krossmodulekspread - en to fi translation catalogue (110 entries)

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fi: &Työkalut

en: No such script.
fi: Sellaista komentojonoa ei ole.

en: No such script function.
fi: Sellaista komentojonofunktiota ei ole.

en: No return value.
fi: Ei paluuarvoa.

en: Scripts
fi: Komentojonot

en: Scriptfile "%1" does not exist.
fi: Komentojonoa "%1" ei ole olemassa.

en: Scriptfile "%1" is not executable. Please set the executable-attribute on that file.
fi: Komentojono "%1" ei ole suoritettava tiedosto. Muuta tiedosto suoritettavaksi tiedoston ominaisuuksista.

en: Scriptfile "%1" is in a temporary directory. Execution denied.
fi: Komentojono "%1" on väliaikaisessa hakemistossa. Ei voida suorittaa.

en: Failed to execute scriptfile "%1"
fi: Ei voitu suorittaa komentojonoa "%1"

en: Errors on execution of scripts.
fi: Virheitä komentojonojen suorituksessa.

en: Sheet
fi: Arkki

en: Cell
fi: Solu

en: Range
fi: Väli

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Values
fi: Aseta arvot
    arvojen asettaminen

[ctx: Menu]
en: File
fi: Tiedosto

en: New
fi: Uusi

en: Open...
fi: Avaa…

en: Save
fi: Tallenna

en: Save As...
fi: Tallenna nimellä…

[ctx: Menu]
en: Edit
fi: Muokkaa

en: Execute
fi: Suorita

en: Open File
fi: Avaa tiedosto

en: Error
fi: Virhe

en: Save File
fi: Tallenna tiedosto

en: Name
fi: Nimi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Console
fi: Konsoli

en: Editor
fi: Muokkain

en: CSV Export
fi: CSV-vienti

en: Export to CSV File
fi: Vie CSV-tiedostoon

[ctx: Options page name]
en: Save
fi: Tallennus

en: All Files
fi: Kaikki tiedostot

en: Comma-Separated-Value Files
fi: CSV-tiedostot

[ctx: Options page name]
en: Export
fi: Vienti

en: Comma Separated Value Options
fi: CSV-asetukset

en: Options
fi: Asetukset

en: CSV Import
fi: CSV-tuonti

en: Import from CSV File
fi: Tuo CSV-tiedostosta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delimiter:
fi: Erotin:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Line terminator
fi: Rivinloppu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Escape char:
fi: Literaalimerkki:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, DoubleQuoteCheckBox)
en: Double quote
fi: Lainausmerkki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Quote char:
fi: Lainausmerkit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, QuotingCheckBox)
en: Quoting
fi: Lainaus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, SkipInitialSpaceCheckBox)
en: Skip initial space
fi: Ohita alun tyhjeet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, StrictCheckBox)
en: Strict
fi: Tiukka

en: Failed to open the file "%1".
fi: Tiedoston ”%1” avaaminen epäonnistui.

en: Failed to create HTML file "%1":
    %2
fi: HTML-tiedoston ”%1” luonti epäonnistui:
    %2

en: HTML Export
fi: HTML-vienti

en: Save to HTML File
fi: Tallenna HTML-tiedostoon

en: HTML Documents
fi: HTML-tiedostot

en: Export aborted.
fi: Vienti keskeytetty.

en: Exporting...
fi: Viedään…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Title:
fi: Otsikko:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Subject:
fi: Aihe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Author:
fi: Tekijä:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: E-Mail:
fi: Sähköposti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Keywords:
fi: Avainsanat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Filename:
fi: Tiedostonimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Date:
fi: Päiväys:

en: Save to Log File
fi: Tallenna lokitiedostoon

en: Log File
fi: Lokitiedosto

en: Failed to write Log File "%1":
    %2
fi: Lokitiedoston ”%1” kirjoittaminen epäonnistui:
    %2

en: Action
fi: Toiminto

en: Cell Name
fi: Solun nimi

en: Cell Value
fi: Solun arvo

en: Sheet Name
fi: Taulukon nimi

en: OdfPy Export
fi: OdfPy-vienti

en: Save to OpenDocument File
fi: Tallenna OpenDocument-tiedostoon

en: All Supported Files
fi: Kaikki tuetut tiedostot

en: Export Sheets
fi: Vie taulukot

en: Sheets
fi: Taulukot

note: i18n: tag collection attribute text
en: Import
fi: Tuo

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Import content
fi: Tuo sisältö

note: i18n: tag script attribute text
en: CSV File
fi: CSV-tiedosto

note: i18n: tag script attribute comment
en: Import from a Comma-Separated-Value File
fi: Tuo CSV-tiedostosta

note: i18n: tag script attribute text
en: vCard File
fi: vCard-tiedosto

note: i18n: tag script attribute comment
en: Import from a vCard File
fi: Tuo vCard-tiedostosta

note: i18n: tag collection attribute text
en: Export
fi: Vie

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Export content
fi: Vie sisältö

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to a Comma-Separated-Value File
fi: Vie CSV-tiedostoon

note: i18n: tag script attribute text
en: HTML File
fi: HTML-tiedosto

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to a HTML File
fi: Vie HTML-tiedostoon

note: i18n: tag script attribute text
en: OdfPy File
fi: OdfPy-tiedosto

note: i18n: tag script attribute comment
en: Export to an OpenDocument File
fi: Vie OpenDocument-tiedostoon

note: i18n: tag collection attribute text
en: Functions
fi: Funktiot

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Scripting formula functions
fi: Komentojonokaavafunktiot

note: i18n: tag script attribute text
en: R-Project
fi: R-projekti

note: i18n: tag script attribute comment
en: Functions for the R programming environment for data analysis and graphics
fi: R-ohjelmointiympäristön tiedon analysoinnin ja grafiikan funktiot

note: i18n: tag script attribute comment
en: Yahoo! Finance formula function
fi: Yahoo! Finance -kaavafunktio

note: i18n: tag script attribute comment
en: Yahoo! Weather formula function
fi: Yahoo! Weather -kaavafunktio

note: i18n: tag script attribute comment
en: Time formula function
fi: Aikakaavafunktio

note: i18n: tag script attribute comment
en: Regular Expression formula function
fi: Säännöllisen lausekkeen kaavafunktio

note: i18n: tag collection attribute text
en: Tools
fi: Työkalut

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Miscellaneous scripts
fi: Sekalaiset komentojonot

note: i18n: tag script attribute text
en: XML Viewer
fi: XML-katselin

note: i18n: tag script attribute comment
en: Python script to view the OpenDocument XML representation of the current document
fi: Python-komentojono nykyisen tiedoston OpenDocument XML -esitysmuodon tarkasteluun

note: i18n: tag script attribute text
en: Orca Speech
fi: Orca-puhe

note: i18n: tag script attribute comment
en: Orca Screen Reader
fi: Orca-näyttölukija

note: i18n: tag script attribute text
en: Logger
fi: Loki

note: i18n: tag script attribute comment
en: Log changes in cells to a file
fi: Tekee solujen muutoksista lokin tiedostoon

note: i18n: tag collection attribute text
en: Docker
fi: Telakka

note: i18n: tag collection attribute comment
en: Scripting Docker Widgets
fi: Komentojonojen telakkaelementit

note: i18n: tag script attribute text
en: Python Console
fi: Python-konsoli

note: i18n: tag script attribute comment
en: Interactive Python Console Docker
fi: Vuorovaikutteinen Python-konsolitelakka

note: i18n: tag script attribute text i18n: tag script attribute comment
en: Ruby Snippets
fi: Ruby-palaset

en: Import vCard
fi: Tuo vCard

en: vCard Files
fi: vCard-tiedostot

en: Open OpenDocument File
fi: Avaa OpenDocument-tiedosto

en: OpenDocument Files
fi: OpenDocument-tiedostot
