thesaurus_tool - en to eu translation catalogue (31 entries)

en: (No match)
eu: (Bat-etortzerik ez)

en: &Search for:
eu: &Bilatu hau:

en: S&earch
eu: B&ilatu

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
eu: Aurrera

en: Change Language...
eu: Aldatu hizkuntza...

en: Synonyms
eu: Sinonimoak

en: More General Words
eu: Hitz orokor gehiago

en: More Specific Words
eu: Hitz espezifiko gehiago

en: &Wordnet
eu: &WordNet

en: &Replace with:
eu: &Ordeztu honekin:

en: &Replace
eu: &Ordeztu

en: Replace Word
eu: Ordeztu hitza

en: Related Words - %1
eu: Erlazionatutako hitzak, %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
eu: Ez da aurkitu sinonimoen '%1'  fitxategia. Erabili 'Aldatu hizkuntza...' sinonimoen fitxategi bat hautatzeko.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
eu: <b>Errorea:</b> Huts egin du grep exekutatzean.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
eu: Sinonimoak/Hiperonimoak, maiztasunaren arabera ordenatuta

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
eu: Sinonimoak. Esanahiaren antzekotasunaren arabera ordenatuta (aditzak bakarrik)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
eu: Sinonimoak. Aurkako esanahia duten hitzak

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
eu: Hiponimoak. ... %1(r)en antzekoa da

en: Meronyms - %1 has a ...
eu: Meronimoak. %1(e)k badu... bat

en: Holonyms - ... has a %1
eu: Holonimoak. ...(e)k badu %1 bat

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Cause To (for some verbs only)
eu: Zergatia (aditz batzuentzat bakarrik)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
eu: Aditzen ondorioak (aditz batzuentzat bakarrik)

en: Familiarity & Polysemy Count
eu: Kidetasun- eta polisemia-kontaketa

en: Verb Frames (examples of use)
eu: Aditz-markoak (erabilera-adibideak)

en: List of Compound Words
eu: Hitz elkartuen zerrenda

en: Overview of Senses
eu: Esanahien ikuspegi orokorra

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
eu: <b>Errorea:</b> Huts egin du WordNet 'wn' programa exekutatzean. WordNet erabili nahi baduzu, ordenagailuan instalatuta egon behar du eta 'wn'k bide-izenean agertu behar du. Hemen eskuratu dezakezu WordNet: <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Kontuan izan WordNet-ek ingelesa baino ez duela onartzen.

en: No match for '%1'.
eu: Ez dago '%1'(r)en bat-etortzerik.
