PathShapes - en to gl translation catalogue (59 entries)

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change ellipse
gl: Cambiar a elipse

en: Arc
gl: Arco

en: Pie
gl: Pastel

en: Chord
gl: Corda

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, EllipseShapeConfigWidget)
en: Ellipse Shape
gl: Forma elíptica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Type:
gl: Tipo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Start angle:
gl: Forma de ángulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: End angle:
gl: Remate do ángulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, closeEllipse)
en: Close ellipse
gl: Pechar a elipse

en: Ellipse
gl: Elipse

en: An ellipse
gl: Unha elipse

en: A callout shape
gl: Unha forma de globo

en: Rectangular Callout
gl: Globo rectangular

en: A rectangular callout
gl: Un globo rectángulo

en: Rounded Callout
gl: Globo redondeado

en: A rounded rectangular callout
gl: Un globo rectangular redondeado

en: Callout editing
gl: Edición de globos

en: An enhanced path shape
gl: Unha forma de ruta mellorada

en: An enhanced path
gl: Unha ruta mellorada

en: Cross
gl: Cruz

en: A cross
gl: Unha cruz

en: Arrow
gl: Frecha

en: An arrow
gl: Unha frecha

en: Smiley
gl: Cariña

en: Circular Arrow
gl: Frecha circular

en: A circular-arrow
gl: Unha frecha circular

en: Gearhead
gl: Engrenaxe

en: A gearhead
gl: Unha engrenaxe

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change rectangle
gl: Cambiar o rectángulo

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, RectangleShapeConfigWidget)
en: Rectangle Shape
gl: Forma rectangular

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corner radius x:
gl: Radio da esquina x:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Corner radius y:
gl: Radio da esquina y:

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: A rectangle
gl: Un rectángulo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change spiral
gl: Cambiar a espiral

en: Curve
gl: Curva

en: Line
gl: Liña

en: Clockwise
gl: Sentido horario

en: Anticlockwise
gl: Sentido antihorario

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SpiralShapeConfigWidget)
en: Spiral Shape
gl: Forma de Espiral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Fade:
gl: Esvaecer:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Direction:
gl: Dirección:

en: Spiral
gl: Espiral

en: A spiral shape
gl: Unha forma espiral

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change star
gl: Cambiar a estrela

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, StarShapeConfigWidget)
en: Star shape
gl: Forma de estrela

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Polygon:
gl: Polígono:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Corners:
gl: Esquinas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Inner radius:
gl: Radio interior:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Outer radius:
gl: Radio exterior:

en: A star shape
gl: Forma de estrela

en: A star
gl: Unha estrela

en: Star
gl: Estrela

en: Flower
gl: Flor

en: A flower
gl: Unha flor

en: Pentagon
gl: Pentágono

en: A pentagon
gl: Un pentágono

en: Hexagon
gl: Hexágono

en: A hexagon
gl: Un hexágono
