koffice - en to fy translation catalogue (306 entries)

en: Curve
fy: Rûning

en: Straight
fy: Rjocht

en: Standard
fy: Standert

en: Lines
fy: Rigels

en: A simple path shape
fy: In ynfâldige paadfoarm

en: %1 Options
fy: %1-opsjes

en: Active tool: %1
fy: Aktive ark: %1

en: Create object
fy: Objekt oanmeitsje

en: Corner point
fy: Hoekpunt

en: Smooth point
fy: Floeipunt

en: Symmetric Point
fy: symetryskpunt

en: Segment to Line
fy: Segmint nei line

en: Segment to Curve
fy: Segnimt nei rûning

en: Insert point
fy: Punt ynfoegje

en: Remove point
fy: Punt fuorthelje

en: Break at point
fy: By punt ôfbrekke

en: Break at segment
fy: By segmint ôfbrekke

en: Join with segment
fy: Mei segmint ferbine

en: Merge points
fy: Gearfoegpunten

en: To Path
fy: Nei paad

en: Zoom
fy: Zoome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomInButton)
en: Zoom In
fy: Ynzoome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, zoomOutButton)
en: Zoom Out
fy: Utzoome

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, convertToPath)
en: Convert To Path
fy: Nei paad omsette

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: File
fy: Triem

en: Only print and exit
fy: Allinnich útprintsje en ôfslute

en: Override display DPI
fy: DPI fan byldskerm oerskriuwe

en: Too many templates found for: %1
fy: Tefolle sjabloanen fûn foar: %1

en: Template %1 failed to load.
fy: Sjabloan %1 koe net laden wurde.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template at application start up
fy: Altyd dit sjabloan brûke by opstarten

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_alwaysUseCheckBox)
en: Always use this template
fy: Altyd dit sjabloan brûke

en: Making backup...
fy: Reservekopy wurdt oanmakke...

en: Saving...
fy: Dwaande mei bewarjen...

en: Could not save
    %1
fy: %1
    koe net opslein wurde.

en: Could not save %1
    Reason: %2
fy: %1 koe net opslein wurde.
    Reden: %2

en: Document <i>%1</i> saved
fy: Dokumint <i>%1</i> bewarre

en: The password of this encrypted document is not known. Autosave aborted! Please save your work manually.
fy: It wachtwurd foar dit fersifere dokumint is net bekend. Auto-bewarjen is ôfbrútsen! Jo kinne jo wurk no sels bewarje.

en: Autosaving...
fy: Dwaande mei automatysk bewarjen...

en: Error during autosave! Partition full?
fy: Flater by it automatysk bewarjen. Is de skiif fol?

en: Could not create the file for saving
fy: De triem koe net opslein wurde

en: Not able to write '%1'. Partition full?
fy: '%1' koe net opslein wurde. Is de skiif fol?

en: Error while trying to write '%1'. Partition full?
fy: Flater by it bewarjen fan '%1'. Is de skiif fol?

en: Malformed URL
    %1
fy: Ferkeard foarme URL-adres:
    %1

en: An autosaved file exists for this document.
    Do you want to open it instead?
fy: Der is noch in automatysk opsleine triem foar dit dokumint oanwêzich.
    Wolle jo dit faaks iepenje?

en: The file %1 does not exist.
fy: De triem %1 bestiet net.

en: File not found
fy: Triem net fûn

en: Cannot create storage
fy: Kin opslach net oanmeitsje

en: Bad MIME type
fy: Ferkeard MIME-type

en: Error in embedded document
fy: Flater yn ynbêde dokumint

en: Format not recognized
fy: Formaat net werkend

en: Not implemented
fy: Net ymplemintearre

en: Parsing error
fy: Parseflater

en: Document is password protected
fy: Dokumint is befeilige mei in wachtwurd

en: Internal error
fy: Ynterne flater

en: Out of memory
fy: Gjin ûnthâld beskikber

en: Unknown error
fy: Unbekende flater

en: Document <i>%1</i> loaded
fy: Dokumint <i>%1</i> laden

en: Could not find %1
fy: %1 is net fûn

en: Parsing error in %1 at line %2, column %3
    Error message: %4
fy: Untleedflater yn %1, op regel %2, kolom %3
    Flatermelding: %4

en: %1 is not a file.
fy: %1 is net in triem.

en: Could not open the file for reading (check read permissions).
fy: De triem koe net iepene wurde (kontrolearje de tagongsrjochten).

en: Could not read the beginning of the file.
fy: Begjin fan de triem koe net lêzen wurde.

en: parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
fy: Untleedflater yn it haaddokumint op regel %1, kolom %2
    Flatermelding: %3

en: Invalid document: no file 'maindoc.xml'.
fy: Unjildich dokumint: gjin triem 'maindoc.xml' oanwêzich.

en: Untitled
fy: Nammeleas

en: <p>The document <b>'%1'</b> has been modified.</p><p>Do you want to save it?</p>
fy: <p>It dokumint <b>'%1'</b> is wizige.</p><p>Wolle jo it bewarje?</p>

en: Internal error: saveXML not implemented
fy: Ynterne flater: saveXML is net ynprogrammearre.

en: Could not open
    %1
fy: Flater by it iepenjen fan
    %1.

en: Could not open %1
    Reason: %2
fy: Koe %1 net iepenje.
    Reden: %2

en: a word processing
fy: in tekstferwurkings-

en: a spreadsheet
fy: in spreadsheet

en: a presentation
fy: in presintaasje

en: a chart
fy: in grafyk

en: a drawing
fy: in tekening

en: No
fy: Nee

en: Yes
fy: Jawas

en: Could not export file.
fy: Triem koe net eksportearre wurde.

en: Missing Export Filter
fy: Eksportfilter ûntbrekt

en: Could not import file of type
    %1
fy: Flater by ymportearjen fan triem fan it type
    %1.

en: Missing Import Filter
fy: Ymportfilter ûntbrekt

en: Choose Filter
fy: Filter kieze

en: %1 unsaved document (%2)
fy: %1 net bewarre dokumint (%2)

en: Export as PDF...
fy: Triem eksportearje as PDF...

en: Reload
fy: Op 'e nij lade

en: Versions...
fy: Ferzjes...

en: E&xport...
fy: E&ksportearje...

en: &New View
fy: &Nije werjefte

en: Document Information
fy: Dokumint-ynformaasje

en: Full Screen Mode
fy: Folslein skerm

en: (write protected)
fy: (skriuwbefeilige)

en: Save as %1
fy: Bewarje as %1

en: Save
fy: Bewarje

en: %1 (unknown file type)
fy: %1 (ûnbekend triemtype)

en: <qt>Saving as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to save in this format?</qt>
fy: <qt>Bewarje as in %1 kin liede ta ferlies fan de opmaak. <p>Wolle jo werklik yn dit formaat bewarje?</qt>

en: Confirm Save
fy: Bewarjen befêstigje

en: <qt>Exporting as a %1 may result in some loss of formatting.<p>Do you still want to export to this format?</qt>
fy: <qt>Eksportearje nei in %1 kin liede ta ferlies fan de opmaak. <p>Wolle jo werklik nei dit formaat eksportearje?</qt>

en: Confirm Export
fy: Eksport befêstigje

en: Export
fy: Eksportearje

en: Open Document
fy: Dokumint iepenje

en: Import Document
fy: Dokumint ymportearje

en: Document
fy: Dokumint

en: Document - %1
fy: Dokumint - %1

en: You will lose all changes made since your last save
    Do you want to continue?
fy: Al jo wizigingen sille ferlern gean!
    Wolle jo trochgean?

en: Warning
fy: Warskôging

en: Show %1 Toolbar
fy: Wurkbalke %1 sjen litte

en: Hide %1 Toolbar
fy: Wurkbalke %1 ferbergje

en: Recent Documents
fy: Koartlyn brûkte dokuminten

en: Custom Document
fy: Oanpast dokumint

en: Stop
fy: Stopje

en: Printing done
fy: Printsjen is klear

en: Close
fy: Slute

en: Stopped
fy: stoppe

en: Open This Document
fy: Dit dokumint iepenje

[ctx: File modification date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Modified:</b></td><td>%1</td></tr>
fy: <tr><td><b>Wizige:</b></td><td>%1</td></tr>

[ctx: File access date and time. %1 is date time]
en: <tr><td><b>Accessed:</b></td><td>%1</td></tr>
fy: <tr><td><b>Iepene:</b></td><td>%1</td></tr>

en: Default
fy: Standert

en: Create Template
fy: Sjabloan oanmeitsje

en: Group:
fy: Groep:

en: &Add Group...
fy: &Groep tafoegje...

en: &Remove
fy: &Fuortsmite

en: Picture
fy: Ofbylding

en: &Select...
fy: &Selektearje...

en: Use the new template as default
fy: It nije sjabloan as standert brûke

en: Do you really want to overwrite the existing '%1' template?
fy: Wolle jo werklik sjabloan '%1' oerskriuwe?

en: Add Group
fy: Groep tafoegje

en: Enter group name:
fy: Groepnamme ynfiere:

en: This name is already used.
fy: Dizze namme wurdt al brûkt.

en: Do you really want to remove that group?
fy: Wolle jo werklik dizze groep wiskje?

en: Remove Group
fy: Groep wiskje

en: Do you really want to remove that template?
fy: Wolle jo werklik dit sjabloan wiskje?

en: Remove Template
fy: Sjabloan wiskje

en: Could not load picture.
fy: Koe de ôfbylding net lade.

en: No picture available.
fy: Gjin ôfbylding beskikber.

en: Use This Template
fy: Dit sjabloan brûke

en: Version
fy: Ferzje

en: Date & Time
fy: Datum & tiid

en: Saved By
fy: Opslein troch

en: Comment
fy: Taljochting

en: &Add
fy: &Taheakje

en: &Modify
fy: &Wizigje

en: &Open
fy: &Iepenje

en: A new version could not be added
fy: In nije ferzje koe net taheakke wurde

en: Date: %1
fy: Datum: %1

en: Unknown
fy: Unbekend

en: No store backend
fy: Gjin opslach backend

en: Parsing error in the main document at line %1, column %2
    Error message: %3
fy: Untleedflater yn it haaddokumint op regel %1, kolom %2
    Flatermelding: %3

en: Millimeters (mm)
fy: Milimeters (mm)

en: Centimeters (cm)
fy: Sintimeters (sm)

en: Decimeters (dm)
fy: Desimeters (dm)

en: Inches (in)
fy: Tommen (in)

en: Points (pt)
fy: Punten (pt)

en: Pixels (px)
fy: Byldpunten (px)

en: Author
fy: Skriuwer

en: Master Page
fy: Haadside

en: Layer
fy: Laach

en: Group
fy: Groep

en: Shape
fy: Foarm

en: Visible
fy: Sichtber

en: Locked
fy: Beskoattele

en: Page
fy: Side

en: Delete selected objects
fy: De selektearre objekten wiskje

en: Raise selected objects
fy: De selektearre objekten nei foaren helje

en: Lower selected objects
fy: De selektearre objekten nei efteren helje

en: Minimal View
fy: Minimale werjefte

en: Detailed View
fy: Detaillearre werjefte

en: Thumbnail View
fy: Miniatuer werjefte

en: View mode
fy: Werjeftemodus

en: Enter the name of the new layer:
fy: Fier de namme fan de nije laach yn:

en: New Layer
fy: Nije Laach

en: New layer
fy: Nije laach

en: Could not delete all layers. At least one layer is required.
fy: Koe net alle lagen wiskje. Ien laach moat bestean bliuwe.

en: Error deleting layers
fy: Flater by it wiskjen fan lagen

en: D&elete
fy: Wiskj&e

en: Snap to Grid
fy: Magnetysk ruster

en: Show Master Pages
fy: Haadsiden sjen litte

en: Show Rulers
fy: Linialen sjen litte

en: Insert Page
fy: Side ynfoegje

en: Copy Page
fy: Side kopiearje

en: Copy the current page
fy: Kopiearje de aktive side

en: Delete Page
fy: Side wiskje

en: Master Page...
fy: Haadside...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, variables)
en: Variable
fy: Fariabele

en: Clear
fy: Omskjinje

en: Subtract
fy: Oflûke

en: Alpha mask
fy: Alfa masker

en: Alpha
fy: Alfa

en: Lightness
fy: Ljochtens

en: Blue
fy: Blau

en: Green
fy: Grien

en: Red
fy: Read

en: Erase
fy: Wiskje

en: Normal
fy: Gewoan

en: Screen
fy: Skerm

en: Lighten
fy: Ljochter meitsje

en: Darken
fy: Donkerder meitsje

en: Color
fy: Kleur

en: Hue
fy: Tint

en: Saturation
fy: Sêding

en: Value
fy: Wearde

en: Generic RGB Histogram
fy: Algemiene RGB histogram

en: Grayscale
fy: Griiswearden

en: Grayscale (without transparency)
fy: Griiswearden (sûnder trochsichtigens)

en: Object
fy: Objekt

en: Please enter the password to open this file.
fy: Fier it wachtwurd yn op dizze triem te iepenjen.

en: Please enter the password to encrypt the document with.
fy: Fier it wachtwurd yn op dit dockumint te fersiferjen mei.

en: Do you want to save the password?
fy: Wolle jo it wachtwurd bewarje?

en: The directory mode is not supported for remote locations.
fy: De mapmodus wurdt net stipe foar eksterne lokaasjes.

en: Delete
fy: Wiskje

en: Text Reference
fy: Referinsjetekst

en: Select the index you want to reference
fy: Selektearje de yndeks, dy't jo ferwize wolle

en: Found 1 match | Found %1 matches
fy[0]: 1 gelikense fûn.
fy[1]: %1 gelikensen fûn.

en: Found no match
fy: Gjin oerienkomst fûn

en: 1 replacement made | %1 replacements made
fy[0]: 1 kear ferfong
fy[1]: %1 kear ferfongen

en: Replace %1 with %2?
fy: Ferfang %1 mei %2?

[ctx: Underline Style]
en: None
fy: Neat

[ctx: Underline Style]
en: Single
fy: Ienkele

[ctx: Underline Style]
en: Double
fy: Dûbel

en: Opacity
fy: &Dekking

en: Recent:
fy: Koartlyn:

en: Add / Remove Colors...
fy: Kleuren taheakje / fuortsmite...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fullNameLabel)
en: Name:
fy: Namme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblInitialsDesc)
en: Initials:
fy: Inisjalen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblTitleDesc)
en: Title:
fy: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPositionDesc)
en: Position:
fy: Posysje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCompanyDesc)
en: Company:
fy: Bedriuw:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEmailDesc)
en: Email:
fy: E-post:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneHome)
en: Telephone (home):
fy: Telefoan thús:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPhoneWork)
en: Telephone (work):
fy: Telefoan wurk:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblFaxDesc)
en: Fax:
fy: Faks:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblStreetDesc)
en: Street:
fy: Strjitte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPostalDesc)
en: Postal code:
fy: Postkoade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCityDesc)
en: City:
fy: Wenplak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCountryDesc)
en: Country:
fy: Lân:

en: Import Data
fy: Gegevens ymportearje

en: Generic
fy: Algemien

en: Text
fy: Tekst

en: Date
fy: Datum

en: Currency
fy: Faluta

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, m_comboQuote)
en: None
fy: Gjin

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_dataTab)
en: Data
fy: Gegevens

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_formatTab)
en: Format
fy: Opmaak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterBox)
en: Delimiter
fy: Begrinzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
fy: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
fy: Puntkomma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other
fy: Oaren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioTab)
en: Tabulator
fy: &Tabulators

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
fy: Spaasje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2)
en: Text&quote:
fy: Oanhelle tekst:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label3)
en: Decimal symbol:
fy: Desimaal symboal:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label4)
en: Thousands separator:
fy: Tûzend-skieder:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_ignoreDuplicates)
en: Ignore duplicate delimiters
fy: Dûbele begrinzers negearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: &Format:
fy: O&pmaak:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, m_rangesTab)
en: Ranges
fy: Ofstannen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_updateButton)
en: Update
fy: Fernije

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3_2)
en: Import columns:
fy: Kolommen ymportearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel3)
en: Import lines:
fy: Rigels ymportearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: to
fy: Oan:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbEncrypt)
en: &Encrypt
fy: F&ersiferje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblKeywordsDesc)
en: Keywords:
fy: Kearnwurden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblSubjectDesc)
en: Subject:
fy: Underwerp:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblLastPrintedDesc)
en: Last printed:
fy: Lêst printe:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEditingDesc)
en: Total editing time:
fy: Totale bewurkingstiid:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblEncryptedDesc)
en: Encryption:
fy: Fersifering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblRevisionDesc)
en: Revision number:
fy: Revyzje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblModifiedDesc)
en: Modified:
fy: Wizige:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCommentsDesc)
en: Comments:
fy: Kommentaar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblCreatedDesc)
en: Created:
fy: Oanmakke:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filePathInfoLabel)
en: Path:
fy: Paad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbReset)
en: &Reset
fy: &Opnij

en: General
fy: Algemien

en: This document will be decrypted
fy: Dit dokumint sil ûntsifere wurde

en: Do not decrypt
fy: Net ûntsiferje

en: This document is encrypted
fy: Dit dokumint is fersifere

en: D&ecrypt
fy: Untsif&erje

en: This document will be encrypted.
fy: Dit dokumint sil fersifere wurde.

en: Do not encrypt
fy: Net fersiferje

en: This document is not encrypted
fy: Dit dokumint is net  fersifere

en: <qt>Decrypting the document will remove the password protection from it.<p>Do you still want to decrypt the file?</qt>
fy: <qt>It dokumint ûntsiferje sil de wachtwurdbeskerming der fan fuorthelje.<p>Wolle jo de triem noch ûntsiferje?</qt>

en: Confirm Decrypt
fy: Untsiferjen befêstigje

en: Decrypt
fy: Untsiferje

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the decryption, please save the document.</qt>
fy: <qt>Jo dokumint koe net automatysk bewarre wurde.<p>Bewarje it dokumint, om it ûntsiferjen te foltôgjen.</qt>

en: Save Document
fy: Dokumint bewarje as

en: <qt>The document is currently saved as %1. The document needs to be changed to <b>OASIS OpenDocument</b> to be encrypted.<p>Do you want to change the file to OASIS OpenDocument?</qt>
fy: <qt>It dokumint is op it stuit bewarre as %1. It dokumint moat foar fersiferjen feroare wurde nei <b>OASIS OpenDocument</b>.<p>Wolle jo de triem feroarje nei OASIS OpenDocument?</qt>

en: Change Filetype
fy: Triemtype feroarje

en: Change
fy: Feroarje

en: <qt>Your document could not be saved automatically.<p>To complete the encryption, please save the document.</qt>
fy: <qt>Jo dokumint koe net automatysk bewarre wurde.<p>Bewarje it dokumint, om it fersiferjen te foltôgjen.</qt>

en: <qt>The document has been changed since it was opened. To complete the encryption the document needs to be saved.<p>Do you want to save the document now?</qt>
fy: <qt>It dokumint is feroare sûnt it iepene wie. Om it fersiferjen te foltôgjen moat it bewarre wurde.<p>Wolle jo it dokumint no bewarjen?</qt>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, add)
en: Add
fy: Taheakje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, remove)
en: Remove
fy: Fuortsmite

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, open)
en: Open palette
fy: Palet iepenje

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, save)
en: Save palette
fy: Palet bewarje

en: Add Color To Palette
fy: Kleur oan pakket taheakje

en: Color name:
fy: Kleurnamme:

en: Palette
fy: Paletten

en: Add/Remove Colors
fy: Kleuren taheakje/fuortsmite

en: Page Layout
fy: Side-yndieling

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, unitsLabel)
en: Unit:
fy: Ienheid:

en: First line indent
fy: Earste-regel-ynsprong

en: Left indent
fy: Lofter ynsprong

en: Right indent
fy: Rjochter ynsprong

en: Tool Options
fy: Ark-opsjes

en: Fit Page Width
fy: Passend oan sidebreedte

en: Fit Page
fy: Passend oan side

en: Actual Pixels
fy: Werkelike byldpunten
