karbon - en to eu translation catalogue (101 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Boolean Operation
eu: Eragiketa boolearra

note: i18n: ectx: Menu (object_order)
en: &Order
eu: &Ordenatu

note: i18n: ectx: Menu (object_align)
en: &Align
eu: Le&rrokatu

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikusi

note: i18n: ectx: Menu (object)
en: &Object
eu: O&bjektua

note: i18n: ectx: Menu (object_distribute)
en: &Distribute
eu: &Banatu

note: i18n: ectx: Menu (path)
en: &Path
eu: I&bilbidea

note: i18n: ectx: Menu (effects)
en: Effe&cts
eu: Efe&ktuak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
eu: Editatu

note: i18n: ectx: ToolBar (object_toolbar)
en: Object
eu: Objektua

note: i18n: ectx: ToolBar (align_toolbar)
en: Align
eu: Lerrokatu

note: i18n: ectx: ToolBar (Effects)
en: Effects
eu: Efektuak

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
eu: Ikusi

en: &Flatten Path...
eu: &Bidea  lautu...

en: Flatten Path
eu: Bidea lautu

en: Properties
eu: Propietateak

en: Flatness:
eu: Lautasuna:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Flatten path
eu: Lautu bidea

[ctx: (qtundo-format)]
en: Refine path
eu: Findu bidea

en: &Refine Path...
eu: Bidea findu...

en: Refine Path
eu: Bidea findu

en: Subdivisions:
eu: Azpizatiketak:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Round Corners
eu: Biribildu izkinak

en: &Round Corners...
eu: Izkinak &biribidu...

en: Round Corners
eu: Izkinak biribildu

en: Radius:
eu: Erradioa:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Whirl & pinch
eu: Bihurritu eta tira

en: &Whirl/Pinch...
eu: Bihu&rritu/Tira...

en: Whirl Pinch
eu: Bihurritu eta tira

en: Info
eu: Informazioa

en: The result of the Whirlpinch effect can be improved by refining the path shape beforehand.
eu: Bidearen forma aldez aurretik finduz hobetu daiteke 'Bihurritu eta tira' efektuaren emaitza.

en: Angle:
eu: Angelua:

en: Pinch:
eu: Tira:

[ctx: (qtundo-format)]
en: Raise Layer
eu: Goratu geruza

[ctx: (qtundo-format)]
en: Lower Layer
eu: Beheratu geruza

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Interface
eu: Interfazea

en: Misc
eu: Hainbat

en: Grid
eu: Sareta

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
eu: Dokumentua

en: Document Settings
eu: Dokumentuaren ezarpenak

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
eu: Egilea

en: Author
eu: Egilea

en: A Vector Graphics Drawing Application.
eu: Bektore-grafikoak marrazteko aplikazioa.

en: Bug fixes and improvements
eu: Akats-konponketak eta hobekuntzak

en: Bug fixes
eu: Akats-konponketak

en: Helpful patches and advice
eu: Adabaki lagungarriak eta aholkuak

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert graphics
eu: Txertatu grafikoak

en: Choose Graphic to Add
eu: Aukeratu gehitu beharreko grafikoa

en: Could not load image.
eu: Ezin izan da irudia kargatu.

en: Import graphic
eu: Inportatu grafikoa

en: Could not create image shape.
eu: Ezin izan da irudi-forma sortu.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally
eu: Ispilatu horizontalki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Vertically
eu: Ispilatu bertikalki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Mirror Horizontally and Vertically
eu: Ispilatu horizontalki eta bertikalki

[ctx: (qtundo-format)]
en: Separate paths
eu: Bereizi bideak

en: Outline &Mode
eu: E&skema modua

en: &Import Graphic...
eu: &Grafikoa inportatu...

en: D&elete
eu: &Ezabatu

en: Edit Guides
eu: Editatu gidak

[ctx: Duplicate selection]
en: &Duplicate
eu: &Bikoiztu

en: Distribute Center (Horizontal)
eu: Banatu erdia (horizontalean)

en: Distribute Gaps (Horizontal)
eu: Banatu tarteak (horizontalean)

en: Distribute Left Borders
eu: Banatu ezkerreko ertzak

en: Distribute Right Borders
eu: Banatu eskuineko ertzak

en: Distribute Center (Vertical)
eu: Banatu erdia (bertikalean)

en: Distribute Gaps (Vertical)
eu: Banatu tarteak (bertikalean)

en: Distribute Bottom Borders
eu: Banatu beheko ertzak

en: Distribute Top Borders
eu: Banatu goiko ertzak

en: Show Color Palette
eu: Erakutsi kolore-paleta

en: Show or hide color palette
eu: Kolore-paleta erakusten edo ezkutatzen du

en: &Clip Object
eu: Ain&guratu objektua

en: &Unclip Objects
eu: As&katu objektua

en: Mirror Vertically
eu: Ispilatu bertikalki

en: Mirror Horizontally
eu: Ispilatu horizontalki

en: &Close Path
eu: &Itxi bidea

en: Com&bine Path
eu: &Konbinatu bidea

en: Se&parate Path
eu: &Bereizi bidea

en: Re&verse Path
eu: &Alderantzikatu bidea

en: Intersect Paths
eu: Ebaki bideak

en: Subtract Paths
eu: Kendu bideak

en: Unite Paths
eu: Elkartu bideak

en: Exclude Paths
eu: Baztertu bideak

en: Snap Path to Grid
eu: Moldatu bideak saretara

en: Zoom to Selection
eu: Egin zoom hautapenera

en: Zoom to Drawing
eu: Egin zoom marrazkira

en: Zoom
eu: Zoom egin

en: Show status bar:
eu: Egoera-barra erakutsi:

en: Number of recent files:
eu: Fitxategi berrienen kopurua:

en: Palette font size:
eu: Paletako letra-tamaina:

en: Select palette
eu: Hautatu paleta

en: Press to apply fill to selection
eu: Sakatu hautapenari betegarria aplikatzeko

[ctx: The style has no fill]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Press to apply stroke to selection
eu: Sakatu hautapenari trazua aplikatzeko

[ctx: The style has a custom stroking]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: The style has no stroking]
en: None
eu: Bat ere ez

en: Stroke:
eu: Trazua:

en: Fill:
eu: Betegarria:
