kocolorspaces - en to et translation catalogue (61 entries)

en: Cyan
et: Tsüaan

en: Yellow
et: Kollane

en: Black
et: Must

en: Alpha
et: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
et: CMYK (32-bitised täisarvulised kanalid)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
et: CMYK (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
et: CMYK (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: Gray
et: Hall

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
et: Halltoonid/alfa (16-bitised murdarvulised kanalid)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
et: Halltoonid/alfa (32-bitised murdarvulised kanalid)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
et: Halltoonid (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
et: Halltoonid (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: Lightness
et: Heledus

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
et: L*a*b* (32-bitised murdarvulised kanalid)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
et: L*a*b* (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
et: L*a*b* (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: Red
et: Punane

en: Green
et: Roheline

en: Blue
et: Sinine

en: RGBA (16-bit floating/channel)
et: RGBA (16-bitised murdarvulised kanalid)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
et: RGBA (32-bitised murdarvulised kanalid)

en: RGB (16-bit integer/channel)
et: RGB (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: RGB (8-bit integer/channel)
et: RGB (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: XYZ (32-bit float/channel)
et: XYZ (32-bitised murdarvulised kanalid)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
et: XYZ (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
et: XYZ (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
et: YCBCR (32-bitised murdarvulised kanalid)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
et: YCBCR (16-bitised täisarvulised kanalid)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
et: YCBCR (8-bitised täisarvulised kanalid)

en: Bumpmap
et: Kühmukaart

en: Clear
et: Puhastamine

en: Color
et: Värv

en: Darken
et: Tumendamine

en: Diff
et: Erinevus

en: Dissolve
et: Hägustumine

en: Hue
et: Toon

en: In
et: Sisse

en: Lighten
et: Helendamine

en: Out
et: Välja

en: Saturation
et: Küllastus

en: Value
et: Väärtus

en: ICC Engine
et: ICC mootor

en: L*a*b* Histogram
et: L*a*b* histogramm

en: RGB8 Histogram
et: RGB8 histogramm

en: RGB16 Histogram
et: RGB16 histogramm

en: RGBF16 Histogram
et: RGBF16 histogramm

en: RGBF32 Histogram
et: RGBF32 histogramm

en: GRAY/Alpha8 Histogram
et: GRAY/Alpha8 histogramm

en: GRAY/Alpha16 Histogram
et: GRAY/Alpha16 histogramm

en: GRAYF16 Histogram
et: GRAYF16 histogramm

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
et: GRAY/Alpha 32-bitise murdarvulise histogramm

en: CMYK8 Histogram
et: CMYK8 histogramm

en: CMYK16 Histogram
et: CMYK16 histogramm

en: CMYK F32 Histogram
et: CMYK F32 histogramm

en: XYZ8 Histogram
et: XYZ8 histogramm

en: XYZ16 Histogram
et: XYZ16 histogramm

en: XYZF16 Histogram
et: XYZF16 histogramm

en: XYZF32 Histogram
et: XYZF32 histogramm

en: YCBCR8 Histogram
et: YCBCR8 histogramm

en: YCBCR16 Histogram
et: YCBCR16 histogramm

en: YCBCRF32 Histogram
et: YCBCRF32 histogramm
