kword - en to fy translation catalogue (112 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fy: &Triem

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fy: B&ewurkje

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fy: B&yld

note: i18n: ectx: Menu (view) i18n: ectx: Menu (view_displaymodes)
en: &Display Mode
fy: Werjeftemo&dus

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fy: &Ynstellings

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
fy: Staveringshifker

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
fy: Bewurkje

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
fy: Resultaat fan staveringshifker

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
fy: Fariabele feroarje yn

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fy: &Ark

en: Row
fy: Rige

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
fy: Nije blêdwizer oanmeitsje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
fy: Mei blêdwizers kinnne jo tusken dielen fan jo dokumint springe.
    Fier a.j.w. de namme yn fan jo blêdwizer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
fy: Namme:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
fy: Kolommen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
fy: Kolomôfstân:

en: frameset
fy: Freemset

en: No framesets in document
fy: Gjin freemset yn dokumint

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
fy: Namme fan freemset:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
fy: In nije freemset oanmeitsje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
fy: Besteande freemset kieze om nei te ferbinen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
fy: Freemset-namme

en: Text Run Around
fy: Tekstomrin

en: Connect Text Frames
fy: Tekstfreems mei inoar ferbine

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
fy: Kolommen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
fy: &Omneame

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
fy: &Wiskje

en: Rename Bookmark
fy: Blêdwizer werneame

en: Please provide a new name for the bookmark
fy: Fier in nije namme foar de blêdwizer yn

en: Select Bookmark
fy: Blêdwizer selektearje

en: Geometry
fy: Ofmjitting

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
fy: Sidegrutte && marzjes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
fy: Oanmeitsje

en: Statistics
fy: Statistiken

en: Words:
fy: Wurden:

en: Sentences:
fy: Sinnen:

en: Syllables:
fy: Wurdlidden:

en: Lines:
fy: Rigels:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
fy: Sinnen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
fy: Wurdlidden

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
fy: Rigels

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
fy: Lettertekens sûnder spaasjes

[ctx: Style name]
en: Standard
fy: Standert

[ctx: Style name]
en: Head 1
fy: Kop 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
fy: Kop 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
fy: Kop 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
fy: Nûmere list

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
fy: Alfabetyske list

[ctx: Style name]
en: Bullet List
fy: Opsomme list

[ctx: Style name]
en: Contents Title
fy: Teksttitel

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
fy: Tekstkop 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
fy: Tekstkop 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
fy: Tekstkop 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
fy: Dokuminttitel

[ctx: Style name]
en: Header
fy: Koptekst

[ctx: Style name]
en: Footer
fy: Fuottekst

[ctx: Style name]
en: Plain
fy: Unbewurke

[ctx: Style name]
en: Borders 1
fy: Rânen 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
fy: Rânen 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
fy: Rânen 3

[ctx: Style name]
en: Row
fy: Rige

[ctx: Style name]
en: Column
fy: Kolom

[ctx: Style name]
en: Light Gray
fy: Ljochtgriis

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
fy: Dûnkergriis

[ctx: Style name]
en: Black
fy: Swart

[ctx: Style name]
en: Light Blue
fy: Ljochtblau

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
fy: Dûnkerblau

[ctx: Style name]
en: Red
fy: Read

[ctx: Style name]
en: Yellow
fy: Giel

[ctx: Style name]
en: Colorful
fy: Kleure

[ctx: Style name]
en: Bluish
fy: Blau-eftich

[ctx: Style name]
en: Simple 1
fy: Ienfâldich 1

[ctx: Style name]
en: Simple 2
fy: Ienfâldich 2

[ctx: Style name]
en: Simple 3
fy: Ienfâldich 3

[ctx: Style name]
en: Header 1
fy: Kop 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
fy: Kop 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
fy: Kop 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
fy: Kop 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
fy: Kolommen 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
fy: Kolommen 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
fy: Ruster 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
fy: Ruster 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
fy: Ruster 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
fy: Grize kop

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
fy: Blauwe kop

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
fy: Tradysjoneel blau

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
fy: Tradysjoneel griis

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
fy: Blauwe boppe- en ûnderkant

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
fy: Grize boppe- en ûnderkant

en: Copy
fy: Kopy

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
fy: Unjildich OASIS-dokumint. De tag office:body ûntbrekt.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
fy: Unjildich OASIS-dokumint. De tag office:body mist.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
fy: Dit is gjin tekstferwurkingdokumint, mar %1. Besykje it te iepenjen mei it byhearrende programma.

en: Installation Error
fy: Ynstallaasjeflater

en: Modified
fy: Oanpast

en: Saved
fy: Bewarre

en: Zoom Controller
fy: Zoombetsjinning

en: Toggle the display of non-printing characters
fy: Werjefte fan net-printbere tekens oan of út sette.

en: Turns the border display on and off
fy: Set de rânenwerjefte oan en út.

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
fy: Set de rânenwerjefte oan en út. <br/> <br/>De rânen wurde nea printe. Dizze opsje is handich as jo witte wolle hoe't it dokumint der op papier útsjen sil.

en: Show Rulers
fy: Linialen sjen litte

en: Shows or hides rulers
fy: Lit de linialen sjen of ferberget se.

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
fy: De linialen binne de wite mjitlinten boppe en lofts fan it dokumint. De linialen sjen litte de posysje en breedte fan de siden en fan de freems. Se wurde û.o. brûkt om de tabs mei te posysjoneren. <p>Deselektear dit karfakje om de linialen net mear te sjen litten.</p>

en: Snap to Grid
fy: Magnetysk ruster

en: Page Layout...
fy: Sideopmaak...

en: Change properties of entire page
fy: Wizigje de eigenskippen fan de hiele side

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
fy: Wizigje de eigenskippen fan de hiele side. <p>Op it stuit kinne jo it papierformaat, de papieroriïntaasje, gruttes fan koptekst en fuotnoaten en kolomynstellings wizigje.</p>

en: Odd Pages Header
fy: Kop ûneven siden

en: Even Pages Header
fy: Kop even siden

en: Odd Pages Footer
fy: Fuottekst ûneven siden

en: Even Pages Footer
fy: Fuottekst even siden

en: Main text
fy: Haadtekst
