ArtisticTextShape - en to fi translation catalogue (30 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
fi: Lisää tekstialue
    tekstialueen lisäys

en: ArtisticTextShape
fi: TaiteellinenTekstimuoto

en: A shape which shows a single text line
fi: Yksittäisen tekstirivin näyttävä muoto

en: Artistic Text
fi: Taiteellinen teksti

en: Detach Path
fi: Irrota polku

en: Convert to Path
fi: Muunna poluksi

en: Bold text
fi: Lihavoitu teksti

en: Italic text
fi: Kursivoitu teksti

en: Superscript
fi: Yläindeksi

en: Subscript
fi: Alaindeksi

en: Anchor at Start
fi: Ankkuri alkuun

en: Anchor at Middle
fi: Ankkuri keskelle

en: Anchor at End
fi: Ankkuri loppuun

en: Click to change cursor position.
fi: Muuta kohdistimen sijaintia napsauttamalla.

en: Click to select text shape.
fi: Valitse tekstin muoto napsauttamalla.

en: Double click to put text on path.
fi: Sijoita teksti polulle kaksoisnapsauttamalla.

en: Drag handle to change start offset.
fi: Muuta alun siirtymää vetämällä kahvasta.

en: Press escape to finish editing.
fi: Lopeta muokkaus painamalla Escape.

en: Press return to finish editing.
fi: Lopeta muokkaus painamalla Return.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
fi: Muunna poluksi
    poluksi muuntaminen

en: Text Properties
fi: Tekstin ominaisuudet

en: Text On Path
fi: Teksti polulle

en: Artistic text editing
fi: Taiteellisen tekstin muokkaus

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
fi: Kiinnitä polku
    polun kiinnittäminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
fi: Muuta tekstin ankkuria
    tekstin ankkurin muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
fi: Muuta fonttia
    fontin muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
fi: Muuta tekstin siirtymää
    tekstin siirtymän muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
fi: Irrota polku
    polun irrottaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
fi: Poista tekstialue
    tekstialueen poisto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
fi: Korvaa tekstialue
    tekstialueen korvaaminen
