koconverter - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Input file
fa: پرونده ورودی

en: Output file
fa: پرونده خروجی

en: Make a backup of the destination file
fa: ایجاد پشتیبان پرونده مقصد

en: Batch mode: do not show dialogs
fa: حالت دسته: عدم نمایش محاوره‌ها

en: Interactive mode: show dialogs (default)
fa: حالت تعاملی: نمایش محاوره‌ها )پیش‌فرض(

en: Mimetype of the output file
fa: نوع مایم پرونده خروجی

en: Two arguments required
fa: دو نشانوند مورد نیاز

en: Mimetype for input file %1 not found!
fa: نوع مایم برای پرونده ورودی %1 یافت نشد!

en: Mimetype not found %1
fa: نوع مایم یافت نشد %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
fa: نوع مایم یافت نشد، تلاش برای استفاده از گزینه نوع مایم

en: *** The conversion failed! ***
fa: ***خرابی در تبدیل! ***
