koconverter - en to fi translation catalogue (17 entries)

en: CalligraConverter
fi: CalligraMuunnin

en: Calligra Document Converter
fi: Calligran tiedostomuunnin

en: Copyright 2001-%1 Calligra developers
fi: Copyright 2001–%1 Calligran kehittäjät

en: Input file
fi: Lähdetiedosto

en: Output file
fi: Kohdetiedosto

en: Make a backup of the destination file
fi: Tee kohdetiedostosta varmuuskopio

en: Batch mode: do not show dialogs
fi: Erätila: älä näytä valintaikkunoita

en: Interactive mode: show dialogs (default)
fi: Vuorovaikutteinen tila: näytä valintaikkunat (oletus)

en: Mimetype of the output file
fi: Kohdetiedoston mimetyyppi

en: The print orientation. This could be either Portrait or Landscape.
fi: Tulostussuunta: voi olla joko Portrait tai Landscape.

en: The paper size. A4, Legal, Letter, ...
fi: Paperikoko: A4, Legal, Letter jne.

en: The size of the paper margin. By default this is 0.2.
fi: Paperin reunuksen koko. Oletusarvoisesti tämä on 0.2.

en: Two arguments required
fi: Tarvitaan kaksi argumenttia

en: Mimetype for input file %1 not found!
fi: Lähdetiedoston %1 mimetyyppiä ei löytynyt!

en: Mimetype not found %1
fi: MIME-tyyppiä ei löytynyt: %1

en: Mimetype not found, try using the -mimetype option
fi: MIME-tyyppiä ei löytynyt, yritä käyttää -mimetype-valintaa

en: *** The conversion failed! ***
fi: *** Muunnos epäonnistui! ***
