kpresenter - en to fa translation catalogue (13 entries)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (insert)
en: &Insert
fa: &درج‌

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: F&ormat
fa: &قالب‌

note: i18n: ectx: Menu (slideshow)
en: Sli&de Show
fa: نمایش &اسلاید‌

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

en: Original author
fa: نویسنده اصلی

en: Green
fa: سبز

en: Red
fa: قرمز

en: Blue
fa: آبی

en: Shape
fa: شکل

en: Start Presentation
fa: آغاز ارائه

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, boolHeight)
en: &Height:
fa: &ارتفاع:‌
