PictureShape - en to fi translation catalogue (22 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image
fi: Muuta kuvaa
    kuvan muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Crop image
fi: Rajaa kuvaa
    kuvan rajaus

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change image color mode
fi: Muuta kuvan värimallia
    kuvan värimallin muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Contour image (by image analysis)
fi: Merkitse kuvan ääriviivat (kuva-analyysillä)
    kuvan ääriviivojen merkintä (kuva-analyysillä)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove image contour
fi: Poista kuvan ääriviivat
    kuvan ääriviivojen poisto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bnImageFile)
en: Replace image...
fi: Vaihda kuva…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAspect)
en: Keep proportions
fi: Säilytä suhteet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, leftLabel)
en: Left:
fi: Vasemmalta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, rightLabel)
en: Right:
fi: Oikealta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bottomLabel)
en: Bottom:
fi: Alhaalta:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, topLabel)
en: Top:
fi: Ylhäältä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, bnFill)
en: Reset
fi: Nollaa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbContour)
en: Contour (by image analysis)
fi: Kuvan ääriviivat (kuva-analyysillä)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Color mode:
fi: Väritila:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Crop
fi: Rajaus

en: Image
fi: Kuva

en: Image shape that can display jpg, png etc.
fi: Kuvamuoto, joka voi näyttää JPEGin, PNG:n jne.

en: Standard
fi: Vakio

en: Greyscale
fi: Harmaasävy

en: Monochrome
fi: Mustavalko

en: Watermark
fi: Vesileima

en: Picture editing
fi: Kuvan käsittely
