kocolorspaces - en to fi translation catalogue (61 entries)

en: Cyan
fi: Syaani

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Black
fi: Musta

en: Alpha
fi: Alfa

en: CMYK (32 bits floating/channel)
fi: CMYK (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: CMYK (16-bit integer/channel)
fi: YCbCr (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: CMYK (8-bit integer/channel)
fi: CMYK (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: Gray
fi: Harmaa

en: Grayscale/Alpha (16-bit float/channel)
fi: Harmaasävy/Alfa (16-bittinen liukuluku/kanava)

en: Grayscale/Alpha (32-bit float/channel)
fi: Harmaasävy/Alfa (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: Grayscale (16-bit integer/channel)
fi: Harmaasävy (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: Grayscale (8-bit integer/channel)
fi: Harmaasävy (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: Lightness
fi: Valoisuus

en: L*a*b* (32-bit float/channel)
fi: L*a*b* (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: L*a*b* (16-bit integer/channel)
fi: L*a*b* (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: L*a*b* (8-bit integer/channel)
fi: L*a*b* (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: Red
fi: Punainen

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: RGBA (16-bit floating/channel)
fi: RGBA (16-bittinen liukuluku/kanava)

en: RGBA (32-bit floating/channel)
fi: RGBA (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: RGB (16-bit integer/channel)
fi: RGB (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: RGB (8-bit integer/channel)
fi: RGB (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: XYZ (32-bit float/channel)
fi: XYZ (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: XYZ (16-bit integer/channel)
fi: XYZ (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: XYZ (8-bit integer/channel)
fi: XYZ (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: YCBCR (32-bit float/channel)
fi: YCBCR (32-bittinen liukuluku/kanava)

en: YCBCR (16-bit integer/channel)
fi: YCBCR (16-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: YCBCR (8-bit integer/channel)
fi: YCBCR (8-bittinen kokonaisluku/kanava)

en: Bumpmap
fi: Kuhmutus

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Color
fi: Väri

en: Darken
fi: Tummenna

en: Diff
fi: Erotus

en: Dissolve
fi: Häivytä

en: Hue
fi: Sävy

en: In
fi: Sisään

en: Lighten
fi: Vaalenna

en: Out
fi: Ulos

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Value
fi: Arvo

en: ICC Engine
fi: ICC-moottori

en: L*a*b* Histogram
fi: L*a*b*-histogrammi

en: RGB8 Histogram
fi: RGB8-histogrammi

en: RGB16 Histogram
fi: RGB16-histogrammi

en: RGBF16 Histogram
fi: RGBF16-histogrammi

en: RGBF32 Histogram
fi: RGBF32-histogrammi

en: GRAY/Alpha8 Histogram
fi: HARMAA/Alfa8-histogrammi

en: GRAY/Alpha16 Histogram
fi: HARMAA/Alfa16-histogrammi

en: GRAYF16 Histogram
fi: HARMAAF16-histogrammi

en: GRAY/Alpha 32 float Histogram
fi: HARMAA/Alfa32-liukulukuhistogrammi

en: CMYK8 Histogram
fi: CMYK8-histogrammi

en: CMYK16 Histogram
fi: CMYK16-histogrammi

en: CMYK F32 Histogram
fi: CMYK F32 -histogrammi

en: XYZ8 Histogram
fi: XYZ8-histogrammi

en: XYZ16 Histogram
fi: XYZ16-histogrammi

en: XYZF16 Histogram
fi: XYZF16-histogrammi

en: XYZF32 Histogram
fi: XYZF32-histogrammi

en: YCBCR8 Histogram
fi: YCBCR8-histogrammi

en: YCBCR16 Histogram
fi: YCBCR16-histogrammi

en: YCBCRF32 Histogram
fi: YCBCRF32-histogrammi
