calligra - en to eu translation catalogue (50 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (Shapes)
en: Shapes
eu: Formak

note: i18n: ectx: Menu (Shapes)
en: Shapes
eu: Formak

note: i18n: tag category attribute name
en: Todo
eu: Zeregina

note: i18n: tag state attribute name
en: Unchecked
eu: Markatu gabe

note: i18n: tag state attribute name
en: Checked
eu: Markatuta

note: i18n: tag category attribute name
en: Progress
eu: Aurrerapena

note: i18n: tag state attribute name
en: 0 %
eu: % 0

note: i18n: tag state attribute name
en: 25 %
eu: % 25

note: i18n: tag state attribute name
en: 50 %
eu: % 50

note: i18n: tag state attribute name
en: 75 %
eu: % 75

note: i18n: tag state attribute name
en: 100 %
eu: % 100

en: States
eu: Egoerak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: State:
eu: Egoera:

en: State Shape
eu: Egoera-forma

en: A state shape
eu: Egoera-forma bat

en: State tool options
eu: Egoera-tresnaren aukerak

en: State editing
eu: Egoera editatzea

en: Braindump: directly from your brain to the computer.
eu: Braindump: zuzenean zure gogotik ordenagailura.

en: Unmaintained at the time of release of this version. The Calligra community welcomes interested persons to take over maintainership.
eu: Bertsio hau argitaratzeko unean nork mantendu gabe. Calligra komunitateak ongietorria ematen die mantentze-lanak bere gain hartzeko interesa duten lagunei.

en: Former maintainer
eu: Mantentzaile ohia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Layout:
eu: Antolaera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bnAdd)
en: Create a new whiteboard
eu: Sortu arbel-zuri berria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bnDuplicate)
en: Duplicate whiteboard
eu: Bikoiztu arbel-zuria

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bnDuplicate)
en: Duplicate the currently selected whiteboard
eu: Bikoiztu unean hautatutako arbel-zuria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bnLower)
en: Move whiteboard down
eu: Eraman behera arbel-zuria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bnRaise)
en: Move whiteboard up
eu: Eraman gora arbel-zuria

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bnDelete)
en: Delete the whiteboard
eu: Ezabatu arbel-zuria

en: Tool Bars
eu: Tresna-barrak

en: Tool Options
eu: Tresnaren aukerak

en: Toggles showing a title bar
eu: Titulu-barra bat erakustea txandakatzen du

en: Toggles organising the options in tabs or not
eu: Aukerak fitxetan antolatzea edo ez txandakatzen du

en: Column
eu: Zutabea

en: Free
eu: Aske

en: Dockers
eu: Zamaketariak

en: Untitled %1
eu: Izengabea %1

en: Dump properties
eu: Iraultze propietateak

en: Whiteboards
eu: Arbel-zuriak

en: Minimal View
eu: Ikuspegi minimoa

en: Detailed View
eu: Ikuspegi xehatua

en: Thumbnail View
eu: Koadro-txikien ikuspegia

en: View mode
eu: Ikuspegi modua

en: Add new whiteboard below current.
eu: Gehitu arbel-zuri berria unekoaren azpian.

en: Add new whiteboard above current.
eu: Gehitu arbel-zuri berria unekoaren gainean.

en: Add new whiteboard as child of current.
eu: Gehitu arbel-zuri berria unekoaren ume gisa.

en: D&elete
eu: &Ezabatu

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
eu: &Bikoiztu

en: Group Shapes
eu: Taldekatu formak

en: Ungroup Shapes
eu: Bereizi formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
eu: Taldekatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
eu: Bereizi formak
