns 7
et: CELL("ROW", C7) tagastab 7

en: CELL("ADDRESS", C7) returns $C$7
et: CELL("ADDRESS", C7) tagastab $C$7

en: Index
et: Indeks

en: Arguments
et: Argumendid

en: Returns the parameter specified by the index.
et: Tagastab indeksiga määratud argumendi.

en: CHOOSE(index; parameter1; parameter2;...)
et: CHOOSE(indeks, argument1, argument 2...)

en: CHOOSE(1; "1st"; "2nd") returns "1st"
et: CHOOSE(1, "1.", "2.") tagastab "1."

en: CHOOSE(2; 3; 2; 4) returns 2
et: CHOOSE(2, 3, 2, 4) tagastab 2

en: The COLUMN function returns the column of given cell reference. If no parameter is specified the column of the current cell gets returned.
et: Funktsioon COLUMN tagastab antud lahtriviite veeru. Kui argumenti pole määratud, tagastatakse käesoleva lahtri veerg.

en: COLUMN(reference)
et: COLUMN(viide)

en: COLUMN(A1) returns 1
et: COLUMN(A1) tagastab 1

en: COLUMN(D2) returns 4
et: COLUMN(D2) tagastab 4

en: The COLUMNS function returns the number of columns in a reference.
et: Funktsioon COLUMNS tagastab viite veergude arvu.

en: COLUMNS(reference)
et: COLUMNS(viide)

en: COLUMNS(A1:C3) returns 3
et: COLUMNS(A1:C3) tagastab 3

en: COLUMNS(D2) returns 1
et: COLUMNS(D2) tagastab 1

en: Row
et: Rida

en: Column
et: Veerg

en: If a range is given, returns value stored in a given row/column. If one cell is given, which contains an array, then one element of the array is returned.
et: Kui antud on vahemik, tagastatakse antud reas/veerus salvestatud väärtus. Kui antud on lahter, mis sisaldab massiivi, tagastatakse massiivi üks element.

en: INDEX(cell, row, column)
et: INDEX(lahter, rida, veerg)

en: INDEX(range, row, column)
et: INDEX(vahemik, rida, veerg)

en: INDEX(A1:C3;2;2), returns contents of B2
et: INDEX(A1:C3;2;2) tagastab B2 sisu

en: INDEX(A1;2;2), if A1 is a result of array calculation, returns its (2,2) element.
et: INDEX(A1;2;2) tagastab massiivi (2,2) elemendi, kui A1 on massiivi valemi tulemus.

en: Returns the content of the cell specified by the reference text. The second parameter is optional.
et: Tagastab viitetekstis määratud lahtri sisu. Teine argument ei ole kohustuslik.

en: INDIRECT(referenceText, a1 style)
et: INDIRECT(viitetekst, A1 stiil)

en: INDIRECT(A1), A1 contains "B1", and B1 1 => returns 1
et: INDIRECT(A1), A1 sisaldab "B1" ja B1 1 => tagastab 1

en: INDIRECT("A1"), returns content of A1
et: INDIRECT("A1") tagastab A1 sisu

en: The ROW function returns the row of given cell reference. If no parameter is specified the row of the current cell gets returned.
et: Funktsioon ROW tagastab määratud lahtriviite rea. Kui argumenti pole määratud, tagastatakse käesoleva lahtri rida.

en: ROW(reference)
et: ROW(viide)

en: ROW(A1) returns 1
et: ROW(A1) tagastab 1

en: ROW(D2) returns 2
et: ROW(D2) tagastab 3

en: The ROWS function returns the number of rows in a reference.
et: Funktsioon ROWS tagastab viite ridade arvu.

en: ROWS(reference)
et: ROWS(viide)

en: ROWS(A1:C3) returns 3
et: ROWS(A1:C3) tagastab 3

en: ROWS(D2) returns 1
et: ROWS(D2) tagastab 1

en: Returns the sheet number of the reference or the string representing a sheet name.
et: Tagastab viite lehenumbri või stringi, mis tähistab lehenime.

en: SHEET(reference)
et: SHEET(viide)

en: SHEET(Sheet1!C7) returns 1
et: SHEET(Sheet1!C7) tagastab 1

en: SHEET(Sheet2!C7) returns 2
et: SHEET(Sheet2!C7) tagastab 2

en: Returns the number of sheets in a reference or current document.
et: Tagastab lehtede arvu viites või aktiivses dokumendis.

en: SHEETS(reference)
et: SHEETS(viide)

en: Lookup value
et: Otsimisväärtus

en: Lookup vector
et: Otsimisvektor

en: Result vector
et: Tulemusvektor

en: The LOOKUP function looks up the first parameter in the lookup vector. It returns a value in the result Vector with the same index as the matching value in the lookup vector. If value is not in the lookup vector it takes the next lower one. If no value in the lookup vector matches an error is returned. The lookup vector must be in ascending order and lookup and result vector must have the same size. Numeric values, string and boolean values are recognized. Comparison between strings is case-insensitive.
et: Funktsioon LOOKUP otsib otsimisvektoris esimest parameetrit. See tagastab väärtuse tulemusvektoris, millel on sama indeks nagu vastaval väärtusel otsimisvektoris. Kui väärtust otsimisvektoris pole, võetakse järgmine väärtus. Kui otsimisvektoris ei sobi ükski väärtus, tagastatakse viga. Otsimisvektor peab olema kahanevas järjestuses ning otsimis- ja tulemusvektor peavad olema ühesuguse suurusega. Arvesse võetakse arv-, string- ja tõeväärtusi. Stringide võrdlemine on tõstutundlik.

en: LOOKUP(value; lookup vector; result vector)
et: LOOKUP(väärtus; otsimisvektor; tulemusvektor)

en: LOOKUP(1.232; A1:A6; B1:B6) for A1 = 1, A2 = 2 returns the value of B1.
et: LOOKUP(1,232; A1:A6; B1:B6) tagastab, kui A1 = 1, A2 = 2, B1 väärtuse.

en: Data source
et: Andmeallikas

en: Sorted (optional)
et: Sorteeritud (mittekohustuslik)

en: Look for a matching value in the first row of the given table, and return the value of the indicated row.
et: Otsib määratud tabeli esimesest reast sobivat väärtust ja tagastab määratud rea väärtuse.

en: Looks up the 'lookup value' in the first row of the 'data source'. If a value matches, the value in the 'row' and the column, the value was found in, is returned. If 'sorted' is true (default), the first row is assumed to be sorted. The search will end, if the 'lookup value' is lower than the value, currently compared to.
et: Otsib 'otsimisväärtust' 'andmeallika' esimeses reas. Kui leitakse sobiv väärtus, siis tagastatakse väärtus 'reas' ja veerus, kus väärtus leiti. Kui 'sorteeritud' on TÕENE (vaikimisi on), eeldatakse, et esimene rida on sorteeritud. Otsing lõpetatakse, kui 'otsimisväärtus' on väiksem kui väärtus, millega seda parajasti võrreldakse.

en: HLOOKUP(Lookup value; data source; Row; Sorted)
et: HLOOKUP(Otsimisväärtus; andmeallikas; Rida; Sorteeritud)

en: Look for a matching value in the first column of the given table, and return the value of the indicated column.
et: Otsib määratud tabeli esimesest veerust sobivat väärtust ja tagastab määratud veeru väärtuse.

en: Looks up the 'lookup value' in the first column of the 'data source'. If a value matches, the value in the 'column' and the row, the value was found in, is returned. If 'sorted' is true (default), the first column is assumed to be sorted. The search will end, if the 'lookup value' is lower than the value, currently compared to.
et: Otsib 'otsimisväärtust' 'andmeallika' esimeses veerus. Kui leitakse sobiv väärtus, siis tagastatakse väärtus 'veerus' ja reas, kus väärtus leiti. Kui 'sorteeritud' on TÕENE (vaikimisi on), eeldatakse, et esimene veerg on sorteeritud. Otsing lõpetatakse, kui 'otsimisväärtus' on väiksem kui väärtus, millega seda parajasti võrreldakse.

en: VLOOKUP(Lookup value; data source; Column; Sorted)
et: VLOOKUP(Otsimisväärtus; andmeallikas; Veerg; Sorteeritud)

en: Formula cell
et: Valemi lahter

en: Row cell
et: Rea lahter

en: Row replacement
et: Rea asendus

en: Column cell (optional)
et: Veeru lahter (mittekohustuslik)

en: Column replacement (optional)
et: Veeru asendus (mittekohustuslik)

en: MULTIPLE.OPERATIONS executes the formula expression pointed to by FormulaCell and all formula expressions it depends on while replacing all references to RowCell with references to RowReplacement respectively all references to ColumnCell with references to ColumnReplacement. The function may be used to easily create tables of expressions that depend on two input parameters.
et: MULTIPLE.OPERATIONS täidab valemi, millele viidatakse valemi lahtriga, ning kõik sõltuvad valemid, asendades samal ajal kõik viited rea lahtrile viidetega rea asendusele või lisaks ka viited veeru lahtrile viidetega veeru asendusele. Selle funktsiooni abil võib hõlpsalt luua avaldiste tabeleid, mis sõltuvad kahest sisendparameetrist.

en: MULTIPLE.OPERATIONS(Formula cell; Row cell; Row replacement; Column cell; Column replacement)
et: MULTIPLE.OPERATIONS(valemi lahter; rea lahter; rea asendus; veeru lahter; veeru asendus)

en: Search value
et: Otsinguväärtus

en: Search region
et: Otsingupiirkond

en: Match type (optional)
et: Sobivuse tüüp (lisavõimalus)

en: Finds a search value in a search region, and returns its position (starting from 1). Match type can be either -1, 0 or 1 and determines how is searched for the value. If match type is 0, the index of the first value that equals search value is returned. If match type is 1 (or omitted), the index of the first value that is less than or equal to the search value is returned and the values in the search region must be sorted in ascending order. If match type is -1, the smallest value that is greater than or equal to the search value is found, and the search region needs to be sorted in descending order.
et: Otsinguväärtuse otsimine otsimispiirkonnas ja selle asukoha tagastamine (alustades 1-st). Sobivuse tüüp võib olla -1, 0 või 1 ning see määrab, kuidas väärtust otsitakse. Kui tüüp on 0, tagastatakse esimese otsinguväärtusega võrdse väärtuse indeks. Kui sobivuse tüüp on 1 (või see on andmata), tagastatakse esimese otsinguväärtusega võrdse või sellest väiksema väärtuse indeks ning otsingupiirkonna väärtused peavad olema sorditud tõusvas järjekorras. Kui sobivuse tüüp on -1, leitakse väikseim otsinguväärtusega võrdne või sellest suurem väärtus ning otsingupiirkond peab olema sorditud alanevas järjekorras.

en: MATCH(Search value; Search region; Match type)
et: MATCH(Otsinguväärtus; Otsingupiirkond; Sobivuse tüüp)

en: Reference or range
et: Viide või vahemik

en: Number of rows to offset
et: Nihutatavate ridade arv

en: Number of columns to offset
et: Nihutatavate veergude arv

en: Height of the offset range (optional)
et: Nihkevahemiku kõrgus (pole kohustuslik)

en: Width of the offset range (optional)
et: Nihkevahemiku laius (pole kohustuslik)

en: Modifies a reference's position and dimension.
et: Viite asukoha ja mõõtmete muutmine.

en: Statistical
et: Statistilised

en: Floating point values
et: Murdarvud

en: The AVEDEV() function calculates the average of the absolute deviations of a data set from their mean.
et: Funktsioon AVEDEV() arvutab andmehulga absoluuthälvete keskmise nende mediaani suhtes.

en: AVEDEV(value;value;...)
et: AVEDEV(väärtus;väärtus;...)

en: AVEDEV(11.4;17.3;21.3;25.9;40.1) returns 7.84
et: AVEDEV(11,4;17,3;21,3;25,9;40,1) tagastab 7,84

en: The AVERAGE() function calculates the average of all the values given as parameters. You can calculate the average of a range AVERAGE(A1:B5) or a list of values like AVERAGE(12;5;12.5).
et: Funktsioon AVERAGE() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste aritmeetilise keskmise. On võimalik arvutada ka vahemiku keskmist AVERAGE(A1:B5) või väärtuste nimekirja keskmist AVERAGE(12;5;12.5).

en: AVERAGE(value;value;...)
et: AVERAGE(väärtus;väärtus...)

en: AVERAGE(12;5;7) equals 8
et: AVERAGE(12;5;7) võrdub 8

en: AVERAGE(12.5;2) equals 7.25
et: AVERAGE(12,5;2) võrdub 7,25

en: String values
et: Stringväärtused

en: The AVERAGEA() calculates the average of the given arguments. Numbers, text and logical values are included in the calculation too. If the cell contains text or the argument evaluates to FALSE, it is counted as value zero (0). If the argument evaluates to TRUE, it is counted as one (1). Note that empty cells are not counted.
et: Funktsioon AVERAGEA() arvutab kõigi argumentidena antud väärtuste aritmeetilise keskmise. Kaasatakse arvud, tekst ja tõeväärtused. Kui lahter sisaldab teksti või selle tulemus on VÄÄR, siis võetakse väärtuseks null (0). Kui lahtri tulemus on TÕENE, siis võetakse väärtuseks üks (1). Tühje lahtreid ei arvestata.

en: AVERAGEA(value;value;...)
et: AVERAGEA(väärtus;väärtus...)

en: AVERAGEA(11.4;17.3;"sometext";25.9;40.1) equals 18.94
et: AVERAGEA(11,4;17,3;"mingitekst";25,9;40,1) võrdub 18,94

en: Alpha parameter
et: Alfa parameeter

en: Beta parameter
et: Beeta parameeter

en: Start
et: Algus

en: End
et: Lõpp

en: Cumulative
et: Kumulatiivne

en: The BETADIST() function returns the cumulative beta probability density function.
et: Funktsioon BETADIST() tagastab kuhjuva beetajaotuse tihedus funktsiooni.

en: The third and fourth parameters are optional. They set the lower and upper bounds, otherwise defaulting to 0.0 and 1.0 respectively.
et: Kolmas ja neljas parameeter ei ole kohustuslikud. Need määravad ülemise ja alumise piiri, mis vaikimisi on vastavalt 0,0 ja 1,0.

en: BETADIST(number;alpha;beta;start;end;[cumulative=TRUE])
et: BETADIST(arv;alfa;beeta;algus;lõpp[kumulatiivne=TÕENE])

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105) equals 0.675444
et: BETADIST(0,2859;0,2606;0,8105) võrdub 0,675444

en: BETADIST(0.2859;0.2606;0.8105;0.2;0.9) equals 0.537856
et: BETADIST(0,2859;0,2606;0,8105;0,2;0,9) võrdub 0,537856

en: The BETAINV() function returns the inverse of BETADIST(x;alpha;beta;a;b;TRUE()).
et: Funktsioon BETAINV() tagastab BETADIST(x;alfa;beeta;a;b;TÕENE()) pöördväärtuse.

en: The start and end parameters are optional. They set the lower and upper bounds, otherwise defaulting to 0.0 and 1.0 respectively.
et: Alguse ja lõpu parameetrid ei ole kohustuslikud. Need määravad ülemise ja alumise piiri, mis vaikimisi on vastavalt 0,0 ja 1,0.

en: BETAINV(number;alpha;beta [; start=0 [; end=1]])
et: BETAINV(arv;alfa;beeta [; algus=0 [; lõpp=1]])

en: BETADIST(BETAINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
et: BETADIST(BETAINV(0.1;3;4);3;4) võrdub 0,1

en: BETADIST(BETAINV(0.3;3;4);3;4) equals 0.3
et: BETADIST(BETAINV(0.3;3;4);3;4) võrdub 0,3

en: Degrees of freedom
et: Vabadusaste

en: The CHIDIST() function returns the probability value from the indicated Chi square that a hypothesis is confirmed.
et: Funktsioon CHIDIST() tagastab hii-ruutjaotuse tõenäosuse, et oletus vastab tõele.

en: CHIDIST compares the Chi square value to be given for a random sample that is calculated from the sum of (observed value-expected value)^2/expected value for all values with the theoretical Chi square distribution and determines from this the probability of error for the hypothesis to be tested.
et: CHIDIST võrdleb hii ruudu väärtust juhusliku valimi jaoks, mis on arvutatud summast (vaadeldud väärtus-oodatud väärtus)^2/oodatud väärtus kõigi väärtuste jaoks teoreetilise hii ruudu jaotusega ja määrab sellest testitava oletuse vea tõenäosuse.

en: CHIDIST(number;degrees_freedom)
et: CHIDIST(arv;vabadusaste)

en: CHIDIST(13.27;5) returns 0.021
et: CHIDIST(13,27;5) tagastab 0,021

en: Total number of elements
et: Elementide koguarv

en: Number of elements to choose
et: Valitavate elementide arv

en: The COMBIN() function calculates the count of possible combinations. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
et: Funktsioon COMBIN() arvutab võimalike kombinatsioonide arvu. Esimene argument on elementide koguarv. Teine argument on valitud elementide arv. Mõlemad argumendid peavad olema positiivsed ja esimene argument ei tohi olla väiksem teisest, vastasel juhul tagastatakse veateade.

en: COMBIN(total;chosen)
et: COMBIN(kokku;valik)

en: COMBIN(12;5) returns 792
et: COMBIN(12;5) tagastab 792

en: COMBIN(5;5) returns 1
et: COMBIN(5;5) tagastab 1

en: The COMBINA() function calculates the count of possible combinations allowing repetition. The first parameter is the total count of elements. The second parameter is the count of elements to choose allowing repetition. Both parameters should be positive and the first parameter should not be less than the second. Otherwise the function returns an error.
et: Funktsioon COMBIN() arvutab võimalike kombinatsioonide arvu, lubades ka kordusi. Esimene argument on elementide koguarv. Teine argument on valitavate elementide arv korduse võimaldamiseks. Mõlemad argumendid peavad olema positiivsed ja esimene argument ei tohi olla väiksem teisest, vastasel juhul tagastatakse veateade.

en: COMBINA(total;chosen)
et: COMBINA(kokku;valik)

en: COMBINA(12;5) returns 4368
et: COMBINA(12;5) tagastab 4368

en: COMBINA(5;5) returns 126
et: COMBINA(5;5) tagastab 126

en: Level of the confidence interval
et: Usaldusintervalli nivoo

en: Standard deviation for the total population
et: Kogu populatsiooni standardhälve

en: Size of the total population
et: Kogu populatsiooni suurus

en: The CONFIDENCE() function returns the confidence interval for a population mean.
et: Funktsioon CONFIDENCE() tagastab populatsiooni keskmise usaldusintervalli.

en: The alpha parameter must be between 0 and 1 (non-inclusive), stddev must be positive and size must be greater or equal to 1.
et: Parameeter alfa peab olema 0 ja 1 vahel (välja arvatud), stddev peab olema positiivne ja suurus peab olema suurem või võrdne 1.

en: CONFIDENCE(alpha;stddev;size)
et: CONFIDENCE(alfa;stddev;suurus)

en: CONFIDENCE(0.05;1.5;100) equals 0.294059
et: CONFIDENCE(0,05;1,5;100) võrdub 0,294059

en: Cell range of values
et: Lahtri väärtuste vahemik

en: Second cell range of values
et: Teine lahtri väärtuste vahemik

en: The CORREL() function calculates the correlation coefficient of two cell ranges.
et: Funktsioon CORREL() arvutab kahe lahtrivahemiku ehk andmesarja korrelatsioonikoefitsiendi.

en: CORREL(range1; range2)
et: CORREL(vahemik1; vahemik2)

en: The COVAR() function calculates the covariance of two cell ranges.
et: Funktsioon COVAR() arvutab lahe lahtrivahemiku ehk andmesarja kovariatsiooni ehk andmepunktipaaride hälvete korrutiste keskmise.

en: COVAR(range1; range2)
et: COVAR(vahemik1; vahemik2)

en: The DEVSQ() function calculates the sum of squares of deviations.
et: Funktsioon DEVSQ() arvutab ruut(keskmise)hälbe.

en: DEVSQ(value; value;...)
et: DEVSQ(väärtus;väärtus...)

en: DEVSQ(21; 33; 54; 23) returns 684.75
et: DEVSQ(21; 33; 54; 23) tagastab 684,75

en: Lambda parameter
et: Lambda parameeter

en: 0 = density, 1 = distribution
et: 0 = tihedus, 1 = jaotus

en: The EXPONDIST() function returns the exponential distribution.
et: Funktsioon EXPONDIST() tagastab eksponentjaotuse.

en: The lambda parameter must be positive.
et: Parameeter lambda peab olema positiivne!

en: Cumulative = 0 calculates the density function; cumulative = 1 calculates the distribution.
et: Kuhjuv = 0 arvutab tihedusfunktsiooni; kuhjuv = 1 arvutab jaotuse.

en: EXPONDIST(number;lambda;cumulative)
et: EXPONDIST(arv;lambda;kuhjuv)

en: EXPONDIST(3;0.5;0) equals 0.111565
et: EXPONDIST(3;0,5;0) võrdub 0,111565

en: EXPONDIST(3;0.5;1) equals 0.776870
et: EXPONDIST(3;0,5;1) võrdub 0,776870

en: Degrees of freedom 1
et: Vabadusaste 1

en: Degrees of freedom 2
et: Vabadusaste 2

en: The FDIST() function returns the f-distribution.
et: Funtsioon FDIST() tagastab f-jaotuse.

en: FDIST(number;degrees_freedom_1;degrees_freedom_2)
et: FDIST(arv;vabadusaste_1;vabadusaste_2)

en: FDIST(0.8;8;12) yields 0.61
et: FDIST(0.8;8;12) tagastab 0,61

en: Number r1
et: Arv r1

en: Number r2
et: Arv r2

en: The FINV() function returns the unique non-negative number x such that FDIST(x;r1;r2) = p.
et: Funktsioon FINV() tagastab unikaalse mittenegatiivse arvu x, mille korral FDIST(x;r1;r2) = p.

en: FINV(number; r1; r2)
et: FINV(arv; r1; r2)

en: FDIST(FINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
et: FDIST(FINV(0,1;3;4);3;4) võrdub 0,1

en: The FISHER() function returns the Fisher transformation for x and creates a function close to a normal distribution.
et: Funktsioon FISHER() tagastab Fisheri teisenduse arvu x jaoks ja tekitab funktsiooni, mis on lähedane normaaljaotusele.

en: FISHER(number)
et: FISHER(arv)

en: FISHER(0.2859) equals 0.294096
et: FISHER(0,2859) võrdub 0,294096

en: FISHER(0.8105) equals 1.128485
et: FISHER(0,8105) võrdub 1,128485

en: The FISHERINV() function returns the inverse of the Fisher transformation for x and creates a function close to a normal distribution.
et: Funktsioon FISHERINV() tagastab Fisheri pöördteisenduse arvu x jaoks ja tekitab funktsiooni, mis on lähedane normaaljaotusele.

en: FISHERINV(number)
et: FISHERINV(arv)

en: FISHERINV(0.2859) equals 0.278357
et: FISHERINV(0,2859) võrdub 0,278357

en: FISHERINV(0.8105) equals 0.669866
et: FISHERINV(0,8105) võrdub 0,669866

en: Floating point values, that should be counted.
et: Loendatavad murdarvväärtused.

en: Floating point values, representing the upper boundaries of the intervals.
et: Intervallide ülemist raja tähistavad murdarvväärtused.

en: Counts the number of values for each interval given by the border values in the second parameter.
et: Arvutab väärtuste arvu igas intervallis teise parameetriga antud piirväärtuste põhjal.

en: The values in the second parameter determine the upper boundaries of the intervals.
                   The intervals include the upper boundaries.
                   The returned array is a column vector and has one more element than the second parameter;
                   the last element represents the number of all elements greater than the last value in second parameter.
                       If the second parameter is empty, all values in the first parameter are counted.
et: Teise parameetriga antud väärtused määravad intervallide ülemised rajad.
                    Ülemised rajad kuuluvad intervallide sisse.
                    Tagastatav massiiv on veeruvektor ja sellel on üks element enam kui teisel parameetril;
                    viimane element tähistab kõigi elementide arvu, mis on suuremad kui teise parameetri viimane väärtus.
                    Kui teine parameeter on tühi, loendatakse kõik esimeses parameetris antud väärtused.

en: Note that the data must be in columns and since the result is a column-array, use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the array elements in separate cells.
et: Pane tähele, et andmed peavad paiknema veergudes ja kuna tulemus on veerumassiiv, siis tuleb lihtsalt Enteri asemel kasutada Ctrl+Alt+Enter, et massiivi elemente näidataks eraldi lahtrites.

en: FREQUENCY(Range data; Range bins)
et: FREQUENCY(Andmevahemik; Salvevahemik)

en: Cumulated flag
et: Kuhjumise lipp

en: The GAMMADIST() function returns the gamma distribution.
et: Funktsioon GAMMADIST() tagastab gammajaotuse.

en: If the last parameter (cumulated) is 0, it calculates the density function; if it's 1, the distribution is returned.
et: Kui viimane parameeter (kuhjunud) on 0, siis arvutatakse tiheduse funktsioon; kui see on 1, siis tagastatakse jaotus.

en: The first three parameters must be positive.
et: Kolm esimest parameetrit peavad olema positiivsed.

en: GAMMADIST(number;alpha;beta;cumulated)
et: GAMMADIST(arv;alfa;beeta;kuhjunud)

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;1) equals 0.995450
et: GAMMADIST(0,758;0,1;0,35;1) võrdub 0,995450

en: GAMMADIST(0.758;0.1;0.35;0) equals 0.017179
et: GAMMADIST(0,758;0,1;0,35;0) võrdub 0,017179

en: The GAMMAINV() function returns the unique number x >= 0 such that GAMMAINV(x;alpha;beta;TRUE()) = p.
et: Funktsioon GAMMAINV() tagastab unikaalse arvu x >= 0, mille korral GAMMAINV(x;alfa;beeta;TÕENE()) = p.

en: GAMMAINV(number;alpha;beta)
et: GAMMAINV(arv;alfa;beeta)

en: GAMMADIST(GAMMAINV(0.1;3;4);3;4) equals 0.1
et: GAMMADIST(GAMMAINV(0,1;3;4);3;4) võrdub 0,1

en: GAMMADIST(GAMMAINV(0.3;3;4);3;4) equals 0.3
et: GAMMADIST(GAMMAINV(0,3;3;4);3;4) võrdub 0,3

en: The number for which the integral value of standard normal distribution is to be calculated
et: Arv, mille jaoks arvutatakse standardse normaaljaotuse integraali.

en: The GAUSS() function returns the integral values for the standard normal cumulative distribution.
et: Funktsioon GAUSS() tagastab standardse kumulatiivse normaaljaotuse integraali.

en: GAUSS(value)
et: GAUSS(väärtus)

en: GAUSS(0.25) equals 0.098706
et: GAUSS(0,25) võrdub 0,098706

en: The GEOMEAN() function returns the geometric mean of the given arguments. This is equal to the Nth root of the product of the terms.
et: GEOMEAN() tagastab antud argumentide geomeetrilise keskmise. See võrdub andmete korrutisega, mis on astendatud andmete arvu pöördväärtusega.

en: GEOMEAN(value; value;...)
et: GEOMEAN(väärtus;väärtus...)

en: GEOMEAN(21; 33; 54; 23) returns 30.45886
et: GEOMEAN(21; 33; 54; 23) tagastab 30,45886

en: The HARMEAN() function returns the harmonic mean of the N data points (N divided by the sum of the inverses of the data points).
et: Funktsioon HARMEAN() arvutab N andmepunkti harmoonilise keskmise (N andmepunkti pöördväärtuse aritmeetilise keskmise pöördväärtus).

en: HARMEAN(value; value;...)
et: HARMEAN(väärtus;väärtus...)

en: HARMEAN(21; 33; 54; 23) returns 28.588
et: HARMEAN(21; 33; 54; 23) tagastab 28,588

en: Number of success in the sample
et: Edukate katsete arv valimis

en: Number of trials
et: Katsete arv

en: Number of success overall
et: Edukate katsete koguarv

en: Population size
et: Üldkogumi suurus

en: The HYPGEOMDIST() function returns the hypergeometric distribution.
et: Funktsioon HYPGEOMDIST() tagastab hüpergeomeetrilise jaotuse.

en: HYPGEOMDIST(2; 5; 6; 20) returns 0.3522
et: HYPGEOMDIST(2; 5; 6; 20) tagastab 0,3522

en: y values (array)
et: Y-väärtused (massiiv)

en: x values (array)
et: X-väärtused (massiiv)

en: The INTERCEPT() function calculates the interception of the linear regression line with the y axis.
et: Funktsioon INTERCEPT() arvutab lineaarse regressioonisirge lõikumispunkti Y-teljega.

en: The KURT() function calculates an unbiased estimate of the kurtosis of a data set. You have to provide at least 4 values, otherwise an error is returned.
et: Funktsioon KURT() arvutab andmesarja ekstsessikoefitsiendi. Anda tuleks vähemalt neli väärtust, muidu on tulemuseks viga.

en: KURT(value; value;...)
et: KURT(väärtus;väärtus...)

en: KURT(21; 33; 54; 23) returns 1.344239
et: KURT(21; 33; 54; 23) tagastab 1,344239

en: The KURTP() function calculates an population kurtosis of a data set. You have to provide at least 4 values, otherwise an error is returned.
et: Funktsioon KURTP() arvutab andmesarja üldkogumi ekstsessikoefitsiendi. Anda tuleks vähemalt 4 väärtust, muidu on tulemuseks viga.

en: KURTP(value; value;...)
et: KURTP(väärtus;väärtus...)

en: KURTP(21; 33; 54; 23) returns -1.021
et: KURTP(21; 33; 54; 23) tagastab -1,021

en: Position (from the largest)
et: Positsioon (suurimast)

en: The LARGE() function returns the k-th largest value from the data set.
et: Funktsioon LARGE() tagastab suuruse järgi k-nda väärtuse andmesarjas.

en: LARGE(range; k)
et: LARGE(vahemik; k)

en: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => LARGE(A1:A3; 2) returns 3
et: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => LARGE(A1:A3; 2) tagastab 3

en: The LEGACYFDIST() function returns the f-distribution.
et: Funtsioon LEGACYFDIST() tagastab f-jaotuse.

en: LEGACYFDIST(number;degrees_freedom_1;degrees_freedom_2)
et: LEGACYFDIST(arv;vabadusaste_1;vabadusaste_2)

en: LEGACYFDIST(0.8;8;12) yields 0.61
et: LEGACYFDIST(0,8;8;12) tagastab 0,61

en: Probability
et: Tõenäosus

en: Mean value of the standard logarithmic distribution
et: Standardse logaritmilise jaotuse keskmine väärtus

en: Standard deviation of the standard logarithmic distribution
et: Standardse logaritmilise jaotuse standardhälve

en: The LOGINV() function returns the inverse of the lognormal cumulative distribution.
et: Funktsioon LOGINV() tagastab normaalse kuhjuva jaotuse pöördlogaritmi.

en: LOGINV(p; mean; stdev)
et: LOGINV(p; keskmine; standardhälve)

en: LOGINV(0.1;0;1) equals 0.2776
et: LOGINV(0,1;0;1) võrdub 0,2776

en: Probability value for which the standard logarithmic distribution is to be calculated
et: Tõenäosus, mille jaoks standardne logaritmiline jaotus arvutatakse

en: The LOGNORMDIST() function returns the cumulative lognormal distribution.
et: Funktsioon LOGNORMDIST() tagastab kuhjuva normaaljaotuse logaritmi.

en: LOGNORMDIST(Number;MV;STD)
et: LOGNORMDIST(Arv;MV;STD)

en: LOGNORMDIST(0.1;0;1) equals 0.01
et: LOGNORMDIST(0,1;0;1) võrdub 0,01

en: Floating point value or range of values
et: Murdarv või väärtuste vahemik

en: Floating point values or range of values
et: Murdarvud või väärtuste vahemik

en: The MEDIAN() function calculates the median of all the values given as parameters. You can calculate the median of a range like MEDIAN(A1:B5) or a list of values like MEDIAN(12; 5; 12.5). Blank cells will be considered as a zero, and cells with text will be ignored.
et: Funktsioon MEDIAN() arvutab kõigi parameetritena antud väärtuste mediaani. Mediaani saab arvutada nii vahemiku MEDIAN(A1:B5) kui ka väärtuste hulga MEDIAN(12; 5; 12.5) jaoks. Tühjad lahtrid loetakse nulliks ja teksti sisaldavaid lahtreid eiratakse.

en: MEDIAN(value;value;...)
et: MEDIAN(väärtus;väärtus...)

en: MEDIAN(12; 5; 5.5) equals 5.5
et: MEDIAN(12; 5; 5,5) võrdub 5,5

en: MEDIAN(12; 7; 8;2) equals 7.5
et: MEDIAN(12; 7; 8;2) võrdub 7,5

en: Float
et: Murdarv

en: The MODE() function returns the most frequently occurring value in the data set.
et: Funktsioon MODE() tagastab andmehulgas kõige sagedamini esineva väärtuse.

en: MODE(number; number2; ...)
et: MODE(arv; arv2...)

en: MODE(range)
et: MODE(vahemik)

en: MODE(12; 14; 12; 15) returns 12
et: MODE(12; 14; 12; 15) tagastab 12

en: Number of failures
et: Nurjunud katsete arv

en: Number of successful trials
et: Edukate katsete arv

en: Probability of success
et: Edu tõenäosus

en: The NEGBINOMDIST() function returns the negative binomial distribution.
et: Funktsioon NEGBINOMDIST() tagastab negatiivse binoomjaotuse.

en: NEGBINOMDIST(failures; success; prob_of_success)
et: NEGBINOMDIST(nurjunud;edukaid;edu_tõenäosus)

en: NEGBINOMDIST(2;5;0.55) returns 0.152872629
et: NEGBINOMDIST(2;5;0,55) tagastab 0,152872629

en: Linear middle of the distribution
et: Jaotuse lineaarne keskmine

en: Standard deviation of the distribution
et: Jaotuse standardhälve

en: The NORMDIST() function returns the normal cumulative distribution.
et: Funktsioon NORMDIST() tagastab kuhjuva normaaljaotuse.

en: Number is the value of the distribution based on which the normal distribution is to be calculated.
et: Arv on jaotuse väärtus, mille põhjal arvutatakse normaaljaotus.

en: MV is the linear middle of the distribution.
et: MV on jaotuse lineaarne keskmine.

en: STD is the standard deviation of the distribution.
et: STD on jaotuse standardhälve.

en: K = 0 calculates the density function; K = 1 calculates the distribution.
et: K = 0 arvutab tiheduse funktsiooni; K = 1 arvutab jaotuse.

en: NORMDIST(Number;MV;STD;K)
et: NORMDIST(Arv;MV;STD;K)

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;0) equals 0.934236
et: NORMDIST(0,859;0,6;0,258;0) võrdub 0,934236

en: NORMDIST(0.859;0.6;0.258;1) equals 0.842281
et: NORMDIST(0,859;0,6;0,258;1) võrdub 0,842281

en: Middle value in the normal distribution
et: Normaaljaotuse keskmine väärtus

en: Standard deviation of the normal distribution
et: Normaaljaotuse standardhälve

en: The NORMINV() function returns the inverse of the normal cumulative distribution. The number must be between 0 and 1 (non-inclusive) and STD must be positive.
et: Funktsioon NORMINV() tagastab kuhjuva pöördnormaaljaotuse. Arv peab olema 0 ja 1 vahel (välja arvatud) ja STD peab olema positiivne.

en: NORMINV(number;MV;STD)
et: NORMINV(arv;MV;STD)

en: NORMINV(0.9;63;5) equals 69.41
et: NORMINV(0,9;63;5) võrdub 69,41

en: Value to which the standard normal distribution is calculated
et: Väärtus, mille jaoks standardne normaaljaotus arvutatakse

en: The NORMSDIST() function returns the standard normal distribution.
et: Funktsioon NORMSDIST() tagastab standardse normaaljaotuse.

en: NORMSDIST(Number)
et: NORMSDIST(Arv)

en: NORMSDIST(1) equals 0.84
et: NORMSDIST(1) võrdub 0,84

en: The NORMSINV() function returns the inverse of the standard normal cumulative distribution. The number must be between 0 and 1 (non-inclusive).
et: Funktsioon NORMSINV() tagastab standardse kuhjuva pöördnormaaljaotuse. Arv peab olema 0 ja 1 vahel (välja arvatud).

en: NORMSINV(Number)
et: NORMSINV(Arv)

en: NORMSINV(0.908789) returns 1.3333
et: NORMSINV(0,908789) tagastab 1,3333

en: The PEARSON() function calculates the correlation coefficient of two cell ranges. It is the same as the CORREL function.
et: Funktsioon PEARSON() arvutab kahe lahtrivahemiku ehk andmesarja korrelatsioonikoefitsiendi. See on samaväärne funktsiooniga CORREL.

en: PEARSON(range1; range2)
et: PEARSON(vahemik1; vahemik2)

en: Number of elements to permutate
et: Permutatsiooni elementide arv

en: The PERMUT() function returns the number of permutations. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements used in the permutation.
et: Funktsioon PERMUT() tagastab permutatsioonide arvu. Esimene argument on elementide arv, teine argument permutatsioonis kasutatavate elementide arv.

en: PERMUT(total;permutated)
et: PERMUT(kokku;permutatsioonis)

en: PERMUT(8;5) equals 6720
et: PERMUT(8;5) võrdub 6720

en: PERMUT(1;1) equals 1
et: PERMUT(1;1) võrdub 1

en: The PERMUTATIONA() function returns the number of ordered permutations when allowing repetition. The first parameter is the number of elements, and the second parameter is the number of elements to choose. Both parameters must be positive.
et: Funktsioon PERMUTATIONA() tagastab permutatsioonide arvu, lubades ka kordusi. Esimene argument on elementide arv, teine argument permutatsioonis kasutatavate elementide arv. Mõlemad parameetrid peavad olema positiivsed.

en: PERMUTATIONA(total;chosen)
et: PERMUTATIONA(kokku;valik)

en: PERMUTATIONA(2,3) returns 8
et: PERMUTATIONA(2,3) tagastab 8

en: PERMUTATIONA(0,0) returns 1
et: PERMUTATIONA(0,0) tagastab 1

en: Range of values
et: Väärtuste vahemik

en: The percentile value between 0 and 1, inclusive.
et: Protsentiili väärtus 0 ja 1 vahel (kaasa arvatud).

en: The PERCENTILE() function returns the x-th sample percentile of data values in Data. A percentile returns the scale value for a data series which goes from the smallest (alpha=0) to the largest value (alpha=1) of a data series. For alpha = 25%, the percentile means the first quartile; alpha = 50% is the MEDIAN. Blank cells will be considered as a zero, and cells with text will be ignored.
et: Funktsioon PERCENTILE() tagastab andmete andmeväärtuste x-nda protsentiili. Protsentiil tagastab andmeseeria väärtuse selle vahemikus väikseimast (alfa=0) suurima väärtuseni (alfa=1). Alfa = 25% korral tähendab protsentiil esimest kvartiili, alfa = 50% korral mediaani. Tühje lahtreid käsitletakse nullina, tekstiga lahtreid eiratakse.

en: PERCENTILE(data;alpha)
et: PERCENTILE(andmed;alfa)

en: The number for which the standard normal distribution is to be calculated
et: Arv, mille jaoks standardset normaaljaotust arvutatakse.

en: The PHI() function returns value of the distribution function for a standard normal distribution.
et: Funktsioon PHI() tagastab jaotusfunktsiooni standardse normaaljaotuse jaoks.

en: PHI(value)
et: PHI(väärtus)

en: PHI(0.25) equals 0.386668
et: PHI(0,25) võrdub 0,386668

en: Lambda parameter (the middle value)
et: Lambda parameeter (keskmine väärtus)

en: The POISSON() function returns the Poisson distribution.
et: Funktsioon POISSON() tagastab Poissoni jaotuse.

en: The lambda and number parameters must be positive.
et: Parameetrid 'lambda' ja 'arv' peavad olema positiivsed!

en: POISSON(number;lambda;cumulative)
et: POISSON(arv;lambda;kuhjuv)

en: POISSON(60;50;0) equals 0.020105
et: POISSON(60;50;0) võrdub 0,020105

en: POISSON(60;50;1) equals 0.927840
et: POISSON(60;50;1) võrdub 0,927840

en: Data (array)
et: Andmed (massiiv)

en: Order
et: Järjestus

en: The RANK() function returns the rank of a number in a list of numbers.
et: Funktsioon RANK() tagastab arvu asukoha arvuloendis.

en: Order specifies how to rank the numbers:
et: Järjekord määrab arvude järjestamise viisi:

en: If 0 or omitted, Data is ranked in descending order.
et: Kui see on 0 või puudub, järjestatakse andmed alanevas järjekorras.

en: If not 0, Data is ranked in ascending order.
et: Kui see pole 0, järjestatakse andmed kasvavas järjekorras.

en: RANK(Value; Data; Order)
et: RANK(Väärtus; Andmed; Järjekord)

en: RANK (2;{1;2;3}) equals 2
et: RANK(2;{1;2;3}) võrdub 2

en: known Y (array)
et: teada_Y (massiiv)

en: known X (array)
et: teada_X (massiiv)

en: The RSQ() function returns the square of the Pearson product moment correlation coefficient through data points in known_y's and known_x's.
et: Funktsioon RSQ() tagastab andmepunktide teada_Y ja teada_X Pearsoni korrelatsioonikordaja ruudu.

en: If "arrayY" and "arrayX" are empty or have a different number of data points, then #N/A is returned.
et: Kui "massiivY" ja "massiivX" on tühjad või erineva andmepunktide arvuga, tagastatakse #N/A.

en: RSQ(known Y; known X)
et: RSQ(teada_Y; teada_X)

en: The SKEW() function returns an estimate for skewness of a distribution
et: Funktsioon SKEW() tagastab jaotuse asümmeetriakoefitsiendi.

en: SKEW(number; number2; ...)
et: SKEW(arv; arv2; ...)

en: SKEW(range)
et: SKEW(vahemik)

en: SKEW(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) returns 0.9768
et: SKEW(11,4;17,3;21,3;25,9;40,1) tagastab 0,9768

en: The SKEWP() function returns the population skewness of a distribution
et: Funktsioon SKEWP() tagastab jaotuse üldkogumi asümmeetriakoefitsiendi.

en: SKEWP(number; number2; ...)
et: SKEWP(arv; arv2; ...)

en: SKEWP(range)
et: SKEWP(vahemik)

en: SKEWP(11.4; 17.3; 21.3; 25.9; 40.1) returns 0.6552
et: SKEWP(11,4;17,3;21,3;25,9;40,1) tagastab 0,6552

en: The SLOPE() function calculates the slope of the linear regression line.
et: Funktsioon SLOPE() arvutab lineaarse regressioonisirge tõusu.

en: Position (from the smallest)
et: Positsioon (väikseimast)

en: The SMALL() function returns the k-th smallest value from the data set.
et: Funktsioon SMALL() tagastab väiksuse järgi k-nda väärtuse andmesarjas.

en: SMALL(range; k)
et: SMALL(vahemik; k)

en: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => SMALL(A1:A3; 1) returns 1
et: A1: 3, A2: 1, A3: 5 => SMALL(A1:A3; 1) tagastab 1

en: Number to be normalized
et: Normaliseeritav arv

en: Mean of the distribution
et: Jaotuse keskmine

en: Standard deviation
et: Standardhälve

en: The STANDARDIZE() function calculates a normalized value.
et: Funktsioon STANDARDIZE() arvutab normaalväärtuse.

en: STANDARDIZE(x; mean, stdev)
et: STANDARDIZE(x; keskmine, standardhälve)

en: STANDARDIZE(4; 3; 7) returns 0.1429
et: STANDARDIZE(4; 3; 7) tagastab 0,1429

en: The STDEV() function returns the estimate standard deviation based on a sample. The standard deviation is a measure of how widely values are dispersed from the average value.
et: Funktsioon STDEV() tagastab valimil põhineva standardhälbe. Standardhälve on väärtuste hajuvuse mõõt keskmisest väärtusest.

en: STDEV(value;value;...)
et: STDEV(väärtus;väärtus...)

en: STDEV(6;7;8) equals 1
et: STDEV(6;7;8) võrdub 1

en: The STDEVA() function returns the estimate standard deviation based on a sample. The standard deviation is a measure of how widely values are dispersed from the average value. If a referenced cell contains text or contains the boolean value FALSE, it is counted as 0. If the boolean value is TRUE it is counted as 1.
et: Funktsioon STDEVA() tagastab valimil põhineva standardhälbe. Standardhälve on väärtuste hajuvuse mõõt keskmisest väärtusest. Kui viidatud lahtris on tekst või tõeväärtus VÄÄR, hinnatakse seda kui 0. Kui tõeväärtus on TÕENE, siis 1.

en: STDEVA(value;value;...)
et: STDEVA(väärtus;väärtus...)

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 1, if A1 is empty
et: STDEVA(6; 7; A1; 8) võrdub 1, kui A1 on tühi

en: STDEVA(6; 7; A1; 8) equals 3.109, if A1 is TRUE
et: STDEVA(6; 7; A1; 8) võrdub 3,109, kui A1 on TÕENE

en: The STDEVP() function returns the standard deviation based on an entire population
et: Funktsioon STDEVP() tagastab üldkogumi standardhälbe.

en: STDEVP(value;value;...)
et: STDEVP(väärtus;väärtus...)

en: STDEVP(6;7;8) equals 0.816497...
et: STDEVP(6;7;8) võrdub 0,816497...

en: The STDEVPA() function returns standard deviation based on an entire population. If a referenced cell contains text or contains the boolean value FALSE, it is counted as 0. If the boolean value is TRUE it is counted as 1.
et: Funktsioon STDEVPA() tagastab üldkogumi standardhälbe. Kui viidatud lahtris on tekst või tõeväärtus VÄÄR, hinnatakse seda kui 0. Kui tõeväärtus on TÕENE, siis 1.

en: STDEVPA(value;value;...)
et: STDEVPA(väärtus;väärtus...)

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 0.816497..., if A1 is empty
et: STDEVPA(6; 7; A1; 8) võrdub 0,816497..., kui A1 on tühi

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 2.69..., if A1 is TRUE
et: STDEVPA(6; 7; A1; 8) võrdub 2,69..., kui A1 on TÕENE

en: STDEVPA(6; 7; A1; 8) equals 3.11..., if A1 is FALSE
et: STDEVPA(6; 7; A1; 8) võrdub 3,11..., kui A1 on VÄÄR

en: The STEYX() function calculates the standard error of the predicted y value for each x in the regression.
et: Funktsioon STEYX() arvutab ennustatud Y-väärtuse standardvea igale regressiooni X-ile.

en: Value (array)
et: Väärtus (maatriks)

en: The SUMPRODUCT() function (SUM(X*Y)) returns the sum of the product of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
et: SUMPRODUCT() funktsioon (SUM(X*Y)) tagastab väärtuste korrutiste summa. Väärtuste arv peab mõlemas maatriksis olema võrdne, vastasel juhul tagastatakse Err.

en: SUMPRODUCT(array1;array2)
et: SUMPRODUCT(maatriks1;maatriks2)

en: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 31
et: SUMPRODUCT(A1:A2;B1:B2), kui A1=2, A2=5, B1=3 ja B2=5, tagastab 31

en: The SUMX2PY2() function (SUM(X^2+Y^2)) returns the sum of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
et: SUMX2PY2() funktsioon (SUM(X^2+Y^2)) tagastab väärtuste ruutude summa. Väärtuste arv peab mõlemas maatriksis olema võrdne, vastasel juhul tagastatakse Err.

en: SUMX2PY2(array1;array2)
et: SUMX2PY2(maatriks1;maatriks2)

en: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 63
et: SUMX2PY2(A1:A2;B1:B2), kui A1=2, A2=5, B1=3 ja B2=5, tagastab 63

en: The SUMX2MY2() function (SUM(X^2-Y^2)) returns the difference of the squares of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
et: SUMX2MY2() funktsioon (SUM(X^2-Y^2)) tagastab väärtuste ruutude vahe. Väärtuste arv peab mõlemas maatriksis olema võrdne, vastasel juhul tagastatakse 'Viga'.

en: SUMX2MY2(array1;array2)
et: SUMX2MY2(maatriks1;maatriks2)

en: SUMX2MY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns -5
et: SUMX2MY2(A1:A2;B1;B2), kui A1=2, A2=5, B1=3 ja B2=5, tagastab -5

en: Degrees of freedom for the t-distribution
et: T-jaotuse vabadusaste

en: Mode (1 or 2)
et: Režiim (1 või 2)

en: The TDIST() function returns the t-distribution.
et: Funktsioon TDIST() tagastab t-jaotuse.

en: Mode = 1 returns the one-tailed test, Mode = 2 returns the two-tailed test.
et: Režiim = 1 tagastab ühepoolse testi, režiim = 2 tagastab kahepoolse testi.

en: TDIST(number;degrees_freedom;mode)
et: TDIST(arv;vabadusaste;režiim)

en: TDIST(12;5;1) returns 0.000035
et: TDIST(12;5;1) tagastab 0,000035

en: KnownY
et: TeadaY

en: KnownX
et: TeadaX

en: NumberSequence newX
et: Arvujada uusX

en: allowOffset
et: nihkeLubamine

en: Note that since the result of this function is a row of calculated Y-values, plotting the data will be facilitated if the X- and Y- values are also in rows, rather than columns.
et: Pane tähele, et kuna selle funktsiooni tulemus on Y-väärtuste rida, siis selle kujutamine on palju arusaadavam, kui X- ja Y-väärtused on samuti ridades, mitte veergudes.

en: Constraints: COUNT(knownY) = COUNT(knownX).
et: Piirangud: COUNT(teadaY) = COUNT(teadaX).

en: Since the result is an array, use Ctrl+Alt+Enter (instead of just Enter) to display the values in separate cells.
et: Kuna tulemus on massiiv, pead Enteri asemel kasutama Ctrl+Alt+Enter, mille puhul massiivi elemente näidatakse eraldi lahtrites.

en: TREND(known Y-range; [known X-range; [new X-range; [allowOffset=TRUE/FALSE]]])
et: TREND(teada Y-vahemik; [teada X-vahemik; [uus X-vahemik; [nihkeLubamine=TÕENE/VÄÄR]]])

en: dataSet
et: andmekogum

en: cutOffFraction
et: väljajätt

en: TRIMMEAN(dataSet; cutOffFraction)
et: TRIMMEAN(andmekogum; väljajätt)

en: x (array) The set of observed data for the first condition.
et: x (massiiv) Vaadeldud andmete kogum esimesele tingimusele

en: y (array) The set of observed data for the second condition.
et: y (massiiv) Vaadeldud andmete kogum esimesele tingimusele

en: mode Whether to look up 1-tailed (mode = 1) or 2-tailed (mode = 2) probability for t.
et: režiim Kas otsida t ühepoolset (režiim=1) või kahepoolset (režiim=2) tõenäosust.

en: type The type of t-test to perform. Set this to 1 for a paired t-test, 2 or 3 for an unpaired t-test.
et: tüüp Sooritatava t-testi tüüp. 1 tähendab sõltuvat, 2 või 3 sõltumatut t-testi.

en: The TTEST() function calculates the probability of a t-test given two ranges of data to compare.
et: Funktsioon TTEST() arvutab t-testi tõenäosuse etteantud kahe andmevahemiku võrdlemisel.

en: A t-test compares two sets of data and establishes the likelihood that any difference between the two is caused by some variable having an effect. For example, given two sets of data, one containing the speed at which 30 tall people can run and the other containing the speed at which 30 short people can run, a t-test can tell you how likely it is that any speed difference between the two groups of people is due to their height.
et: T-test võrdleb kaht andmekogumit ja määrab tõenäosuse, et nende erinevust põhjustab mõne muutuja mõju. Näiteks kahe andmekogumi puhul, millest üks sisaldab kiirust, millega 30 pikka inimest suudavad joosta, ja teine kiirust, millega 30 lühikest inimest suudavad joosta, võib t-test öelda, kui tõenäoline on see, et kahe rühma kiiruste erinevust põhjustab nende pikkus.

en: The mode parameter is used to indicate whether you require the difference between the two data sets to be in a specific direction or not. For example, if we are predicting that tall people will be able to run faster than short people, we would use a one-tailed test (mode = 1); however, if we are predicting that one group will be able to run faster than the other but not which one will actually be fastest, we would use a two-tailed test (mode = 2).
et: Režiimiparameetriga antakse teada, kas kahe andmekogumi erinevus peab olema kindlas suunas või mitte. Kui näiteks võtad hüpoteesiks, et pikad inimesed jooksevad kiiremini kui lühikesed, tuleb kasutada ühepoolset testi (režiim=1), kui aga hüpoteesiks on, et üks rühm jookseb kiiremini kui teine, aga mitte see, kumb neist, siis tuleb kasutada kahepoolset testi (režiim=2).

en: Paired tests (type = 1, see Syntax below) are only suitable when both sets of data values are drawn from the same source (i.e. each source of data has provided an item in the first data range and an item in the second data range). In the running speed example, this is impossible since one person cannot be both short and tall: each person can only provide data for one group or the other. In such cases, where the values in each data set are drawn from different sources, an unpaired t-test is appropriate (type = 2 or type = 3). For unpaired t-tests, the two data ranges need not be equally sized; for paired t-tests the two ranges are required to contain the same number of cells.
et: Sõltuvad testid (tüüp=1, vt süntaksit) sobivad ainult siis, kui mõlemad andmekogumid on pärit ühest ja samast allikast (st. iga andmeallikas annab elemendi esimesse andmevahemikku ja elemendi teise andmevahemikku). Jooksmiskiiruse puhul on see võimatu, sest üks inimene ei saa olla korraga lühike ja pikk, niisiis iga inimene saab anda andmed ainult ühte rühma. Sellisel juhul, kui andmekogumite väärtused on pärit eri allikatest, sobib sõltumatu test (tüüp=2 või tüüp=3). Sõltumatu testi korral ei pea kaks andmevahemikku olema ühesuguse suurusega, samal ajal kui sõltuva t-testi korral peavad kaks andmevahemikku sisaldama ühesuguse arvu lahtreid.

en: When your sets of data values are not drawn from the same source, choosing the appropriate type of unpaired test depends upon the variance within each of your two samples. If the variances of the two samples are similar, you can use an unpaired t-test for samples with similar variances (type = 2); where the variances are not sufficiently similar you must use an unpaired t-test for samples with differing variances (type = 3).
et: Kui andmeväärtuste kogumid ei ole pärit samast allikast, sõltub sõltumatu testi sobiva tüübi valimine valimite dispersioonist. Kui kahe kogumi dispersioon on ühesugune, saab kasutada ühesuguse dispersiooniga sõltumatut t-testi (tüüp=2), kui aga dispersioon ei ole piisavalt sarnane, tuleb kasutada erineva dispersiooniga sõltumatut t-testi (tüüp=3).

en: TTEST(x; y; mode; type)
et: TTEST(x; y; režiim; tüüp)

en: The VAR() function calculates the variance based on a sample.
et: Funktsioon VAR() arvutab valimi dispersiooni.

en: VAR(value;value;...)
et: VAR(väärtus;väärtus...)

en: VAR(12;5;7) equals 13
et: VAR(12;5;7) võrdub 13

en: VAR(15;80;3) equals 1716.333...
et: VAR(15;80;3) võrdub 1716,333...

en: VAR(6;7;8) equals 1
et: VAR(6;27;8) võrdub 1

en: The VARA() function calculates the variance based on a sample allowing numbers, text and logical values to be included in the calculation, too. If the cell contains text or the argument evaluates to FALSE, it is counted as value zero (0). If the argument evaluates to TRUE, it is counted as one (1). Note that empty cells are not counted.
et: Funktsioon VARA() arvutab valimi dispersiooni, lubades arvutusse ka arvude, teksti ja tõeväärtuste kaasamist. Kui lahter sisaldab teksti või selle tulemus on VÄÄR, siis võetakse väärtuseks null (0). Kui lahtri tulemus on TÕENE, siis võetakse väärtuseks üks (1). Tühje lahtreid ei arvestata.

en: VARA(value;value;...)
et: VARA(väärtus;väärtus...)

en: VARA(12;5;7) equals 13
et: VARA(12;5;7) võrdub 13

en: VARA(15;80;3) equals 1716.333...
et: VARA(15;80;3) võrdub 1716,333...

en: VARA(6;7;8) equals 1
et: VARA(6;7;8) võrdub 1

en: The VARIANCE() function calculates the variance based on a sample. It is the same as the VAR function.
et: Funktsioon VARIANCE() arvutab valimi dispersiooni. See on samaväärne funktsiooniga VAR.

en: VARIANCE(value;value;...)
et: VARIANCE(väärtus;väärtus...)

en: VARIANCE(12;5;7) equals 13
et: VARIANCE(12;5;7) võrdub 13

en: VARIANCE(15;80;3) equals 1716.333...
et: VARIANCE(15;80;3) võrdub 1716,333...

en: VARIANCE(6;7;8) equals 1
et: VARIANCE(6;7;8) võrdub 1

en: The VARP() function calculates the variance based on an entire population.
et: Funktsioon VARP() arvutab üldkogumi liikmeks olevate argumentide dispersiooni.

en: VARP(value;value;...)
et: VARP(väärtus;väärtus...)

en: VARP(12;5;7) equals 8.666...
et: VARP(12;5;7) võrdub 8,666...

en: VARP(15;80;3) equals 1144.22...
et: VARP(15;80;3) võrdub 1144,22...

en: VARP(6;7;8) equals 0.6666667...
et: VARP(6;7;8) võrdub 0,6666667...

en: The VARPA() function calculates the variance based on an entire population. Text and boolean values that evaluate to FALSE are counted as 0, boolean value that evaluate to TRUE are counted as 1. Empty cells are not counted.
et: Funktsioon VARPA() arvutab üldkogumi liikmeks olevate argumentide dispersiooni. Tekst ja tõeväärtused väärtusega VÄÄR loetakse kui 0, tõeväärtused väärtusega TÕENE kui 1. Tühje lahtreid ei arvestata.

en: VARPA(value;value;...)
et: VARPA(väärtus;väärtus...)

en: VARPA(12;5;7) equals 8.666...
et: VARPA(12;5;7) võrdub 8,666...

en: VARPA(15;80;3) equals 1144.22...
et: VARPA(15;80;3) võrdub 1144,22...

en: VARPA(6;7;8) equals 0.6666667...
et: VARPA(12;5;7) võrdub 0,6666667...

en: The WEIBULL() function returns the Weibull distribution.
et: Funktsioon WEIBULL() tagastab Weibulli jaotuse.

en: The alpha and beta parameters must be positive, the number (first parameter) must be non-negative.
et: Parameetrid alfa ja beeta peavad olema positiivsed, arv (esimene parameeter) ei tohi olla negatiivne.

en: WEIBULL(number;alpha;beta;cumulative)
et: WEIBULL(arv;alfa;beeta;kuhjuv)

en: WEIBULL(2;1;1;0) equals 0.135335
et: WEIBULL(2;1;1;0) võrdub 0,135335

en: WEIBULL(2;1;1;1) equals 0.864665
et: WEIBULL(2;1;1;1) võrdub 0,864665

en: x (array)
et: x (massiiv)

en: mean
et: keskmine

en: standardDeviation
et: standardhälve

en: The ZTEST() function calculates the two tailed probability of a z-test with normal distribution.
et: Funktsioon ZTEST() arvutab z-testi kahepoolse piiranguga tõenäosuse normaaljaotuse korral.

en: Performs a test of the null hypothesis, that the sample is a true sample of a normally distributed random variable with mean, mean, and standard deviation, sigma (standardDeviation). A return value of 1 indicates, that the null hypothesis is rejected, i.e. the sample is not a random sample of the normal distribution. If sigma is omitted, it is estimated from sample, using STDEV.
et: Sooritab nullhüpoteesi testi, mille puhul valim on normaaljaotusega juhusliku muutuja valim keskmisega keskmine ja standardhälbega sigma. Tagastatud väärtus 1 näitab, et nullhüpotees ei toiminud, s.t valim ei ole normaaljaotuse juhuslik valim. Kui sigma ära jätta, tuletatakse see funktsiooni STDEV kasutades valimist.

en: ZTEST(x; mean; standardDeviation)
et: ZTEST(x; keskmine; standardhälve)

en: The BINO() function returns the binomial distribution.
et: Funktsioon BINO() tagastab binoomjaotuse.

en: The first parameter is the number of trials, the second parameter is the number of successes, and the third is the probability of success. The number of trials should be greater than the number of successes and the probability should be smaller or equal to 1.
et: Esimene argument on katsete arv, teine on edukate katsete arv ja kolmas on edu tõenäosus. Katsete arv peab olema suurem edukate katsete arvust ja edu tõenäosus peab olema väiksem või võrdne 1-ga.

en: BINO(trials;success;prob_of_success)
et: BINO(katseid;edukaid;edu_tõenäosus)

en: BINO(12;9;0.8) returns 0.236223201
et: BINO(12;9;0,8) tagastab 0,236223201

en: The SUMXMY2() function (SUM((X-Y)^2)) returns the square of the differences of these values. The number of values in the two arrays should be equal. Otherwise this function returns Err.
et: SUMXMY2() funktsioon (SUM((X-Y)^2)) tagastab väärtuste vahe ruudu. Väärtuste arv peab mõlemas maatriksis olema võrdne, vastasel juhul tagastatakse 'Viga'.

en: SUMXMY2(array1;array2)
et: SUMXMY2(massiiv1;massiiv2)

en: SUMXMY2(A1:A2;B1:B2) with A1=2, A2=5, B1=3 and B2=5, returns 1
et: SUMXMY2(A1:A2;B1;B2), kui A1=2, A2=5, B1=3 ja B2=5, tagastab 1

en: Probability of failure
et: Nurjumise tõenäosus

en: The INVBINO() function returns the negative binomial distribution. The first parameter is the number of trials, the second parameter is the number of failures, and the third is the probability of failure. The number of trials should be larger than the number of failures and the probability should be smaller or equal to 1.
et: Funktsioon INVBINO() tagastab negatiivse binoomjaotuse. Esimene argument on katsete arv, teine on nurjunud katsete arv ja kolmas on nurjumise tõenäosus. Katsete arv peab olema suurem nurjunud katsete arvust ja nurjumise tõenäosus peab olema väiksem või võrdne 1-ga.

en: INVBINO(trials;failure;prob_of_failure)
et: INVBINO(katseid;edutuid;nurjumise_tõenäosus)

en: INVBINO(12;3;0.2) returns 0.236223201
et: INVBINO(12;3;0,2) tagastab 0,236223201

en: The GAMMALN() function returns the natural logarithm of the gamma function: G(x). The number parameter must be positive.
et: Funktsioon GAMALN() tagastab gammafunktsiooni naturaallogaritmi: G(x). Parameeter 'arv' peab olema positiivne.

en: GAMMALN(Number)
et: GAMMALN(Arv)

en: GAMMALN(2) returns 0
et: GAMMALN(2) tagastab 0

en: Decimals
et: Kümnendkohti

en: The DOLLAR() function converts a number to text using currency format, with the decimals rounded to the specified place. Although the name is DOLLAR, this function will do the conversion according to the current locale.
et: Funktsioon DOLLAR() teisendab arvu tekstiks kasutades rahavormingut,  kümnendkohad ümardatakse määratud kohani. Kuigi nimi on DOLLAR, toimub teisendamine vastavalt lokaalsete seadistuste rahaühikule.

en: DOLLAR(number;decimals)
et: DOLLAR(arv;kümnendkohti)

en: DOLLAR(1403.77) returns "$ 1,403.77"
et: DOLLAR(1403,77) tagastab "EEK 1403.77"

en: DOLLAR(-0.123;4) returns "$-0.1230"
et: DOLLAR(-0,123;4) tagastab "EEK -0.1230"

en: No_commas
et: Komadeta

en: The FIXED() function rounds a number to the specified number of decimals, formats the number in decimal format string, and returns the result as text. If decimals is negative, number is rounded to the left of the decimal point. If you omit decimals, it is assumed to be 2. If optional parameter no_commas is True, thousand separators will not show up.
et: Funktsioon FIXED() ümardab arvu määratud arvu komakohtadeni, vormindab selle kümnendarvu stringina ja tagastab vastuse tekstina. Kui kümnendkohtade arv on negatiivne, ümardatakse komast vasakule. Kui kümnendkohtade arv puudub, siis võetakse selleks 2. Kui mittekohustuslik parameeter komadeta on TÕENE, siis tuhandete eraldajat ei näidata.

en: FIXED(number;decimals;no_commas)
et: FIXED(arv;kümnendkohti;komadeta)

en: FIXED(1234.567;1) returns "1,234.6"
et: FIXED(1234,567;1) tagastab "1234,6"

en: FIXED(1234.567;1;FALSE) returns "1234.6"
et: FIXED(1234,567;1;väär) tagastab "1234,6"

en: FIXED(44.332) returns "44.33"
et: FIXED(44,332) tagastab "44,33"

en: Text for which you want to substitute
et: Tekst, mida tahetakse asendada

en: Part of text you want to replace
et: Teksti osa, mida tahetakse eemaldada

en: New text which will be replacement
et: Uus tekst, millega asendatakse

en: Which occurrence to replace
et: Milline esinemiskord asendada

en: The SUBSTITUTE() substitutes new_text for old_text in a text string. If instance_num is specified, only that instance of old_text is replaced. Otherwise, every occurrence of old_text is changed to new_text. Use SUBSTITUTE when you want to replace specific text, use REPLACE when you want to replace any text that occurs in a specific location.
et: Funktsioon SUBSTITUTE() teeb stringis asenduse vana_tekst->uus_tekst. Kui asenduste_arv on määratud, siis asendatakse ainult nii palju kordi. Vastasel juhul asendatakse kõik vana_teksti esinemisjuhtumid. Kasuta SUBSTITUTE, kui on vaja asendada määratud teksti, ja REPLACE, kui on vaja asendada suvalist teksti määratud kohas.

en: SUBSTITUTE(text; old_text; new_text; instance_num)
et: SUBSTITUTE(tekst; vana_tekst; uus_tekst; asenduse_number)

en: SUBSTITUTE("Cost Data";"Cost";"Sales") returns "Sales Data"
et: SUBSTITUTE("Maksumuse andmed";"Maksumuse";"Müügi") tagastab "Müügi andmed"

en: SUBSTITUTE("Qtr 1, 2001";"1";"3";1) returns "Qtr 3, 2001"
et: SUBSTITUTE("Kv 1, 2001";"1";"3";1) tagastab "Kv 3, 2001"

en: SUBSTITUTE("Qtr 1, 2001";"1";"3";4) returns "Qtr 3, 2003"
et: SUBSTITUTE("Kv 1, 2001";"1";"3";4) tagastab "Kv 3, 2003"

en: The text you want to find
et: Otsitav tekst

en: The text which may contain find_text
et: Tekst, mis võib sisaldada väärtust leia_tekst

en: Specified index to start the search
et: Otsimise alguse indeks

en: The SEARCH() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text.
et: Funktsioon SEARCH() leiab ühe tekstistringi (leia_tekst) teise tekstistringi sees (teksti_seas) ning tagastab leia_teksti alguse asukoha, lugedes teksti_seas vasakpoolseimast sümbolist.

en: You can use wildcard characters, question mark (?) and asterisk (*). A question mark matches any single character, an asterisk matches any sequences of characters.
et: On võimalik kasutada asendussümboleid küsimärk (?) ja tärn (*). Küsimärk vastab ühele märgile, tärn suvalisele arvule märkidele.

en: Parameter start_num specifies the character at which to start the search. The first character is character number 1. If start_num is omitted, it is assumed to be 1. SEARCH does not distinguish between uppercase and lowercase letters.
et: Parameeter algus määrab sümboli, millest alates otsitakse. Esimese sümboli number on 1. Kui algus puudub, siis võetakse selleks 1. SEARCH ei erista suur- ja väiketähti.

en: SEARCH(find_text;within_text;start_num)
et: SEARCH(leia_tekst;teksti_seas;algus)

en: SEARCH("e";"Statements";6) returns 7
et: SEARCH("e";"Aruanded";6) tagastab 7

en: SEARCH("margin";"Profit Margin") returns 8
et: SEARCH("kasumisiduvus";"Käibe kasumisiduvus") tagastab 8

en: Specified byte position to start the search
et: Otsimise alguse baidipositsioon

en: The SEARCHB() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text using byte positions.
et: Funktsioon SEARCHB() leiab ühe tekstistringi (leia_tekst) teise tekstistringi sees (teksti_seas) ning tagastab leia_teksti alguse asukoha, lugedes teksti_seas vasakpoolseimast sümbolist, kasutades baidipositsioone.

en: Parameter BytePosition specifies the character at which to start the search. The first character is character number 2. If BytePosition is omitted, it is assumed to be 2. SEARCHB does not distinguish between uppercase and lowercase letters.
et: Parameeter baidipositsioon määrab sümboli, millest alates otsitakse. Esimese sümboli number on 2. Kui baidipositsioon puudub, siis võetakse selleks 2. SEARCHB ei erista suur- ja väiketähti.

en: SEARCHB(find_text;within_text;BytePosition Start)
et: SEARCHB(leia_tekst;teksti_seas;baidipositsiooni algus)

en: The T() function returns the text referred to by value. If value is, or refers to, text then T returns value. If value does not refer to text then T returns empty text.
et: Funktsioon T() tagastab väärtuse poolt viidatud teksti. Kui väärtus on tekst või viitab tekstile, siis tagastatakse väärtus. Kui väärtus ei viita tekstile, siis tagastatakse tühi tekst.

en: T(value)
et: T(väärtus)

en: T("Calligra") returns "Calligra"
et: T("Calligra") tagastab "Calligra"

en: T(1.2) returns "" (empty text)
et: T(1,2) tagastab "" (tühi tekst)

en: The TEXT() function converts a value to text.
et: Funktsioon TEXT() teisendab väärtuse tekstiks.

en: TEXT(value)
et: TEXT(väärtus)

en: TEXT(1234.56) returns "1234.56"
et: TEXT(1234,56) tagastab "1234,56"

en: TEXT("KSpread") returns "KSpread"
et: TEXT("KSpread") tagastab "KSpread"

en: The PROPER() function converts the first letter of each word to uppercase and the rest of the letters to lowercase.
et: Funktsioon PROPER() teisendab iga sõna esimese tähe suurtäheks ja teised väiketähtedeks.

en: PROPER("this is a title") returns "This Is A Title"
et: PROPER("see on pealkiri") tagastab "See On Pealkiri"

en: First string
et: Esimene string

en: String to compare with
et: String, millega võrreldakse

en: Compare case-sensitive (true/false)
et: Võrdlus tõstutundlik (tõene/väär)

en: The COMPARE() function returns 0 if the two strings are equal; -1 if the first one is lower in value than the second one; otherwise it returns 1.
et: Funktsioon COMPARE() tagastab 0, kui kaks stringi on võrdsed, -1, kui esimene on väiksema väärtusega kui teine, vastasel juhul tagastatakse 1.

en: COMPARE(string1; string2; true|false)
et: COMPARE(string1; string2; tõene|väär)

en: COMPARE("Calligra"; "Calligra"; true) returns 0
et: COMPARE("Calligra"; "Calligra"; tõene) tagastab 0

en: COMPARE("calligra"; "Calligra"; true) returns 1
et: COMPARE("calligra"; "Calligra"; tõene) tagastab 1

en: COMPARE("kspread"; "Calligra"; false) returns 1
et: COMPARE("kspread"; "Calligra"; väär) tagastab 1

en: The EXACT() function returns True if these two strings are equal. Otherwise, it returns False.
et: Funktsioon EXACT() tagastab TÕENE, kui kaks stringi on võrdsed, vastasel juhul tagastatakse VÄÄR.

en: EXACT("Calligra";"Calligra") returns True
et: EXACT("Calligra";"Calligra") tagastab Tõene

en: EXACT("KSpread";"Calligra") returns False
et: EXACT("KSpread";"Calligra") tagastab Väär

en: Text which you want to replace some characters
et: Tekst, milles tahetakse asendada mõned sümbolid

en: Position of the characters to replace
et: Asendatavate sümbolite asukoht

en: Number of characters to replace
et: Asendatavate sümbolite arv

en: The text that will replace characters in old text
et: Tekst, mis asendab osa vanast tekstist

en: The REPLACE() function replaces part of a text string with a different text string.
et: Funktsioon REPLACE() asendab osa tekstistringist teise tekstistringiga.

en: REPLACE(text;position;length;new_text)
et: REPLACE(tekst;asukoht;pikkus;uus_tekst)

en: REPLACE("abcdefghijk";6;5;"-") returns "abcde-k"
et: REPLACE("abcdefghijk";6;5;"-") tagastab "abcde-k"

en: REPLACE("2002";3;2;"03") returns "2003"
et: REPLACE("2002";3;2;"03") tagastab "2003"

en: Text which you want to replace some characters using byte position
et: Tekst, milles tahetakse asendada mõned sümbolid baidipositsiooni kasutades

en: Byte position of the characters to replace
et: Asendatavate sümbolite baidipositsioon

en: The byte length of characters to replace
et: Asendatavate sümbolite baidipikkus

en: The REPLACEB() function replaces part of a text string with a different text string using byte positions.
et: Funktsioon REPLACEB() asendab osa tekstistringist teise tekstistringiga, kasutades baidipositsioone.

en: REPLACEB(text;BytePosition;ByteLength Len;new_text)
et: REPLACEB(tekst;baidipositsioon;baidipikkus;uus_tekst)

en: Specifies index to start the search
et: Määrab otsingu alguse indeksi

en: The FIND() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text.
et: Funktsioon FIND() leiab ühe tekstistringi (leia_tekst) teise tekstistringi seest (teksti_seas) ja tagastab leia_tekst alguspositsiooni teksti_seas suhtes, lugedes kõige vasakpoolsemast teksti_seas sümbolist.

en: Parameter start_num specifies the character at which to start the search. The first character is character number 1. If start_num is omitted, it is assumed to be 1.
et: Parameeter 'algus' tähistab sümbolit, millest otsingut alustada. Esimese sümboli number on 1. Kui algus on määramata, siis võetakse selleks 1.

en: You can also use function SEARCH, but unlike SEARCH, FIND is case-sensitive and does not allow wildcard characters.
et: Võib kasutada ka funktsiooni SEARCH, kuid erinevalt SEARCH-ist on FIND  tõstutundlik ega luba asendussümboleid.

en: FIND(find_text;within_text;start_num)
et: FIND(leia tekst;teksti_seas;algus)

en: FIND("Cal";"Calligra") returns 1
et: FIND("Cal";"Calligra") tagastab 1

en: FIND("i";"Calligra") returns 5
et: FIND("i";"Calligra") tagastab 5

en: FIND("a";"Sheets in Calligra";4) returns 12
et: FIND("a";"Sheets in Calligra";4) tagastab 12

en: Specifies byte position to start the search
et: Määrab otsingu alguse baidipositsiooni

en: The FINDB() function finds one text string (find_text) within another text string (within_text) and returns the number of the starting point of find_text, from the leftmost character of within_text using byte positions.
et: Funktsioon FINDB() leiab ühe tekstistringi (leia_tekst) teise tekstistringi sees (teksti_seas) ning tagastab leia_teksti alguse asukoha, lugedes teksti_seas vasakpoolseimast sümbolist, kasutades baidipositsioone.

en: Parameter BytePosition specifies the character at which to start the search. The first character is character number 2. If start_num is omitted, it is assumed to be 2.
et: Parameeter baidipositsioon tähistab sümbolit, millest otsingut alustada. Esimese sümboli number on 2. Kui algus on määramata, siis võetakse selleks 2.

en: FINDB(find_text;within_text;BytePosition Start)
et: FINDB(leia_tekst;teksti_seas;baidipositsiooni algus)

en: Source string
et: Lähtestring

en: Position
et: Asukoht

en: Length
et: Pikkus

en: The MID() function returns a substring that contains 'length' characters of the string, starting at 'position' index.
et: Funktsioon MID() tagastab substringi, mis sisaldab 'pikkus' märki stringist, alates järjenumbrist 'asukoht'.

en: MID(text;position;length)
et: MID(tekst;asukoht;pikkus)

en: MID(text;position)
et: MID(tekst;asukoht)

en: MID("Calligra";2;3) returns "all"
et: MID("Calligra";2;3) tagastab "all"

en: MID("Calligra";2) returns "alligra"
et: MID("Calligra";2) tagastab "alligra"

en: Byte Position
et: Baidipositsioon

en: Byte Length
et: Baidipikkus

en: The MIDB() function returns a substring that contains 'length' characters of the string, starting at 'position' index using byte positions.
et: Funktsioon MIDB() tagastab alamstringi, mis sisaldab 'pikkus' märki stringist, alates järjenumbrist 'asukoht', kasutades baidipositsioone.

en: MIDB(text;BytePosition Start;ByteLength)
et: MIDB(tekst;baidipositsiooni algus;baidipikkus)

en: MIDB(text;BytePosition Start)
et: MIDB(tekst;baidipositsiooni algus)

en: The LEN() function returns the length of the string.
et: Funktsioon LEN() tagastab stringi pikkuse.

en: LEN(text)
et: LEN(tekst)

en: LEN("hello") returns 5
et: LEN("hello") tagastab 5

en: LEN("KSpread") returns 7
et: LEN("KSpread") tagastab 7

en: The LENB() function returns the length of the string using byte positions.
et: Funktsioon LENB() tagastab stringi pikkuse, kasutades baidipositsioone.

en: LENB(text)
et: LENB(tekst)

en: The TRIM() function returns text with only single spaces between words.
et: Funktsioon TRIM() tagastab teksti ainult ühekordsete tühikutega sõnade vahel.

en: TRIM(text)
et: TRIM(tekst)

en: TRIM(" hello    KSpread   ") returns "hello KSpread"
et: TRIM(" hello    KSpread   ") tagastab "hello KSpread"

en: The CONCATENATE() function returns a string which is the concatenation of the strings passed as parameters.
et: Funktsioon CONCATENATE() tagastab stringi, mis on saadud argumentidena esitatatud stringide ühendamisel.

en: CONCATENATE(value;value;...)
et: CONCATENATE(väärtus;väärtus;...)

en: CONCATENATE("Sheets";"Calligra";"KDE") returns "SheetsCalligraKDE"
et: CONCATENATE("Sheets";"Calligra";"KDE") tagastab "SheetsCalligraKDE"

en: Number of characters
et: Sümbolite arv

en: The RIGHT() function returns a substring that contains the 'length' rightmost characters of the string. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string.
et: Funktsioon RIGHT() tagastab substringi, mis sisaldab 'pikkus' parempoolset kirjamärki stringist. Kui 'pikkus' on suurem kui stringi pikkus, tagastatakse terve string.

en: RIGHT(text;length)
et: RIGHT(tekst;pikkus)

en: RIGHT("hello";2) returns "lo"
et: RIGHT("hello";2) tagastab "lo"

en: RIGHT("KSpread";10) returns "KSpread"
et: RIGHT("KSpread";10) tagastab "KSpread"

en: RIGHT("KSpread") returns "d"
et: RIGHT("KSpread") tagastab "d"

en: The RIGHTB() function returns a substring that contains the 'length' rightmost characters of the string using byte positions. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string.
et: Funktsioon RIGHTB() tagastab substringi, mis sisaldab 'pikkus' parempoolset kirjamärki stringist, kasutades baidipositsioone. Kui 'pikkus' on suurem kui stringi pikkus, tagastatakse terve string.

en: RIGHTB(text;ByteLength)
et: RIGHTB(tekst;baidipikkus)

en: The LEFT() function returns a substring that contains the 'length' leftmost characters of the string. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string. It is an error for the number of characters to be less than 0.
et: Funktsioon LEFT() tagastab alamstringi, mis sisaldab 'pikkus'  vasakpoolset kirjamärki stringist. Kui 'pikkus' on suurem kui stringi pikkus, tagastatakse terve string. Kui märkide arv on väiksem kui 0, on see viga.

en: LEFT(text;length)
et: LEFT(tekst;pikkus)

en: LEFT("hello";2) returns "he"
et: LEFT("hello";2) tagastab "he"

en: LEFT("KSpread";10) returns "KSpread"
et: LEFT("KSpread";10) tagastab "kspread"

en: LEFT("KSpread") returns "K"
et: LEFT("KSpread") tagastab "K"

en: The LEFTB() function returns a substring that contains the 'length' leftmost characters of the string using byte positions. The whole string is returned if 'length' exceeds the length of the string. It is an error for the number of characters to be less than 0.
et: Funktsioon LEFTB() tagastab alamstringi, mis sisaldab 'pikkus'  vasakpoolset kirjamärki stringist, kasutades baidipositsioone. Kui 'pikkus' on suurem kui stringi pikkus, tagastatakse terve string. Kui märkide arv on väiksem kui 0, on see viga.

en: LEFTB(text;ByteLength)
et: LEFTB(tekst;baidipikkus)

en: Count of repetitions
et: Korduste arv

en: The REPT() function repeats the first parameter as many times as by the second parameter. The second parameter must not be negative, and this function will return an empty string if the second parameter is zero (or rounds down to zero).
et: Funktsioon REPT() kordab esimest parameetrit teise parameetriga määratud arv kordi. Teine parameeter ei tohi olla negatiivne ja funktsioon tagastab tühja stringi, kui teine parameeter on null (või ümardatav allapoole nulliks).

en: REPT(text;count)
et: REPT(tekst;arv)

en: REPT("KSpread";3) returns "KSpreadKSpreadKSpread"
et: REPT("KSpread";3) tagastab "KSpreadKSpreadKSpread"

en: REPT("KSpread";0) returns ""
et: REPT("KSpread";0) tagastab ""

en: The ROT13() function encrypts text by replacing each letter with the one 13 places along in the alphabet. If the 13th position is beyond the letter Z, it begins again at A (rotation).
et: Funktsioon ROT13() krüptib teksti, asendades iga tähe sellega, mis on tähestikus 13 kohta edasi. Kui 13 koht jääb Z taha, siis alustatakse jälle A-st (pööramine).

en: By applying the encryption function again to the resulting text, you can decrypt the text.
et: Krüptimisfunktsiooni rakendamisel resultaadile saab teksti lahti krüptida.

en: ROT13(Text)
et: ROT13(Tekst)

en: ROT13("KSpread") returns "XFcernq"
et: ROT13("KSpread") tagastab "XFcernq"

en: ROT13("XFcernq") returns "KSpread"
et: ROT13("XFcernq") tagastab "KSpread"

en: The TOGGLE() function changes lowercase characters to uppercase and uppercase characters to lowercase.
et: Funktsioon TOGGLE() muudab suurtähtedes kirja väiketähtedeks ja väiketähtedes kirja suurtähtedeks.

en: TOGGLE(text)
et: TOGGLE(tekst)

en: TOGGLE("hello") returns "HELLO"
et: TOGGLE("hello") tagastab "HELLO"

en: TOGGLE("HELLO") returns "hello"
et: TOGGLE("HELLO") tagastab "hello"

en: TOGGLE("HeLlO") returns "hElLo"
et: TOGGLE("HeLlO") tagastab "hElLo"

en: The CLEAN() function removes every non-printable character from the string
et: Funktsioon CLEAN() eemaldab stringist kõik mittetrükitavad sümbolid

en: CLEAN(text)
et: CLEAN(tekst)

en: CLEAN(AsciiToChar(7) + "HELLO") returns "HELLO"
et: CLEAN(AsciiToChar(7) + "HELLO") tagastab "HELLO"

en: The SLEEK() function removes all spaces from the string.
et: Funktsioon SLEEK() eemaldab stringist kõik tühikud.

en: SLEEK(text)
et: SLEEK(tekst)

en: SLEEK("This is   some  text ") returns "Thisissometext"
et: SLEEK("See on   mingi  tekst ") tagastab "Seeonmingitekst"

en: The UPPER() function converts a string to upper case.
et: Funktsioon UPPER() teisendab stringi suurtähtedesse.

en: UPPER(text)
et: UPPER(tekst)

en: UPPER("hello") returns "HELLO"
et: UPPER("hello") tagastab "HELLO"

en: UPPER("HELLO") returns "HELLO"
et: UPPER("HELLO") tagastab "HELLO"

en: The LOWER() function converts a string to lower case.
et: Funktsioon LOWER() teisendab stringi väiketähtedesse.

en: LOWER(text)
et: LOWER(tekst)

en: LOWER("hello") returns "hello"
et: LOWER("hello") tagastab "hello"

en: LOWER("HELLO") returns "hello"
et: LOWER("HELLO") tagastab "hello"

en: Character code
et: Sümboli kood

en: The CHAR() function returns the character specified by a number.
et: Funktsioon CHAR() tagastab sümboli, mis on määratud arvuga.

en: CHAR(code)
et: CHAR(kood)

en: CHAR(65) returns "A"
et: CHAR(65) tagastab "A"

en: The CODE() function returns a numeric code for the first character in a text string.
et: Funktsioon CODE() tagastab arvkoodi esimese sümboli jaoks tekstistringis.

en: CODE(text)
et: CODE(tekst)

en: CODE("KDE") returns 75
et: CODE("KDE") tagastab 75

en: Converts text string that represents a value to the real value.
et: Teisendab tekstistringi, mis esitab väärtust, tegelikuks väärtuseks.

en: VALUE(text)
et: VALUE(tekst)

en: VALUE("14.03") returns 14.03
et: VALUE("14,03") tagastab 14,03

en: Searched text
et: Otsitav tekst

en: Regular expression
et: Regulaaravaldis

en: Default value (optional)
et: Vaikeväärtus (lisavõimalus)

en: Back-reference (optional)
et: Tagasiviide (lisavõimalus)

en: Returns a part of the string that matches a regular expression. If the string does not match the given regular expression, value specified as default is returned.
et: Tagastab regulaaravaldisele vastava stringi osa. Kui stringis puudub regulaaravaldisele vastav osa, tagastatakse vaikeväärtusena määratud väärtus.

en: If a back-reference is provided, then the value of that back-reference is returned.
et: Kui antakse tagasiviide, tagastatakse antud tagasiviite väärtus.

en: If no default value is given, an empty string is assumed. If no back-reference is given, 0 is assumed (so that entire matching part is returned).
et: Kui vaikeväärtust pole antud, eeldatakse tühja stringi. Kui tagasiviidet pole antud, eeldatakse 0 (seega tagastatakse kogu sobiv osa).

en: REGEXP(text; regexp; default; backref)
et: REGEXP(tekst; regulaaravaldis; vaikeväärtus; tagasiviide)

en: REGEXP("Number is   15.";"[0-9]+") = "15"
et: REGEXP("Number on   15.";"[0-9]+") = "15"

en: Replacement
et: Asendus

en: Replaces all matches of a regular expression with the replacement text
et: Asendab kõik regulaaravaldisele sobivad osad asendustekstiga

en: REGEXPRE(text; regexp; replacement)
et: REGEXPRE(tekst; regulaaravaldis; asendus)

en: REGEXPRE("14 and 15 and 16";"[0-9]+";"num") returns "num and num and num"
et: REGEXPRE("14 ja 15 ja 16";"[0-9]+";"num") tagastab "num ja num ja num"

en: The UNICODE() function returns a unicode code point for the first character in a text string.
et: Funktsioon UNICODE() tagastab tekstistringi esimese sümboli UNICODE koodi.

en: UNICODE(text)
et: UNICODE(tekst)

en: UNICODE("KDE") returns 75
et: UNICODE("KDE") tagastab 75

en: The UNICHAR() function returns the character specified by a unicode code point.
et: Funktsioon UNICHAR() tagastab sümboli, mis on määratud UNICODE koodiga.

en: UNICHAR(code)
et: UNICHAR(kood)

en: UNICHAR(65) returns "A"
et: UNICHAR(65) tagastab "A"

en: Full width characters
et: Täislaiusega märgid

en: The ASC() function returns the half-width characters corresponding to the full-width argument.
et: Funktsioon ASC() tagastab täislaiusega argumendile vastavad poollaiusega märgid.

en: ASC(text)
et: ASC(tekst)

en: Half-width characters
et: Poollaiusega märgid

en: The JIS() function returns the full-width characters corresponding to the half-width argument.
et: Funktsioon JIS() tagastab poollaiusega argumendile vastavad täislaiusega märgid.

en: JIS(text)
et: JIS(tekst)

en: The BAHTTEXT() function converts a number to a text in Thai characters (baht).
et: Funktsioon BAHTTEXT() teisendab arvu tai tähemärkides tekstiks.

en: BAHTTEXT(number)
et: BAHTTEXT(arv)

en: BAHTTEXT(23) returns "ยี่สิบสามบาทถ้วน"
et: BAHTTEXT(23) tagastab "ยี่สิบสามบาทถ้วน"

en: Trigonometric
et: Trigonomeetria

en: The COS() function returns the cosine of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon COS() tagastab arvu x koosinuse, kus x on antud radiaanides.

en: COS(Float)
et: COS(murdarv)

en: COS(0) equals 1.0
et: COS(0) võrdub 1,0

en: COS(PI()/2) equals 0
et: COS(PI()/2) võrdub 0,0

en: The ACOT() function returns the inverse cotangent of a number.
et: Funktsioon ACOT() tagastab arvu pöördkootangensi.

en: ACOT(Float)
et: ACOS(murdarv)

en: ACOT(0) equals 1.57079633
et: ACOT(0) võrdub 1,57079633

en: The SIN() function returns the sine of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon SIN() tagastab arvu x siinuse, kus x on antud radiaanides.

en: SIN(Float)
et: SIN(murdarv)

en: SIN(0) equals 0
et: SIN(0) võrdub 0

en: SIN(PI()/2) equals 1
et: SIN(PI()/2) võrdub 1

en: The TAN() function returns the tangent of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon TAN() tagastab arvu x tangensi, kus x on antud radiaanides.

en: TAN(Float)
et: TAN(murdarv)

en: TAN(0.7) equals 0.84228838
et: TAN(0,7) võrdub 0,84228838

en: TAN(0) equals 0
et: TAN(0) võrdub 0

en: The ACOS() function returns the arc cosine in radians and the value is mathematically defined to be 0 to PI (inclusive).
et: Funktsioon ACOS() tagastab arkuskoosinuse radiaanides ja selle väärtus on määratud vahemikus 0 kuni pii (kaasa arvatud).

en: ACOS(Float)
et: ACOS(murdarv)

en: ACOS(0.8) equals 0.6435011
et: ACOS(0,8) võrdub 0,6435011

en: ACOS(0) equals 1.57079633
et: ACOS(0) võrdub 1,57079633.

en: The ASIN() function returns the arc sine in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
et: Funktsioon ASIN() tagastab arkussiinuse radiaanides ja selle väärtus on määratud vahemikus -pii/2 kuni pii/2 (kaasa arvatud).

en: ASIN(Float)
et: ASIN(murdarv)

en: ASIN(0.8) equals 0.92729522
et: ASIN(0,8) võrdub 0,92729522

en: ASIN(0) equals 0
et: ASIN(0) võrdub 0

en: The ATAN() function returns the arc tangent in radians and the value is mathematically defined to be -PI/2 to PI/2 (inclusive).
et: Funktsioon ATAN() tagastab arkustangensi radiaanides ja selle väärtus on määratud vahemikus -pii/2 kuni pii/2 (kaasa arvatud).

en: ATAN(Float)
et: ATAN(murdarv)

en: ATAN(0.8) equals 0.67474094
et: ATAN(0,8) võrdub 0,67474094

en: ATAN(0) equals 0
et: ATAN(0) võrdub 0

en: The COSH() function returns the hyperbolic cosine of x, which is defined mathematically as (exp(x) + exp(-x)) / 2.
et: Funktsioon COSH() tagastab arvu x hüperboolse koosinuse, mis on matemaatiliselt määratud kui (exp(x) + exp(-x)) / 2.

en: COSH(Float)
et: COSH(murdarv)

en: COSH(0.8) equals 1.33743495
et: COSH(0,8) võrdub 1,33743495

en: COSH(0) equals 1
et: COSH(0) võrdub 1

en: The SINH() function returns the hyperbolic sine of x, which is defined mathematically as (exp(x) - exp(-x)) / 2.
et: Funktsioon SINH() tagastab arvu x hüperboolse siinuse, mis on matemaatiliselt määratud kui (exp(x) - exp(-x)) / 2.

en: SINH(Float)
et: SINH(murdarv)

en: SINH(0.8) equals 0.88810598
et: SINH(0,8) võrdub 0,88810598

en: SINH(0) equals 0
et: SINH(0) võrdub 0

en: The TANH() function returns the hyperbolic tangent of x, which is defined mathematically as sinh(x)/cosh(x).
et: Funktsioon TANH() tagastab arvu x hüperboolse tangensi, mis on matemaatiliselt määratud kui sinh(x)/cosh(x).

en: TANH(Float)
et: TANH(murdarv)

en: TANH(0.8) equals 0.66403677
et: TANH(0,8) võrdub 0,66403677

en: TANH(0) equals 0
et: TANH(0) võrdub 0

en: The ACOSH() function calculates the inverse hyperbolic cosine of x. That is the value whose hyperbolic cosine is x. If x is less than 1.0, acosh() returns not-a-number (NaN) and errno is set.
et: Funktsioon ACOSH() tagastab arvu x hüperboolse arkuskoosinuse, mis on võrdne väärtusega, mille hüperboolne koosinus on x. Kui x on väiksem kui 1, tagastab ACOSH() väärtuse NaN (not-a-number) ja määratleb vea numbri (errno).

en: ACOSH(Float)
et: ACOSH(murdarv)

en: ACOSH(5) equals 2.29243167
et: ACOSH(5) võrdub 2,29243167

en: ACOSH(0) equals NaN
et: ACOSH(0) võrdub NaN

en: The ASINH() function calculates the inverse hyperbolic sine of x; that is the value whose hyperbolic sine is x.
et: Funktsioon ASINH() tagastab arvu x hüperboolse arkussiinuse, mis on võrdne väärtusega, mille hüperboolne siinus on x.

en: ASINH(Float)
et: ASINH(murdarv)

en: ASINH(0.8) equals 0.73266826
et: ASINH(0,8) võrdub 0,73266826

en: ASINH(0) equals 0
et: ASINH(0) võrdub 0

en: The ATANH() function calculates the inverse hyperbolic tangent of x; that is the value whose hyperbolic tangent is x. If the absolute value of x is greater than 1.0, ATANH() returns not-a-number (NaN).
et: Funktsioon ATANH() tagastab arvu x hüperboolse arkustangensi, mis on võrdne väärtusega, mille hüperboolne tangens on x. Kui x'i absoluutväärtus on suurem kui 1, tagastab ATANH() väärtuse NaN (not-a-number).

en: ATANH(Float)
et: ATANH(murdarv)

en: ATANH(0.8) equals 1.09861229
et: ATANH(0,8) võrdub 1,09861229

en: ATANH(0) equals 0
et: ATANH(0) võrdub 0

en: This function calculates the arc tangent of the two variables x and y. It is similar to calculating the arc tangent of y/x, except that the signs of both arguments are used to determine the quadrant of the result.
et: See funktsioon arvutab kahe muutuja x ja y arkustangensi. See on sarnane y/x arkustangensi arvutusele, kuid mõlema argumendi märke kasutatakse tulemi veerandi määramisel.

en: ATAN2(value;value)
et: ATAN2(väärtus;väärtus)

en: ATAN2(0.5;1.0) equals 1.107149
et: ATAN2(0,5;1,0) võrdub 1,107149

en: ATAN2(-0.5;2.0) equals 1.815775
et: ATAN2(-0,5;2,0) võrdub 1,815775

en: This function transforms a radian angle to a degree angle.
et: See funktsioon teisendab nurga radiaanidest kraadidesse.

en: DEGREES(Float)
et: DEGREES(Arv)

en: DEGREES(0.78) equals 44.69
et: DEGREES(0,78) võrdub 44,69

en: DEGREES(1) equals 57.29
et: DEGREES(1) võrdub 57,29

en: Angle (degrees)
et: Nurk (kraadides)

en: This function transforms a degree angle to a radian angle.
et: See funktsioon teisendab nurga kraadidest radiaanidesse.

en: RADIANS(Float)
et: RADIANS(Arv)

en: RADIANS(75) equals 1.308
et: RADIANS(75) võrdub 1,308

en: RADIANS(90) equals 1.5707
et: RADIANS(90) võrdub 1,5707

en: The PI() function returns the value of PI.
et: Funktsioon PI() tagastab pii väärtuse.

en: PI() equals 3.141592654...
et: PI() võrdub 3,141592654...

en: The CSC() function returns the cosecant of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon CSC() tagastab arvu x kooseekansi, kus x on antud radiaanides.

en: CSC(Float)
et: CSC(murdarv)

en: CSC(PI()/2) equals 1
et: CSC(PI()/2) võrdub 1

en: The CSCH() function returns the hyperbolic cosecant of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon CSCH() tagastab arvu x hüperboolse kooseekansi, kus x on antud radiaanides.

en: CSCH(Float)
et: CSCH(murdarv)

en: CSCH(PI()/2) equals 0.434537208...
et: CSCH(PI()/2) võrdub 0,434537208...

en: The SEC() function returns the secant of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon SEC() tagastab arvu x seekansi, kus x on antud radiaanides.

en: SEC(Float)
et: SEC(murdarv)

en: SEC(0) equals 1
et: SEC(0) võrdub 1

en: The SECH() function returns the hyperbolic secant of x, where x is given in radians.
et: Funktsioon SECH() tagastab arvu x hüperboolse kooseekansi, kus x on antud radiaanides.

en: SECH(Float)
et: SECH(murdarv)

en: SECH(0) equals 1
et: SECH(0) võrdub 1

en: Spreadsheet Application
et: Tabeltöötluse rakendus

en: Copyright 1998-%1, The Calligra Sheets Team
et: Autoriõigus 1998-%1: Calligra Sheetsi meeskond

en: Original Author
et: Algne autor

en: ODS and Excel, functions, scripting
et: ODS ja Excel, funktsioonid, skriptid

en: Import/export filter developer
et: Import/eksportfiltri arendaja

en: Developer (functions)
et: Arendaja (funktsioonid)

en: Implemented, reviewed and tested various functions
et: Mitmete funktsioonide teostamine, ülevaatamine ja testimine

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (Edit) i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: &Redigeerimine

note: i18n: ectx: Menu (Fill)
en: Fi&ll
et: Täi&da

note: i18n: ectx: Menu (Clear)
en: Clear
et: Puhasta

note: i18n: ectx: Menu (Delete)
en: Delete
et: Kustuta

note: i18n: ectx: Menu (View) i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
et: &Liikumine

note: i18n: ectx: Menu (Insert)
en: &Insert
et: L&isamine

note: i18n: ectx: Menu (ExternalData)
en: &External Data
et: &Välised andmed

note: i18n: ectx: Menu (Format)
en: F&ormat
et: V&ormindus

note: i18n: ectx: Menu (MergeCellMenu)
en: Merge Cells
et: Ühenda lahtrid

note: i18n: ectx: Menu (Row)
en: &Row
et: &Rida

note: i18n: ectx: Menu (Column)
en: &Column
et: &Veerg

note: i18n: ectx: Menu (Sheet)
en: &Sheet
et: &Leht

note: i18n: ectx: Menu (PrintRange)
en: &Print Range
et: &Trükivahemik

note: i18n: ectx: Menu
en: Manual Page Breaks
et: Käsitsi lehekülje katkestused

note: i18n: ectx: Menu (Data)
en: &Data
et: An&dmed

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
et: &Tööriistad

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

note: i18n: ectx: ToolBar (editToolBar)
en: Edit
et: Redigeerimine

note: i18n: ectx: ToolBar (navigationToolBar)
en: Navigation
et: Liikumine

note: i18n: ectx: Menu
en: Activate
et: Aktiveeri

note: i18n: ectx: ToolBar (colorAndBorderToolBar)
en: Color/Border
et: Värv/Piire

en: Comment:
et: Kommentaar:

en: Cell Editor
et: Lahtriredaktor

en: Formula
et: Valem

en: Define Print Range
et: Määra trükivahemik

en: Define the print range in the current sheet
et: Määrab trükivahemiku käesoleval lehel

en: Cell formatting
et: Lahtri vorming

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChartDatabaseSelector)
en: Database Selector
et: Andmebaasi valija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_areaBox)
en: Data Area
et: Andmeala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_areaLabel)
en: Area:
et: Ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowAsLabel)
en: First row as label
et: Esimene rida sisaldab pealdist

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColumnAsLabel)
en: First column as label
et: Esimene veerg sisaldab pealdist

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_formatBox)
en: Data Format
et: Andmete vorming

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_dataInRows)
en: Data sets in rows
et: Andmeread ridades

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_dataInColumns)
en: Data sets in columns
et: Andmeread veergudes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Define Print Range
et: Määra trükivahemik

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
et: Määra lehe paigutus

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileOptionsWidget)
en: File Options
et: Faili valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Number of entries in Recent Files list:
et: Failide arv viimati kasutatud failide nimekirjas:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_recentFilesEntries)
en: Controls the maximum number of filenames that are shown when you select File-> Open Recent.
et: Siin saab määrata, mitut faili näidatakse alammenüüs Fail->Ava viimati kasutatud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Autosave interval:
et: Automaatsalvestuse intervall:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, m_autoSaveDelay)
en: Here you can select the time between autosaves, or disable this feature altogether by choosing "No autosave" (by selecting the minimum value).
et: Siin saab valida automaatse salvestamise intervalli või selle üldse välja lülitada, kui valid variandi "Ei salvestata automaatselt" (lohista selleks liugur vasakusse serva).

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, m_autoSaveDelay)
en: No autosave
et: Ei salvestata automaatselt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Create backup file:
et: Varukoopia loomine:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, m_createBackupFile)
en: Check this box if you want some backup files created. This is checked per default.
et: Märkimisel luuakse varukoopiad. Vaikimisi on see sisse lülitatud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Cursor movement after pressing Enter:
et: Kursori liikumine pärast Enteri vajutamist:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_cursorMovement)
en: When you have selected a cell, pressing the Enter key will move the cell cursor one cell left, right, up or down, as determined by this setting.
et: Siin saab määrata, kuhu liigub lahtris paiknev kursor, kui vajutad klahvi Enter (üks lahtes vasakule, paremale, üles või alla).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Func&tion shown in status bar:
et: Olekuri&bal näidatav funktsioon:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_statusBarFunction)
en: This drop down selection box can be used to choose the calculation performed by the Statusbar Summary  function.
et: Siin saab valida, millist arvutusmeetodit kasutatakse olekuriba summafunktsiooni puhul.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Unit:
et: Ü&hik:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, m_unit)
en: Choose the default unit that will be used in your sheets.
et: Töölehtedes vaikimisi kasutatava ühiku valimine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_indentationLabel)
en: I&ndentation step:
et: Taa&nde samm:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KoUnitDoubleSpinBox, m_indentationStep)
en: Lets you define the amount of indenting used by the Increase Indent and Decrease Indent actions.
et: Siin saab valida taande suuruse, mida rakendatakse toimingute Suurenda taanet ja Vähenda taanet valimisel.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorCombo, m_gridColor)
en: Click here to change the grid color ie the color of the borders of each cell.
et: Siin saab valida alusvõrgu ehk lahtrite piirete värvi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorCombo, m_pageOutlineColor)
en: When the View ->Show Page Borders menu item is checked, the page borders are displayed. Click here to choose another color for the borders than the default red.
et: Lehekülje piirdeid saab näha menüükäsuga Vaade->Näita lehekülje piirdeid. Siin saab piiretele määrata mõne muu kui vaikimisi kasutatava punase värvi.

en: No Limit
et: Piirang puudub

en: Sheet
et: Leht

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Print settings
et: Trükkimise seadistused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, gridCheckBox)
en: Grid
et: Alusvõrk

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, commentCheckBox)
en: Comment indicator
et: Kommentaari indikaator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chartsCheckBox)
en: Charts
et: Diagrammid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, objectsCheckBox)
en: Objects
et: Objektid

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, zeroValuesCheckBox)
en: Zero values
et: Nullväärtused

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, formulaCheckBox)
en: Formula indicator
et: Valemi indikaator

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, drawingsCheckBox)
en: Drawings
et: Joonised

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, headersCheckBox)
en: Headers
et: Päised

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Page order
et: Lehekülgede järjestus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ltrButton)
en: From left to right, then down
et: Vasakult paremale ja siis alla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, ttbButton)
en: From top to bottom, then across
et: Ülalt alla ja siis põiki

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Table alignment on page
et: Tabeli joondus leheküljel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, horizontalCheckBox)
en: Center horizontally
et: Tsentreerimine rõhtsuunas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, verticalCheckBox)
en: Center vertically
et: Tsentreerimine püstsuunas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Repetitions on each page
et: Kordamine igal leheküljel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, columnsCheckBox)
en: Columns from
et: Veerud alates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, rowsCheckBox)
en: Rows from
et: Read alates

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: to
et: kuni

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Scaling
et: Skaleerimine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomButton)
en: Fixed zoom:
et: Fikseeritud suurendus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pageLimitsButton)
en: Page limits:
et: Lehe piirid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, horizontalGroup)
en: Horizontal
et: Rõhtne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: Vertical
et: Püstine

[ctx: @title:window]
en: Configure
et: Seadistamine

en: Interface
et: Liides

en: Down
et: Alla

en: Up
et: Üles

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Right
et: Paremal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Left
et: Vasakul

en: Down, First Column
et: Alla, esimene veerg

en: None
et: Puudub

en: Sum
et: Summa

en: Max
et: Maks

en: Average
et: Keskmine

en: Count
et: Koguarv

en: Open/Save
et: Avamine/Salvestamine

en: Function Modules
et: Funktsioonimoodulid

en: Tools
et: Tööriistad

en: Plugins
et: Pluginad

en: Spelling
et: Õigekiri

en: Spell Checker Behavior
et: Õigekirjakontrolli käitumine

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
et: Autor

en: Author
et: Autor

en: &Completion mode:
et: Lõ&petamise režiim:

en: Lets you choose the (auto) text completion mode from a range of options in the drop down selection box.
et: Siin saab valida teksti (automaatse) lõpetamise režiimi.

en: Popup
et: Hüpik

en: Semi-Automatic
et: Poolautomaatne

en: Sheet Properties
et: Lehe omadused

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Left to Right
et: Vasakult paremale

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Right to Left
et: Paremalt vasakule

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Layout direction:
et: Paigutuse suund:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, directionComboBox)
en: Default is that the first column of the sheet is on the left. If you choose Right to Left, then the first column will be on the right and the others added from right to left.
et: Vaikimisi asub lehe esimene veerg vasakul. Kui valid aga paremalt vasakule, on esimene veerg paremal ning teised veerud lisatakse sellest vasakule.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showCommentIndicatorCheckBox)
en: If this box is checked cells containing comments will be marked by a small red triangle at the top right corner.
et: Märkimise korral näidatakse kommentaari sisaldava lahtri ülemises paremas nurgas väikest punast kolmnurka.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showCommentIndicatorCheckBox)
en: Show c&omment indicator
et: Kommentaari &indikaatori näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useLCModeCheckBox)
en: If this box is checked the cell reference shown at the left end of the Formula Bar will be displayed in LC mode (i.e. L2C3) rather than in its normal form B3. This does not seem to be of much use at the moment.
et: Märkimise korral näidatakse lahtriviidet valemiriba vasakus servas LC režiimis (L=Line=rida, C=Column=veerg), näiteks L2C3, mitte aga tavalisel moel, näiteks B3. See esitusviis ei ole küll tänapäeval eriti levinud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useLCModeCheckBox)
en: Use &LC mode
et: L&C režiim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showPageOutlineCheckBox)
en: If you check this option, the page borders will be drawn on your current sheet. Per default the page borders are not displayed. It is useful to see the page borders if you want to print your sheet.
et: Märkimise korral näidatakse töölehel lehekülje piirdeid. Vaikimisi neid ei näidata, kuid näiteks trükkimiseks on nende näitamine üsna kasulik.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showPageOutlineCheckBox)
en: Show page outline
et: Lehekülje kontuuri näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: Check this box and the first letter of any text you type in will automatically be converted to uppercase.
et: Märkimise korral muudetakse mis tahes teksti esimene täht alati automaatselt suureks.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeFirstLetterCheckBox)
en: &Convert first letter to uppercase
et: Esimene täht muudetakse &suurtäheks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: If this box is checked any cell containing the value zero will appear blank.
et: Märkimise korral näidatakse lahtreid, kus seisab väärtus 0, tühjana.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hideZeroCheckBox)
en: &Hide zero
et: N&ulli peitmine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: If this box is checked Calligra Sheets will display the actual formulae in cells rather than the results.
et: Märkimise korral näitab Calligra Sheets lahtrites valemit, mitte selle tulemust.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaCheckBox)
en: Show &formula
et: Valemi &näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: If this box is checked the column headings will show as numbers rather than as letters. Letters are default.
et: Märkimise korral näitavad veerupäised tähtede asemel numbreid. Vaikimisi näidatakse tähti.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showColumnAsNumbersCheckBox)
en: Show column as &numbers
et: V&eeru numbri näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showFormulaIndicatorCheckBox)
en: If this box is checked Calligra Sheets will display a small blue triangle at the bottom left corner of cells containing formulae. This is useful if you want to protect cells with formulae.
et: Märkimise korral näitab Calligra Sheets valemit sisaldava lahtri alumises vasakus nurgas väikest sinist kolmnurka. See on abiks, kui soovid näiteks valemitega lahtreid kaitsta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFormulaIndicatorCheckBox)
en: Show formula &indicator
et: Va&lemi indikaatori näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: If checked, the grid (the cell limits) will be shown. This is the default. If unchecked, the grid will be hidden.
et: Märkimise korral näidatakse alusvõrku (lahtrite piire). See on vaikimisi sisse lülitatud. Kui märge kastist eemaldada, alusvõrku ei näidata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show &grid
et: Alus&võrgu näitamine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: This setting controls whether formulae are recalculated automatically when the value of any cell they refer to changes.
et: See võimaldab määrata, kas valemid arvutatakse automaatselt üle, kui mõne valemisse puutuva lahtri väärtus muutub.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCalcCheckBox)
en: &Automatic recalculation
et: &Automaatne ülearvutus

en: Sheets
et: Lehed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allSheetsButton)
en: All Sheets
et: Kõik lehed

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, activeSheetButton)
en: Active Sheet
et: Aktiivne leht

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedSheetsButton)
en: Selected Sheets:
et: Valitud lehed:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available sheets
et: Saadaolevad lehed

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: <b>List of all available sheets.</b><br>
    To print a sheet you have to select one or more sheets in this list and use the buttons to insert the selected sheet(s) in the right-hand list, which lists all sheets that are printed.<br>
    You can insert a sheet as often as you like, this way it will be printed multiple times. This is useful for dividers or title pages, for example.
et: <b>Kõigi saadaolevate lehtede nimekiri.</b><br>
    Lehe trükkimiseks tuleb nimekirjas valida vähemalt üks leht ning kasutada nuppe selle või nende lisamiseks parempoolsesse nimekirja, kus on näha kõik trükitavad lehed.<br>
    Lehe võib lisada ka mitu korda, sel juhul see ka trükitakse mitu korda. See on mõttekas näiteks tiitellehe või eraldava lehe korral.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewAvailable)
en: Available Sheets
et: Saadaolevad lehed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: List of sheets to print in given order
et: Määratud järjekorras trükitavate lehtede nimekiri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: <b>List of sheets to print.</b><br>
    Only the sheets listed here will be printed in the order of listing. You can change the print order with the up and down buttons.<br>
    It is even possible to print a sheet more than once. Just insert the desired sheet again and order the list to your needs.
et: <b>Trükitavate lehtede nimekiri.</b><br>
    Trükitakse ainult nimekirjas olevad lehed ja just selles järjekorras, nagu nad nimekirjas on. Järjekorda saab muuta nuppudega.<br>
    Üht ja sama lehte võib ka mitu korda trükkida. Selleks lisa see lihtsalt uuesti ja vajaduse korral liiguta õigesse kohta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QListWidget, ListViewSelected)
en: Selected Sheets
et: Valitud lehed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelectAll)
en: Select all sheets
et: Vali kõik lehed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveTop)
en: Move selected sheet to the top
et: Liiguta valitud leht esimeseks

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonSelect)
en: Select sheets
et: Lehtede valik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveUp)
en: Move selected sheet up
et: Liiguta valitud leht ülespoole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemove)
en: Remove sheets
et: Eemalda lehed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveDown)
en: Move selected sheet down
et: Liiguta valitud leht allapoole

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonRemoveAll)
en: Clear Selection
et: Puhasta valik

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, ButtonMoveBottom)
en: Move selected sheet to the bottom
et: Liiguta valitud leht viimaseks

en: Case Sensitive
et: Tõstutundlik

en: Match cases when searching
et: Suur- ja väiketähtede arvestamine otsingul

en: Height: %1 %2
et: Kõrgus: %1 %2

en: Hide Row
et: Peida rida

en: Width: %1 %2
et: Laius: %1 %2

en: Hide Column
et: Peida veerg

en: Area is too large.
et: Ala on liiga suur.

en: Sheet %1 could not be found for printing
et: Lehte %1 ei leitud, seda ei saa trükkida

en: Nothing to print for sheet(s) %1.
et: Lehtedel %1 pole midagi trükkida.

en: Sheet Properties...
et: Lehe omadused...

en: Modify current sheet's properties
et: Aktiivse lehe omaduste muutmine

en: Insert Sheet
et: Lisa leht

en: Insert a new sheet
et: Lisab uue lehe

en: Duplicate Sheet
et: Klooni leht

en: Duplicate the selected sheet
et: Kloonib valitud lehe

en: Remove Sheet
et: Eemalda leht

en: Remove the active sheet
et: Eemaldab aktiivse lehe

en: Rename Sheet...
et: Nimeta tabel ümber...

en: Rename the active sheet
et: Nimetab aktiivse lehe ümber

en: Show Sheet...
et: Näita lehte...

en: Show a hidden sheet
et: Näitab peidetud lehte

en: Hide Sheet
et: Peida leht

en: Hide the active sheet
et: Peidab aktiivse lehe

en: Page Layout...
et: Lehe paigutus...

en: Specify the layout of the spreadsheet for a printout
et: Määrab lehe küljenduse väljatrüki jaoks

en: Reset Print Range
et: Taasta trükivahemiku algseis

en: Reset the print range in the current sheet
et: Määrab trükivahemiku käesoleval lehel

en: Page Outline
et: Lehekülje kontuur

en: Show on the spreadsheet where the page boundary will be
et: Näitamine tabelis, kuhu satuvad lehekülgede piirid

en: Recalculate Sheet
et: Arvuta leht uuesti

en: Recalculate
et: Arvuta uuesti

en: Recalculate the value of every cell in the current worksheet
et: Arvutab uuesti aktiivse lehe iga lahtri väärtuse

en: Recalculate Document
et: Arvuta dokument uuesti

en: Recalculate the value of every cell in all worksheets
et: Arvutab uuesti kõigi lehtede iga lahtri väärtuse

en: Protect &Sheet...
et: &Kaitse lehte...

en: Protect the sheet from being modified
et: Kaitseb lehte muutmise eest

en: Protect &Document...
et: Kaitse &dokumenti...

en: Protect the document from being modified
et: Kaitseb dokumenti muutmise eest

en: &Create Template From Document...
et: &Loo dokumendi põhjal mall...

en: Anchor
et: Ankur

en: Cell
et: Lahter

en: Page
et: Lehekülg

en: Switch shape anchoring
et: Kujundi ankru lülitamine

en: Next Sheet
et: Järgmine leht

en: Next
et: Järgmine

en: Move to the next sheet
et: Liigub järgmisele lehele

en: Previous Sheet
et: Eelmine leht

en: Previous
et: Eelmine

en: Move to the previous sheet
et: Liigub eelmisele lehele

en: First Sheet
et: Esimene leht

en: First
et: Esimene

en: Move to the first sheet
et: Liigub esimesele lehele

en: Last Sheet
et: Viimane leht

[ctx: Move to the last sheet]
en: Last
et: Viimane

en: Move to the last sheet
et: Liigub viimasele lehele

en: Column Header
et: Veeru päis

en: Show the column header
et: Veeru päise näitamine

en: Row Header
et: Rea päis

en: Show the row header
et: Rea päise näitamine

en: Horizontal Scrollbar
et: Rõhtne kerimisriba

en: Show the horizontal scrollbar
et: Rõhtsa kerimisriba näitamine

en: Vertical Scrollbar
et: Püstine kerimisriba

en: Show the vertical scrollbar
et: Püstise kerimisriba näitamine

en: Status Bar
et: Olekuriba

en: Show the status bar
et: Olekuriba näitamine

en: Tab Bar
et: Kaardiriba

en: Show the tab bar
et: Kaardiriba näitamine

en: Set various Calligra Sheets options
et: Määrab mitmesuguseid Calligra Sheetsi valikud

en: No calculation
et: Arvutamine puudub

en: Calculate using sum
et: Arvutamine summa abil

en: Calculate using minimum
et: Arvutamine miinimumi abil

en: Calculate using maximum
et: Arvutamine maksimumi abil

en: Calculate using average
et: Arvutamine keskmise abil

en: Calculate using the count
et: Arvutamine tükiarvu abil

en: Calculate using the countA
et: Arvutamine countA abil

en: You cannot change a protected sheet.
et: Sa ei saa muuta kaitstud lehte.

en: You cannot hide the last visible sheet.
et: Viimast nähtavat tabelit ei saa peita.

en: Enter a password.
et: Sisesta parool.

en: Enter the password.
et: Sisesta parool.

en: Password is incorrect.
et: Parool ei ole õige.

en: Protect Document
et: Dokumendi kaitsmine

en: Unprotect Document
et: Dokumendi kaitse eemaldamine

en: Protect Sheet
et: Lehe kaitsmine

en: Unprotect Sheet
et: Lehe kaitse eemaldamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Print Range
et: Taasta trükivahemiku algseis

en: You cannot delete the only sheet.
et: Sa ei saa kustutada ainsat tabelit.

en: You are about to remove the active sheet.
    Do you want to continue?
et: See eemaldaks aktiivse tabeli.
    Kas tahad jätkata?

en: Enter name:
et: Sisesta nimi:

en: Rename Sheet
et: Lehe ümbernimetamine

en: Change Sheet Name
et: Muuda lehe nime

en: Sheet name cannot be empty.
et: Leht ei saa olla nimeta.

en: This name is already used.
et: See nimi on juba kasutuses.

en: Sum:
et: Summa:

en: Average:
et: Keskmine:

en: Max:
et: Maks:

en: Count:
et: Järjenumber:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Color
et: Teksti värvi muutmine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Background Color
et: Tausta värvi muutmine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border
et: Piirde muutmine

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Alignment
et: Joondamine

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Borders
et: Piirded

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Number format
et: Arvuvorming

note: i18n: tag optionWidget attribute name
en: Merge
et: Ühendamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Apply Filter
et: Rakenda filter

en: January
et: Jaanuar

en: February
et: Veebruar

en: March
et: Märts

en: April
et: Aprill

en: May
et: Mai

en: June
et: Juuni

en: July
et: Juuli

en: October
et: Oktoober

en: December
et: Detsember

en: Jan
et: Jaan

en: Feb
et: Veebr

en: Mar
et: Märts

[ctx: May short]
en: May
et: Mai

en: Jun
et: Juuni

en: Jul
et: Juuli

en: Sep
et: Sept

en: Oct
et: Okt

en: Dec
et: Dets

en: Monday
et: Esmaspäev

en: Tuesday
et: Teisipäev

en: Wednesday
et: Kolmapäev

en: Thursday
et: Neljapäev

en: Friday
et: Reede

en: Saturday
et: Laupäev

en: Sunday
et: Pühapäev

en: Mon
et: E

en: Tue
et: T

en: Wed
et: K

en: Thu
et: N

en: Fri
et: R

en: Sat
et: L

en: Sun
et: P

[ctx: (qtundo-format)]
en: Autofill
et: Automaattäitumine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Value
et: Muuda väärtust

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Cells
et: Lahtrite lisamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Cells
et: Lahtrite eemaldamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
et: Kustuta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Horizontally
et: Ühenda lahtrid rõhtsuunas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells Vertically
et: Ühenda lahtrid püstsuunas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
et: Ühenda lahtrid

[ctx: (qtundo-format)]
en: Dissociate Cells
et: Jaota ühendatud lahtrid

en: Merging of columns or rows is not supported.
et: Veergude või ridade ühendamine pole toetatud.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Named Area
et: Lisa nimega ala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Named Area
et: Eemalda nimega ala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Column
et: Veeru laiuse muutmine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize Row
et: Rea kõrguse muutmine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Rows/Columns
et: Peida read/veerud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Columns
et: Peida veerud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Rows
et: Peida read

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Rows/Columns
et: Näita ridu/veerge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Columns
et: Näita veerge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Rows
et: Näita ridu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns/Rows
et: Sea veerge/ridu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Columns
et: Sea veerge

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Rows
et: Sea ridu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Columns
et: Lisa veerud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Columns
et: Eemalda veerud

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Rows
et: Lisa read

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Rows
et: Eemalda read

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rename Sheet
et: Lehe ümbernimetamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet %1
et: Peida leht %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Sheet
et: Peida leht

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet %1
et: Näita lehte %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Sheet
et: Lehe näitamine

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Sheet
et: Lisa leht

[ctx: (qtundo-format)]
en: Duplicate Sheet
et: Klooni leht

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Sheet
et: Eemalda leht

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Sheet Properties
et: Muuda lehe omadusi

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Style
et: Lähtesta stiil

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Style
et: Muuda stiili

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, FontWidget)
en: You can select here the font style, size and color, including some additional options like underlined or stroke out text for the current cell text. The lower part of the page gives a preview of the selected text format.
    The default font is set for all cells in the Format -> Style Manager menu with the currently used style.
et: Siin saab valida fondi stiili, suuruse ja värvi ning veel mõned asjad, näiteks selle, kas tekst on aktiivses lahtris allajoonitud või läbikriipsutatud. Allpool näeb kohe ka tehtud valikute mõju.
    Kõigi lahtrite vaikimisi fondi aktiivse stiili korral saab määrata menüükäsuga Vormindus->Stiilihaldur.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, style_combo)
en: Choose the style for your font for the currently selected cells. When you select several cells with different styles, the displayed style is set to Varying (No Change) and leaving it that way will keep all your current style settings for each cell. Changing to Roman for example will change all the selected cells style text to Roman.
et: Siin saab määrata valitud lahtrite fondi stiili. Kui oled valinud mitu erineva stiiliga lahtrit, on vaikimisi valitud 'Varieeruv (ei muudeta)'. Kui jätad selle kehtima, säilitatakse iga lahtri puhul parajasti kehtiv stiil. Kui aga valid näiteks 'Roman', kehtestatakse kõigis valitud lahtrites teksti stiiliks 'Roman'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, style_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, weight_combo) i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, size_spinner)
en: Varying (No Change)
et: Varieeruv (ei muudeta)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, style_combo)
en: Italic
et: Kaldkiri

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, weight_combo)
en: Choose the weight for your font for the currently selected cells. When you select several cells with different font weight, the displayed weight is set to Varying (No Change) and leaving it that way will keep all your current weight settings for each cell. Changing to Bold for example will change all the selected cells font weight to Bold.
et: Siin saab määrata valitud lahtrite fondi paksuse. Kui oled valinud mitu erineva paksusega fondiga lahtrit, on vaikimisi valitud 'Varieeruv (ei muudeta)'. Kui jätad selle kehtima, säilitatakse iga lahtri puhul parajasti kehtiv fondi paksus. Kui aga valid näiteks 'Rasvane', kehtestatakse kõigis valitud lahtrites fondi paksuseks 'Rasvane'.

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, weight_combo)
en: Normal
et: Tavaline

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, weight_combo)
en: Bold
et: Rasvane

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Color:
et: Värv:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, underline)
en: If this is checked, the current cell text will be underlined.
et: Märkimisel joonitakse aktiivse lahtri tekst alla.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, underline)
en: Underline
et: Allajoonitud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Size:
et: Suurus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Weight:
et: Paksus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Style:
et: Stiil:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KColorButton, textColorButton)
en: Choose the color for the current cell text. Clicking on the color bar will bring you the standard KDE Select Color dialog where you will be able to choose the new color.
et: Siin saab määrata aktiivse lahtri teksti värvi. Värviribal klõpsates avaneb KDE standardne värvidialoog, kus saab valida uue värvi.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, strike)
en: This will strike out the current cell text if this is checked.
et: Märkimisel kriipsutatakse aktiivse lahtri tekst läbi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, strike)
en: Strike out
et: Läbikriipsutatud

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, family_combo)
en: This box lists all your available font families. Click on one family to set it in the current cell.
et: Siin on kirjas kõik saadaolevad fondipered. Mõnel klõpsates kasutatakse seda aktiivses lahtris.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Preview
et: Eelvaatlus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, example_label)
en: You can see a preview of the font you are choosing for the current cell.
et: Siin näeb aktiivses lahtris kasutatava fondi eelvaatlust.

en: Cell Format
et: Lahtri vorming

en: Border
et: Piire

en: Preselect
et: Eelnev valik

en: Pattern
et: Muster

en: Customize
et: Kohandamine

en: Generic
et: Üldine

en: This is the default format and Calligra Sheets autodetects the actual data type depending on the current cell data. By default, Calligra Sheets right justifies numbers, dates and times within a cell and left justifies anything else.
et: See on üldine vorming, Calligra Sheets tuvastab aktiivse lahtri andmete vormingu sel juhul automaatselt ise. Vaikimisi joondab Calligra Sheets arvud, kuupäevad ja kellaajad lahtris paremale, kõik muu aga vasakule.

en: The number notation uses the notation you globally choose in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Numbers tab. Numbers are right justified by default.
et: Arvuvorming kasutab määratlust, mis on valitud Süsteemi seadistustes (Üldine välimus ja käitumine->Lokaat->Riik ja keel->Arvud). Arvud joondatakse vaikimisi paremale.

en: Percent
et: Protsent

en: When you have a number in the current cell and you switch from the dcell format from Generic to Percent, the current cell number will be multiplied by 100%.
    For example if you enter 12 and set the cell format to Percent, the number will then be 1,200 %. Switching back to Generic cell format will bring it back to 12.
    You can also use the Percent icon in the Format Toolbar.
et: Kui aktiivses lahtris on arv ja sa vahetad üldise vormingu protsendivormingu vastu, korrutatakse lahtris olev arv 100 protsendiga. Kui näiteks sisestad lahtrisse 12 ja valid vorminguks protsendi, saab arvuks 1200%. Kui muudad lahtri vormingu taas üldiseks, ilmub sinna taas 12.
    Lülitamiseks saab kasutada ka vormindusriba protsendiikooni.

en: Money
et: Raha

en: The Money format converts your number into money notation using the settings globally fixed in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Money. The currency symbol will be displayed and the precision will be the one set in System Settings.
    You can also use the Currency icon in the Format Toolbar to set the cell formatting to look like your current currency.
et: Rahavorming teisendab arvu rahaühikuks, kasutades globaalselt Süsteemi seadistustes (Üldine välimus ja käitumine->Lokaat->Riik ja keel->Raha) määratud seadistust. Nii rahaühiku sümbol kui ka täpsus järgivad samuti Süsteemi seadistuste määratlust.
    Lülitamiseks saab kasutada ka vormindusriba rahaikooni.

en: Scientific
et: Teaduslik

en: The scientific format changes your number using the scientific notation. For example, 0.0012 will be changed to 1.2E-03. Going back using Generic cell format will display 0.0012 again.
et: Teadusliku vormingu korral antakse arvule nii-öelda teaduslik kuju. Näiteks arvust 0,0012 saab 1,2E-03. Taas üldist vormingut valides võtab arv uuesti kuju 0,0012.

en: The fraction format changes your number into a fraction. For example, 0.1 can be changed to 1/8, 2/16, 1/10, etc. You define the type of fraction by choosing it in the field on the right. If the exact fraction is not possible in the fraction mode you choose, the nearest closest match is chosen.
     For example: when we have 1.5 as number, we choose Fraction and Sixteenths 1/16 the text displayed into cell is "1 8/16" which is an exact fraction. If you have 1.4 as number in your cell and you choose Fraction and Sixteenths 1/16 then the cell will display "1 6/16" which is the nearest closest Sixteenth fraction.
et: Murru vormingu korral antakse arvule murru kuju. Näiteks arvust 0,1 saab 1/8, 2/16, 1/10 jne. Murru tüübi saab valida paremal asuvast nimekirjast. Kui valitud tüübi korral ei ole täpne murd võimalik, valitakse lähim sobiv.
    Kui näiteks tegemist on arvuga 1,5 ning valid murru ja kuueteistkümnendikud (1/16), näeb lahtris seda kujul "1 8/16", mis on täpne murd. Kui arv on aga 1,4 ning valid murru ja kuueteistkümnendikud, siis on lahtris näha "1 6/16", mis on õigele väärtusele lähim kuueteistkümnendikväärtus.

en: To enter a date, you should enter it in one of the formats set in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Time & Dates. There are two formats set here: the date format and the short date format.
    Just like you can drag down numbers you can also drag down dates and the next cells will also get dates.
et: Kuupäeva sisestamiseks tuleb see sisestada vormingus, mis on määratud kindlaks Süsteemi seadistustes (Üldine välimus ja käitumine->Lokaat->Riik ja keel->Kuupäev ja kellaaeg). Seal määratakse kindlaks kaks vormingut: kuupäev ja lühike kuupäev.
    Nagu saab sisestada lohistades arve, saab ka kuupäevi lisada lahtreid lohistades.

en: This formats your cell content as a time. To enter a time, you should enter it in the Time format set in System Settings -> Common Appearance and Behavior -> Locale -> Country/Region & Language -> Date & Time. In the Cell Format dialog box you can set how the time should be displayed by choosing one of the available time format options. The default format is the system format set in System Settings. When the number in the cell does not make sense as a time, Calligra Sheets will display 00:00 in the global format you have in System Settings.
et: See vormindab lahtri sisu kellaajana. Kellaaja sisestamiseks tuleb see sisestada vormingus, mis on määratud kindlaks Süsteemi seadistustes (Üldine välimus ja käitumine->Lokaat->Riik ja keel->Kuupäev ja kellaaeg). Lahtri vormingu dialoogis saab määrata, kuidas aega näidatakse, valides mõne saadaolevatest vormingutest. Vaikimisi kasutatakse Süsteemi seadistustes määratud süsteemset vormingut. Kui lahtris olevat arvu ei saa kellaajana tõlgendada, näitab Calligra Sheets 00:00 vormingus, mis on kindlaks määratud Süsteemi seadistustes.

en: This formats your cell content as text. This can be useful if you want a number treated as text instead as a number, for example for a ZIP code. Setting a number as text format will left justify it. When numbers are formatted as text, they cannot be used in calculations or formulas. It also change the way the cell is justified.
et: See vormindab lahtri sisu tekstina. See on kasulik, kui soovid lasta arvu kohelda mitte arvuna, vaid tekstina (näiteks kui tegemist on postiindeksiga). Arvule tekstivormingu määramisel joondatakse see vasakule. Tekstina vormindatud arvu ei saa kasutada arvutustes ega valemites. Samuti muutub lahtri joondus.

en: Custom
et: Kohandatud

en: The custom format does not work yet. To be enabled in the next release.
et: Kohandatud vormingut ei saa veel kasutada.

en: This will display a preview of your choice so you can know what it does before clicking the OK button to validate it.
et: Siin näeb tehtud valiku eelvaatlust, et sa näeksid, milline hakkab see lahtris välja nägema.

en: Displays choices of format for the fraction, date or time formats.
et: Siin näeb valikuid murru, kuupäeva ja kellaaja korral.

en: You can add here a Postfix such as a $HK symbol to the end of each cell content in the checked format.
et: Siin saab määrata järelliite, mis lisatakse igale valitud vormingus lahtri sisu järele.

en: variable
et: muutuja

en: You can control how many digits are displayed after the decimal point for numeric values. This can also be changed using the Increase precision or Decrease precision icons in the Format toolbar.
et: Siin saab määrata, mitu arvu näidatakse kümnendkoha eraldaja järel. Seda saab muuta ka vormindusriba täpsuse suurendamise või vähendamise ikoonidega.

en: You can add here a Prefix such as a $ symbol at the start of each cell content in the checked format.
et: Siin saab määrata eesliite, mis lisatakse igale valitud vormingus lahtri sisu ette.

en: You can choose whether positive values are displayed with a leading + sign and whether negative values are shown in red.
et: Siin saab valida, kas positiivsetele väärtustele lisatakse ette plussmärk (+) ja kas negatiivseid väärtusi näidatakse punaselt.

en: Postfix:
et: Järelliide:

en: Prefix:
et: Eesliide:

en: Precision:
et: Täpsus:

en: Format:
et: Vorming:

en: Currency:
et: Rahaühik:

en: Halves 1/2
et: Pool 1/2

en: Quarters 1/4
et: Veerand 1/4

en: Eighths 1/8
et: Kaheksandik 1/8

en: Sixteenths 1/16
et: Kuueteistkümnendik 1/16

en: Tenths 1/10
et: Kümnendik 1/10

en: Hundredths 1/100
et: Sajandik 1/100

en: One digit 5/9
et: Ühekohaline 5/9

en: Two digits 15/22
et: Kahekohaline 15/22

en: Three digits 153/652
et: Kolmekohaline 153/652

en: Style
et: Stiil

[ctx: Name of the style]
en: Name:
et: Nimi:

en: Inherit style:
et: Päritav stiil:

en: A style with this name already exists.
et: Selle nimega stiil on juba olemas.

en: The style name can not be empty.
et: Stiil ei saa olla nimeta.

en: A style cannot inherit from itself.
et: Stiil ei saa võtta omadusi üle iseendalt.

en: The style cannot inherit from '%1' because of recursive references.
et: Stiil ei saa omadusi võtta üle stiililt '%1' tagasiviidete tõttu.

en: Background color:
et: Tausta värv:

en: No Color
et: Värvita

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, horizontalGroup)
en: <qt>Set the content position horizontally in the cell.
    <b>Standard</b> is default and is set from the format you choose.
    <b>Left</b> means the content will be displayed on the left of the cell.
    <b>Center</b> means the content will be in the center horizontally in the cell.
    <b>Right</b> means the content of the cell will be displayed on the right of the cell.</qt>
et: <qt>Siin saab määrata sisu asukoha lahtris rõhtsuunas.
    <b>Standardne</b> on vaikeväärtus ja arvestab valitud vorminguga.
    <b>Vasakul</b> tähendab, et sisu näidatakse lahtri vasakust servast alates.
    <b>Keskel</b> tähendab, et sisu keskjoondatakse lahtris.
    <b>Paremal</b> tähendab, et sisu on lahtris joondatud paremale.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, standard)
en: Standard
et: Standardne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center)
en: Center
et: Keskel

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Your text will appear oriented in the angle you set here. Positive values will move it counter-clockwise and negative values will move it clockwise.
et: Sinu teksti pööratakse siin määratud nurga võrra. Positiivse väärtuse korral pööratakse teksti vastupäeva, negatiivse väärtuse korral päripäeva.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox4)
en: Rotation
et: Pööramine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, buttonGroup2)
en: <qt>Set the content position vertically in the cell.
    <b>Top</b> means the content will be displayed on top of the cell.
    <b>Middle</b> means the content will be in the middle vertically in the cell.
    <b>Bottom</b> means the content of the cell will be displayed at the bottom of the cell.</qt>
et: <qt>Siin saab määrata sisu asukoha lahtris püstsuunas.
    <b>Üleval</b> tähendab, et sisu näidatakse lahtri ülemisest servast alates.
    <b>Keskel</b> tähendab, et sisu näidatakse lahtri keskel.
    <b>All</b> tähendab, et sisu puudutab lahtris alumist serva.</qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, top)
en: Top
et: Üleval

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, middle)
en: Middle
et: Keskel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, bottom)
en: Bottom
et: All

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Set the amount of indent that will be used in the cell when you choose the Increase Indent or Decrease Indent actions.
et: Siin saab määrata taande, mida lahtris kasutatakse, kui valid toimingu Suurenda taanet või Vähenda taanet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, indentGroup)
en: Indent
et: Taandus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: This is only available when the rotation is 0°.
    Wrap text wraps the text so it fits in the previous cell size. If this is not checked, the text will stay on one line and the cell size will be adjusted to contain the text.
    Vertical text puts your text vertically.
et: Seda saab kasutada ainult siis, kui pööramisnurk on 0°.
    Teksti murdmisel murtakse teksti, et see sobituks lahtri suurusega. Kui see pole märgitud, jääb tekst ühele reale ning muudetakse lahtri suurust, et see sobituks tekstiga.
    Vertikaalse teksti korral paigutatakse tekst püstiselt.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Text Option
et: Teksti omadused

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, multi)
en: Wrap text
et: Teksti murdmine

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, vertical)
en: Vertical text
et: Vertikaalne tekst

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, shrinkToFit)
en: Shrink to fit
et: Vähendamine sobivaks

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProtectionWidget)
en: This tab enables you to set Cell Protection. All cells are protected by default (that means cell content cannot be changed) and for the cell protection to be active you also need to protect the sheet using the Tools -> Protect Sheet... menu and to provide a password.
    You can also hide the cell formula in order to protect the way you calculate the formula. This also needs to enable sheet protection to work.
    You can hide the cell content with Hide all and again this needs sheet protection.
    You can learn more about all these settings in the User Manual in the Advanced Calligra Sheets chapter.
et: Sellel kaardil saab tegelda lahtri kaitsmisega. Vaikimisi on kõik lahtrid kaitstud (see tähendab, et lahtri sisu ei saa muuta), kuid selle aktiveerimiseks tuleb kaitsta ka tööleht, valides menüükäsu Tööriistad->Kaitse lehte ja määrates parooli.
    Samuti saab kaitsta lahtri valemit, mis tähendab arvutamise meetodi kaitsmist. Ka selleks tuleb sisse lülitada lehe kaitse.
    Soovi korral võib lasta lahtri sisu peita. Ka see eeldab lehe kaitsmise sisselülitamist.
    Täpsemalt räägib nende valikute kasutamisest Calligra Sheetsi käsiraamatu muude omaduste osa.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Printing
et: Trükkimine

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bDontPrint)
en: If checked, the content of the cell will not be printed. If this is not checked (default), the cell content will be printed.
    Note that you can print it even if the cell is protected
et: Märkimise korral ei trükita lahtri sisu. Kui see on märkimata (vaikimisi), saab lasta lahtri sisu trükkida.
    Pane tähele, et lahtri sisu saab trükkida ka siis, kui see on kaitstud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bDontPrint)
en: &Do not print text
et: Teksti ei t&rükita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: Protection
et: Kaitse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bHideAll)
en: This hides the cell content and works only when the sheet is protected. Whether the cell itself is protected or not does not matter.
et: See võimaldab peita lahtri sisu ja toimib ainult siis, kui lehe kaitsmine on aktiveeritud. See, kas lahter ise on kaitstud või mitte, pole oluline.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bHideAll)
en: Hide &all
et: &Kõik peidetakse

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bIsProtected)
en: If checked, the cell content will be protected. This is the default behavior. You need to protect the whole sheet using the Tools -> Protect Sheet... menu option for this individual cell protection to work. See the manual for more details in the Advanced Calligra Sheets chapter. When a cell is protected, its content cannot be changed.
et: Märkimise korral on lahtri sisu kaitstud. See on vaikimisi sisse lülitatud. Konkreetse lahtri kaitsmise tegelikuks toimimiseks tuleks kaitsta kogu leht menüükäsuga Tööriistad->Kaitse lehte. Täpsemalt räägib sellest Calligra Sheetsi käsiraamatu muude omaduste osa. Kui lahter on kaitstud, ei saa selle sisu muuta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bIsProtected)
en: &Protected
et: &Kaitstud

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bHideFormula)
en: When this is checked, the cell is still visible. However, its contents do not appear in the Formula bar. Hiding formula is only working for cells that contain formulae so the user cannot view the formula. And the sheet must be protected for this to work.
et: Märkimise korral on lahter küll näha, kuid selle sisu ei näidata valemiribal. Valemi peitmine toimib ainult lahtrite korral, mis sisaldavad valemeid. Samuti peab ka leht ise olema kaitstud.

note: i18n: ectx: property (text), widget (Calligra::Sheets::LayoutCheckbox, m_bHideFormula)
en: &Hide formula
et: &Valem peidetakse

en: Show Sheet
et: Lehe näitamine

en: Select hidden sheets to show:
et: Varjatud leht, mida näidata:

en: Apply
et: Rakenda

en: Apply changes
et: Rakenda muudatused

en: Cancel
et: Loobu

en: Discard changes
et: Unusta muudatused

en: All
et: Kõik

en: Empty
et: Tühi

en: Non-empty
et: Mittetühi

[ctx: Activate sheet named foo]
en: Activate %1
et: Aktiveeri %1

en: Select Single Cell
et: Vali üks lahter

en: Select Multiple Cells
et: Vali mitu lahtrit

en: Link %1 activated
et: Link %1 on aktiivne
