ArtisticTextShape - en to gl translation catalogue (30 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add text range
gl: Engadir un intervalo de texto

en: ArtisticTextShape
gl: Forma de texto artístico

en: A shape which shows a single text line
gl: Unha forma que contén unha liña única de texto

en: Artistic Text
gl: Texto artístico

en: Detach Path
gl: Desconectar a ruta

en: Convert to Path
gl: Converter en ruta

en: Bold text
gl: Texto en letra grosa

en: Italic text
gl: Texto en cursiva

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Subscript
gl: Subíndice

en: Anchor at Start
gl: Ancorar ao inicio

en: Anchor at Middle
gl: Ancorar ao medio

en: Anchor at End
gl: Ancorar ao final

en: Click to change cursor position.
gl: Clic para cambiar a posición do cursor.

en: Click to select text shape.
gl: Clic para escoller a forma do texto.

en: Double click to put text on path.
gl: Dobre clic para poñer texto na ruta.

en: Drag handle to change start offset.
gl: Arrastrar a asa para cambiar o inicio do desprazamento.

en: Press escape to finish editing.
gl: Prema a tecla de retorno para rematar a edición.

en: Press return to finish editing.
gl: Prema a tecla de retorno para rematar a edición.

[ctx: (qtundo-format)]
en: Convert to Path
gl: Converter en ruta

en: Text Properties
gl: Propiedades de texto

en: Text On Path
gl: Texto na ruta

en: Artistic text editing
gl: Edición de texto artístico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Attach Path
gl: Anexar unha ruta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change text anchor
gl: Cambiar a áncora de texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change font
gl: Cambiar o tipo de letra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Text Offset
gl: Cambiar o desprazamento do texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Detach Path
gl: Desconectar a ruta

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove text range
gl: Retirar o intervalo de texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Replace text range
gl: Substituír o intervalo de texto
