koffice-defaulttools - en to gl translation catalogue (86 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, toggleEditMode)
en: Edit Mode
gl: Modo de edición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelEscape)
en: Escape Direction
gl: Direccións de escapada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelAlign)
en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Edit connection points
gl: Editar os puntos de conexión.

en: Align to left edge
gl: Aliñar ao bordo esquerdo

en: Align to horizontal center
gl: Aliñar ao centro horizontal

en: Align to right edge
gl: Aliñar ao bordo esquerdo

en: Align to top edge
gl: Aliñar ao bordo superior

en: Align to vertical center
gl: Centrar ao centro vertical

en: Align to bottom edge
gl: Aliñar ao bordo inferior

en: Escape in all directions
gl: Escapar en todas as direccións

en: Escape in horizontal directions
gl: Escapar polas direccións horizontais

en: Escape in vertical directions
gl: Escapar polas direccións verticais

en: Escape in left direction
gl: Escapar pola dirección esquerda

en: Escape in right direction
gl: Escapar pola dirección dereita

en: Escape in up direction
gl: Escapar pola dirección superior

en: Escape in down direction
gl: Escapar pola dirección inferior

[ctx: (qtundo-format)]
en: Create Connection
gl: Crear unha conexión

en: Drag to edit connection.
gl: Arrastrar para editar a conexión.

en: Double click connection or press delete to remove it.
gl: Premer eliminar ou facer un dobre clic retíraa.

en: Click to edit connection points.
gl: Clic para editar os puntos de conexión.

en: Drag to move connection point. Double click connection or press delete to remove it.
gl: Arrastrar fai mover os puntos de conexión. Un dobre clic ou premer eliminar retíraa.

en: Double click connection point or press delete to remove it.
gl: Fai dobre clic no punto de conexión ou premer eliminar para retirala.

en: Double click to add connection point.
gl: Dobre clic para engadir un punto de conexión.

en: Drag to create new connection.
gl: Arrastrar para crear unha nova conexión.

en: Connection
gl: Conexión

en: Line
gl: Liña

en: Connection Point
gl: Punto de conexión

en: Connect shapes
gl: Unir as formas

en: Bring to &Front
gl: Trae cara a &diante

en: &Raise
gl: &Elevar

en: &Lower
gl: &Baixar

en: Send to &Back
gl: Enviar ao &fondo

en: Align Left
gl: Aliñar á esquerda

en: Horizontally Center
gl: Centrar horizontalmente

en: Align Right
gl: Aliñar á dereita

en: Align Top
gl: Aliñar á cima

en: Vertically Center
gl: Centrar na vertical

en: Align Bottom
gl: Aliñar ao fondo

en: Group
gl: Agrupar

en: Ungroup
gl: Desagrupar

en: Click and drag to move guide line.
gl: Prema e arrastre para mover a liña de guía.

en: Left click rotates around center, right click around highlighted position.
gl: Os clic no esquerdo rota arredor do centro e co dereito na posición realzada.

en: Click and drag to shear selection.
gl: Faga clic e arrastre para separar a selección.

en: Click and drag to resize selection.
gl: Faga clic e arrastre para redimensionar a selección.

en: Click and drag to move selection.
gl: Faga clic e arrastre para mover a selección.

en: Click and drag to resize selection. Middle click to set highlighted position.
gl: Faga clic e arrastre para redimensionar a selección. O clic no medio define a posición realzada.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Group shapes
gl: Grupo de formas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ungroup shapes
gl: Desagrupar as formas

en: Arrange
gl: Dispor

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Fill
gl: Recheo

en: Shadow
gl: Sombra

en: Shape handling
gl: Xestión de formas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Rotate
gl: Rotar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear X
gl: Separar X

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear Y
gl: Separar Y

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scale
gl: Escala

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reset Transformations
gl: Reiniciar as transformacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rotateButton)
en: Rotate
gl: Rotar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearXButton)
en: Shear X
gl: Separar X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, shearYButton)
en: Shear Y
gl: Separar Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleXButton)
en: Scale X
gl: Escala X

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, scaleYButton)
en: Scale Y
gl: Escala Y

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, scaleAspectCheckBox)
en: Keep aspect ratio
gl: Manter as proporcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Transformations
gl: Reiniciar as transformacións

[ctx: (qtundo-format)]
en: Resize
gl: Redimensionar

en: Press ALT to hold x- or y-position.
gl: Prema ALT para manter as posicións en x ou y.

en: Press CTRL to resize from center.
gl: Prema CTRL para redimensionar desde o centro.

en: Press ALT to rotate in 45 degree steps.
gl: Prema ALT para rotar en pasos de 45 graos.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Shear
gl: Separar

en: Double click to add guide line.
gl: Dobre clic para engadir a liña de guía.

en: Click and drag to move guide line. Double click to remove guide line.
gl: As liñas de guía móvense cun clic e arrastrando. Cun dobre clic retíranse as liñas de guía.

en: Guides Editor
gl: Editor de guías

en: Guides Insertor
gl: Insertor de guías

en: Edit guidelines
gl: Editar as liñas de guía

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation:
gl: Orientación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position:
gl: Posición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
gl: Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_horizontalSpinBox)
en: Insert this number of horizontal equally spaced guides.
gl: Inserir este número de guías horizontais equidistantes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_horizontalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the horizontal edges.
gl: Insira as guías nas marxes horizontais.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, m_verticalSpinBox)
en: Insert this number of vertical equally spaced guides.
gl: Insira este número de guías verticais equidistantes.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, m_verticalEdgesCheckBox)
en: Insert guides at the vertical edges.
gl: Inserir as guías nas marxes verticais.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_erasePreviousCheckBox)
en: Erase previous guides
gl: Borrar as guías anteriores

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_createButton)
en: Create
gl: Crear
