FormulaShape - en to fi translation catalogue (57 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text to formula
fi: Lisää teksti kaavaan
    tekstin lisäys kaavaan

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change rows
fi: Lisää rivejä
    rivien lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text
fi: Lisää teksti
    tekstin lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert row
fi: Lisää rivi
    rivin lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove row
fi: Poista rivi
    rivin poisto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert column
fi: Lisää sarake
    sarakkeen lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove column
fi: Poista sarake
    sarakkeen lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert formula elements.
fi: Lisää kaavan alkioita
    kaavan alkioiden lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove formula elements
fi: Poista kaavan alkioita
    kaavan alkioiden poisto

en: Arrows
fi: Nuolet

en: Greek
fi: Kreikkalaiset aakkoset

en: Relations
fi: Relaatiot

en: Operators
fi: Operaattorit

en: Miscellaneous
fi: Sekalaiset

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Insert
fi: Lisää

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupElements)
en: Elements
fi: Alkiot

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSymbols)
en: Symbols
fi: Symbolit

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupActions)
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: This button opens a file dialog to load a MathML file]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonLoad)
en: Load...
fi: Lataa…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonSave)
en: Save...
fi: Tallenna…

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Edit
fi: Muokkaa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupGeneralOptions)
en: General options
fi: Yleisasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Font:
fi: Fontti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColors)
en: Colors:
fi: Värit:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupSpecificOptions)
en: Specific options
fi: Erityisasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Rows:
fi: Rivejä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Columns:
fi: Sarakkeita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: View MathML
fi: Näytä MathML

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
fi: Tämä tiedosto sisältää ulkoisen linkin etätiedostoon
    %1

en: Confirmation Required
fi: Vahvistus tarvitaan

en: Download
fi: Lataa

en: Skip
fi: Ohita

en: Formula
fi: Kaava

en: A formula
fi: Kaava

en: Insert fenced element
fi: Lisää aidattu elementti

en: Insert enclosed element
fi: Lisää ympäröity elementti

en: Insert root
fi: Lisää juuri

en: Insert square root
fi: Lisää neliöjuuri

en: Insert fraction
fi: Lisää murtoluku

en: Insert bevelled fraction
fi: Lisää viisto murtoluku

en: Insert 3x3 table
fi: Lisää 3 × 3 taulukko

en: Insert 2 dimensional vector
fi: Lisää kaksiulotteinen vektori

en: Insert subscript
fi: Lisää alaindeksi

en: Insert superscript
fi: Lisää yläindeksi

en: Insert sub- and superscript
fi: Lisää ala- ja yläindeksi

en: Insert overscript
fi: Lisää yläteksti

en: Insert underscript
fi: Lisää alateksti

en: Insert under- and overscript
fi: Lisää ylä- ja alateksti

en: Insert row
fi: Lisää rivi

en: Insert column
fi: Lisää sarake

en: Remove row
fi: Poista rivi

en: Remove column
fi: Poista sarake

en: Formula editing
fi: Kaavan muokkaus

en: Mode:
fi: Tapa:

en: Parse error.
fi: Jäsennysvirhe.

en: Edit formula with LaTeX/Matlab syntax
fi: Muokkaa kaavaa LaTeX/Matlab-syntaksissa

en: Edit formula with LaTeX syntax
fi: Muokkaa kaavaa LaTeX-syntaksissa
