TextShape - en to gl translation catalogue (482 entries)

en: Annotation
gl: Anotación

en: Annotation shape to show annotation content
gl: A forma de anotación para mostrar contido de notas

en: Annotation Shape
gl: Forma de anotacións

[ctx: (qtundo-format)]
en: Accept change
gl: Aceptar os cambios

[ctx: Disable Shrink To Fit]
en: Disable
gl: Desactivar

[ctx: Enable Shrink To Fit]
en: Enable
gl: Activar

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Width]
en: %1 Grow To Fit Width
gl: %1 de aumento para axustar á anchura

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Grow To Fit Height]
en: %1 Grow To Fit Height
gl: %1 de aumento para axustar ao alto

[ctx: (qtundo-format) Enable/Disable Shrink To Fit]
en: %1 Shrink To Fit
gl: Reducir un %1 para axustar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change List Level
gl: Cambiar o nivel da lista

[ctx: (qtundo-format)]
en: Reject change
gl: Rexeitar os cambios

[ctx: (qtundo-format)]
en: Show Changes
gl: Mostrar os cambios

[ctx: (qtundo-format)]
en: Hide Changes
gl: Agochar os cambios

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, AcceptRejectChangeDialog) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsConfigure) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, TableOfContentsStyleConfigure)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, acceptButton)
en: Accept
gl: Aceptar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rejectButton)
en: Reject
gl: Rexeitar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
gl: Cancelar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Log
gl: Cambiar o rexistro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Author
gl: Autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Date
gl: Data

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Type
gl: Tipo

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, configureBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, BibliographyConfigureDialog)
en: Configure bibliography
gl: Configurar a bibliografía

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting of bibliography entries
gl: Formateando as referencias bibliográficas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefixLabel)
en: Prefix:
gl: Prefixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffixLabel)
en: Suffix:
gl: Sufixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, numberedEntries)
en: Number entries
gl: Número de entradas

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Sort
gl: Ordenar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sortByPosition)
en: Sort by position
gl: Ordenar pola posición

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sortKeyGroupBox)
en: Sort keys
gl: Ordenar as chaves

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addSortKeyButton)
en: Add sort key
gl: Engadir unha clave de ordenación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sortAlgorithmLabel)
en: Sort algorithm:
gl: Algoritmo de ordenamento:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sortAlgorithm)
en: Alphanumeric
gl: Alfanumérico

en: Bibliography
gl: Bibliografía

en: References
gl: Referencias

en: This is a line of inserted text.
gl: Esta é unha liña de texto inserido.

en: This is a line of deleted text.
gl: Esta é unha liña de texto eliminado.

en: This is a line of text whose format has been changed.
gl: Esta é unha liña de texto ao que se lle cambiou o formato.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, ChangeConfigureDialog)
en: Configure Change Tracking
gl: Configurar o seguimento de cambios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: General Settings
gl: Configuración xeral

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Saving Format
gl: Gardando o parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Author Name
gl: Nome do autor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Change Visualization Settings
gl: Cambiar a configuración das visualizacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, insertionGroupBox)
en: Insertions
gl: Insercións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, deletionColorLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, formatColorLabel)
en: Background Color
gl: Cor de fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, bulletListButton) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, moreOptions) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, customCharacter) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, toolAutoSpellCheck) i18n: ectx: property (text)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, previewTextEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Preview</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Inserted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the inserted text. This is a line of inserted text. This is a line after the inserted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Deleted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the deleted text. This is a line of deleted text. This is a line after the deleted text.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Formatted Text</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">This is a line of text before the format-change text. This is a line of text whose format has been changed. This is a line of text after the format-change text.</span></p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p align="center" style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:11pt; font-weight:600; text-decoration: underline;">Previsualizar</span></p>
    <p align="center" style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:12pt; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Texto inserido</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;"> Esta é unha liña de texto antes do texto inserido. Esta é unha liña de texto inserido. Esta é unha liña despois do texto inserido.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Texto eliminado</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Esta é unha liña de texto antes do texto eliminado. Esta é unha liña de texto eliminado. Esta é unha liña despois do texto eliminado.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'MS Shell Dlg 2';"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-weight:600;">Texto formatado</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'MS Shell Dlg 2'; font-size:8pt;">Esta é unha liña de texto antes do cambio de formato de texto. Esta é unha liña de texto que ten un formato de texto cambiado. Esta é unha liña de texto despois do cambio de formato de texto.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, deletionGroupBox)
en: Deletions
gl: Eliminacións

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formatGroupBox)
en: Format Changes
gl: Cambios de formato

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ChangeTrackingOptions)
en: Change Tracking Options
gl: Cambiar as opcións de seguimento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureChangeTrackingButton)
en: Configure Settings
gl: Xestor da configuración

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recordChangesCheckBox)
en: Record Changes
gl: Mostrar os cambios

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showChangesCheckBox)
en: Show Changes
gl: Mostrar os cambios

en: Font
gl: Fonte

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
gl: Xeral

[ctx: Name of the style]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Next style:
gl: Novo estilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Parent style:
gl: Estilo base:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inToc)
en: Include in table of contents
gl: Incluír na táboa de contidos

en: Small Caps
gl: Maiúsculas pequenas

en: Uppercase
gl: Maiúsculas

en: Lowercase
gl: Minúsculas

en: Capitalize
gl: Pór en maiúsculas

en: Superscript
gl: Superíndice

en: Subscript
gl: Subíndice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textColorLabel)
en: Text color:
gl: Cor do texto:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color:
gl: Cor do fondo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Underlining:
gl: Subliñado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Strikethrough:
gl: Riscado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Capitalization:
gl: Maiúsculas:

[ctx: Character position]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Position:
gl: Posición:

en: Select
gl: Seleccionar

en: The document already contains the bibliography entry with different data.
    Do you want to adjust existing entries?
gl: Este documento xa contiña a mesma entrada de bibliografía máis con datos distintos.
    Quere axustar esas dúas entradas?

en: Warning
gl: Aviso

en: Short name%1
gl: Nome abreviado %1

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, CitationInsertionDialog)
en: Insert Bibliography entry
gl: Inserir unha referencia bibliográfica

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Insert Bibliography Entry Details
gl: Inserir os datos da referencia bibliográfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortnameLabel)
en: Short Name:
gl: Nome abreviado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sourcetypeLabel)
en: Source:
gl: Orixe:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Article
gl: Artigo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Book
gl: Libro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Booklet
gl: Folleto

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Conference
gl: Conferencia

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Email
gl: Correo electrónico

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inbook
gl: Caixa de entrada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Incollection
gl: Na colección

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Inproceedings
gl: En actas

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Journal
gl: Diario

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Masters thesis
gl: Tese de máster

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Misc
gl: Diversos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: PhD thesis
gl: Tese doutoral

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Proceedings
gl: Procedementos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: Tech Report
gl: Informe técnico

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType) i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Unpublished
gl: Sen publicar

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 1
gl: personalizado 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 2
gl: personalizado 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 3
gl: personalizado 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 4
gl: personalizado 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, sourceType)
en: custom 5
gl: personalizado 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, authorLabel)
en: Author:
gl: Autor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
gl: Título:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: Year:
gl: Ano:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publisherLabel)
en: Publisher:
gl: Editorial:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressLabel)
en: Address:
gl: Enderezo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, chapterLabel)
en: Chapter:
gl: Capítulo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pagesLabel)
en: Page(s):
gl: Páxina(s):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, booktitleLabel)
en: Book title:
gl: Título do libro:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, editionLabel)
en: Edition:
gl: Edición:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, publicationLabel)
en: Publication:
gl: Publicación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, institutionLabel)
en: Institution:
gl: Entidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organisationLabel)
en: Organisation:
gl: Organización:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, reporttypeLabel)
en: Type of Report:
gl: Tipo de artigo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, schoolLabel)
en: University:
gl: Universidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, journalLabel)
en: Journal:
gl: Diario:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monthLabel)
en: Month:
gl: Mes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, seriesLabel)
en: Series:
gl: Colección:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numberLabel)
en: Number:
gl: Número:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, noteLabel)
en: Note:
gl: Nota:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, annotationLabel)
en: Annotation:
gl: Anotación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud1Label)
en: User-defined 1:
gl: Definido polo usuario 1:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud3Label)
en: User-defined 3:
gl: Definido polo usuario 3:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud2Label)
en: User-defined 2:
gl: Definido polo usuario 2 :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud4Label)
en: User-defined 4:
gl: Definido polo usuario 4:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ud5Label)
en: User-defined 5:
gl: Definido polo usuario 5:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: OR
gl: OU

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: From the document:
gl: Do documento:

en: Used Styles
gl: Estilos empregados

en: Unused Styles
gl: Estilos sen empregar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Colors
gl: Cores

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, shadowGroupBox)
en: Text Shadow
gl: Sombra do Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowColorLabel)
en: Color:
gl: Cores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shadowDistanceLabel)
en: Distance:
gl: Distancia:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, positionGroupBox)
en: Position
gl: Posición

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, hyphenate)
en: Automatic hyphenation
gl: Guionización automática

en: Select Font
gl: Seleccionar o tipo de letra

[ctx: (qtundo-format)]
en: Font
gl: Fonte

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addBibliography) i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, InsertBibliographyDialog)
en: Insert Bibliography
gl: Inserir unha bibliografía

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, titlegroupBox)
en: Bibliography title
gl: Título da bibliografía

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Bibliography entries
gl: Entradas de referencias bibliográficas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bibTypesLabel)
en: Bibliography type:
gl: Tipo de bibliografía:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In book
gl: No libro

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In collection
gl: Na colección

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: In proceedings
gl: Nos procedementos

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: Tech report
gl: Reportaxe técnica

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom1
gl: personalizado 1

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom2
gl: personalizado 2

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom3
gl: personalizado 3

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom4
gl: personalizado 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QListWidget, bibTypes)
en: custom5
gl: personalizado 5

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableFieldsLabel)
en: Available fields
gl: Campos dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add >>
gl: Engadir >>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, span)
en: Span
gl: Expansión

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: <<Remove
gl: << Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addedFieldsLabel)
en: Fields added
gl: Campos engadidos

en: Special Characters
gl: Caracteres especiais

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonInsert)
en: Insert
gl: Inserir

[ctx: Close dialog]
en: Close
gl: Pechar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filterLabel)
en: Quick search:
gl: Busca rápida:

en: The URL is invalid
gl: O URL é incorrecto.

en: Bookmark does not exist
gl: O marcador non existe.

en: Fetching the title: 0% complete
gl: Estase a obter o título. Progreso: 0%.

en: Fetch timed out
gl: Esgotouse o tempo límite para obter o título.

en: Fetching the title: %1% complete
gl: Estase a obter o título. Progreso: %1%.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, LinkInsertionDialog)
en: Link
gl: Ligazón

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Web Link
gl: Ligazón web

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, weblinkInsertionTab)
en: Insert links to web documents. You can provide both URL and a label for the link,
     or just enter the URL and hit "Fetch the title from URL"
gl: Insire ligazóns a documentos web. Pode fornecer tanto un URL como unha etiqueta para a ligazón,
    ou simplemente inserir o URL e premer «Obter o título do URL».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2)
en: The address of your document (Uniform Resource Locator)
gl: O enderezo do documento (URL)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Hit this button to get the title from the URL. Redirections are also handled.
gl: Prema este botón para obter o título do URL. Tamén funciona con redireccións.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchTitleButton)
en: Fetch Title From URL
gl: Obter o título do URL

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6)
en: The text that will be displayed for your link
gl: O texto que se mostrará para a ligazón.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en:  Text:
gl:  Texto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Link To Bookmark
gl: Ligazón a un marcador

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, bookmarkLinkInsertionTab)
en: Insert links to Bookmarks. To create bookmarks,
    click "Bookmarks" in the Links and Bookmarks section
gl: Insire ligazóns a marcadores. Para crear marcadores,
    prema «Marcadores» na sección de «Ligazóns e marcadores».

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5)
en: The name of the bookmark to where the link has to point to
gl: O nome do marcador ao que ten que apuntar a ligazón.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en:  Name:
gl:  Nome:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ListLevelWidget) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ParagraphIndentSpacing) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox)
en: <p><ul><li><b>Single</b>: The normal linespacing</li></ul></p>
gl: <p><ul><li><b>Sinxelo</b>: O espazado de texto habitual</li></ul></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, addTabStop)
en: Add tab stop
gl: Engadir unha parada de tabulación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Tab character
gl: Tabulación

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Space character
gl: Espazo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, labelFollowedBy)
en: Nothing
gl: Nada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelLabel)
en: LABEL
gl: ETIQUETA

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, tabStopLabel)
en: First line separated from label by:
gl: Separar a primeira liña da etiqueta por:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, left) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Left
gl: Esquerda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, center) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Center
gl: Centro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, right) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, alignment)
en: Right
gl: Dereita

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, increaseLabel)
en: Per level increase:
gl: Aumento por nivel:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, numberTab)
en: Number
gl: Número

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Format:
gl: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Display levels above:
gl: Mostrar os niveis superiores:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, synchro)
en: Letter synchronization
gl: Sincronización de letras

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, bulletTab)
en: Bullet
gl: Balas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, imageTab)
en: Picture
gl: Imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Load Image...
gl: Cargar unha imaxe…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRename)
en: &Rename
gl: &Renomear

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonDelete)
en: &Delete
gl: &Eliminar

en: Rename Bookmark
gl: Renomear o marcador

en: Please provide a new name for the bookmark
gl: Forneza un novo nome para o marcador.

en: A bookmark with the name "%1" already exists.
gl: Xa existe un marcador co nome «%1».

en: Insert Bookmark
gl: Inserir un marcador

en: Please provide a name for the bookmark
gl: Forneza un nome para o marcador.

en: Manage Bookmarks
gl: Xestionar os marcadores

en: Footnote Settings
gl: Configuración das notas de rodapé

en: Endnote Settings
gl: Configuración das notas finais

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Automatic Numbering:
gl: Numeración automática:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, prefix)
en:  Prefix:
gl: Prefixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, startAt)
en:  Start at:
gl: Comezar en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, numStyle)
en:  Format:
gl: Formato:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, suffix)
en:  Suffix:
gl: Sufixo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, beginAt)
en: Starts over at:
gl: Iniciar en:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Page
gl: Páxina

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Chapter
gl: Capítulo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, beginAtCombo)
en: Document
gl: Documento

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: 1, 2, 3, ...
gl: 1, 2, 3, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, ab, ..., ba, bb, ...
gl: a, b, c, …, aa, ab, …, ba, bb, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, AB, ..., BA, BB, ...
gl: A, B, C, …, AA, AB, …, BA, BB, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: a, b, c, ..., aa, bb, ..., aaa, bbb, ...
gl: a, b, c, …, aa, bb, …, aaa, bbb, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: A, B, C, ..., AA, BB, ..., AAA, BBB, ...
gl: A, B, C, …, AA, BB, …, AAA, BBB, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: i, ii, iii, ...
gl: i, ii, iii, …

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, numStyleCombo)
en: I,II,III, ...
gl: I,II,III, …

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, continuationBox)
en: Continuation Notice:
gl: Aviso de continuación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont2)
en: Text saying it is a continuation:
gl: Texto dicindo que é unha continuación:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cont1)
en:  Text saying it will continue:
gl: Texto dicindo que continuará:

[ctx: Automatic horizontal alignment]
en: Auto
gl: Automático

[ctx: Text alignment]
en: Left
gl: Esquerda

[ctx: Text alignment]
en: Right
gl: Dereita

[ctx: Text alignment]
en: Centered
gl: Centrado

[ctx: Tab follows the bullet or number]
en: Tab Stop
gl: Parada de tabulación

[ctx: Space]
en: Space
gl: Espazo

[ctx: None]
en: Nothing
gl: Nada

en: Select a list image
gl: Seleccione unha imaxe de lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Start at:
gl: Comezar en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alignment:
gl: Aliñamento:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Depth:
gl: Profundidade:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Display Levels:
gl: Mostrar Niveis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Bullet/Number followed by
gl: Viñetas/Números seguidos por

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Aligned at
gl: Aliñado a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Indented at
gl: Sangrado a

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Custom character:
gl: Carácter personalizado:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, restartNumbering)
en: Restart numbering at this paragraph
gl: Retomar a numeración neste parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, letterSynchronization)
en: Letter Synchronization
gl: Sincronización de Correspondencia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, widthLabel)
en: Width
gl: Anchura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, insertImageLabel)
en: Insert Image
gl: Inserir unha imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heightLabel)
en: Height
gl: Alto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, insertImage)
en: Browse...
gl: Examinar…

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Background
gl: Fondo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, backgroundColorLabel)
en: Background color
gl: Cor do fondo

en: Whole Word
gl: O mundo enteiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Drop caps:
gl: Maiúsculas capitulares:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Distance to paragraph:
gl: Distancia ao parágrafo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Number of characters:
gl: Número de caracteres:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Number of lines it covers:
gl: Número de liñas que cubre:

en: Indent/Spacing
gl: Sangría/Espazamento

en: General Layout
gl: Formato xeral

en: Bullets/Numbers
gl: Viñetas/Números

en: Decorations
gl: Decoracións

en: Drop Caps
gl: Maiúsculas capitulares

[ctx: Line spacing value]
en: Single
gl: Sinxelo

[ctx: Line spacing value]
en: 1.5 Lines
gl: 1.5 Liñas

[ctx: Line spacing value]
en: Double
gl: Dobre

[ctx: Line spacing type]
en: Proportional
gl: Proporcional

[ctx: Line spacing type]
en: Additional
gl: Adicional

[ctx: Line spacing type]
en: Fixed
gl: Fixo

[ctx: Line spacing type]
en: At least
gl: Como mínimo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Indent
gl: Sangrado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Left:
gl: Esquerda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Right:
gl: Dereita:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: First Line:
gl: Primeira Liña:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoTextIndent)
en: Auto-infer from text size
gl: Inferir a partir do tamaño do texto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Line Spacing
gl: Espazado de Texto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Use Font Metrics:
gl: Usar métricas de tipo de letra:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox)
en: Paragraph Space
gl: Espazo de Parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Before:
gl: Antes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: After:
gl: Despois:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Alignment
gl: Aliñamento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, justify)
en: Justify
gl: Xustificado

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior at End of Frame/Page
gl: Comportamento ao Remate do Marco/Páxina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepTogether)
en: Keep lines together
gl: Manter liñas xuntas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakBefore)
en: Insert break before paragraph
gl: Inserir salto antes dun parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, breakAfter)
en: Insert break after paragraph
gl: Inserir salto despois dun parágrafo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Leave at least this many lines (orphans):
gl: Deixar polo menos estas liñas (orfas):

en: Paragraph Format
gl: Formato do parágrafo

en: Insert a table
gl: Inserir unha táboa

en: Section name
gl: Nome da sección

en: Configure sections
gl: Configurar as seccións

en: Invalid characters or section with such name exists.
gl: Os caracteres son incorrectos ou xa existe unha sección con ese nome.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Section name:
gl: Nome da sección:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SectionsSplitDialog)
en: Split sections
gl: Dividir as seccións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Insert paragraph...
gl: Inserir un parágrafo…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: before start of section:
gl: antes do comezo da sección:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: after end of section:
gl: despois do final da sección:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertAnnotation)
en: Insert Note
gl: Inserir unha nota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, removeAnnotation)
en: Remove Note
gl: Retirar a nota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Add caption
gl: Engadir subtítulo

en: Change font format
gl: Cambiar o formato do tipo de letra

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert citation at current position
gl: Inserir unha cita na posición actual.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, addCitation)
en: Insert Citation
gl: Inserir unha citación

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, configureBibliography)
en: Configure Bibliography
gl: Configurar a bibliografía

en: Inserts a footnote at the current cursor position
gl: Inserir unha nota de rodapé na posición actual

en: Inserts an endnote at the current cursor position
gl: Inserir unha nota final na posición actual do cursor

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addEndnote)
en: Endnote
gl: Nota de rodapé

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addFootnote)
en: Footnote
gl: Nota de rodapé

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, SimpleInsertWidget)
en: Other insertions from "References"  below and in "Add Shape" docker
gl: Outras entradas de «Referencias» debaixo e no docker «Engadir forma»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, insertLink)
en: Hyperlinks
gl: Hiperligazóns

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, invokeBookmarkHandler)
en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: Change paragraph format
gl: Cambiar o formato do parágrafo

en: Recently Used Level Formats
gl: Formatos de nivel usados recentemente

en: Library of Level Formats
gl: Biblioteca de formatos de nivel

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bDelete)
en: Delete
gl: Eliminar

en: Edit...
gl: Editar…

en: Define New Level Format...
gl: Definir un novo formato de nivel…

en: Define new bullet or numbering format
gl: Definir un novo formato de numeración ou de lista

en: Define New List Level Format
gl: Definir un novo formato de nivel de lista

en: Edit List Level Format
gl: Editar o formato de nivel de lista

note: i18n: ectx: property (text), widget (FormattingButton, addToC)
en: Contents
gl: Contidos

en: Set Border Color...
gl: Definir a cor do bordo…

[ctx: No border - has to fit in 48pixels]
en: None
gl: Ningún

en: No Border
gl: Sen bordo

en: Create a new style inheriting the current style
gl: Crear un novo estilo herdando o do estilo actual

en: New Style
gl: Novo estilo

en: Another style named '%1' already exist. Please choose another name.
gl: Xa existe outro estilo co nome «%1». Escóllelle outro nome.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, paragraphStylesListView)
en: Paragraph
gl: Parágrafo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QListView, characterStylesListView)
en: Character
gl: Carácter

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bNew)
en: &New
gl: &Novo

en: Style Manager
gl: Xestor de estilos

en: Save Changes
gl: Gardar os cambios

en: You have changes that are not applied. What do you want to do with those changes?
gl: Ten cambios que non se aplicaron. Que prefire facer con eses cambios?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">It is possible to assign a named style to text and alter the style properties to change all text with that style.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Applying a style change will reformat all text that previously got the named style assigned to it. Use the Styles docker to apply styles to text.</p></body></html>
gl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Pódese asignar un estilo definido a un texto e logo alterar as propiedades de xeito que todo o texto cambie a ese estilo.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"> Ao aplicar un cambio de estilo reformatease todo o texto ao que se lle dera un nome de estilo definido. Empregue o docker de texto para aplicar os estilos de texto.</p></body></html>

en: Create a new style with the current properties
gl: Crear un novo estilo coas propiedades actuais

en: New style
gl: Novo estilo

en: None
gl: Ningún

en: Insert Table
gl: Inserir unha táboa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupLogical)
en: Columns and rows
gl: Columnas e filas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelColumns)
en: Number of columns:
gl: Número de columnas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelRows)
en: Number of rows:
gl: Número de filas:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupPhysical)
en: Width strategy
gl: Axuste da anchura

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFixed)
en: Fixed column width:
gl: Anchura fixa das columnas:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitContents)
en: Fit to contents
gl: Axustar aos contidos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, radioFitAvail)
en: Fit to available surrounding
gl: Axustar segundo o dispoñíbel

en: Table of Contents - Configure
gl: Táboa de contidos - Configurar

en: Table Title
gl: Título da táboa

en: Use outline
gl: Empregar os contornos

en: Use styles
gl: Empregar estilos

en: Configure
gl: Configurar

en: Index
gl: Índice

en: Styles
gl: Estilos

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tab 1
gl: Separador 1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelTitle)
en: Title
gl: Título

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useOutline) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useStyles)
en: CheckBox
gl: Caixa para marcar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureStyles)
en: PushButton
gl: Botón premíbel

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tab 2
gl: Separador 2

en: Level %1
gl: Nivel %1

en: Level
gl: Nivel

en: Style
gl: Estilo

en: Table of Contents - Configure Styles
gl: Táboa de contidos - Configurar os estilos

en: Styles available
gl: Estilos dispoñíbeis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stylesAvailableLabel)
en: TextLabel
gl: Etiqueta de texto

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Table Of Contents
gl: Táboa de contidos

en: Insert a Table of Contents into the document.
gl: Inserir unha táboa de contidos no documento.

en: Insert Custom...
gl: Inserir unha personalizada…

en: Insert a custom Table of Contents into the document.
gl: Inserir no documento unha táboa de contidos personalizada.

en: Configure...
gl: Configurar…

en: Configure the Table of Contents
gl: Configurar a táboa de contidos

en: Insert footnote with auto number
gl: Inserir a nota de rodapé cun número automático

en: Insert Labeled Footnote
gl: Inserir unha nota ao rodapé etiquetada

en: Insert with label:
gl: Inserir con etiqueta:

en: Insert endnote with auto number
gl: Inserir unha nota final cun número automático

en: Insert Labeled Endnote
gl: Inserir unha nota final etiquetada

en: Settings...
gl: Configuracións…

en: Insert a citation into the document.
gl: Inserir unha citación no documento.

en: Insert a bibliography into the document.
gl: Inserir no documento unha bibliografía.

en: Insert Custom Bibliography
gl: Inserir unha bibliografía personalizada

en: Insert a custom Bibliography into the document.
gl: Inserir no documento unha bibliografía estándar.

en: Configure the bibliography
gl: Configurar a bibliografía

en: Insert Link
gl: Inserir unha ligazón

en: Insert a weblink or link to a bookmark.
gl: Inserir unha ligazón web ou a un marcador.

en: Add Bookmark
gl: Engadir un marcador

en: Add Bookmark :
gl: Engadir un marcador:

en: Insert a Bookmark. This is useful to create links that point to areas within the document
gl: Inserir un marcador. Útil para crear ligazóns que apuntan a zonas dentro dun documento.

en: Display a pop up that hosts the options to add new Bookmark or handle existing Bookmarks
gl: Mostrar unha xanela emerxente que contén as opcións para engadir un novo marcador ou xestionar os marcadores existentes.

en: Manage your Bookmarks. Check where are they pointing to, Delete or Rename.
gl: Xestionar os marcadores. Comprobe onde apuntan, elimíneos ou renoméeos.

[ctx: as in table of contents, list of pictures, index]
en: Tables, Lists & Indexes
gl: Táboas, listas e índices

en: Footnotes and Endnotes
gl: Notas de rodapé e notas finais

en: Citations and Bibliography
gl: Citas e referencias bibliográficas

en: Links and Bookmarks
gl: Ligazóns e marcadores

en: Bookmark cannot be empty
gl: O marcador non pode quedar baleiro.

en: Duplicate Name. Click "Manage Bookmarks"
gl: O nome está duplicado. Preme «Xestionar os marcadores».

en: to Rename or Delete Bookmarks
gl: para renomear ou eliminar marcadores

en: Remove Comment
gl: Retirar o comentario

en: Spell check
gl: Corrección ortográfica

en: Comments
gl: Comentarios

en: Review
gl: Revisión

en: Text
gl: Texto

en: A shape that shows text
gl: Unha forma que contén texto

en: Text Shape
gl: Forma de texto

en: Configure current section
gl: Configurar a sección actual

en: Insert new section
gl: Inserir unha sección

en: Insert paragraph between sections
gl: Inserir un parágrafo entre seccións

en: Paste As Text
gl: Pegar como texto

en: Bold
gl: Letra grosa

en: Italic
gl: Cursiva

[ctx: Text formatting]
en: Underline
gl: Subliñado

en: Strikethrough
gl: Riscada

en: Align Left
gl: Aliñar á esquerda

en: Align Right
gl: Aliñar á dereita

en: Align Center
gl: Aliñar ao centro

en: Align Block
gl: Aliñar Bloque

en: Change text direction
gl: Cambiar a dirección do texto

en: Change writing direction
gl: Cambiar a dirección da escritura

en: Increase Indent
gl: Aumentar a indentación

en: Decrease Indent
gl: Diminuír a indentación

en: Toggle List or List Level Formatting
gl: Conmutar a lista ou o formato do nivel de lista

en: Toggle list on/off, or change format of current level
gl: Conmutar a lista, ou cambiar o formato do nivel actual

en: Increase Font Size
gl: Aumentar Tamaño de Letra

en: Decrease Font Size
gl: Reducir Tamaño de Letra

en: Font Family
gl: Familia do tipo de letra

en: Variable
gl: Variábel

en: Insert Non-Breaking Space
gl: Inserir Espazo Non-Quebrábel

en: Insert Non-Breaking Hyphen
gl: Inserir guionización non quebrabel

en: Insert Index
gl: Inserir Índice

en: Insert Soft Hyphen
gl: Inserir guión suave

en: Line Break
gl: Salto de Liña

en: Page Break
gl: Quebra de páxina

en: Insert a page break
gl: Inserir unha quebra de páxina

en: All text after this point will be moved into the next page.
gl: Todo o texto tras este punto moverase á seguinte páxina.

en: Font...
gl: Tipo de letra…

en: Change character size, font, boldface, italics etc.
gl: Cambiar o tamaño dos caracteres, o tipo de letra, o grosor da letra, a inclinación da letra, etc.

en: Change the attributes of the currently selected characters.
gl: Cambia os atributos dos caracteres actualmente seleccionados.

en: Font Size
gl: Tamaño de Letra

en: Text Color...
gl: Cor do texto…

en: Text Color
gl: Cor do texto

en: Background Color...
gl: Cor do fondo…

en: Auto Resize To Content
gl: Adaptar automaticamente ao contido

en: Grow To Fit Width
gl: Aumentar para axustar á anchura

en: Grow To Fit Height
gl: Aumentar para axustar ao alto

en: Shrink To Fit
gl: Reducir para axustar

en: Insert a table into the document.
gl: Inserir unha táboa no documento.

en: Row Above
gl: Fila superior

en: Insert Row Above
gl: Inserir unha fila enriba

en: Row Below
gl: Fila debaixo

en: Insert Row Below
gl: Inserir unha fila debaixo

en: Column Left
gl: Columna á esquerda

en: Insert Column Left
gl: Inserir unha columna á esquerda

en: Column Right
gl: Columna á dereita

en: Insert Column Right
gl: Inserir unha columna á dereita

en: Column
gl: Columna

en: Delete Column
gl: Eliminar a columna

en: Row
gl: Fila

en: Delete Row
gl: Eliminar a fila

en: Merge Cells
gl: Xuntar as celas

en: Split Cells
gl: Dividir as celas

en: Select a border style and paint that style onto a table
gl: Escoller un estilo de bordo e debuxa ese estilo nunha táboa

en: Paragraph...
gl: Parágrafo…

en: Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.
gl: Cambiar as marxes dos parágrafos, fluxo de texto, bordos, viñetas, numeración etc.

en: <p>Change paragraph margins, text flow, borders, bullets, numbering etc.</p><p>Select text in multiple paragraphs to change the formatting of all selected paragraphs.</p><p>If no text is selected, the paragraph where the cursor is located will be changed.</p>
gl: <p>Cambiar as marxes de parágrafos, o fluxo de texto, bordos, viñetas, numeración etc.</p><p>Seleccione o texto en múltiples parágrafos para cambiar á vez o formato deles.</p><p>De non se seleccionar ningún texto cambiarase o parágrafo onde estea situado o cursor.</p>

en: Style Manager...
gl: Xestor de estilos…

en: Change attributes of styles
gl: Cambia os atributos dos estilos

en: <p>Change font and paragraph attributes of styles.</p><p>Multiple styles can be changed using the dialog box.</p>
gl: <p>Cambia os estilos de tipo de letra e dos atributos dos parágrafos.</p><p>Pódense cambiar múltiples estilos empregando as caixa de diálogo.</p>

en: Special Character...
gl: Caracteres Especiais…

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard
gl: Inserir un ou máis símbolos ou caracteres que non se atopan nos teclados

en: Insert one or more symbols or characters not found on the keyboard.
gl: Inserir un ou máis símbolos ou caracteres que non te atopan no teclado.

en: Repaint
gl: Repintar

en: Insert Comment
gl: Inserir un comentario

en: Insertion
gl: Inserción

en: Deletion
gl: Eliminación

en: Formatting
gl: Formatado

en: Ctrl+click to go to link
gl: Ctrl+clic para ir á ligazón

en: Ctrl+click to go to the note
gl: Ctrl+clic para ir á nota

en: Ctrl+click to go to the note reference
gl: Ctrl+clic para ir á referencia da nota

en: follows along
gl: seguir ao longo

en: Press shift to not resize this
gl: Preme Maiús para non redimensionar isto

[ctx: (qtundo-format)]
en: Change Border Formatting
gl: Cambiar o formato do bordo

[ctx: (qtundo-format)]
en: Cut
gl: Cortar

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Column Width
gl: Axustar á anchura das columnas

[ctx: (qtundo-format)]
en: Adjust Row Height
gl: Axustar o alto das filas

en: Table
gl: Táboa

en: Autocorrection
gl: Autocorreción

en: Key Press
gl: Presión de Tecla

en: This link points to the program or script '%1'.
    Malicious programs can harm your computer. Are you sure that you want to run this program?
gl: Este enlace apunta ao programa ou script %1.
    Hai programas maliciosos que poden danar o computador. Está seguro de que quere executar este programa?

en: Open Link?
gl: Abrir enlace?

en: Text editing
gl: Edición de texto
