AutocorrectPlugin - en to fy translation catalogue (48 entries)

en: Configure &Autocorrection...
fy: &Autokorreksje ynstelle...

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
fy: Autokorreksje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
fy: Si&mpele autokorreksje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
fy: Werken wannear der in nije sin begûn wurdt en soargje derfoar dat de earste letter altyd in haadletter is.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
fy: Set de earste letter fan it earste wurd in in sin automatysk om yn in  &haadletter.(bgl. "bla. dit is in test" nei "bla. Dit is in test")

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
fy: Alle wurden wurde kontrolearre op de mannichfâldige flater fan 2 haadletters efterelkoar yn in wurd, as gefolch fan it iets te lang yndrukt hâlden fan de Shift-toets. Wurden dy wol mei twa haadletters begjinne moatte kinne jo taheakje oan de ljepper  "Utsûnderingen"

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
fy: Set 2 h&aadletters oan it begjin fan in wurd automatysk om yn in haadletter en in lytse letter.(bgl. HAllo nei Hallo)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
fy: Werken wannear der in URL-adres (bgl. in ynternetadres) typt wurdt en meitsje dizze automatysk op yn de styl lykas in webblÊder se sjen lit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
fy: &URL-adressen automatysk opmeitsje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
fy: Soargje derfoar dat der gjin twa spaasjes efter elkoar typt wurde kinne. Dit is namlik in mannichfâldige flater, hokker lestich werom te finen is yn opmakke tekst.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
fy: Dûbele &spaasjes wiskje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
fy: Soargje foar in goede opmaak en ynspringwize fan sinnen troch automatysk de spaasjes dy oan in begjin en ein fan in alinea typt binne te wiskjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
fy: W&iskje spaasjes oan it ein en begjin fan alinea's

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
fy: As jo yn jo tekst brûk meitsje fan  _ûnderstreekje_ of *fet*, dan wurdt de tekst tusken de streepkes of asterisken respektivelik ûnderstreke of fet makke.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
fy: Automatysk soargje foar de o&pmaak fan fette en ûnderstreke tekst

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
fy: As beskikber dan sille de meast standert breuiken omset wurde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
fy: Ferfan&g 1/2... troch ½...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
fy: As jo '1)' of sa iets oan it begjin fan in alinea type, dan sil de alinea automatysk brûk meitsje fan dy manier fan nûmerje. Dit hat as foardiel dat neikommende alinea's ek nûmere wurde, en dat spaasjes op de juste wize tapast wurde.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
fy: &Autonûmering brûke foar nûmere alinea's

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
fy: 1ste... ferf&ange troch 1^st...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
fy: Namen fan de dei mei haadletter útfiere

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
fy: As jo in '*' of '-' foar in alinea type, dan sil de alinea automatysk dy liststyl brûke. It brûken fan liststyl-opmaak jout oan dat it juste opsomingsteken foar de opmaak fan de list brûkt wurdt.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
fy: L&istopmaak foar opsomde alinea's brûke

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
fy: Standert

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
fy: Oanpaste oan&hellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
fy: &Dûbele oanhellings ferfange troch typografyske oanhellings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
fy: Inkelfâldige oanhellings ferfange troch typografy&ske oanhellings

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
fy: A&vansearre autokorreksje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
fy: Ferfangings en útsûnderings foar taal:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
fy: Alle talen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
fy: Wurdferfanging akti&vearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
fy: Tekst ferfange mei opmaak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
fy: &Sykje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
fy: Ferfan&ge

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
fy: &Taheakje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
fy: Fuortsmite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
fy: Opmaak &feroarje...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
fy: Opmaak opsk&jinje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
fy: Sykje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
fy: Ferfange

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
fy: U&tsûnderings

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
fy: Dit net as ein fan in sin besjen::

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
fy: Auto-ynslute

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
fy: F&uortsmite

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
fy: Twa haadletter akseptearje yn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
fy: &Taheakje

en: &Modify
fy: &Wizigje...

en: Select Character
fy: Teken selektearje
