PathShapes - en to fy translation catalogue (20 entries)

en: Arc
fy: Bôge

en: Pie
fy: Skiif

en: Chord
fy: Snaar

en: An ellipse
fy: In elips

en: A cross
fy: In krús

en: An arrow
fy: In pylk

en: A circular-arrow
fy: In sirkelpylk

en: A gearhead
fy: In tosktsjil

en: A rectangle
fy: In rjochhoek

en: Curve
fy: Rûning

en: A spiral shape
fy: In spiraalfoarm

en: A star shape
fy: In stjerfoarm

en: A star
fy: In stjer

en: Star
fy: Stjer

en: Flower
fy: Blom

en: A flower
fy: In blom

en: Pentagon
fy: Fiifhoek

en: A pentagon
fy: In fiifhoek

en: Hexagon
fy: Seishoek

en: A hexagon
fy: In seishoek
