AutocorrectPlugin - en to gl translation catalogue (50 entries)

en: Configure &Autocorrection...
gl: Configurar a &corrección automática…

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, AutocorrectConfig)
en: Autocorrection
gl: Corrección automática

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_1)
en: Si&mple Autocorrection
gl: Corrección s&imple

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Detect when a new sentence is started and always ensure that the first character is an uppercase character
gl: Detectar cando se empece unha nova frase e asegurarse sempre de que o primeiro carácter estea en maiúsculas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperCase)
en: Convert &first letter of a sentence automatically to uppercase
    (e.g. "my house. in this town" to "my house. In this town")
gl: Converter automaticamente a &primeira letra dunha frase a maiúsculas
    (por exemplo, «a miña casa. nesta vila» a «a miña casa. Nesta vila»).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: All words are checked for the common mistake of holding the shift key down a bit too long. If some words must have two uppercase characters, then those exceptions should be added in the 'Exceptions' tab.
gl: Compróbase en todas as palabras un erro común que é manter premida a tecla Maiús demasiado tempo. No caso de que algunha palabra deba conter dous caracteres maiúsculos seguidos, engádaa como unha excepción no separador de «Excepcións».

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, upperUpper)
en: Convert &two uppercase characters to one uppercase and one lowercase character
     (e.g. PErfect to Perfect)
gl: Converter &dous caracteres en maiúscula a unha maiúscula e unha minúscula
    (por exemplo, PErfecto a Perfecto)

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Detect when a URL (Uniform Resource Locator) is typed and provide formatting that matches the way an Internet browser would show a URL.
gl: Detectar cando se escribe un URL (Localizador de Recursos Uniforme) e fornecer un formato que concorde co que empregan os navegadores web para mostrar os URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoFormatUrl)
en: Autoformat &URLs
gl: Autoformatar os &URLs

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: Make sure that more than one space cannot be typed, as this is a common mistake which is quite hard to find in formatted text.
gl: Asegurarse de que non se poden escribir máis de dous espazos xa que isto é un erro recorrente que é difícil de atopar nun texto xa formatado.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ignoreDoubleSpace)
en: &Suppress double spaces
gl: &Suprimir os dobres espazos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: Keep correct formatting and indenting of sentences by automatically removing spaces typed at the beginning and end of a paragraph.
gl: Manter o formato correcto e a sangría de frases retirando automaticamente os espazos tecleados ao comezo é remate dun parágrafo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trimParagraphs)
en: R&emove spaces at the beginning and end of paragraphs
gl: &Retirar espazos ao comezo e ao remate dos parágrafos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: When you use _underline_ or *bold*, the text between the underscores or asterisks will be converted to underlined or bold text.
gl: Cando se emprega _subliñado_ ou *grosa*, o texto entre os guións baixos e os asteriscos converterase a texto subliñado ou en letra grosa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoChangeFormat)
en: Automatically do &bold and underline formatting
gl: Fomatado de subliñado e grosa automático

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Most standard fraction notations will be converted when available
gl: Hanse converter a meirande parte das notacións de fraccións comúns

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoReplaceNumber)
en: Re&place 1/2... with ½...
gl: &Substituír 1/2… por ½…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: When typing '1)' or similar in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that numbering style. This has the advantage that further paragraphs will also be numbered and the spacing is done correctly.
gl: Adaptar automaticamente os parágrafos ao estilo de numeración cando se escriba diante deles «1)» ou formas similares. Isto ofrece a vantaxe de que os seguintes parágrafos hanse numerar igual mantendo o espazado correcto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useNumberStyle)
en: Use &autonumbering for numbered paragraphs
gl: Empregar o &autonumerado para os parágrafos numerados

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoSuperScript)
en: Rep&lace 1st... with 1^st...
gl: Su&bstituír 1st… por 1^st…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, capitalizeDaysName)
en: Capitalize name of days
gl: Poñer en maiúscula os nomes dos días

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: When typing '*' or '-' in front of a paragraph, automatically convert the paragraph to use that list-style. Using a list-style formatting means that a correct bullet is used to draw the list.
gl: Adaptar automaticamente os parágrafos ao estilo de listas cando se escriba diante deles «*» ou «-» . Usando o formatado en lista asegúrase de que sempre se emprega o mesmo debuxo para debuxar a lista.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useBulletStyle)
en: Use l&ist-formatting for bulleted paragraphs
gl: Empregar formatado de &lista para os parágrafos con símbolos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, defaultBulletStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, doubleDefault) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, singleDefault) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: Default
gl: Predeterminado

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Custom &Quotes
gl: &Comiñas personalizadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicDoubleQuotes)
en: Replace &double quotes with typographical quotes
gl: Substituír o dobre &apóstrofo por comiñas tipográficas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, typographicSingleQuotes)
en: Replace &single quotes with typographical quotes
gl: Substituír os apóstrofo&s por comiñas tipográficas

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_3)
en: Ad&vanced Autocorrection
gl: Autocorrección &avanzada

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Replacements and exceptions for language:
gl: Substitucións e excepcións de idioma:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, autoFormatLanguage)
en: All Languages
gl: Todos os idiomas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, advancedAutocorrection)
en: &Enable word replacement
gl: &Activar substitución de palabras

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoCorrectionWithFormat)
en: Replace &text with format
gl: Substituír o &texto con formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, findLabel)
en: &Find
gl: &Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, specialChar1) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, specialChar2)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replaceLabel)
en: Re&place
gl: &Substituír

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add1)
en: &Add
gl: &Engadir

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove2)
en: Remove
gl: Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, changeFormat)
en: C&hange Format...
gl: &Cambiar o formato…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFormat)
en: C&lear Format
gl: &Limpar o formato

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Find
gl: Atopar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, tableWidget)
en: Replace
gl: Substituír

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_4)
en: E&xceptions
gl: E&xcepcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Do not treat as the end of a sentence:
gl: Non tratar como o remate dunha frase:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude1) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoinclude2)
en: Autoinclude
gl: Incluír automaticamente

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove1)
en: R&emove
gl: &Retirar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Accept two uppercase letters in:
gl: Aceptar dúas maiúsculas en:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add2)
en: A&dd
gl: &Engadir

en: &Modify
gl: &Modificar

en: Select Character
gl: Escoller un carácter

en: Autocorrect
gl: Corrixir
