MusicShape - en to gl translation catalogue (98 entries)

en: Double flat
gl: Dobre bemol

[ctx: lowered half a step]
en: Flat
gl: Bemol

en: Natural
gl: Becuadro

[ctx: raised half a step]
en: Sharp
gl: Díese

en: Double sharp
gl: Dobre díese

en: %1 flats
gl: %1 bemoles

en: %1 sharps
gl: %1 díeses

en: Dots
gl: Puntos

en: Eraser
gl: Borrador

en: Ab Major
gl: Ab Maior

en: Eb Major
gl: Eb Maior

en: Bb Major
gl: Bb Maior

en: F Major
gl: F Maior

en: C Major
gl: C Maior

en: G Major
gl: G Maior

en: D Major
gl: D Maior

en: A Major
gl: A Maior

en: E Major
gl: E Maior

[ctx: Other key signature]
en: Other
gl: Outros

en: note
gl: nota

en: rest
gl: silencio

en: Double whole
gl: Cadrada ou breve

en: Whole
gl: Redonda

en: Half
gl: Branca

en: Quarter
gl: Negra

en: Eighth
gl: Corchea

en: 16th
gl: Semicorchea

en: 32nd
gl: Fusa

en: 64th
gl: Semifusa

en: 128th
gl: Cuartifusa

en: Unknown note
gl: Nota descoñecida

en: Unknown rest
gl: Silencio descoñecido

en: Remove bar
gl: Retirar barra

en: Select
gl: Seleccionar

[ctx: Treble clef]
en: Treble
gl: Clave de sol

[ctx: Bass clef]
en: Bass
gl: Clave de fa en cuarta

[ctx: Soprano clef]
en: Soprano
gl: Clave de do en primeira

[ctx: Alto clef]
en: Alto
gl: Clave de do en terceira

[ctx: Tenor clef]
en: Tenor
gl: Clave de do en cuarta

en: C clef on line %1
gl: Clave de do na liña %1

en: Unknown clef
gl: Clave descoñecida

en: Tied notes
gl: Notas ligadas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add measures
gl: Engadir compases

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add dot
gl: Engadir punto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set chord duration
gl: Definir duración do acorde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add note
gl: Engadir nota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add part
gl: Engadir parte

en: Part %1
gl: Parte %1

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change part details
gl: Cambiar detalles da parte

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add chord
gl: Engadir acorde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add rest
gl: Engadir silencio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert chord to rest
gl: Converter acorde en silencio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove bar
gl: Retirar barra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove rest
gl: Retirar silencio

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove chord
gl: Retirar acorde

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove note
gl: Retirar nota

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove part
gl: Retirar partitura

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove clef
gl: Retirar clave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove staff element
gl: Retirar elemento do pentagrama

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set accidentals
gl: Definir alteracións

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change clef
gl: Cambiar a clave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change key signature
gl: Cambiar a armadura de clave

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change time signature
gl: Cambiar a marca de tempo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Toggle Note Tie
gl: Conmutar a ligadura da nota

en: Set key signature
gl: Definir armadura da clave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Region
gl: Rexión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughBar) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, throughEndOfPiece) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, toNextChange)
en: Measure
gl: Compás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: through
gl: ao longo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: through end of piece
gl: ata o remate da peza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: to next key change
gl: ata o seguinte cambio de clave

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Staves
gl: Pentagramas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, allStaves)
en: Update all staves
gl: Actualizar todos os pentagramas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, selectedStaff)
en: Only update selected staff
gl: Só actualizar o pentagrama seleccionado

en: Part details
gl: Detalles da parte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Short name:
gl: Nome curto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Staves:
gl: Pentagramas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, editPart) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addPart) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removePart)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 1
gl: Voz 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 2
gl: Voz 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 3
gl: Voz 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, voiceList)
en: Voice 4
gl: Voz 4

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addBarsButton)
en: Add measures
gl: Engadir compases

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, importButton)
en: Import
gl: Importar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, exportButton)
en: Export
gl: Exportar

en: Part 1
gl: Parte 1

en: Music Shape
gl: Moldura Musical

en: A shape which provides a music editor
gl: Unha moldura que fornece un editor de partituras musicais

en: Parts
gl: Partes

en: Music editing, parts
gl: Edición musical, partes

en: Clef
gl: Clave

en: Time signature
gl: Marca de tempo

en: Key signature
gl: Armadura da clave

en: Add how many measures?
gl: Engadir cantos compases?

[ctx: @title:window]
en: Import
gl: Importar

en: MusicXML files (*.xml)
gl: Ficheiros MusicXML (*.xml)

[ctx: @title:window]
en: Export
gl: Exportar

en: Music editing
gl: Edición musical
