kspreadsolver - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: Function Optimizer...
fi: Funktion optimoija…

[ctx: (qtundo-format)]
en: Optimize
fi: Optimoi

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
fi: Tarkkuus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
fi: Iterointeja enintään:

en: Function Optimizer
fi: Funktion optimoija

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
fi: Optimointi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
fi: Maksimoi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
fi: Minimoi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
fi: Arvo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
fi: Parametrit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
fi: Funktio:
