VariablesPlugin - en to fi translation catalogue (65 entries)

en: Format:
fi: Muoto:

en: Number
fi: Numero

en: Name
fi: Nimi

en: Number and name
fi: Numero ja nimi

en: Number without separator
fi: Numero erotimetta

en: Number and name without separator
fi: Numero ja nimi erotimetta

en: Level:
fi: Taso:

en: Chapter
fi: Luku

[ctx: date that can not be changed later]
en: Date (Fixed)
fi: Päiväys (kiinteä)

en: Locale date format
fi: Paikallinen päivämäärän muoto

en: Short locale date format
fi: Lyhyt paikallinen päivämäärän muoto

en: Locale date & time format
fi: Paikallinen päivämäärän ja ajan muoto

en: Short locale date & time format
fi: Lyhyt paikallinen päivämäärän ja ajan muoto

en: Day
fi: Päivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Year
fi: Vuosi

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: Flexible Digits (1-31)
fi: Luvut (1–31)

en: 2 Digits (01-31)
fi: Kaksinumeroinen luku (01–31)

en: Abbreviated Name
fi: Lyhennetty nimi

en: Long Name
fi: Pitkä nimi

en: Flexible Digits (1-12)
fi: Luvut (1–12)

en: 2 Digits (01-12)
fi: Kaksinumeroinen luku (01–12)

en: Possessive Abbreviated Name
fi: Omistusmuotoinen lyhennetty nimi

en: Possessive Long Name
fi: Omistusmuotoinen pitkä nimi

en: 2 Digits (01-99)
fi: Kaksinumeroinen luku (01–99)

en: 4 Digits
fi: Nelinumeroinen luku

en: Flexible Digits (1-23)
fi: Luvut (1–23)

en: 2 Digits (01-23)
fi: Kaksinumeroinen luku (01–23)

en: Flexible Digits (1-59)
fi: Luvut (1–59)

en: 2 Digits (01-59)
fi: Kaksinumeroinen luku (01–59)

en: am/pm
fi: ap./ip.

en: AM/PM
fi: AP/IP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
fi: Päivämäärän korjaus:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
fi:  päivää

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
fi: Valitse päivämäärän esittämistapa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
fi: Oma muoto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatButton)
en: ...
fi: …

en: Author Name
fi: Tekijän nimi

en: Title
fi: Otsikko

en: Subject
fi: Aihe

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: Keywords
fi: Avainsanat

en: Comments
fi: Kommentit

en: Page Count
fi: Sivumäärä

en: Page Number
fi: Sivunumero

en: Custom
fi: Oma

en: Name:
fi: Nimi:

en: New
fi: Uusi

en: Delete
fi: Poista

en: String
fi: Merkkijono

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Float
fi: Liukuluku

en: Percentage
fi: Prosenttiluku

en: Currency
fi: Valuutta

en: Date
fi: Päiväys

en: Time
fi: Aika

en: Formula
fi: Kaava

en: Value:
fi: Arvo:

en: New Variable
fi: Uusi muuttuja

en: Name for new variable:
fi: Uuden muuttujan nimi:

en: Delete variable <b>%1</b>?
fi: Poistetaanko muuttuja <b>%1</b>?

en: Delete Variable
fi: Poista muuttuja
