calligra - en to eu translation catalogue (826 entries)

en: Angle snapping delta:
eu: Angelu-atxikitzearen delta:

en: Angle Constraints
eu: Angelu-murrizketak

en: Line
eu: Marra

en: Precision:
eu: Doitasuna:

en: Curve
eu: Kurba

en: Straight
eu: Zuzena

en: Optimize
eu: Optimizatu

en: Exactness:
eu: Zehaztasuna:

en: Pencil
eu: Arkatza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Connection
eu: Aldatu konexioa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change parameter
eu: Aldatu parametroa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
eu: Bihurtu bide

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath at points
eu: Eten azpibidea puntuetan

[ctx: (qtundo-format)]
en: Combine paths
eu: Konbinatu bideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move control point
eu: Lekuz aldatu kontrol-puntua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set fill rule
eu: Ezarri betetze-araua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert points
eu: Txertatu puntuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge points
eu: Batu puntuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move points
eu: Lekuz aldatu puntuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove points
eu: Kendu puntuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set point type
eu: Ezarri puntu mota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reverse paths
eu: Alderantzikatu bideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Break subpath
eu: Eten azpibidea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to curves
eu: Bihurtu segmentuak kurba

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change segments to lines
eu: Bihurtu segmentuak marra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set marker
eu: Ezarri markatzailea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Align shapes
eu: Lerrokatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set background
eu: Ezarri atzeko planoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Clip Shape
eu: Ainguratu forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
eu: Sortu forma bat

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete shape | Delete shapes
eu[0]: Ezabatu forma
eu[1]: Ezabatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Distribute shapes
eu: Banatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
eu: Taldekatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add shapes to group
eu: Gehitu formak taldeari

[ctx: (qtundo-format)]
en: Keep Aspect Ratio
eu: Mantendu aspektu-erlazioa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lock shapes
eu: Blokeatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move shapes
eu: Lekuz aldatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reorder shapes
eu: Berrordenatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape RunAround
eu: Aldatu forma inguratzeko modua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Shadow
eu: Ezarri itzala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear shapes
eu: Zizailatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize shapes
eu: Aldatu formen tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set stroke
eu: Ezarri trazua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set opacity
eu: Ezarri opakutasuna

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shape
eu: Askatu forma

[ctx: (qtundo-format)]
en: Unclip Shapes
eu: Askatu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
eu: Banandu formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Close subpath
eu: Itxi azpibideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Join subpaths
eu: Elkartu azpibideak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove subpath
eu: Kendu azpibideak

en: Standard
eu: Estandarra

en: Lines
eu: Marrak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTypeDesc)
en: Type:
eu: Mota:

en: Tie
eu: Lotura

en: A connection between two other shapes
eu: Beste bi formaren arteko konexio bat

en: Show Grid
eu: Erakutsi sareta

en: Shows or hides grid
eu: Sareta erakusten edo ezkutatzen du

en: Simple path shape
eu: Bide sinpleko forma

en: A simple path shape
eu: Bide sinpleko forma bat

en: %1 Options
eu: %1 Aukerak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Shapes
eu: Itsatsi formak

en: Active tool: %1
eu: Tresna aktiboa: %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Image
eu: Itsatsi irudia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nodeSnapGuide)
en: Nodes
eu: Nodoak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, extensionSnapGuide)
en: Extension of lines
eu: Marren luzapena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, boundingBoxSnapGuide)
en: Bounding box of shape
eu: Formaren muga-koadroa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, snapDistance)
en: Proximity distance where snapping happens
eu: Atxikitzeak gertatzeko hurbiltasun-distantzia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, orthogonalSnapGuide)
en: Orthogonal
eu: Ortogonala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, intersectionSnapGuide)
en: Intersection of lines
eu: Marra-ebakipuntua

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, lineGuideSnapGuide)
en: Guide lines
eu: Marra gidariak

en: Embedded svg shape
eu: SVG forma kapsulatua

en: Create object
eu: Sortu objektua

en: Pan
eu: Panoramikoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Segment
eu: Aldatu segmentua

en: Corner point
eu: Izkinako puntua

en: Smooth point
eu: Puntu leuna

en: Symmetric Point
eu: Puntu simetrikoa

en: Make curve point
eu: Egin kurba-puntua

en: Make line point
eu: Egin marra-puntua

en: Segment to Line
eu: Segmentua marra bihurtu

en: Segment to Curve
eu: Segmentua kurba bihurtu

en: Insert point
eu: Txertatu puntua

en: Remove point
eu: Kendu puntua

en: Break at point
eu: Eten puntuan

en: Break at segment
eu: Eten segmentuan

en: Join with segment
eu: Elkartu segmentuarekin

en: Merge points
eu: Batu puntuak

en: To Path
eu: Bidera

en: Line/Curve
eu: Marra/Kurba

en: Drag to move handle.
eu: Arrastatu heldulekua lekuz aldatzeko

en: Drag to move point. Shift click to change point type.
eu: Arrastatu puntua lekuz aldatzeko. Sakatu Maius eta klik egin puntu mota aldatzeko.

en: Drag to move control point.
eu: Arrastatu kontrol-puntua lekuz aldatzeko.

en: Drag to change curve directly. Double click to insert new path point.
eu: Arrastatu kurba zuzenean aldatzeko. Egin klik bikoitza bide-puntu berria txertatzeko

en: Press B to break path at selected point.
eu: Sakatu B bidea hautatutako puntuan eteteko.

en: Press B to break path at selected segments.
eu: Sakatu B bidea hautatutako segmentuan eteteko.

en: Zoom
eu: Zooma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
eu: Handiagotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
eu: Txikiagotu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
eu: Bihurtu bide

en: Scripts
eu: Scriptak

en: Script Manager
eu: Script-kudeatzailea

en: Execute Script File...
eu: Script-fitxategia exekutatu...

en: Script Manager...
eu: Script-kudeatzailea...

en: Execute Script File
eu: Exekutatu script-fitxategia

en: Install Script Package
eu: Instalatu script-paketea

en: Could not read the package "%1".
eu: Ezin izan da "%1" paketea irakurri.

en: The package "%1" does not contain a valid install.rc file.
eu: "%1" paketeak ez du install.rc fitxategi baliozkorik.

en: Failed to parse the install.rc file at package "%1".
eu: Huts egin du "%1" paketeko install.rc fitxategia analizatzean.

en: Failed to determinate location where the package "%1" should be installed to.
eu: Huts egin du "%1" paketea non instalatu behar den zehaztean.

en: A script package with the name "%1" already exists. Replace this package?
eu: Lehendik badago "%1" izeneko script-pakete bat. Pakete hori ordeztu nahi duzu?

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Could not uninstall this script package. You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
eu: Ezin izan da script-pakete hori desinstalatu. Baliteke nahikoa baimen ez izatea "%1" karpeta desinstalatzeko.

en: Could not uninstall the script package "%1" since the script is not installed.
eu: Ezin izan da "%1" script-paketea desinstalatu, scripta ez baitago instalatuta.

en: Could not uninstall the script package "%1". You may not have sufficient permissions to delete the folder "%1".
eu: Ezin izan da "%1" script-paketea desinstalatu. Baliteke nahikoa baimen ez izatea "%1" karpeta desinstalatzeko.

en: Save
eu: Gorde

en: Add script file
eu: Gehitu script-fitxategia

en: Add collection folder
eu: Gehitu bilduma-karpeta

en: Install script package file
eu: Instalatu script-paketeko fitxategia

en: Install online script package
eu: Instalatu lineako script-paketea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
eu: Gehitu

en: Script File
eu: Script-fitxategia

en: Script
eu: Scripta

en: Collection
eu: Bilduma

[ctx: Default text for undo action]
en: Undo
eu: Desegin

en: Undo %1
eu: Desegin %1

[ctx: Default text for redo action]
en: Redo
eu: Berregin

en: Redo %1
eu: Berregin %1

en: Redo
eu: Berregin

en: Undo
eu: Desegin

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: &Ezarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
eu: Fitxategia

en: Document Settings
eu: Dokumentuaren ezarpenak

en: No autosave
eu: Gordetze automatikorik ez

en: Autosave interval:
eu: Automatikoki gordetzeko denbora-tartea:

en: Create backup file:
eu: Sortu fitxategiaren babeskopia:

en: Grid
eu: Sareta

en: Show grid:
eu: Erakutsi sareta:

en: Snap to grid:
eu: Atxiki saretari:

en: Grid color:
eu: Sareta-kolorea:

en: Spacing
eu: Tartea

[ctx: Horizontal grid spacing]
en: &Horizontal:
eu: &Horizontala:

[ctx: Vertical grid spacing]
en: &Vertical:
eu: &Bertikala:

en: Misc
eu: Hainbat

en: Units:
eu: Unitateak:

en: Handle radius:
eu: Heldulekuaren erradioa:

en: Grab sensitivity:
eu: Heltze-sentikortasuna:

en: Paste offset:
eu: Itsaste-desplazamendua:

en: Paste at Cursor:
eu: Itsatsi kurtsorea dagoen lekuan:

en: Only print and exit
eu: Soilik inprimatu eta irten

en: Override display DPI
eu: Gainidatzi pantailaren DPIa

en: Only export to PDF and exit
eu: Soilik esportatu PDFra eta irten

en: Filename for export-pdf
eu: PDFra esportatzeko fitxategiaren izena

en: just load the file and then exit
eu: soilik kargatu fitxategia eta, gero, irten

en: load the file, show the window and progressbar and then exit
eu: kargatu fitxategia, erakutsi leihoa eta aurrerapen-barra eta, gero, irten

en: Filename to write profiling information into.
eu: Errendimendu-analisiaren informazioa idatzi behar zaion fitxategiaren izena.

en: Load a file and save it as an ODF file. Meant for debugging.
eu: Kargatu fitxategi bat eta gorde ODF fitxategi gisa. Arazteko balio du.

en: No template found for: %1
eu: Ez da txantiloirik aurkitu honentzat: %1

en: Too many templates found for: %1
eu: Txantiloi gehiegi aurkitu dira honentzat: %1

en: Template %1 failed to load.
eu: Huts egin du %1 txantiloia kargatzean.

[ctx: @title:window]
en: Recover Files
eu: Berreskuratu fitxategiak

en: The following autosave file can be recovered:
eu: Automatikoki gordetako fitxategi hau berreskura daiteke:

en: The following autosave files can be recovered:
eu: Automatikoki gordetako fitxategi hauek berreskura daitezke:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
eu: Erabili beti txantiloi hau aplikazioa abiaraztean

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
eu: Erabili beti txantiloi hau

en: Making backup...
eu: Babeskopia egiten...

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Could not save
    %1
eu: Ezin izan da gorde
    %1

en: Could not save %1
    Reason: %2
eu: Ezin izan da %1 gorde
    Arrazoia: %2

en: Document <i>%1</i> saved
eu: <i>%1</i> dokumentua gordeta

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
eu: Dokumentu zifratu honen pasahitza ez da ezaguna. Gordetze automatikoa bertan behera utzi da. Gorde lana eskuz.

en: Autosaving...
eu: Automatikoki gordetzen...

en: Error during autosave! Partition full?
eu: Errorea gertatu da automatikoki gordetzean. Partizioa beteta egongo da?

en: Could not create the file for saving
eu: Ezin izan da gordetzeko fitxategia sortu

en: Not able to write '%1'. Partition full?
eu: Ezin izan da '%1' idatzi. Partizioa beteta egongo da?

en: Not able to write RDF metadata. Partition full?
eu: Ezin izan dira RDF metadatuak idatzi. Partizioa beteta egongo da?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
eu: Errorea gertatu da '%1' idazten saiatzean. Partizioa beteta egongo da?

en: Malformed URL
    %1
eu: URL hau gaizki osatuta dago:
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
eu: Automatikoki gordetako fitxategi bat existitzen da dokumentu honetarako.
    Bestearen ordez ireki nahi duzu?

en: The file %1 does not exist.
eu: %1 fitxategia ez da existitzen.

en: Opening Document
eu: Dokumentua irekitzen

en: Could not create the filter plugin
eu: Ezin izan da iragazki plugina sortu

en: Could not create the output document
eu: Ezin izan da irteerako dokumentua sortu

en: File not found
eu: Fitxategia ez da aurkitu

en: Cannot create storage
eu: Ezin da memoria sortu

en: Bad MIME type
eu: MIME mota okerra

en: Error in embedded document
eu: Errorea gertatu da dokumentu kapsulatuan

en: Format not recognized
eu: Formatua ez da ezagutzen

en: Not implemented
eu: Ez dago inplementatuta

en: Parsing error
eu: Analisi-errorea

en: Document is password protected
eu: Dokumentua pasahitzez babestuta dago

en: Invalid file format
eu: Fitxategi-formatu baliogabea

en: Internal error
eu: Barne-errorea

en: Out of memory
eu: Memoriarik ez

en: Trying to load into the wrong kind of document
eu: Okerreko dokumentu motan kargatzeko saiakera

en: Failed to download remote file
eu: Urruneko fitxategia jaisteak huts egin du

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Document <i>%1</i> loaded
eu: <i>%1</i> dokumentua kargatuta

en: Could not find %1
eu: Ezin izan da %1 aurkitu

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
eu: Analisi-errorea gertatu da %1(e)(a)n, %2 lerroan, %3 zutabean
    Errore-mezua: %4

en: %1 is not a file.
eu: %1 ez da fitxategi bat.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
eu: Ezin izan da fitxategia irakurtzeko irakurri (egiaztatu irakurtzeko baimenak).

en: Could not read the beginning of the file.
eu: Ezin izan da fitxategiaren hasiera irakurri.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
eu: analisi-errorea dokumentu nagusian, %1 lerroan, %2 zutabean
    Errore-mezua: %3

en: Not a valid Calligra file: %1
eu: Ez da Calligra fitxategi baliozkoa: %1

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
eu: Dokumentu baliogabea: ez dago 'maindoc.xml' fitxategirik.

en: Document <i>%1</i> contains several versions. Go to File->Versions to open an old version.
eu: <i>%1</i> dokumentuak hainbat bertsio ditu. Joan Fitxategia->Bertsioak aukerara bertsio zaharrago bat irekitzeko.

en: Untitled
eu: Izengabea

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
eu: <p><b>'%1'</b> dokumentua aldatu egin da.</p><p>Gorde nahi duzu?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
eu: Barne-errorea: saveXML ez dago inplementatuta

en: Could not open
    %1
eu: Ezin izan da ireki
    %1

en: Could not open %1
    Reason: %2
eu: Ezin izan da %1 ireki.
    Arrazoia: %2

en: a word processing
eu: testu-prozesatze bat

en: a spreadsheet
eu: kalkulu-orri bat

en: a presentation
eu: aurkezpen bat

en: a chart
eu: diagrama bat

en: a drawing
eu: marrazki bat

en: The document "%1" has been modified.
    Do you want to save your changes or discard them?
eu: "%1" dokumentua aldatu egin da.
    Aldaketak gorde nahi dituzu edo haiek baztertu?

en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: %1 %
eu: % %1

en: No
eu: Ez

en: Yes
eu: Bai

en: Could not export file.
eu: Ezin izan da fitxategia esportatu.

en: Missing Export Filter
eu: Esportazio-iragazkia falta da

en: Could not import file of type
    %1
eu: Ezin izan da %1 motako fitxategia inportatu

en: Missing Import Filter
eu: Inportazio-iragazkia falta da

en: Choose Filter
eu: Aukeratu iragazkia

en: Case Sensitive
eu: Maiuskula/minuskula

en: Match cases when searching
eu: Bereizi maiuskula/minuskula bilaketak egitean

en: Match only whole words
eu: Bilatu hitz osoak soilik

en: Whole Words Only
eu: Hitz osoak soilik

en: Find from Cursor
eu: Bilatu kurtsoretik aurrera

en: Start searching from the current cursor
eu: Hasi bilatzen uneko kurtsorea dagoen lekutik

en: %1 unsaved document (%2)
eu: %1 dokumentua ez da gorde (%2)

en: Export as PDF...
eu: PDF gisa esportatu...

en: Reload
eu: Kargatu berriro

en: Versions...
eu: Bertsioak...

en: Open ex&isting Document as Untitled Document...
eu: Dokumentu izengabe gisa ireki &lehendik dagoen dokumentu bat...

en: E&xport...
eu: E&sportatu...

en: En&crypt Document
eu: Zi&fratu dokumentua

en: &Uncompress to Directory
eu: &Deskonpramitu direktoriora

en: &New View
eu: Ikus&pegi berria

en: Document Information
eu: Dokumentu-informazioa

en: Full Screen Mode
eu: Pantaila osoko modua

en: Show Dockers
eu: Erakutsi panelak

en: Dockers
eu: Panelak

en: (write protected)
eu: (idazketaren kontra babestuta)

en: Save as %1
eu: Gorde %1 gisa

en: %1 (unknown file type)
eu: %1 (fitxategi mota ezezaguna)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
eu: <qt>%1 gisa gordetzeak formatu-galeraren bat eragin lezake.<p>Hala ere, formatu horrekin gorde nahi duzu?</qt>

en: Confirm Save
eu: Berretsi gordetzea

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
eu: <qt>%1 gisa esportatzeak formatu-galeraren bat eragin lezake.<p>Hala ere, formatu horretara esportatu nahi duzu?</qt>

en: Confirm Export
eu: Berretsi esportazioa

en: Export
eu: Esportatu

en: untitled
eu: izengabea

en: Open Document
eu: Ireki dokumentua

en: Import Document
eu: Inportatu dokumentua

en: Export as PDF
eu: Esportatu PDF gisa

en: Cannot export to the specified file
eu: Ezin da esportatu adierazitako fitxategira

en: Document
eu: Dokumentua

en: Document - %1
eu: Dokumentua - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
eu: Azkenekoz gorde zenuenetik egindako aldaketa guztiak galduko dituzu.
    Jarraitu nahi duzu?

en: Warning
eu: Abisua

en: Show %1 Toolbar
eu: Erakutsi %1 tresna-barra

en: Hide %1 Toolbar
eu: Ezkutatu %1 tresna-barra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openExistingButton)
en: Open Existing Document
eu: Ireki existitzen den dokumentua

en: Recent Documents
eu: Azken dokumentuak

en: Custom Document
eu: Dokumentu pertsonalizatua

en: Stop
eu: Geldiarazi

en: Printing
eu: Inprimatzen

en: Printing done
eu: Inprimaketa egin da

en: Close
eu: Itxi

en: Stopped
eu: Geldiarazita

en: Open This Document
eu: Ireki dokumentu hau

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
eu: <tr><td><b>Aldatze-data eta -ordua:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
eu: <tr><td><b>Atzitze-data eta -ordua:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Show Guides
eu: Erakutsi gidak

en: Shows or hides guides
eu: Gidak erakusten edo ezkutatzen ditu

en: Create Template
eu: Sortu txantiloia

[ctx: Template name]
en: Name:
eu: Izena:

en: Group:
eu: Taldea:

en: &Add Group...
eu: &Taldea gehitu...

en: &Remove
eu: &Kendu

en: Picture
eu: Irudia

en: &Preview
eu: &Aurrebista

en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

en: &Select...
eu: &Hautatu...

en: Use the new template as default
eu: Erabili txantiloi berria lehenetsi gisa

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
eu: Ziur zaude lehendik dagoen %1 txantiloia gainidatzi nahi duzula?

en: Add Group
eu: Gehitu taldea

en: Enter group name:
eu: Idatzi talde-izena:

en: This name is already used.
eu: Izen hori lehendik erabilita dago.

en: Do you really want to remove that group?
eu: Ziur zaude talde hori kendu nahi duzula?

en: Remove Group
eu: Kendu taldea

en: Do you really want to remove that template?
eu: Ziur zaude txantiloi hori kendu nahi duzula?

en: Remove Template
eu: Kendu txantiloia

en: Could not load picture.
eu: Ezin izan da irudia kargatu.

en: No picture available.
eu: Ez dago irudirik erabilgarri.

en: Use This Template
eu: Erabili txantiloi hau

en: Version
eu: Bertsioa

en: Date & Time
eu: Data eta ordua

en: Saved By
eu: Nork gordea

en: Comment
eu: Iruzkina

en: &Add
eu: Ge&hitu

en: &Modify
eu: &Aldatu

en: &Open
eu: I&reki

en: A new version could not be added
eu: Bertsio berria ezin izan da gehitu

en: Date: %1
eu: Data: %1

en: Active Author Profile
eu: Egile-profil aktiboa

[ctx: choice for author profile]
en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Default Author Profile
eu: Egile-profil lehenetsia

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: No store backend
eu: Biltegiratze-motorrik ez

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
eu: Analisi-errorea gertatu da dokumentu nagusian, %1 lerroan, %2 zutabean
    Errore-mezua: %3

[ctx: Page size]
en: US Letter
eu: AEBko gutuna

[ctx: Page size]
en: US Legal
eu: AEBko legala

[ctx: Page size]
en: Screen
eu: Pantaila

[ctx: Page size]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: Page size]
en: US Executive
eu: AEBko exekutiboa

[ctx: Page size]
en: US Common 10
eu: AEBko arrunta 10

[ctx: Page size]
en: US Folio
eu: US folioa

[ctx: Page size]
en: US Ledger
eu: AEBko kontabilitate-liburua

[ctx: Page size]
en: US Tabloid
eu: AEBko tabloidea

en: Millimeters (mm)
eu: Milimetro (mm)

en: Centimeters (cm)
eu: Zentimetro (cm)

en: Decimeters (dm)
eu: Dezimetro (dm)

en: Inches (in)
eu: Hazbete (in)

en: Pica (pi)
eu: Pika (pi)

en: Cicero (cc)
eu: Zizero (cc)

en: Points (pt)
eu: Puntu (pt)

en: Pixels (px)
eu: Pixel (px)

en: Unsupported unit
eu: Euskarririk gabeko unitatea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master slide
eu: Aldatu diapositiba maisua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change master page
eu: Aldatu orri maisua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Layout
eu: Ezarri orri-diseinua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display master background
eu: Bistaratu atzeko plano maisua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display slide background
eu: Bistaratu diapositibaren atzeko planoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Display page background
eu: Bistaratu orriaren atzeko planoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show master shapes
eu: Erakutsi forma maisuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide master shapes
eu: Ezkutatu forma maisuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete slide | Delete slides
eu[0]: Ezabatu diapositiba
eu[1]: Ezabatu diapositibak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete page | Delete pages
eu[0]: Ezabatu orria
eu[1]: Ezabatu orriak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert slide
eu: Txertatu diapositiba

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert page
eu: Txertatu orria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move slide | Move slides
eu[0]: Mugitu diapositiba
eu[1]: Mugitu diapositibak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Move page | Move pages
eu[0]: Aldatu orria lekuz
eu[1]: Aldatu orriak lekuz

en: Configure
eu: Konfiguratu

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
eu: Dokumentua

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
eu: Egilea

en: Author
eu: Egilea

en: Select a master slide design:
eu: Hautatu diapositiba maisuaren diseinu bat:

en: Master Slide
eu: Diapositiba maisua

en: Select a master page design:
eu: Hautatu orri maisuaren diseinu bat:

en: Master Page
eu: Orri maisua

en: Slide %1
eu: %1 diapositiba

en: Page  %1
eu: %1 orria

en: Layer
eu: Geruza

en: Group
eu: Taldea

en: Shape
eu: Forma

en: Slide
eu: Diapositiba

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Locked
eu: Blokeatuta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reparent shapes
eu: Aldatu formen gurasoa

en: &Move Here
eu: &Ekarri hona

en: &Copy Here
eu: &Kopiatu hemen

en: C&ancel
eu: &Utzi

en: Add a new slide or layer
eu: Gehitu diapositiba edo geruza berria

en: Add a new page or layer
eu: Gehitu orri edo geruza berria

en: Page
eu: Orria

en: Delete selected objects
eu: Ezabatu hautatutako objektuak

en: Raise selected objects
eu: Goratu hautatutako objektuak

en: Lower selected objects
eu: Beheratu hautatutako objektuak

en: Minimal View
eu: Gutxieneko ikuspegia

en: Detailed View
eu: Ikuspegi xehatua

en: Thumbnail View
eu: Koadro txikien ikuspegia

en: View mode
eu: Ikusi modua

en: Enter the name of the new layer:
eu: Sartu geruza berriaren izena:

en: New Layer
eu: Geruza berria

en: New layer
eu: Geruza berria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Layer
eu: Sortu geruza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Layer
eu: Ezabatu geruza

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
eu: Ezin izan dira geruza guztiak ezabatu. Geruza bat behar da gutxienez.

en: Error deleting layers
eu: Errorea gertatu da geruzak ezabatzean

en: Add a new slide
eu: Gehitu diapositiba berria

en: Add a new page
eu: Gehitu orri berria

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Page %1
eu: %1 orria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Slide | Paste Slides
eu[0]: Itsatsi diapositiba
eu[1]: Itsatsi diapositibak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste Page | Paste Pages
eu[0]: Itsatsi orria
eu[1]: Itsatsi orriak

en: Tools
eu: Tresnak

en: D&elete
eu: &Ezabatu

en: Snap to Grid
eu: Atxiki saretari

en: Show Master Pages
eu: Erakutsi orri maisuak

en: Show Rulers
eu: Erakutsi erregelak

en: Show/hide the view's rulers
eu: Erakutsi/Ezkutatu ikuspegiaren erregelak

en: Insert Page
eu: Txertatu orria

en: Insert a new page after the current one
eu: Txertatu orri berria unekoaren ondoren

en: Copy Page
eu: Kopiatu orria

en: Copy the current page
eu: Kopiatu uneko orria

en: Delete Page
eu: Ezabatu orria

en: Delete the current page
eu: Ezabatu uneko orria

en: Master Page...
eu: Orri maisua...

en: Page Layout...
eu: Orri-diseinua...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
eu: Aldagaia

en: Import Document...
eu: Dokumentua inportatu...

en: Configure...
eu: Konfiguratu...

en: Import Slideshow
eu: Inportatu diaporama

en: Could not import
    %1
eu: Ezin izan da %1 inportatu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page layout
eu: Aldatu orri-diseinua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, backgroundImage)
en: Set image ...
eu: Irudia ezarri...

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Page Background
eu: Orriaren atzeko planoa

en: Page Design
eu: Orriaren diseinua

en: Slide Design
eu: Diapositibaren diseinua

en: Use background of master page
eu: Erabili orri maisuaren atzeko planoa

en: Use background of master slide
eu: Erabili diapositiba maisuaren atzeko planoa

en: Display shapes of master page
eu: Bistaratu orri maisuaren formak

en: Display shapes of master slide
eu: Bistaratu diapositiba maisuaren formak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change slide background image
eu: Aldatu diapositibaren atzeko planoaren irudia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change page background image
eu: Aldatu orriaren atzeko planoaren irudia

en: Master Slide %1/%2
eu: %1/%2 diapositiba maisua

en: Slide %1/%2
eu: %1/%2 diapositiba

en: Master Page %1/%2
eu: %1/%2 orri maisua

en: Page %1/%2
eu: %1/%2 orria

en: Clear
eu: Garbitu

en: Subtract
eu: Kendu

en: Multiply
eu: Biderkatu

en: Alpha mask
eu: Alfa maskara

en: Alpha
eu: Alfa

en: Undefined operation in the alpha color space
eu: Eragiketa definitugabea alfa kolore-espazioan

en: L*a*b* (16-bit integer/channel, unmanaged)
eu: L*a*b* (16 biteko osokoa/kanala, kudeatugabea)

en: Lightness
eu: Argitasuna

en: RGB (16-bit integer/channel, unmanaged)
eu: GBU (16 biteko osokoa/kanala, kudeatugabea)

en: RGB (8-bit integer/channel, unmanaged)
eu: GBU (8 biteko osokoa/kanala, kudeatugabea)

en: Blue
eu: Urdina

en: Green
eu: Berdea

en: Red
eu: Gorria

en: Undefined operation in the %1 space
eu: Eragiketa definitugabea %1 espazioan

en: Undefined operation in the %1 color space
eu: Eragiketa definitugabea %1 kolore-espazioan

en: Simple Color Conversion Engine
eu: Kolore-bihurketa sinplea egiteko motorra

en: Alpha darken
eu: Alfa iluntzea

en: Behind
eu: Atzean

en: Dissolve
eu: Disolbatu

en: Erase
eu: Ezabatu

en: Normal
eu: Normala

en: Overlay
eu: Gainjarri

en: Grain Merge
eu: Pikor-batzea

en: Grain Extract
eu: Pikor-erauztea

en: Hard Mix
eu: Nahaste bizia

en: Geometric Mean
eu: Batez besteko geometrikoa

en: Parallel
eu: Paraleloa

en: Screen
eu: Pantaila

en: Color Dodge
eu: Kolore-zuritzea

en: Linear Dodge
eu: Zuritze lineala

en: Lighten
eu: Argitu

en: Hard Light
eu: Argi indartsua

en: Soft Light (SVG)
eu: Argi leuna (SVG)

en: Soft Light (Photoshop)
eu: Argi leuna (Photoshop)

en: Gamma Light
eu: Gamma argia

en: Vivid Light
eu: Argi bizia

en: Pin Light
eu: Argi fokala

en: Linear Light
eu: Argi lineala

en: Color Burn
eu: Kolore-belztea

en: Linear Burn
eu: Belzte lineala

en: Darken
eu: Ilundu

en: Gamma Dark
eu: Gamma iluna

en: Addition
eu: Batuketa

en: Inversed-Subtract
eu: Alderantzizko kenketa

en: Divide
eu: Zatitu

en: Arcus Tangent
eu: Arku tangentea

en: Difference
eu: Diferentzia

en: Exclusion
eu: Esklusioa

en: Equivalence
eu: Baliokidetasuna

en: Additive-Subtractive
eu: Gehigarria-kengarria

en: Copy Red
eu: Kopiatu gorria

en: Copy Green
eu: Kopiatu berdea

en: Copy Blue
eu: Kopiatu urdina

en: Color
eu: Kolorea

en: Hue
eu: Ñabardura

en: Saturation
eu: Saturazioa

en: Increase Saturation
eu: Handiagotu saturazioa

en: Decrease Saturation
eu: Txikiagotu saturazioa

en: Luminosity
eu: Argitasuna

en: Increase Luminosity
eu: Handiagotu argitasuna

en: Decrease Luminosity
eu: Txikiagotu argitasuna

en: Color HSI
eu: HSI kolorea

en: Hue HSI
eu: HSI ñabardura

en: Saturation HSI
eu: HSI saturazioa

en: Increase Saturation HSI
eu: Handiagotu HSI saturazioa

en: Decrease Saturation HSI
eu: Txikiagotu HSI saturazioa

en: Intensity
eu: Intentsitatea

en: Increase Intensity
eu: Handiagotu intentsitatea

en: Decrease Intensity
eu: Txikiagotu intentsitatea

en: Color HSL
eu: ÑSA kolorea

en: Hue HSL
eu: ÑSA ñabardura

en: Saturation HSL
eu: ÑSA saturazioa

en: Increase Saturation HSL
eu: Handiagotu ÑSA saturazioa

en: Decrease Saturation HSL
eu: Txikiagotu ÑSA saturazioa

en: Increase Lightness
eu: Handiagotu argitasuna

en: Decrease Lightness
eu: Txikiagotu argitasuna

en: Color HSV
eu: ÑSB kolorea

en: Hue HSV
eu: ÑSB ñabardura

en: Saturation HSV
eu: ÑSB saturazioa

en: Increase Saturation HSV
eu: Handiagotu ÑSB saturazioa

en: Decrease Saturation HSV
eu: Txikiagotu ÑSB saturazioa

en: Value
eu: Balioa

en: Increase Value
eu: Handiagotu balioa

en: Decrease Value
eu: Txikiagotu balioa

en: Generic RGB Histogram
eu: GBU histograma generikoa

en: R
eu: G

en: G
eu: B

en: B
eu: U

en: L*a*b* Histogram
eu: L*a*b* histograma

en: Generic L*a*b* Histogram
eu: L*a*b* histograma generikoa

en: Grayscale
eu: Gris-eskala

en: Grayscale (without transparency)
eu: Gris-eskala (gardentasunik gabe)

en: 8 Bits
eu: 8 bit

en: 16 Bits
eu: 16 bit

en: 16 Bits Float
eu: 16 biteko koma mugikorra

en: 32 Bits Float
eu: 32 biteko koma mugikorra

en: 64 Bits Float
eu: 64 biteko koma mugikorra

en: Arithmetic
eu: Aritmetika

en: Negative
eu: Negatiboa

en: HSL
eu: ÑSA

en: HSV
eu: ÑSB

en: Mix
eu: Nahastea

en: Inverse Subtract
eu: Alderantzizko kenketa

en: Burn
eu: Belztu

en: Additive Subtractive
eu: Gehigarria kengarria

en: Alpha Darken
eu: Alfa iluntzea

en: Bumpmap
eu: Erliebe-mapa

en: SVG Gradient
eu: SVG gradientea

en: Select the object you want to reference
eu: Aukeratu erreferentzia egin nahi diozun objektua

en: Reference
eu: Erreferentzia

en: Set For All Existing
eu: Ezarri dauden guztientzat

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: <qt>Edits will be lost.<p>There is %1 invalid statement left.</qt> | <qt>Edits will be lost.<p>There are %1 invalid statements left.</qt>
eu[0]: <qt>Aldaketak galdu egingo dira.<p>Sententzia %1 baliogabe dago.</qt>
eu[1]: <qt>Aldaketak galdu egingo dira.<p>%1 sententzia baliogabe daude.</qt>

[ctx: statement is an Rdf related term]
en: Discard invalid statements?
eu: Sententzia baliogabeak baztertu nahi dituzu?

en: Rdf
eu: RDF

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Triples
eu: Hirukoitzak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newNamespaceButton)
en: new
eu: berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, copyTripleButton)
en: copy
eu: kopiatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteStylesheet) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteTripleButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteNamespaceButton)
en: delete
eu: ezabatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Namespaces
eu: Izen-lekuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Prefix
eu: Aurrizkia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, m_namespaceView)
en: Namespace
eu: Izen-lekua

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Semantic
eu: Semantikoa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_sparqlExecute)
en: Execute
eu: Exekutatu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_5)
en: Stylesheets
eu: Estilo-orriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Set the default stylesheet for Semantic objects in this document. New RDF objects will use this stylesheet automatically. The buttons allow you to set the stylesheet for all existing semantic objects to the new default stylesheet as well.
eu: Ezarri dokumentu honetako objektu semantikoetarako estilo-orri lehenetsia. RDF objektu berriek estilo-orri hori erabiliko dute automatikoki. Botoiek aukera ematen dizute objektu semantiko guztien estilo-orria estilo-orri lehenetsi berriari ere ezartzeko.

en: Apply Stylesheet
eu: Aplikatu estilo-orria

en: System
eu: Sistema

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Reapply Current
eu: Berriz aplikatu unekoa

en: Disassociate
eu: Utzi asoziatzeari

en: Edit %1
eu: Editatu %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Stylesheet Definition
eu: Estilo-orriaren definizioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Variables Available
eu: Aldagai erabilgarriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Description
eu: Deskribapena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, stylesheets)
en: Stylesheet Name
eu: Estilo-orriaren izena

en: Empty
eu: Hutsa

en: Literal
eu: Literala

en: Blank
eu: Zuria

en: Valid
eu: Baliozkoa

en: Subject
eu: Subjektua

en: Predicate
eu: Predikatua

en: Object
eu: Objektua

en: Obj Type
eu: Obj mota

en: DataType
eu: Datu mota

en: Stored In
eu: Hemen gordeta:

en: This document contains an unknown checksum. When you give a password it might not be verified.
eu: Dokumentu honek kontroleko batura ezezaguna du. Pasahitza ematean, baliteke ez egiaztatzea.

en: This document contains an unknown encryption method. Some parts may be unreadable.
eu: Dokumentu honek zifratze-metodo ezezaguna du. Baliteke zati batzuk irakurtezinak izatea.

en: This document contains incomplete encryption data. Some parts may be unreadable.
eu: Dokumentu honek zifratze-datu osatugabeak ditu. Baliteke zati batzuk irakurtezinak izatea.

en: QCA has currently no support for SHA1 or PBKDF2 using SHA1. The document can not be opened.
eu: QCA-k ez du oraindik SHA1 edo PBKDF2-rentzako euskarririk SHA1 erabiliz. Dokumentua ezin da ireki.

en: The manifest file seems to be corrupted. It cannot be modified and the document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
eu: Manifestu-fitxategia hondatuta dagoela dirudi. Ezin da aldatu, eta dokumentua gero ere irakurtezina izango da. Saiatu dokumentua berriro gordetzen, egindako lana ez galtzeko.

en: The manifest file cannot be written. The document will remain unreadable. Please try and save the document again to prevent losing your work.
eu: Manifestu-fitxategia ezin da idatzi. Dokumentua ezin izango da irakurri. Saiatu dokumentua berriro gordetzen, egindako lana ez galtzeko.

en: Please enter the password to open this file.
eu: Sartu fitxategi hau irekitzeko pasahitza.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
eu: Sartu dokumentua zifratzeko pasahitza.

en: Do you want to save the password?
eu: Pasahitza gorde nahi duzu?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
eu: Direktorio modua ez da onartzen urruneko kokalekuetarako.

en: Calligra Storage
eu: Calligraren memoria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List
eu: Aldatu zerrenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Styles
eu: Aldatu estiloak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete
eu: Ezabatu

en: Key Press
eu: Tekla-sakatzea

en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: (qtundo-format)]
en: Text
eu: Testua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Column
eu: Ezabatu zutabea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Delete Row
eu: Ezabatu errenkada

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Footnote
eu: Txertatu oin-oharra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Endnote
eu: Txertatu amaiera-oharra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Right
eu: Txertatu zutabea eskuinean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Column Left
eu: Txertatu zutabea ezkerrean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Below
eu: Txertatu errenkada behean

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Row Above
eu: Txertatu errenkada goian

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Numbering
eu: Aldatu zerrenda-zenbakitzea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
eu: Doitu zutabe-zabalera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
eu: Doitu errenkada-altuera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste As Text
eu: Itsatsi testu gisa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Paste
eu: Itsatsi

en: Index Reference
eu: Indize-erreferentzia

en: Text Reference
eu: Testu-erreferentzia

en: Please create an index to reference first.
eu: Lehenik, sortu erreferentzia egiteko indize bat.

en: Select the index you want to reference
eu: Aukeratu erreferentzia egin nahi diozun indizea

en: Found 1 match | Found %1 matches
eu[0]: Bat-etortze 1 aurkitu da
eu[1]: %1 bat-etortze aurkitu dira

en: Found no match
eu: Ez da bat-etortzerik aurkitu

en: Found no match
    
    No text was replaced
eu: Ez da bat-etortzerik aurkitu
    ""
    ""Ez da testurik ordeztu

en: 1 replacement made | %1 replacements made
eu[0]: Ordezkapen 1 egin da
eu[1]: %1 ordezkapen egin dira

en: Replace %1 with %2?
eu: Ordeztu %1 %2(a)(r)ekin?

[ctx: Underline Style]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Underline Style]
en: Single
eu: Bakuna

[ctx: Underline Style]
en: Double
eu: Bikoitza

[ctx: (qtundo-format)]
en: New Paragraph
eu: Paragrafo berria

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Bookmark
eu: Gehitu laster-markak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Index
eu: Txertatu indizea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Variable
eu: Txertatu aldagaia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Break
eu: Txertatu jauzia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table
eu: Txertatu taula

[ctx: (qtundo-format)]
en: Merge Cells
eu: Batu gelaxkak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Split Cells
eu: Zatitu gelaxkak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Table Width
eu: Doitu taula-zabalera

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
eu: Aldatu ertz-formatua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Table Of Contents
eu: Txertatu edukien aurkibidea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Modify Table Of Contents
eu: Aldatu edukien aurkibidea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Bibliography
eu: Txertatu bibliografia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Citation
eu: Gehitu aipua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Typing
eu: Idazketa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bold
eu: Lodia

[ctx: (qtundo-format)]
en: Italic
eu: Etzana

[ctx: (qtundo-format)]
en: Underline
eu: Azpimarratua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Strike Out
eu: Marratua

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Alignment
eu: Aldatu lerrokatzea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Alignment
eu: Ezarri lerrokatze bertikala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease Indent
eu: Txikiagotu koska

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase Indent
eu: Handiagotu koska

[ctx: (qtundo-format)]
en: Decrease font size
eu: Txikiagotu letra-tipoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Increase font size
eu: Handiagotu letra-tipoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font
eu: Ezarri letra-tipoa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Font Size
eu: Ezarri letra-tamaina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Background Color
eu: Ezarri atzeko planoaren kolorea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Text Color
eu: Ezarri testu-kolorea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Character Style
eu: Ezarri karaktere-estiloa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Paragraph Style
eu: Ezarri paragrafo-estiloa

[ctx: (qtundo-format)]
en: Formatting
eu: Formatua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Opacity
eu: Opakutasuna

en: Recent:
eu: Azkenak:

en: Add / Remove Colors...
eu: Koloreak gehitu / kendu...

en: Add new author profile (starts out as a copy of current)
eu: Gehitu egile-profil berri bat (unekoaren kopia gisa hasiko da)

en: Delete the author profile
eu: Ezabatu egile-profila

en: Name (not duplicate or blank name):
eu: Izena (ez bikoiztua ez hutsa):

en: Name of Profile
eu: Profilaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
eu: Izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
eu: Inizialak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
eu: Kargua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
eu: Lanpostua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
eu: Enpresa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
eu: Helbide elektronikoa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
eu: Telefonoa (etxekoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
eu: Telefonoa (lanekoa):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
eu: Faxa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
eu: Kalea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
eu: Posta-kodea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
eu: Herria:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
eu: Herrialdea:

en: Import Data
eu: Inportatu datuak

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
eu: Gomendatua (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
eu: Eskualde-ezarpenak (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
eu: Beste bat (%1)

en: Generic
eu: Generikoa

en: Text
eu: Testua

en: Date
eu: Data

en: Currency
eu: Moneta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
eu: Bat ere ez

en: Please check the ranges you specified. The start value must be lower than the end value.
eu: Egiaztatu zehaztu dituzun barrutiak. Hasierako balioak amaierako balioak baino txikiagoa izan behar du.

en: Cannot find encoding: %1
eu: Ezin da kodeketa aurkitu: %1

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
eu: Datuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_3)
en: E&ncoding:
eu: &Kodeketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstRowHeader)
en: First row contains headers
eu: Lehen errenkadak goiburuak ditu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_firstColHeader)
en: First column contains headers
eu: Lehen zutabeak goiburuak ditu

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
eu: Formatua

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
eu: Bereizlea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
eu: Koma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
eu: Beste bat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
eu: Tabuladorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
eu: Zuriunea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
eu: &Hitzez hitzeko aipua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
eu: Ikur dezimala:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
eu: Milakoen bereizlea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
eu: Ez ikusi egin bereizle bikoiztuei

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
eu: Fo&rmatua:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
eu: Barrutiak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
eu: Eguneratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
eu: Inportatu zutabeak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
eu: Inportatu lerroak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
eu: -

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
eu: &Zifratu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
eu: Gako-hitzak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
eu: Gaia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
eu: Azken inprimaketa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
eu: Edizio-denbora guztira:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
eu: Zifratzea:

[ctx: Document title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
eu: Titulua:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
eu: Berrikuspen-zenbakia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
eu: Aldatze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
eu: Iruzkinak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
eu: Sortze-data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
eu: Bide-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
eu: &Berrezarri

en: General
eu: Orokorra

en: Last saved by
eu: Azkena honek gorde du:

en: Use ';' (Example: Office;KDE;Calligra)
eu: Erabili ';' (adibidez: Office;KDE;Calligra)

en: This document will be decrypted
eu: Elementu hau deszifratu egingo da

en: Do not decrypt
eu: Ez deszifratu

en: This document is encrypted
eu: Dokumentu hau zifratuta dago

en: D&ecrypt
eu: &Deszifratu

en: This document will be encrypted.
eu: Dokumentu hau zifratu egingo da.

en: Do not encrypt
eu: Ez zifratu

en: This document is not encrypted
eu: Dokumentu hau ez dago zifratuta

en: This document does not support encryption
eu: Dokumentu honek ez du zifratzea onartzen

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
eu: <qt>Dokumentua deszifratzeak pasahitz-babesa kenduko dio.<p>Hala ere, fitxategia deszifratu nahi duzu?</qt>

en: Confirm Decrypt
eu: Baieztatu deszifratzea

en: Decrypt
eu: Deszifratu

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
eu: <qt>Dokumentua ezin izan da automatikoki gorde.<p>Deszifratzea burutzeko, gorde dokumentua.</qt>

en: Save Document
eu: Gorde dokumentua

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the decryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
eu: <qt>Dokumentua aldatu egin da azkenekoz ireki zenetik. Deszifratzea burutzeko, dokumentua gorde egin behar da.<p>Orain gorde nahi duzu dokumentua?</qt>

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
eu: <qt>Dokumentua %1 gisa gordeta dago une honetan. Dokumentua <b>OASIS OpenDocument</b> bihurtu behar da zifratzeko.<p>Fitxategia OASIS OpenDocument bihurtu nahi duzu?</qt>

en: Change Filetype
eu: Aldatu fitxategi mota

en: Change
eu: Aldatu

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
eu: <qt>Dokumentua ezin izan da automatikoki gorde.<p>Zifratzea burutzeko, gorde dokumentua.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
eu: <qt>Dokumentua aldatu egin da azkenekoz ireki zenetik. Zifratzea burutzeko, dokumentua gorde egin behar da.<p>Orain gorde nahi duzu dokumentua?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
eu: Ireki paleta

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
eu: Gorde paleta

en: Add Color To Palette
eu: Gehitu kolorea paletari

en: Color name:
eu: Kolore-izena:

en: Cannot write to palette file %1. Maybe it is read-only.
eu: Ezin da idatzi %1 paleta-fitxategian. Baliteke irakurtzeko soilik izatea.

en: Palette
eu: Paleta

en: Add/Remove Colors
eu: Gehitu/Kendu koloreak

[ctx: No stroke or fill]
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: Solid color stroke or fill]
en: Solid
eu: Solidoa

en: Gradient
eu: Gradientea

en: Pattern
eu: Eredua

en: Change the filling color
eu: Aldatu kolore betegarria

en: Target:
eu: Helburua:

en: Icon and Text
eu: Ikonoa eta testua

en: Icon only
eu: Ikonoa soilik

en: Tabs side
eu: Fitxen aldea

en: Top side
eu: Goiko aldea

en: Bottom side
eu: Beheko aldea

en: Left side
eu: Ezkerreko aldea

en: Right side
eu: Eskuineko aldea

en: Page Layout
eu: Orri-diseinua

en: Apply to document
eu: Aplikatu dokumentuari

en: Left Edge:
eu: Ezkerreko ertza:

en: Right Edge:
eu: Eskuineko ertza:

en: Binding Edge:
eu: Azalaren ertza:

en: Page Edge:
eu: Orriaren ertza:

en: Facing Pages:
eu: Aurrez aurre dauden orriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, facingPages)
en: Facing pages
eu: Aurrez aurre dauden orriak

en: Page Layout:
eu: Orri-diseinua:

en: Page spread
eu: Orri osoko ikuspegia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
eu: Unitatea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesLabel)
en: Follow style:
eu: Jarraitu estiloari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Size:
eu: Tamaina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Width:
eu: Zabalera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Height:
eu: Altuera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Orientation:
eu: Orientazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, portrait)
en: Portrait
eu: Bertikala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, landscape)
en: Landscape
eu: Horizontala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, facingPageLabel)
en: Facing pages:
eu: Aurrez aurre dauden orriak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, singleSided)
en: Single sided
eu: Orrialde bakarra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, directionLabel)
en: Text direction:
eu: Testuaren noranzkoa:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Automatic
eu: Automatikoa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, textDirection)
en: Right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, margins)
en: Margins
eu: Marjinak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Top:
eu: Goian:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Binding edge:
eu: Koadernatze-ertza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Page edge:
eu: Orriaren ertza:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Bottom:
eu: Behean:

[ctx: @info:tooltip]
en: Import resource
eu: Inportatu baliabidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete resource
eu: Ezabatu baliabidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Download resource
eu: Deskargatu baliabidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Share Resource
eu: Partekatu baliabidea

[ctx: @title:window]
en: Choose File to Add
eu: Hautatu gehitu beharreko fitxategia

en: New tag
eu: Etiketa berria

en: Assign to tag
eu: Esleitu etiketari

en: Remove from this tag
eu: Kendu etiketa honetatik

en: Remove from other tag
eu: Kendu beste etiketa batetik

en: Tags
eu: Etiketak

en: Unable to undelete tag
eu: Ezin da etiketa ezabatzea desegin

en: <qt>The tag you are trying to undelete already exists in tag list.<br>Please enter a new, unique name for it.</qt>
eu: <qt>Ezabatzea desegin nahi duzun etiketa dagoeneko existitzen da etiketen zerrendan.<br>Sartu beretzako izen berri, esklusiboa.</qt>

en: Tag was not undeleted.
eu: Etiketa ezabatzea ez da desegin.

en: First line indent
eu: Lehen lerroko koska

en: Left indent
eu: Ezkerreko koska

en: Right indent
eu: Eskuineko koska

en: Change the color of the shadow
eu: Aldatu itzalaren kolorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Blur:
eu: Lausotu:

en: Butt cap
eu: Mutur etena

en: Round cap
eu: Mutur biribila

en: Square cap
eu: Mutur karratua

en: Miter join
eu: Juntura angeluzuzena

en: Round join
eu: Juntura biribila

en: Bevel join
eu: Juntura alakatua

en: Thickness:
eu: Lodiera:

en: Set line width of actual selection
eu: Ezarri uneko hautapenaren marra-zabalera

en: Change the color of the line/border
eu: Aldatu lerro/ertzaren kolorea

en: Enter resource filters here
eu: Sartu baliabide-iragazkiak hemen

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Save the currently filtered set as the new members of the current tag.</qt>
eu: <qt>Gorde unean iragazitako multzoa uneko etiketaren kide gisa.</qt>

[ctx: @info:tooltip]
en: <qt>Show the tag box options.</qt>
eu: <qt>Erakutsi etiketa-lauki aukerak.</qt>

en: Rename tag
eu: Berrizendatu etiketa

en: Delete this tag
eu: Ezabatu etiketa hau

en: Tool Options
eu: Tresna-aukerak

en: deselect item
eu: desautatu elementua

en: select item
eu: hautatu elementua

en: %1%
eu: % %1

en: Fit Page Width
eu: Doitu orri-zabalerari

en: Fit Page
eu: Doitu orriari

en: Actual Pixels
eu: Benetako pixelak

en: Use same aspect as pixels
eu: Erabili pixelen antzeko itxura

en: Zoom to Selection
eu: Egin zoom hautapenera

en: Zoom to All
eu: Egin zoom denera

en: All supported formats
eu: Onartutako formatu guztiak
