ChartShape - en to gl translation catalogue (286 entries)

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendAlignment)
en: Start
gl: Inicio

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendAlignment)
en: End
gl: Fin

en: Near-axis
gl: Próximo ao eixe

en: Other-side
gl: Do outro lado

en: Axistitle
gl: Título do eixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShow)
en: Show Axis
gl: Mostrar o eixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, axisScalingButton)
en: Scale
gl: Escala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShowLabels)
en: Show Labels
gl: Mostrar as lendas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, axisEditFontButton)
en: Font
gl: Fonte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShowMajorGridLines)
en: Show Major Grid
gl: Mostrar a grade maior

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShowMinorGridLines)
en: Show Minor Grid
gl: Mostrar a grade menor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, barPropertiesLabel)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Bar Properties</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:8pt; font-weight:600;">Propiedades da barra</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenSetsLabel)
en: Gap Between Sets
gl: Espazo entre os conxuntos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gapBetweenBarsLabel)
en: Gap Between Bars
gl: Espazo entre as barras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, axisShowTitle)
en: Show Title
gl: Mostrar o título

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axes)
en: Primary X Axis
gl: Eixe X principal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataSetAxes) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axes)
en: Primary Y Axis
gl: Eixe Y principal

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axes)
en: Secondary X Axis
gl: Eixe X secundario

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, dataSetAxes) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, axes)
en: Secondary Y Axis
gl: Eixe Y secundario

en: The plugin needed for displaying text labels in a chart is not available.
gl: Non está dispoñíbel o complemento que se necesita para mostrar as etiquetas de texto.

en: Plugin Missing
gl: Falta unha complemento

en: The plugin needed for displaying text labels is not compatible with the current version of the chart Flake shape.
gl: O complemento que fai falta para mostrar as etiquetas de texto non é compatíbel coa versión actual da forma Flake de gráficas.

en: Plugin Incompatible
gl: Complemento incompatíbel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showTitle)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showSubTitle)
en: Subtitle
gl: Subtítulo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFooter)
en: Footer
gl: Rodapé

en: This document contains an external link to a remote document
    %1
gl: Este documento contén unha ligazón a un documento externo
    %1

en: Confirmation Required
gl: Precísase confirmación

en: Download
gl: Descargar

en: Skip
gl: Omitir

en: Chart
gl: Gráfica

en: Business charts
gl: Gráficas empresariais

en: Bar Chart
gl: Gráfico de barras

en: Normal bar chart
gl: Gráfico de barras normal

en: Stacked Bar Chart
gl: Gráfica de barras amoreadas

en: Stacked bar chart
gl: Gráfica de barras amoreadas

en: Percent Bar Chart
gl: Gráfico de barras con porcentaxes

en: Percent bar chart
gl: Gráfico de barras con porcentaxes

en: Line Chart
gl: Gráfico de liñas

en: Normal line chart
gl: Gráfico de liñas normal

en: Stacked Line Chart
gl: Gráfico de liñas amoreadas

en: Stacked line chart
gl: Gráfico de liñas amoreadas

en: Percent Line Chart
gl: Gráfico de liñas con porcentaxes

en: Percent line chart
gl: Gráfico de liñas con porcentaxes

en: Area Chart
gl: Gráfico de área

en: Normal area chart
gl: Gráfico de áreas normal

en: Stacked Area Chart
gl: Gráfico de áreas amoreadas

en: Stacked area chart
gl: Gráfico de áreas amoreadas

en: Percent Area Chart
gl: Gráfico de áreas con porcentaxes

en: Percent area chart
gl: Gráfico de áreas con porcentaxes

en: Pie Chart
gl: Gráfico de sectores

en: Pie chart
gl: Gráfica de sectores

en: Ring Chart
gl: Gráfico anular

en: Ring chart
gl: Gráfico anular

en: Bubble Chart
gl: Gráfico de burbullas

en: Bubble chart
gl: Gráfico de burbullas

en: Scatter Chart
gl: Diagrama de dispersión

en: Scatter chart
gl: Diagrama de dispersión

en: Radar Chart
gl: Gráfico radar

en: Radar chart
gl: Gráfico radar

en: Filled Radar Chart
gl: Gráfico radar enchido

en: Filled radar chart
gl: Gráfico radar enchido

en: Candle Stick Stock Chart
gl: Gráfico de cotizacións de candeas

en: Japanese candle stick stock chart
gl: Gráfico de cotizacións de candeas xaponés

en: OHLC Stock Chart
gl: Gráfico de cotizacións con AMMP

en: Open High Low Close stock chart
gl: Gráfico de cotizacións con apertura, máxima, mínima e peche

en: HLC Stock Chart
gl: Gráfico de cotizacións con MMP

en: High Low Close stock chart
gl: Gráfico de cotizacións con máxima, mínima e peche

en: January
gl: Xaneiro

en: July
gl: Xullo

en: December
gl: Decembro

en: Column %1
gl: Columna %1

en: Month
gl: Mes

en: Growth in %
gl: Aumento en %

en: Share A
gl: Acción A

en: Share B
gl: Acción B

en: Share C
gl: Acción C

en: Open
gl: Apertura

en: High
gl: Máxima

en: Low
gl: Mínima

en: Close
gl: Peche

en: Growth
gl: Aumento

en: Do something
gl: Facer algo

en: Do something else
gl: Facer algo máis

en: Titles
gl: Títulos

en: Legend
gl: Lenda

en: Plot Area
gl: Gráfico de área

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Legend
gl: Mostrar a lenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Legend
gl: Agochar a lenda

en: Chart editing
gl: Edición de gráficos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Add Axis
gl: Engadir un eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Remove Axis
gl: Retirar o eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Title
gl: Mostrar o título do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Title
gl: Agochar o título do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis
gl: Mostrar o eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis
gl: Agochar o eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Labels
gl: Mostrar as lendas do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Labels
gl: Agochar as lendas dos eixos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Major Gridlines
gl: Mostrar as liñas maiores da grade

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Major Gridlines
gl: Agochar as liñas maiores da grade

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Axis Minor Gridlines
gl: Mostrar as liñas menores da grade

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Axis Minor Gridlines
gl: Agochar as liñas menores da grade

[ctx: (qtundo-format)]
en: Logarithmic Scaling
gl: Cambio de escala logarítmico

[ctx: (qtundo-format)]
en: Linear Scaling
gl: Cambio de escala lineal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Step Width
gl: Definir a anchura dos intervalos do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Substep Width
gl: Definir a anchura dos subintervalos do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Automatic Step Width
gl: Usar unha anchura automática para os intervalos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Manual Step Width
gl: Usar unha anchura manual para os intervalos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Automatic Substep Width
gl: Anchura de subintervalo automática

[ctx: (qtundo-format)]
en: Manual Substep Width
gl: Anchura manual de subintervalo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Label Font
gl: Definir o tipo de letra das etiquetas do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Position
gl: Definir a posición do eixo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Axis Labels Position
gl: Definir a posición das etiquetas do eixe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Text Shape
gl: Mostrar a forma de texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Text Shape
gl: Agochar a forma de texto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Bar Chart
gl: Gráfico de barras normal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Bar Chart
gl: Gráfica de barras amoreadas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Bar Chart
gl: Gráfico de barras con porcentaxes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Line Chart
gl: Gráfico de liñas normal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Line Chart
gl: Gráfico de liñas amoreadas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Line Chart
gl: Gráfico de liñas con porcentaxes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Normal Area Chart
gl: Gráfico de áreas normal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stacked Area Chart
gl: Gráfico de áreas amoreadas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Percent Area Chart
gl: Gráfico de áreas con porcentaxes

[ctx: (qtundo-format)]
en: Circle Chart
gl: Gráfico de sectores normal

[ctx: (qtundo-format)]
en: Ring Chart
gl: Gráfico anular

[ctx: (qtundo-format)]
en: Scatter Chart
gl: Diagrama de dispersión

[ctx: (qtundo-format)]
en: Radar Chart
gl: Gráfico radar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Filled Radar Chart
gl: Gráfico radar enchido

[ctx: (qtundo-format)]
en: Stock Chart
gl: Gráfico de cotizacións

[ctx: (qtundo-format)]
en: Bubble Chart
gl: Gráfico de burbullas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Surface Chart
gl: Gráfico de superficie

[ctx: (qtundo-format)]
en: Gantt Chart
gl: Gráfico Gantt

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Chart Type
gl: Definir o tipo de gráfica do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Category
gl: Mostrar a categoría do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Category
gl: Agochar a categoría do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Number
gl: Mostrar o número do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Number
gl: Agochar o número do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Percent
gl: Mostrar a porcentaxe do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Percent
gl: Agochar a porcentaxe do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Symbol
gl: Mostrar o símbolo do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Symbol
gl: Agochar o símbolo do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Brush Color
gl: Definir a cor do pincel do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Pen Color
gl: Definir a cor do lapis do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Dataset Marker
gl: Agochar o marcador do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Dataset Marker Symbol
gl: Mostrar o símbolo do marcador do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Dataset Axis
gl: Definir os eixos do conxunto de datos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Gap Between Bars
gl: Estabelecer o espazo entre as barras

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Gap Between Sets
gl: Estabelecer o espazo entre os conxuntos

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Title
gl: Definir o título da lenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font
gl: Definir o tipo de letra da lenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Font size
gl: Definir o tamaño do tipo de letra da lenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Legend Orientation
gl: Definir a orientación da lenda

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Horizontal Bars
gl: Definir as barras horizontais

[ctx: (qtundo-format)]
en: Set Vertical Bars
gl: Definir as barras verticais

en: Chart Type
gl: Tipo de gráfica

en: Stacked
gl: Amoreados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowPercent) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowPercent)
en: Percent
gl: Porcentaxe

en: Polar Chart
gl: Gráfico polar

en: Filled
gl: Enchido

en: Stock Chart
gl: Gráfico de cotizacións

en: Candlestick
gl: Gráfico de candeas

en: OpenHighLowClose
gl: Gráfico de barras OHLC

en: HighLowClose
gl: Gráfico de barras HLC

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: None
gl: Ningún

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticStepWidth) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, automaticSubStepWidth)
en: Automatic
gl: Automático

en: Select
gl: Escoller

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titlePositioning) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, titleResize) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, subtitlePositioning) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, subtitleResize) i18n: ectx: prop
en: Auto
gl: Automático

en: Data Set %1
gl: Conxunto de datos %1

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, dataSets)
en: Select a data set
gl: Escolla un conxunto de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetHasChartType)
en: Use Plot Type
gl: Usar o tipo de gráfico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Attach To Axis
gl: Anexar ao eixe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetPenLabel)
en: Stroke
gl: Trazo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel)
en: Fill
gl: Encher

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetMarkerLabel)
en: Marker
gl: Marcador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowCategory) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowCategory)
en: Category
gl: Categoría

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataSetShowNumber) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, dataPointShowNumber)
en: Number
gl: Número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, datasetShowErrorBar)
en: Error Bars
gl: Barras de erro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertRow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, formatErrorBar)
en: Insert
gl: Inserir

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AxisScalingDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CellRegionDialog)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, logarithmicScaling)
en: Logarithmic Scaling
gl: Cambio de escala logarítmico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Step Width:
gl: Anchura de intervalo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Substep Width:
gl: Anchura de subintervalo:

en: Bubble Data Editor
gl: Editor de datos de burbulla

en: Insert Column Before
gl: Inserir unha columna antes

en: Insert Column After
gl: Inserir unha columna despois

en: Insert Row Above
gl: Inserir unha fila enriba

en: Insert Row Below
gl: Inserir unha fila debaixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteSelection)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, BubbleDataEditor) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ScatterDataEditor)
en: Bubbles Editor
gl: Editor de burbullas

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertColumnBefore) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertColumnLeft)
en: Insert data column before selected column
gl: Inserir unha columna de datos antes da columna seleccionada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertColumnBefore) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertRowBelow) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertRowAbove) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertColumnAfter) i18n: ectx: property (text), 
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertRowBelow)
en: Insert data row below selected row
gl: Inserir unha fila de datos debaixo da fila seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertRowAbove)
en: Insert data row above selected row
gl: Inserir unha fila de datos enriba da fila seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertColumnAfter) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, insertColumnRight)
en: Insert data column after selected column
gl: Inserir unha columna de datos despois da columna seleccionada

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deleteSelection)
en: Delete selection
gl: Eliminar a selección

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, manualControl)
en: Manual control of data sets
gl: Control manual dos conxuntos de datos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeDataSet)
en: Remove data set
gl: Retirar o conxunto de datos

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addDataSetAfter) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addDataSetBefore)
en: Add data set after selected data set
gl: Engadir un conxunto de datos despois do conxunto de datos seleccionado

en: Dataset Name
gl: Nome do conxunto de datos

en: X-Values
gl: Valores de X

en: Y-Values
gl: Valores de Y

en: Bubble Size
gl: Tamaño da burbulla

[ctx: @info:tooltip]
en: Label: %1
gl: Etiqueta: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Default label: %1
gl: Etiqueta predeterminada: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: X-Values cell region: %1
gl: Rexión de celas do valor de X: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Default values used
gl: Valores predeterminados usados

[ctx: @info:tooltip]
en: Y-Values cell region: %1
gl: Rexión de celas do valor de Y: %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Bubble size cell region: %1
gl: Rexión de celas do tamaño de burbulla: %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Y Values:
gl: Valores Y:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: X Values:
gl: Valores X:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <b>Choose a Data Set</b>
gl: <b>Escolla un conxunto de datos</b>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Categories:
gl: Categorías:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Name:</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="right" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nome:</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChartTableEditor)
en: Data Editor
gl: Editor de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dataSetsInRows)
en: &Data sets in rows
gl: Conxunto de &datos en filas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, dataSetsInColumns)
en: Data sets in &columns
gl: Conxunto de datos en &columnas

en: Select Font
gl: Escoller o tipo de letra

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, FormatErrorBarDialog)
en: Format Error Bars
gl: Barras de erro de formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Category</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Categoría de erro</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Constant
gl: Constante

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Percentage
gl: Porcentaxe

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Error Margin
gl: Marxe de erro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Standard Deviation
gl: Desviación estándar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: Variance
gl: Varianza

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, errorType)
en: From Data table
gl: Da táboa de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Positive
gl: Positivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, negIndicator)
en: Negative
gl: Negativo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameValueForBoth)
en: Same for both
gl: O mesmo para ambos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Value
gl: Valor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Error Indicator</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Ubuntu'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Indicador de erro</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posIndicator)
en: Positive
gl: Positivo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, posAndNegIndicator)
en: Both
gl: Ambos

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, NewAxisDialog)
en: New Axis
gl: Novo eixe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Title:
gl: Título:

en: Pie Data Editor
gl: Editor de datos de sectores

note: i18n: ectx: property (shortcut), widget (QPushButton, deleteSelection)
en: Del
gl: Borrar

en: Row %1
gl: Fila %1

en: Scatter Data Editor
gl: Editor de datos de dispersión

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StockDataEditor)
en: Stock Data Editor
gl: Editor de datos de cotizacións

en: Delete Row
gl: Eliminar a fila

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, deleteSelection)
en: Delete row
gl: Eliminar a fila

en: Insert Above
gl: Inserir enriba

en: Insert Below
gl: Inserir embaixo

en: Insert Before
gl: Inserir antes

en: Insert After
gl: Inserir despois

en: Delete Selection
gl: Eliminar a selección

en: New Row
gl: Nova fila

en: New Column
gl: Nova columna

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendAlignment)
en: Center
gl: Centro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top
gl: Arriba

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom
gl: Abaixo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-left
gl: Arriba á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Top-right
gl: Arriba á dereita

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-left
gl: No fondo á esquerda

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, legendPosition)
en: Bottom-right
gl: No fondo á dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Position
gl: Posición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showLegend)
en: Show Legend
gl: Mostrar a lenda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Orientation
gl: Orientación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, legendEditFontButton)
en: Fonts...
gl: Tipos de letra…

en: Data Point %1
gl: Punto de datos %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: E&xplode Factor
gl: Factor de e&xplosión

en: Surface Chart
gl: Gráfico de superficie

en: Gantt Chart
gl: Gráfico Gantt

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, chartOrientation)
en: Vertical Bars
gl: Barras verticais

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, chartOrientation)
en: Horizontal Bars
gl: Barras horizontais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editData)
en: Edit Data...
gl: Editar datos…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Axes
gl: Eixos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Data Sets
gl: Conxuntos de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Data Points
gl: Puntos de datos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetPenLabel)
en: Range line
gl: Liña de intervalo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel)
en: Gain marker
gl: Marcador de ganancia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, datasetColorLabel_2)
en: Loss marker
gl: Marcador de perda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Positioning
gl: Posicionamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Resize
gl: Cambiar de tamaño

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Categories
gl: Categorías

en: Round cap
gl: Cabeceira roma

en: Square cap
gl: Cabeceira cadrada

en: Miter join
gl: Xunte agudo

en: Round join
gl: Xunte arredondado

en: Bevel join
gl: Xunte plano

en: Miter limit
gl: Límite do xunte

en: Set line width of actual selection
gl: Estabelecer a anchura de liña da selección actual

en: Change the color of the line
gl: Cambiar a cor da liña
