TextShape - en to fy translation catalogue (102 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
fy: Foarheaksel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
fy: Efterheak&sel:

en: Font
fy: Lettertype

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
fy: Algemien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
fy: Folgjende styl:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
fy: Ynhâldsopjefte byslute

en: Normal
fy: Normaal

en: Small Caps
fy: Lytse haadletters

en: Uppercase
fy: Haadletters

en: Lowercase
fy: Lytse letters

en: Capitalize
fy: Alle wurden mei in haadletter begjinne

en: Superscript
fy: Superskript

en: Subscript
fy: Subskript

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
fy: Tekstkleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
fy: Eftergrûnkleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
fy: Understreekjen:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
fy: Kleuren

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
fy: Tekstskaad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
fy: Kleur:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
fy: Ofstân:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
fy: Posysje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
fy: Automatysk wurdôfbrekking

en: Select Font
fy: Lettertype selektearje

en: Special Characters
fy: Spesjale lettertekens

[ctx: Close dialog]
en: Close
fy: Slute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
fy:  Fluchsykje:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
fy: <p><ul><li><b>Inkele</b>: De normale rigelôfstân</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
fy: Lofts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
fy: Sintraal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
fy: Rjochts

[ctx: Text alignment]
en: Left
fy: Lofts

[ctx: Text alignment]
en: Right
fy: Rjochts

[ctx: Text alignment]
en: Centered
fy: Sintraal sette

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
fy: Set útein by:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
fy: Rjochting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
fy: Djipte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
fy: Werjeftenivo's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
fy: Oanpast letterteken:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
fy: Nûmering op 'e nij begjinne by dizze alinea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
fy: Letter syngronisaasje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
fy: Eftergrûn

en: Indent/Spacing
fy: Ynspring/romte

en: General Layout
fy: Algemiene yndieling

en: Bullets/Numbers
fy: Opsommingstekens/nûmering

en: Decorations
fy: Dekoraasjes

[ctx: Line spacing value]
en: Single
fy: Ienkele

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
fy: a.5 rigels

[ctx: Line spacing value]
en: Double
fy: Dûbel

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
fy: Proporsjoneel

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
fy: Addisjoneel

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
fy: Fêst

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
fy: Ynspringe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
fy: Lofts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
fy: Rjochts:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
fy: Earste rigel:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
fy: Rigelôfstân

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
fy: Lettertype metrysk brûke:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
fy: Alinea ôfstân

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
fy: Der foarôf:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
fy: Der nei:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
fy: Rjochting

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
fy: Utfolje

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
fy: Gedrach oan it ein fan freem/side

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
fy: Rigels byelkoar hâlde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
fy: Sidebrek foar dizze alinea ynfoegje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
fy: Sidebrek nei dizze alinea ynfoegje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
fy: Wiskje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
fy: &Nij

en: Style Manager
fy: Stylbehear

en: Text
fy: Tekst

en: A shape that shows text
fy: In figuer dat tekst sjen lit

en: Text Shape
fy: Tekst foarm

en: Bold
fy: Fet

en: Italic
fy: Skeanprinte

[ctx: Text formatting]
en: Underline
fy: Understreekje

en: Align Left
fy: Lofts rjochtsje

en: Align Right
fy: Rjochts rjochtsje

en: Align Center
fy: Sintrearje

en: Align Block
fy: As blok rjochtsje

en: Increase Indent
fy: Ynsprong fergrutsje

en: Decrease Indent
fy: Ynsprong ferlytsje

en: Increase Font Size
fy: Lettertype fergrutsje

en: Decrease Font Size
fy: Lettertype ferlytsje

en: Insert Non-Breaking Space
fy: Fêste wytromte ynfoegje

en: Insert Non-Breaking Hyphen
fy: Fêst koppelteken ynfoegje

en: Insert Index
fy: Yndeks ynfoegje

en: Insert Soft Hyphen
fy: Sêft koppelteken  ynfoegje

en: Line Break
fy: Rigelbrekking

en: Font...
fy: Lettertype...

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
fy: Feroarje de lettergrutte, lettertype, en de opmaak fan it lettertype, ensfh.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
fy: Feroarje fan de no selektearre lettertekens de attribúten.

en: Font Size
fy: Lettertype grutte

en: Text Color...
fy: Tekst kleur:

en: Background Color...
fy: Eftergrûnkleur...

en: Paragraph...
fy: Alinea...

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
fy: Feroarje de alineamarzjes, tekstberin, rânen, opsommings, en nûmering, ensfh

en: Change attributes of styles
fy: Stylattribúten feroarje

en: Special Character...
fy: Spesjaal teken...

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
fy: Foegje ien of mear symboalen of letters yn dy't net op jo toetseboerd stean.

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
fy: Foegje ien of mear symboalen of letters yn dy't net op jo toetseboerd stean.

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
fy: Dizze keppeling ferwiist nei programma of skript '%1'.
    Kwea-aardige programma's kinne skea oan jo kompjûter tabringe. Binne jo der wis fan dat jo dit programma starte wolle?

en: Open Link?
fy: Keppeling iepenje?
