kofficefilters - en to fy translation catalogue (99 entries)

en: Page %1
fy: Side %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_pageLabel)
en: Page:
fy: Side:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Image width:
fy: Ofbyldingsbreedte:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Image height:
fy: Ofbyldingshichte:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Size in Units
fy: Grutte yn ienheden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Resolution:
fy: Resolúsje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Unit:
fy: Ienheid:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Background Color
fy: Eftergrûnkleur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColor)
en: Color
fy: Kleur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOpacity)
en: Opacity
fy: &Dekking

en: <SHEETNAME>
fy: <BLÊDNAMME>

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Recommended ( %1 )
fy: Oanrikkemandearre ( %1 )

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Locale ( %1 )
fy: Lokalisaasje (%1)

[ctx: Descriptive encoding name]
en: Other ( %1 )
fy: Oar ( %1 )

en: Cannot find encoding: %1
fy: Kodearing %1 is net fûn

en: CSV filter cannot open input file - please report.
fy: CSV-filter kin gjin ynfiertriem iepenje. Graach rapportearje.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, encodingPage)
en: Encoding
fy: Kodearring

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: E&ncoding:
fy: Kodearri&ng:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupEndOfLine)
en: End of Line
fy: Ein fan 'e regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineLF)
en: &UNIX style (recommended; line feed only)
fy: &UNIX-styl (oanrikkemandearre, alinnich line feed)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCRLF)
en: &Windows style (carriage return and line feed)
fy: &Windows-styl (carriage return en line feed)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioEndOfLineCR)
en: &MacOS style (carriage return only)
fy: &MacOS-styl (allinnich carriage return)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Sheets
fy: Blêden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: Select sheets to export:
fy: Blêden om te eksportearjen selektearje:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_delimiterLineBox)
en: Delimiter Line
fy: Begrinzingsline

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLineEdit, m_sheetDelimiter)
en: ********<SHEETNAME>********
fy: ********<BLÊDNAMME>********

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: <SHEETNAME> gets replaced by the name of the next sheet.
fy: <BLÊDNAMME> wurdt ferfongen troch de namme fan it folgjende blêd.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_delimiterAboveAll)
en: Print delimiter line above every sheet
fy: Begrinzingsline boppe elke tabel útprintsje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab2) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, GroupBox1)
en: Cells
fy: Sellen

note: i18n: ectx: property (title), widget (KButtonGroup, m_delimiterBox)
en: Delimiter
fy: Begrinzer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioComma)
en: Comma
fy: Komma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSemicolon)
en: Semicolon
fy: Puntkomma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioSpace)
en: Space
fy: Spaasje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_radioOther)
en: Other:
fy: Oare:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_quotesLabel)
en: Quotes:
fy: Oanhellingstekens:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_selectionOnly)
en: Export selection only
fy: Allinnich seleksje eksportearje

en: File format is not supported.
fy: Triemformaat wurdt net stipe.

en: Could not read from file.
fy: De triem koe net lêzen wurde.

en: Export Sheet to HTML
fy: Blêd nei HTML eksportearje

en: Recommended: UTF-8
fy: Oanrikkemandearre: UTF-8

en: Locale (%1)
fy: Lokalisaasje (%1)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: En&coding:
fy: &Tekenset:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, mEncodingBox)
en: With this option you can define the encoding of the HTML file. The recommended encoding (UTF8) is selected as default.
fy: Mei dizze opsje kinne jo de tekensetkodearringen fan de HTML-triem opjaan. De oanrikkemandearre kodearring (UTF8) is standert selektearre.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox3)
en: Sheet Selection
fy: Blêdseleksje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mSelectAllButton) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Click here to select all sheets in the list.
fy: Klik hijir om alle blêden yn de list te selektearjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mSelectAllButton)
en: Select &All
fy: &Alles selektearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mDeselectAllButton)
en: Desele&ct All
fy: Alles desele&ktearje

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: This option will make the HTML export filter generate a new page for each sheet. If you disable this option, all sheets are written on one page.
fy: Mei dizze opsje sil it HTML-eksportfilter in nije side foar elk blêd oanmeitsje. As jo dizze opsje aktivearje, dan wurde alle blêden op ien side skreaun.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mSeparateFiles)
en: Use &separate files for each table
fy: Sk&ieden triemmen foar elke tabel brûke

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4)
en: Style
fy: Styl

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Select this option to use the default fonts and colors for the HTML page.
fy: Selektearje dizze opsje om de standertlettertypen en -kleuren te brûken yn de HTML-side.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mDefaultButton)
en: Use &default style
fy: Stan&dertstyl brûke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Select this option to specify a separate stylesheet for the HTML page. You can select or type on in the field below.
fy: Selektearje dizze opsje om in apart stylblêd op te jaan foar de HTML-side. Jo kinne dizze yn it fjild hjirûnder selektearje of type.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mCustomButton)
en: Use &external stylesheet:
fy: &Ekstern stylblêd brûke:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, mCustomURL)
en: In this field you can enter an URL for your stylesheet. It is possible to point to a stylesheet on disk, or to somewhere on the Internet.
fy: Yn dit fjild kinne jo it URL-adres fan jo stylblêd ynfiere. Jo kinne hjirby ferwize nei in stylblêd op jo hurde skiif, of earne op it ynternet.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: Layout
fy: Untwerp

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use this option to enable or disable borders around the cells.
fy: Brûk dizze opsje om de rânen om de sellen te aktivearjen/de-aktivearjen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, mUseBorders)
en: Use &borders
fy: Rânen br&ûke

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel1_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, mPixelsBetweenCells)
en: Use this option to define how many pixels there should be between the cells. This effect is better visible if you check <b>Use borders</b> too.
fy: Brûk dizze opsje om te bepalen hoefolle piksels der tusken de sellen hearre te sitten. Dit effekt is better sichtber as jo ek <b>Rânen brûke</b> aktivearje.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_2)
en: Pi&xels between cells:
fy: Pi&ksels tusken de sellen:

en: Top
fy: Boppe

en: Latex Export Filter Configuration
fy: Konfiguraasje fan LaTeX-eksportfilter

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget2)
en: Document
fy: Dokumint

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Document Style
fy: Dokumintstyl

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, latexStyleButton)
en: Latex style
fy: LateX-styl

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Document Type
fy: Dokuminttype

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: The document will be able to be compiled alone
fy: It dokumint kin selsstannich kompilearre wurde

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, fullDocButton)
en: Independent document
fy: Unôfhinklik dokumint

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Do not generate either the latex header or the document environment
fy: De latex -kop of de dokumintomjouwing net oanmeitsje.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, embededButton)
en: The document will be generated as a latex document which will have to be included in a main latex document. It will allow you to generate several little files for each chapter of your document.
fy: It dokumint sil oanmakke wurde as in LaTeX-dokumint, dat ynpast wurde moat yn in haad-LaTeX-dokumint. It makket it mooglik om ferskate lytse triemmen oan te meitsjen foar elk haadstik fan jo dokumint.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, embededButton)
en: Document to include
fy: Dokumint om yn te foegjen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1_2)
en: Document class:
fy: Dokumintklasse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel2)
en: Quality:
fy: Kwaliteit:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Final
fy: Uteinlik resultaat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, qualityComboBox)
en: Draft
fy: Konsept

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultFontSizeTextZone)
en: Default font size:
fy: Standert-tekengrutte:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, Widget3)
en: Pictures
fy: Ofbyldingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: Pictures directory:
fy: Ofbyldingenmap:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Language
fy: Taal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addLanguageBtn)
en: Add
fy: Taheakje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rmLanguageBtn)
en: Remove
fy: Fuortsmite

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Contents
fy: Ynhâld

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Notes
fy: Notysjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton7)
en: Don't export
fy: Net eksportearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton5)
en: Export notes in margin notes
fy: Notysjes as kantline-notysjes eksportearje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, RadioButton6)
en: Export notes in comments
fy: Notysjes as kommentaren eksportearje

en: Page
fy: Side

en: The file seems to be corrupt. Skipping a table.
fy: De triem liket skansearre te wêzen. Der wurdt ien tabel oerslein.

en: Skipping a table.
fy: In tabel wurdt oerslein.

en: This document was created with OpenOffice.org version '%1'. This filter was written for version 1.0. Reading this file could cause strange behavior, crashes or incorrect display of the data. Do you want to continue converting the document?
fy: Dit dokumint is makke mei Openoffice.org, ferzje '%1'. Dit filter is skreaun foar ferzje 1.0. It ynlêzen fan dit triem kin ta problemen liede, lykas foute werjefte fan de ynhâld, frjemd gedrach en/of it fêstrinnen fan dit programma. Wolle jo trochgean mei it konvertearjen fan it dokumint?

en: Unsupported document version
fy: Net-stipe dokumintferzje

en: QPRO filter cannot open input file - please report.
fy: QPRO-filter kin de ynfiertriem net iepenje. Graach rapportearje.

en: Unable to open password protected files.
    The password algorithm has not been published
fy: Jammer, wachtwurdbeskerme triemmen kinne net iepene wurde.
    It wachtwurd-algoritme is net publisearre

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ImportDialogUI)
en: Plain Text Import Dialog
fy: Platte tekst-ymportdialooch

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroupParagraph)
en: End of Paragraph
fy: Ein fan alinea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphAsIs)
en: &As is: At the end of line
fy: S&a't se is: oan'e ein fan de regel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioParagraphSentence)
en: &Sentence: If the end of line is the end of a sentence
fy: &Sin: as de ein fan'e regel in sin is

en: Table %1
fy: Tabel %1

en: The file cannot be loaded, as it seems not to be an RTF document.
fy: De triem koe net laden wurde omdat it gjin RTF-dokumint liket te wêzen.
