kword - en to gl translation catalogue (280 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Ver

note: i18n: ectx: Menu (view_displaymodes) i18n: ectx: Menu (view)
en: &Display Mode
gl: &Modo de visualización

note: i18n: ectx: Menu (semantic)
en: Semantics
gl: Semántica

note: i18n: ectx: Menu (format)
en: S&tyles
gl: E&stilos

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuracións

note: i18n: ectx: Menu (SpellCheck)
en: Spellcheck
gl: Corrección ortográfica

note: i18n: ectx: Menu (AutoCorrection)
en: AutoCorrection
gl: Corrección automática

note: i18n: ectx: ToolBar (edit_toolbar)
en: Edit
gl: Editar

note: i18n: ectx: Menu (check_spell_list)
en: Spell Check Result
gl: Resultado da corrección ortográfica

note: i18n: ectx: Menu (variable_list)
en: Change Variable To
gl: Cambiar a variábel a

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Ferramentas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Page Style
gl: Definir o estilo de páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Insert Page Style
gl: Inserir estilo de páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Page Properties
gl: Propiedades da páxina

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create shape
gl: Crear unha forma

en: Baseline
gl: Liña de base

en: Character
gl: Carácter

en: Row
gl: Fila

en: Page (entire) area
gl: Paxinar a área (enteira)

en: Page text area
gl: Área de texto na páxina

en: Paragraph area
gl: Área do parágrafo

en: Paragraph text area
gl: Área do texto no parágrafo

en: Left page border
gl: Bordo esquerdo da páxina

en: Right page border
gl: Bordo dereito da páxina

en: Right paragraph border
gl: Bordo dereito do parágrafo

en: Left paragraph border
gl: Bordo esquerdo do parágrafo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Shape relation to text is:
gl: A relación da forma co texto é:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: Inline with text (behaves as a character)
gl: Dentro do texto (comportarse como un carácter)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: Floating, but anchored to a character position
gl: Flotante, pero ancorado a unha posición de carácter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Floating, but anchored to a paragraph
gl: Flotante, pero ancorado a un parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: Floating free (not anchored to text)
gl: Flotante libre (non ancorado a ningún texto)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVert)
en: Vertical Positioning
gl: Posicionamento vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rTop)
en: Top align with:
gl: Aliñar a cima co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVCenter) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHCenter)
en: Center align with:
gl: Aliñar o centro co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rBottom)
en: Bottom align with:
gl: Aliñar o fondo co:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rHOffset)
en: Offset
gl: Desprazamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lVOffset) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lHOffset)
en: from:
gl: desde:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHoriz)
en: Horizontal Positioning
gl: Posicionamento horizontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rLeft)
en: Left align with:
gl: Aliñar a esquerda con:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rRight)
en: Right align with:
gl: Aliñar a dereita con:

en: Configure
gl: Configurar

en: Misc
gl: Diversos

en: Grid
gl: Grade

[ctx: @title:tab Document settings page]
en: Document
gl: Documento

en: Document Settings
gl: Configuración do documento

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CreateBookmark)
en: Create New Bookmark
gl: Crear un novo marcador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lExplain)
en: Bookmarks allow you to jump between parts of your document.
    Please provide the name of your bookmark.
gl: Os marcadores permítenche moverte a distintos puntos do teu documento.
    Forneza un nome para o seu marcador.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lName)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, columnsLabel)
en: Columns:
gl: Columnas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, spacingLabel)
en: Column spacing:
gl: Espazado de columnas:

en: frameset
gl: conxunto de marcos

en: No framesets in document
gl: Non hai conxunto de marcos no texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name of frameset:
gl: Nome do conxunto de marcos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, newRadio)
en: Create a new frameset:
gl: Crear un novo conxunto de marcos:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, existingRadio)
en: Select existing frameset to connect to:
gl: Seleccionar un conxunto de marcos ao que conectalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, framesList)
en: Frameset Name
gl: Nome do conxunto de marcos

en: Smart Positioning
gl: Posicionamento intelixente

en: Text Run Around
gl: Texto derredor

en: Connect Text Frames
gl: Conectar os marcos de texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Shape Properties
gl: Cambiar as propiedades da forma

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpAnchor)
en: Anchor to...
gl: Ancorar a…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorPage)
en: &Page
gl: &Páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorParagraph)
en: Para&graph
gl: Pa&rágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorToCharacter)
en: &To Character
gl: Ao &carácter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAnchorAsCharacter)
en: &As Character
gl: Como &carácter

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpHAlign)
en: Horizontal Alignment
gl: Aliñamento horizontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignLeft)
en: &Left
gl: &Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignCenter)
en: &Center
gl: &Centro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignRight)
en: &Right
gl: &Dereita

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpVAlign)
en: Vertical Alignment
gl: Aliñamento vertical

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignTop)
en: &Top
gl: &Superior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignMiddle)
en: &Middle
gl: &Medio

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rAlignBottom)
en: &Bottom
gl: &Fondo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, grpWrap)
en: Text Wrap-around
gl: Texto derredor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runThrough)
en: Run through this shape
gl: Cubrir sobre desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRunaround)
en: Skip below this shape
gl: Ignorar por debaixo desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left)
en: Run on left side of this shape
gl: Continuar ao lado esquerdo desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right)
en: Run on right side of this shape
gl: Continuar ao lado dereito desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, longest)
en: Run on longest side of this shape
gl: Continuar ao lado maior desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, both)
en: Run on both sides of this shape
gl: Continuar a ambos os lados desta forma

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, enough)
en: Run on sides that are wider than:
gl: Continuar nos lados maiores que:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Distance Between Shape and Text:
gl: Distancia entre o texto e a forma:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, columnsTab)
en: Columns
gl: Columnas

en: Style
gl: Estilo

en: Clone
gl: Clonar

en: Delete
gl: Eliminar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Page Style
gl: Cambiar o estilo de páxina

en: Clone Page Style
gl: Clonar o estilo de páxina

en: Add a new page style with the name:
gl: Engadir un novo estilo de páxina co nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Text elsewhere will:
gl: O texto noutro lado será:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: The shape affects the text by its:
gl: A forma afecta ao texto pola súa ou seu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, box)
en: Bounding box
gl: Caixa delimitadora

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, outside)
en: Contour
gl: Contorno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Shape and text are separated left by:
gl: A forma e o texto sepáranse da dereita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right by:
gl: A dereita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Above by:
gl: Por riba:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Below by:
gl: Por baixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
gl: &Renomear

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Please provide a new name for the bookmark
gl: Forneza un novo nome para o marcador

en: Rename Bookmark
gl: Renomear o marcador

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
gl: Xa existe un marcador co nome «%1».

en: Select Bookmark
gl: Escoller un marcador

en: Geometry
gl: Xeometría

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, sizeTab)
en: Page Size && Margins
gl: Tamaño da páxina e as marxes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, createButton)
en: Create
gl: Crear

en: Debug
gl: Depuración

en: Navigation
gl: Navegación

en: Page #
gl: Páxina

en: Section
gl: Sección

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Words:
gl: Palabras:

en: Sentences:
gl: Frases:

en: Syllables:
gl: Sílabas:

en: Characters (spaces):
gl: Caracteres (incluíndo os espazos):

en: Characters (no spaces):
gl: Caracteres (sen espazos):

en: Lines:
gl: Liñas:

en: Readability:
gl: Lexibilidade:

en: Flesch reading ease
gl: Facilidade de lectura Flesch

en: East asian characters:
gl: Caracteres do leste asiático:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_words)
en: Words
gl: Palabras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_sentences)
en: Sentences
gl: Frases

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_syllables)
en: Syllables
gl: Sílabas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_lines)
en: Lines
gl: Liñas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charspace)
en: Characters With Spaces
gl: Caracteres con espazos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_charnospace)
en: Characters without spaces
gl: Caracteres sen espazos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_east)
en: East Asian characters
gl: Caracteres do leste asiático

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, check_flesch)
en: Flesch Reading Ease
gl: Facilidade de lectura Flesch

[ctx: Style name]
en: Standard
gl: Estándar

[ctx: Style name]
en: Head 1
gl: Cabeceira 1

[ctx: Style name]
en: Head 2
gl: Cabeceira 2

[ctx: Style name]
en: Head 3
gl: Cabeceira 3

[ctx: Style name]
en: Enumerated List
gl: Lista enumerada

[ctx: Style name]
en: Alphabetical List
gl: Lista alfabética

[ctx: Style name]
en: Bullet List
gl: Lista de símbolos

[ctx: Style name]
en: Contents Title
gl: Título de contidos

[ctx: Style name]
en: Contents Head 1
gl: Contidos cabeceira 1

[ctx: Style name]
en: Contents Head 2
gl: Contidos cabeceira 2

[ctx: Style name]
en: Contents Head 3
gl: Contidos cabeceira 3

[ctx: Style name]
en: Document Title
gl: Título do documento

[ctx: Style name]
en: Header
gl: Cabeceiro

[ctx: Style name]
en: Footer
gl: Rodapé

[ctx: Style name]
en: Plain
gl: Simple

[ctx: Style name]
en: Borders 1
gl: Bordo 1

[ctx: Style name]
en: Borders 2
gl: Bordo 2

[ctx: Style name]
en: Borders 3
gl: Bordo 3

[ctx: Style name]
en: Row
gl: Fila

[ctx: Style name]
en: Column
gl: Columna

[ctx: Style name]
en: Light Gray
gl: Gris claro

[ctx: Style name]
en: Dark Gray
gl: Gris escuro

[ctx: Style name]
en: Black
gl: Negro

[ctx: Style name]
en: Light Blue
gl: Azul claro

[ctx: Style name]
en: Dark Blue
gl: Azul escuro

[ctx: Style name]
en: Red
gl: Vermello

[ctx: Style name]
en: Yellow
gl: Amarelo

[ctx: Style name]
en: Colorful
gl: Colorido

[ctx: Style name]
en: Bluish
gl: Azulado

[ctx: Style name]
en: Header 1
gl: Cabeceiro 1

[ctx: Style name]
en: Header 2
gl: Cabeceiro 2

[ctx: Style name]
en: Header 3
gl: Cabeceiro 3

[ctx: Style name]
en: Header 4
gl: Cabeceiro 4

[ctx: Style name]
en: Columns 1
gl: Columnas 1

[ctx: Style name]
en: Columns 2
gl: Columnas 2

[ctx: Style name]
en: Grid 1
gl: Grade 1

[ctx: Style name]
en: Grid 2
gl: Grade 2

[ctx: Style name]
en: Grid 3
gl: Grade 3

[ctx: Style name]
en: Gray Heading
gl: Cabeceiro gris

[ctx: Style name]
en: Blue Heading
gl: Cabeceiro azul

[ctx: Style name]
en: Blue Traditional
gl: Azul tradicional

[ctx: Style name]
en: Gray Traditional
gl: Gris tradicional

[ctx: Style name]
en: Blue Top and Bottom
gl: Azul enriba e embaixo

[ctx: Style name]
en: Gray Top and Bottom
gl: Gris enriba e embaixo

en: Word processor
gl: Procesador Word

en: Copyright 1998-%1, The Words Team
gl: © 1998-%1 Equipo de Words

en: Co Maintainer/Port to Qt6
gl: Co-mantemento e adaptación a Qt 6.

en: Co maintainer
gl: Co-mantedor

en: Everything
gl: Todo

en: Formatting stuff
gl: Tarefas de formato

en: Filter
gl: Filtro

en: Layout and Painting
gl: Deseño da páxina e pintado

en: Statistics docker
gl: Docker de estatísticas

en: Foot and endnotes
gl: Notas e rodapés

en: Bibliography
gl: Bibliografía

en: Style Manager
gl: Xestor de estilos

en: ODF Support
gl: Compatibilidade con ODF

en: Fatcow Web Hosting
gl: Almacenamento web Fatcow

en: Page break icon
gl: Icona do salto de páxina

en: Copy
gl: Copiar

en: Standard
gl: Estándar

en: Document Title
gl: Título do documento

en: Head 1
gl: Cabeceira 1

en: Head 2
gl: Cabeceira 2

en: Head 3
gl: Cabeceira 3

en: Bullet List
gl: Lista de viñetas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No office:body tag found.
gl: Ficheiro OASIS OpenDocument incorrecto. Non se atopa a etiqueta office:body.

en: Invalid OASIS OpenDocument file. No tag found inside office:body.
gl: Ficheiro OASIS OpenDocument incorrecto. Non se atopan etiquetas dentro de office:body.

en: This is not a word processing document, but %1. Please try opening it with the appropriate application.
gl: Este non é un documento de procesamento de texto senón de %1. Intente abrilo cunha aplicación axeitada.

[ctx: Default page style display name]
en: Standard
gl: Estándar

en: Can not find needed text component, Words will quit now
gl: Non é posíbel atopar os compoñentes de texto necesarios, sairase de Words agora mesmo.

en: Installation Error
gl: Erro de instalación

en: Modified
gl: Modificado

en: Saved
gl: Gardado

en: Page %1 of %2
gl: Páxina %1 de %2

en: Page %1-%2 of %3
gl: Páxina %1-%2 de %3

en: Line %1
gl: Liña %1

en: Page Number
gl: Número de páxina

en: Line Number
gl: Número de liña

en: Change the page style
gl: Cambiar o estilo de páxina

en: Page Style
gl: Estilo de páxina

en: Page Size
gl: Tamaño da páxina

en: Saved/Modified
gl: Gardado/modificado

en: Mouse Cursor X:Y
gl: Cursor do rato: X:Y

en: Zoom Controller
gl: Control de ampliación

en: Exit Fullscreen Mode
gl: Modo de saír da pantalla completa

en: Shape Properties...
gl: Propiedades da forma…

en: Change how the shape behave
gl: Cambiar o comportamento da forma

en: Create Template From Document...
gl: Crear un modelo a partir do documento…

en: Save this document and use it later as a template
gl: Gardar este documento e usalo máis tarde como un modelo

en: You can save this document as a template.<br><br>You can use this new template as a starting point for another document.
gl: Podes gardar este documento como un modelo.<br><br>Ese novo modelo poderase usar como punto de partida para outro documento.

en: Show Formatting Characters
gl: Amosar o formato de caracteres

en: Toggle the display of non-printing characters
gl: Conmutar os caracteres non imprimíbeis

en: Toggle the display of non-printing characters.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you tabs, spaces, carriage returns and other non-printing characters.
gl: Conmutar os caracteres non imprimíbeis.<br/><br/>Se activa esta opción, Words amosa as tabulacións, espazos, retornos de carro e outros caracteres que non se imprimen.

en: Show Field Shadings
gl: Amosar as sombras dos campos

en: Toggle the shaded background of fields
gl: Conmutar as sobras no fondo dos campos.

en: Toggle the visualization of fields (variables etc.) by drawing their background in a contrasting color.
gl: Conmutar a visualización de campos (variábeis e outros) debuxando o seu fondo cunha cor que faga contraste.

en: Show Text Shape Borders
gl: Amosar os bordos da forma de texto

en: Turns the border display on and off
gl: Activa ou desactiva a visualización dos bordos

en: Turns the border display on and off.<br/><br/>The borders are never printed. This option is useful to see how the document will appear on the printed page.
gl: Activa ou desactiva a visualización dos bordos.<br/><br/>Os bordos nunca se imprimen. Esta opción é útil para ver como o documento aparecerá unha vez se imprima a páxina.

en: Show Table Borders
gl: Configurar o bordo das táboas

en: Toggle the display of table borders
gl: Conmutar que se amosen os bordos das táboas.

en: Toggle the display of table borders.<br/><br/>When this is enabled, Words shows you any invisible table borders with a thin gray line.
gl: Conmutar os bordos das táboas.<br/><br/>Se activa esta opción Words amosa os bordos no visíbeis das táboas cunha liña gris.

en: Show Section Bounds
gl: Amosar os límites da sección

en: Toggle the display of section bounds
gl: Conmutar os límites das seccións.

en: Toggle the display of section bounds.<br/><br/>When this is enabled, any section bounds will be indicated with a thin gray horizontal brackets.
gl: Conmutar os límites das seccións.<br/> <br/> Active esta opción para que os límites das seccións se indiquen con corchetes horizontais finos e grises.

en: Show Rulers
gl: Amosar as regras

en: Shows or hides rulers
gl: Amosa ou agocha as regras

en: The rulers are the white measuring spaces top and left of the document. The rulers show the position and width of pages and of frames and can be used to position tabulators among others.<p>Uncheck this to disable the rulers from being displayed.</p>
gl: As regras son marcos regrados que aparecen enriba e á esquerda do texto e que serven de medida. As guías amosan a posición e a anchura das páxinas e das molduras coa cal poden usarse para colocar os tabuladores, entre outras cousas.<p>Desmarque isto para desactivar as regras.</p>

en: Snap to Grid
gl: Axustar á grade

en: Show Status Bar
gl: Amosar a barra de estado

en: Shows or hides the status bar
gl: Amosar ou agochar a barra de estado

en: Fullscreen Mode
gl: Modo a pantalla completa

en: Set view in fullscreen mode
gl: Definir a vista no modo a pantalla completa

en: Semantic Stylesheets...
gl: Follas de estilo semánticas…

en: Modify and add semantic stylesheets
gl: Modificar e engadir follas de estilo semánticas

en: Stylesheets are used to format the display of information which is stored in RDF.
gl: As follas de estilo úsanse para formatar a visualización da información almacenada en RDF.

en: Configure...
gl: Configurar…

en: Page Layout...
gl: Deseño de páxina…

en: Change properties of entire page
gl: Cambiar as propiedades da páxina enteira

en: Change properties of the entire page.<p>Currently you can change paper size, paper orientation, header and footer sizes, and column settings.</p>
gl: Cambiar as propiedades da páxina enteira.<p>Agora pode cambiar o tamaño do papel, a orientación do papel, os tamaños dos cabeceiros e os rodapés e as propiedades das columnas.</p>

en: Create Header
gl: Crear unha cabeceira

en: Create Footer
gl: Crear un rodapé

en: Show Comments
gl: Amosar os comentarios

en: Shows comments in the document
gl: Amosar os comentarios no documento

en: Word Count
gl: Cantidade de palabras

en: Shows or hides word counting in status bar
gl: Amosar ou agocha o reconto de palabras na barra de estado

en: Page Setup
gl: Configuración da páxina

en: Header & Footer
gl: Cabeceiro e rodapé

en: Page layout
gl: Deseño da páxina…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, setup)
en: ...
gl: …

[ctx: Label for the Find text input box]
en: Find:
gl: Atopar:

[ctx: Next search result]
en: Next
gl: Seguinte

[ctx: Previous search result]
en: Previous
gl: Anterior

[ctx: Search options]
en: Options
gl: Opcións

[ctx: Label for the Replace text input box]
en: Replace:
gl: Substituír:

[ctx: Replace the current match]
en: Replace
gl: Substituír

[ctx: Replace all found matches]
en: Replace All
gl: Substituír todos

en: Replace
gl: Substituír

[ctx: Total number of matches]
en: 1 match found | %1 matches found
gl[0]: Atopouse unha coincidencia
gl[1]: Atopáronse %1 coincidencias

en: No matches found
gl: Non se atoparon coincidencias

en: Search hit bottom, continuing from top.
gl: Chegouse buscando ao final. Continuase desde a cima.

en: Search hit top, continuing from bottom.
gl: Chegouse buscando á cima. Continuase desde embaixo.

en: Odd Pages Header
gl: Cabeceiro das páxinas impares

en: Even Pages Header
gl: Cabeceiro das páxinas pares

en: Odd Pages Footer
gl: Rodapé das páxinas impares

en: Even Pages Footer
gl: Rodapé das páxinas pares

en: Main text
gl: Texto principal

en: Other text
gl: Outro texto
