kspreadsolver - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Function Optimizer...
fr: Optimiseur de fonctions...

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fr: Ou&tils

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Precision:
fr: Précision :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Maximum Iterations:
fr: Nombre maximum d'itérations :

en: Function Optimizer
fr: Optimiseur de fonctions

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Optimization
fr: Optimisation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, maximizeButton)
en: Maximize
fr: Maximiser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, minimizeButton)
en: Minimize
fr: Minimiser

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, valueButton)
en: Value:
fr: Valeur :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Parameters:
fr: Paramètres :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Function:
fr: Fonction :
