calligra - en to eu translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
eu: Funtzio optimizatzailea...

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
eu: Optimizatu

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eu: &Tresnak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
eu: Doitasuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
eu: Iterazioak gehienez:

en: Function Optimizer
eu: Funtzio optimizatzailea

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
eu: Optimizatzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
eu: Maximizatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
eu: Minimizatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
eu: Balioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
eu: Parametroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
eu: Funtzioa:
