kword - en to fi translation catalogue (277 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fi: &Muokkaa

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näytä

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
fi: &Näyttötila

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
fi: Semantiikka

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
fi: T&yylit

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
fi: Oikoluku

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
fi: Muokkaa

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
fi: Oikeinkirjoituksen tarkistuksen tulos

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
fi: Muuta muuttuja

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: Työkalut

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
fi: Aseta sivutyyli
    sivutyylin asettaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
fi: Lisää sivutyyli
    sivutyylin lisäys

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
fi: Sivun ominaisuudet
    sivun ominaisuuksien muuttaminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
fi: Luo muoto
    muodon luonti

en: Baseline
fi: Perusviiva

en: Character
fi: Merkki

en: Row
fi: Rivi

en: Page (entire) area
fi: Sivun (koko) alue

en: Page text area
fi: Sivun tekstialue

en: Paragraph area
fi: Kappaleen alue

en: Paragraph text area
fi: Kappaleen tekstialue

en: Left page border
fi: Sivun vasen reuna

en: Right page border
fi: Sivun oikea reuna

en: Right paragraph border
fi: Kappaleen oikea reuna

en: Left paragraph border
fi: Kappaleen vasen reuna

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
fi: Muodon suhde tekstiin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
fi: Tekstirivillä (käyttäytyy kuin merkki)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
fi: Kelluu, mutta ankkuroitu merkin sijaintiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
fi: Kelluu, mutta ankkuroitu kappaleeseen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
fi: Kelluu vapaasti (ei ankkuroitu tekstiin)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
fi: Pystysuora sijainti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
fi: Tasaa yläreunaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
fi: Tasaa keskelle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
fi: Tasaa alareunaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
fi: Poikkeuma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
fi: Vaakasuora sijainti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
fi: Tasaa vasempaan reunaan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
fi: Tasaa oikeaan reunaan:

en: Configure
fi: Asetukset

en: Misc
fi: Sekalaiset

en: Grid
fi: Ruudukko

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
fi: Tiedosto

en: Document Settings
fi: Tiedoston asetukset

[ctx: @title:tab Author page]
en: Author
fi: Tekijä

en: Author
fi: Tekijä

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
fi: Luo uusi kirjanmerkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
fi: Kirjanmerkkien avulla voit siirtyä tiedoston kohdasta toiseen.
    Anna kirjanmerkille nimi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
fi: Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
fi: Palstoja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
fi: Palstaväli:

en: frameset
fi: Kehykset

en: No framesets in document
fi: Tiedostossa ei kehyksiä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
fi: Kehyssarjan nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
fi: Luo uusi kehyssarja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
fi: Valitse kehyssarja, johon kehys yhdistetään:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
fi: Kehyssarjan nimi

en: Smart Positioning
fi: Älykäs sijainti

en: Text Run Around
fi: Tekstin kierto

en: Connect Text Frames
fi: Tekstikehysten yhdistäminen

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
fi: Muuta muodon ominaisuuksia
    muodon ominaisuuksien muuttaminen

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
fi: Ankkuroi…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
fi: &Sivulle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
fi: &Kappaleeseen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
fi: &Merkkiin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
fi: &Merkkinä

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
fi: Vaakasuora tasaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
fi: &Vasemmalle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
fi: &Keskellä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
fi: &Oikealla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
fi: Pystysuora tasaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
fi: &Ylhäällä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
fi: &Keskellä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
fi: &Alhaalla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpWrap)
en: Text Wrap-around
fi: Tekstin rivitys

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
fi: Kulkee muodon läpi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
fi: Ohittaa muodon alta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
fi: Kiertää muodon vasenta puolta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
fi: Kiertää muodon oikeaa puolta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
fi: Kiertää muodon pisintä puolta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
fi: Kiertää muodon molempia puolia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
fi: Kiertää puolia, jotka ovat leveämpiä kuin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
fi: Muodon ja tekstin etäisyys:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
fi: Palstat

en: Style
fi: Tyyli

en: Clone
fi: Monista

en: Delete
fi: Poista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
fi: Muuta sivutyyliä
    sivutyylin muuttaminen

en: Add a new page style with the name:
fi: Lisää uusi sivutyyli nimellä:

en: Clone Page Style
fi: Monista sivutyyli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Text elsewhere will:
fi: Teksti muualla:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: The shape affects the text by its:
fi: Tekstiin vaikuttaa muodon:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, box)
en: Bounding box
fi: Rajauslaatikko

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, outside)
en: Contour
fi: Ääriviivat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Shape and text is separated:
fi: Muodon ja tekstin välisn reunuksen paksuus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Left by:
fi: Vasen reuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Above by:
fi: Yläreuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Below by:
fi: Alareuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Right by:
fi: Oikea reuna:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
fi: &Muuta nimeä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
fi: &Poista

en: Rename Bookmark
fi: Muuta kirjanmerkin nimeä

en: Please provide a new name for the bookmark
fi: Anna kirjanmerkin uusi nimi

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
fi: Kirjanmerkki nimeltä ”%1” on jo olemassa.

en: Select Bookmark
fi: Valitse kirjanmerkki

en: Geometry
fi: Muoto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
fi: Sivun koko ja reunukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
fi: Luo

en: Debug
fi: Virheenpaikannus

en: Navigation
fi: Liikkuminen

en: Page #
fi: Sivu #

en: Section
fi: Osa

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Words:
fi: Sanoja:

en: Sentences:
fi: Virkkeitä:

en: Syllables:
fi: Tavuja:

en: Characters (spaces):
fi: Merkkejä (välilyönnit):

en: Characters (no spaces):
fi: Merkkejä (ei välilyöntejä):

en: Lines:
fi: Rivejä:

en: Readability:
fi: Luettavuus:

en: Flesch reading ease
fi: Helppolukuisuus Flesch-asteikolla

en: East asian characters:
fi: Itäaasialaisia merkkejä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
fi: Sanoja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
fi: Virkkeitä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
fi: Tavuja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
fi: Rivejä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
fi: Merkkejä välilyönnit mukaan lukien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
fi: Merkkejä ilman välilyöntejä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
fi: Itäaasialaisia merkkejä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
fi: Helppolukuisuus Flesch-asteikolla

[ctx: Style name]
en: Standard
fi: Normaali

[ctx: Style name]
en: Head 1
fi: Otsikko 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
fi: Otsikko 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
fi: Otsikko 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
fi: Numeroitu luettelo

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
fi: Aakkosellinen luettelo

[ctx: Style name]
en: Bullet List
fi: Luettelo

[ctx: Style name]
en: Contents Title
fi: Sisällysluettelon otsikko

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
fi: Sisällysluettelon otsikko 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
fi: Sisällysluettelon otsikko 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
fi: Sisällysluettelon otsikko 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
fi: Tiedoston otsikko

[ctx: Style name]
en: Header
fi: Ylätunniste

[ctx: Style name]
en: Footer
fi: Alatunniste

[ctx: Style name]
en: Plain
fi: Pelkistetty

[ctx: Style name]
en: Borders 1
fi: Reunukset 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
fi: Reunukset 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
fi: Reunukset 3

[ctx: Style name]
en: Row
fi: Rivi

[ctx: Style name]
en: Column
fi: Sarake

[ctx: Style name]
en: Light Gray
fi: Vaaleanharmaa

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
fi: Tummanharmaa

[ctx: Style name]
en: Black
fi: Musta

[ctx: Style name]
en: Light Blue
fi: Vaaleansininen

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
fi: Tummansininen

[ctx: Style name]
en: Red
fi: Punainen

[ctx: Style name]
en: Yellow
fi: Keltainen

[ctx: Style name]
en: Colorful
fi: Värikäs

[ctx: Style name]
en: Bluish
fi: Sinertävä

[ctx: Style name]
en: Simple 1
fi: Yksinkertainen 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
fi: Yksinkertainen 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
fi: Yksinkertainen 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
fi: Otsikko 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
fi: Otsikko 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
fi: Otsikko 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
fi: Otsikko 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
fi: Palstat 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
fi: Palstat 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
fi: Ruudukko 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
fi: Ruudukko 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
fi: Ruudukko 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
fi: Harmaa otsikko

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
fi: Sininen otsikko

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
fi: Sininen perinteinen

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
fi: Harmaa perinteinen

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
fi: Sininen ylä- ja alaosa

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
fi: Harmaa ylä- ja alaosa

en: Word processor
fi: Tekstinkäsittely

en: Copyright 1998-%1, The Words Team
fi: Copyright 1998–%1 Words-työryhmä

en: Co maintainer
fi: Osaylläpitäjä

en: Everything
fi: Kaikkea

en: Formatting stuff
fi: Muotoilujuttuja

en: Filter
fi: Suodatin

en: Layout and Painting
fi: Asettelu ja piirtäminen

en: Statistics docker
fi: Tilastotelakka

en: Foot and endnotes
fi: Ala- ja loppuviitteet

en: Bibliography
fi: Lähdeluettelo

en: Style Manager
fi: Tyylien hallinta

en: ODF Support
fi: ODF-tuki

en: Page break icon
fi: Sivunvaihdon kuvake

en: Copy
fi: Kopio

en: Standard
fi: Vakio

en: Document Title
fi: Tiedoston otsikko

en: Head 1
fi: Otsikko 1

en: Head 2
fi: Otsikko 2

en: Head 3
fi: Otsikko 3

en: Bullet List
fi: Luetelma

en: Tools
fi: Työkalut

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
fi: Virheellinen OASIS OpenDocument -tiedosto. Tunnistetta office:body ei löydy.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
fi: Virheellinen OASIS OpenDocument -tiedosto. Tunnisteen office:body sisällä ei löydy yhtään tunnistetta.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
fi: Tämä ei ole tekstinkäsittelytiedosto, vaan %1. Ole hyvä ja avaa se oikealla ohjelmalla.

en: Can not find needed text component, Words will quit now
fi: Tarvittavaa tekstikomponenttia ei löydy. Words lopetetaan.

en: Installation Error
fi: Asennusvirhe

en: Modified
fi: Muutettu

en: Saved
fi: Tallennettu

en: Page %1 of %2
fi: Sivu %1/%2

en: Page %1-%2 of %3
fi: Sivu %1–%2/%3

en: Line %1
fi: Rivi %1

en: Page Number
fi: Sivunumero

en: Line Number
fi: Rivinumero

en: Page Style
fi: Sivutyyli

en: Page Size
fi: Sivukoko

en: Saved/Modified
fi: Tallennettu/muutettu

en: Mouse Cursor X:Y
fi: Hiiren osoitin X:Y

en: Zoom Controller
fi: Suurennuksen muokkain

en: Shape Properties...
fi: Muodon ominaisuudet

en: Change how the shape behave
fi: Muuta muodon toimintaa

en: Create Template From Document...
fi: Luo tiedostosta mallipohja…

en: Save this document and use it later as a template
fi: Tallenna tämä tiedosto ja käytä sitä myöhemmin mallipohjana

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
fi: Voit tallentaa tämän tiedoston mallipohjaksi.<br><br>Uutta mallipohjaa voi käyttää toisen tiedoston lähtökohtana.

en: Show Formatting Characters
fi: Näytä muotoilumerkit

en: Toggle the display of non-printing characters
fi: Vaihtaa tulostumattomien asettelumerkkien näyttöä.

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
fi: Vaihda tulostumattomien merkkien näyttöä. <br/><br/> Kun tämä asetus on valittuna, Words näyttää sarkainmerkit, välilyönnit, rivinvaihdot ja muut tulostumattomat merkit.

en: Show Field Shadings
fi: Näytä kenttien varjostus

en: Toggle the shaded background of fields
fi: Näytä tai piilota kenttien sävytetty tausta

en: Toggle the visualization of fields (variables etc.) by drawing their background in a contrasting color.
fi: Korosta kentät (muuttujat jne.) piirtämällä niiden tausta eroavalla taustalla tai poista korostus käytöstä.

en: Show Text Shape Borders
fi: Näytä tekstimuodon reunat

en: Turns the border display on and off
fi: Aseta reunojen näyttö näkyville tai pois.

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
fi: Vaihtaa reunojen näytön. <br /><br />Kehysten reunuksia ei tulosteta koskaan. Asetuksen avulla voidaan nähdä, kuinka tiedosto näkyy tulostettuna.

en: Show Table Borders
fi: Näytä taulukon reunat

en: Toggle the display of table borders
fi: Vaihda taulukon reunojen näyttöä

en: Toggle the display of table borders.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you any invisible table borders with a thin gray line.
fi: Vaihda taulukon reunojen näyttöä<br/><br/>Kun tämä asetus on valittuna, Words näyttää kaikki näkymättömät taulukon reunat ohuella harmaalla viivalla.

en: Show Section Bounds
fi: Näytä osien rajat

en: Toggle the display of section bounds
fi: Vaihda osien rajojen näyttöä

en: Toggle the display of section bounds.<br/><br/>When this is enabled, any section bounds will be indicated with a thin gray horizontal brackets.
fi: Vaihda osien rajojen näyttöä<br/><br/>Kun tämä asetus on valittuna, osien rajat ilmaistaan ohuilla harmain vaakasuorin hakasulkein.

en: Show Rulers
fi: Näytä viivaimet

en: Shows or hides rulers
fi: Näyttää tai piilottaa viivaimet

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
fi: Valkoiset mitta-asteikot tiedoston yläpuolella ja vasemmalla sivulla ovat viivaimia. Ne näyttävät sivujen ja kehysten sijainnin ja leveyden. Niitä voidaan käyttää esimerkiksi sarkaimien asettamiseen. <p>Ota tämä valinta pois, jos et halua näyttää viivaimia.</p>

en: Snap to Grid
fi: Sovita ruudukkoon

en: Show Status Bar
fi: Näytä tilarivi

en: Shows or hides the status bar
fi: Näytä tai piilota tilarivi

en: Semantic Stylesheets...
fi: Semanttiset tyylisivut…

en: Modify and add semantic stylesheets
fi: Muuta ja lisää semanttisia tyylisivuja

en: Stylesheets are used to format the display of information which is stored in RDF.
fi: Tyylisivuilla muotoillaan RDF:ään tallennettuja tietoja

en: Configure...
fi: Asetukset…

en: Page Layout...
fi: Sivun asettelu…

en: Change properties of entire page
fi: Vaihda koko sivun ominaisuuksia

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
fi: Vaihda koko sivun ominaisuuksia. <p> Voit muuttaa paperin kokoa ja suuntaa, ylä- ja alatunnisteen kokoa sekä palstojen asetuksia.</p>

en: Create Header
fi: Luo ylätunniste

en: Create Footer
fi: Luo alatunniste

en: Show Comments
fi: Näytä kommentit

en: Shows comments in the document
fi: Näytä kommentit tiedostossa

en: Word Count
fi: Sanamäärä

en: Shows or hides word counting in status bar
fi: Näyttää tai piilottaa sanamäärän tilarivillä

en: Page Setup
fi: Sivuasetukset

en: Header & Footer
fi: Ylä- ja alatunniste

en: Page layout
fi: Sivun asettelu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, setup) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertHeader) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertFooter)
en: ...
fi: …

[ctx: Label for the Find text input box]
en: Find:
fi: Etsi:

[ctx: Next search result]
en: Next
fi: Seuraava

[ctx: Previous search result]
en: Previous
fi: Edellinen

[ctx: Search options]
en: Options
fi: Valinnat

[ctx: Label for the Replace text input box]
en: Replace:
fi: Korvaa:

[ctx: Replace the current match]
en: Replace
fi: Korvaa

[ctx: Replace all found matches]
en: Replace All
fi: Korvaa kaikki

en: Replace
fi: Korvaa

[ctx: Total number of matches]
en: 1 match found | %1 matches found
fi[0]: Löytyi 1 osuma
fi[1]: Löytyi %1 osumaa

en: No matches found
fi: Osumia ei löytynyt

en: Search hit bottom, continuing from top.
fi: Haku saavutti tiedoston lopun, jatketaan alusta.

en: Search hit top, continuing from bottom.
fi: Haku saavutti tiedoston alun, jatketaan lopusta.

en: Odd Pages Header
fi: Parittomien sivujen ylätunniste

en: Even Pages Header
fi: Parillisten sivujen ylätunniste

en: Odd Pages Footer
fi: Parittomien sivujen alatunniste

en: Even Pages Footer
fi: Parillisten sivujen alatunniste

en: Main text
fi: Leipäteksti

en: Other text
fi: Muu teksti
