VariablesPlugin - en to fy translation catalogue (30 entries)

en: Locale date format
fy: Lokale datumopmaak

en: Short locale date format
fy: Koarte lokale datumopmaak

en: Locale date & time format
fy: Lokale datum en tiidopmaak

en: Short locale date & time format
fy: Koarte lokale datum en tiidopmaak

en: Day
fy: Dei

en: Month
fy: Moanne

en: Year
fy: Jier

en: Hour
fy: Oere

en: Minute
fy: Minút

en: Second
fy: Sekonde

en: Flexible Digits (1-31)
fy: Fleksibele sifers (1-31)

en: 2 Digits (01-31)
fy: 2 sifers (01-31)

en: Abbreviated Name
fy: Ofkoarte namme

en: Long Name
fy: Lange namme

en: Flexible Digits (1-12)
fy: Fleksibele sifers (1-12)

en: 2 Digits (01-12)
fy: 2 sifers (01-12)

en: Possessive Abbreviated Name
fy: Ofkoarte besitlikenamme

en: Possessive Long Name
fy: Lange besitlikenamme

en: 2 Digits (01-99)
fy: 2 sifers (01-99)

en: 4 Digits
fy: 4 sifers

en: Flexible Digits (1-23)
fy: Fleksibele sifers (1-23)

en: 2 Digits (01-23)
fy: 2 sifers (01-23)

en: Flexible Digits (1-59)
fy: Fleksibele sifers (1-59)

en: 2 Digits (01-59)
fy: 2 sifers (01-59)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Date Correction:
fy: Datum korreksje

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, correction)
en:  days
fy: dagen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the way the date should be displayed:
fy: Selektearje hoe't de datum werjûn moat wurde:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, custom)
en: Custom format
fy: Oanpaste opmaak

en: Page Count
fy: Side teller

en: Page Number
fy: Sidenûmer
