calligra - en to eu translation catalogue (88 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
eu: Editatzeko modua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
eu: Ihes egiteko norabidea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Edit connection points
eu: Editatu konexio puntuak

en: Align to left edge
eu: Lerrokatu ezkerreko ertzean

en: Align to horizontal center
eu: Lerrokatu horizontalaren erdigunean

en: Align to right edge
eu: Lerrokatu eskuineko ertzean

en: Align to top edge
eu: Lerrokatu goiko ertzean

en: Align to vertical center
eu: Lerrokatu bertikalaren erdigunean

en: Align to bottom edge
eu: Lerrokatu beheko ertzean

en: Escape in all directions
eu: Ihes egin norabide guztietan

en: Escape in horizontal directions
eu: Ihes egin norabide horizontaletan

en: Escape in vertical directions
eu: Ihes egin norabide bertikaletan

en: Escape in left direction
eu: Ihes egin ezkerrerantz

en: Escape in right direction
eu: Ihes egin eskuinerantz

en: Escape in up direction
eu: Ihes egin gorantz

en: Escape in down direction
eu: Ihes egin beherantz

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Connection
eu: Sortu konexioa

en: Drag to edit connection.
eu: Arrastatu konexioa editatzeko.

en: Double click connection or press delete to remove it.
eu: Konexioan klik bikoitza egin edo ezabatu sakatu hura kentzeko.

en: Click to edit connection points.
eu: Klik egin konexio-puntuak editatzeko.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
eu: Arrastatu konexio-puntua mugitzeko. Konexioari klik bikoitza edo sakatu ezabatu hura kentzeko.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
eu: Konexio-puntuari klik bikoitza egin edo ezabatu sakatu hura kentzeko.

en: Double click to add connection point.
eu: Klik bikoitza konexio-puntua gehitzeko.

en: Drag to create new connection.
eu: Arrastatu konexio berria sortzeko.

en: Connection
eu: Konexioa

en: Line
eu: Lerroa

en: Connection Point
eu: Konexio-puntua

en: Connect shapes
eu: Konektatu formak

en: Bring to &Front
eu: Ekarri &aurrera

en: &Raise
eu: &Goratu

en: &Lower
eu: &Beheratu

en: Send to &Back
eu: Bidali at&zera

en: Align Left
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Horizontally Center
eu: Horizontalki erdiratu

en: Align Right
eu: Lerrokatu eskuinean

en: Align Top
eu: Lerrokatu goian

en: Vertically Center
eu: Bertikalki erdiratu

en: Align Bottom
eu: Lerrokatu behean

en: Group
eu: Taldekatu

en: Ungroup
eu: Banandu

en: Click and drag to move guide line.
eu: Klik egin eta arrastatu gida-lerroa mugitzeko.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
eu: Ezkerreko klik egitea erdigunearekiko biratzen du, eskuineko klik egitea nabarmendutako kokapenarekiko.

en: Click and drag to shear selection.
eu: Klik egin eta arrastatu hautapena zizailatzeko.

en: Click and drag to resize selection.
eu: Klik egin eta arrastatu hautapenaren neurria aldatzeko.

en: Click and drag to move selection.
eu: Klik egin eta arrastatu hautapena mugitzeko.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
eu: Klik egin eta arrastatu hautapenaren neurria aldatzeko. Erdiko klik nabarmendutako kokapena ezartzeko.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
eu: Taldekatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
eu: Banandu formak

en: Arrange
eu: Antolatu

en: Geometry
eu: Geometria

en: Fill
eu: Bete

en: Shadow
eu: Itzala

en: Shape handling
eu: Forma maneiatzea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
eu: Biratu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
eu: Zizailatu X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
eu: Zizailatu Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
eu: Eskalatu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
eu: Berrezarri eraldaketak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
eu: Biratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
eu: Zizailatu X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
eu: Zizailatu Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
eu: Eskalatu X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
eu: Eskalatu Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
eu: Itxura proportzioari eutsi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
eu: Berrezarri eraldaketak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
eu: Neurria aldatu

en: Press ALT to hold x- or y-position.
eu: Sakatu ALT x- edo y-kokapenari eusteko.

en: Press CTRL to resize from center.
eu: Sakatu KTRL erdigunetik neurria aldatzeko.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
eu: Sakatu ALT 45 graduko urratsetan biratzeko.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
eu: Zizailatu

en: Double click to add guide line.
eu: Klik bikoitza egin gida-lerroa gehitzeko.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
eu: Klik egin eta arrastatu gida-lerroa mugitzeko. Klik bikoitza egin gida-lerroa kentzeko.

en: Guides Editor
eu: Giden editorea

en: Guides Insertor
eu: Gida txertatzailea

en: Edit guidelines
eu: Editatu gida-lerroak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Horizontal
eu: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Vertical
eu: Bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
eu: Orientazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
eu: Kokapena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
eu: Sartu gida horizontalen kopuru hori, haien arteko tarte berdinarekin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
eu: Sartu gidak ertz horizontaletan.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
eu: Sartu gida bertikalen kopuru hori, haien arteko tarte berdinarekin.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
eu: Sartu gidak ertz bertikaletan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
eu: Kendu aurreko gidak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
eu: Sortu
