thesaurus_tool - en to gl translation catalogue (32 entries)

en: (No match)
gl: (Sen resultados)

en: &Search for:
gl: &Buscar por:

en: S&earch
gl: &Buscar

[ctx: @action:button Go back to the previous word in history]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: @action:button Go forward to the next word in history]
en: Forward
gl: Adiante

en: Change Language...
gl: Cambiar o idioma…

en: &Thesaurus
gl: Si&nónimos

en: Synonyms
gl: Sinónimos

en: More General Words
gl: Palabras máis xerais

en: More Specific Words
gl: Palabras máis específicas

en: &Wordnet
gl: &WordNet

en: &Replace with:
gl: Substituí&r por:

en: &Replace
gl: Substituí&r

en: Replace Word
gl: Substituír a palabra

en: Related Words - %1
gl: Palabras relacionadas - %1

en: The thesaurus file '%1' was not found. Please use 'Change Language...' to select a thesaurus file.
gl: Non se atopou o ficheiro de thesaurus «%1». Usa «Cambiar o idioma…» para escoller un ficheiro de vocabulario axeitado.

en: <b>Error:</b> Failed to execute grep.
gl: <b>Erro:</b> Non se puido executar grep.

en: Synonyms/Hypernyms - Ordered by Frequency
gl: Sinónimos - Ordenados segundo a frecuencia

en: Synonyms - Ordered by Similarity of Meaning (verbs only)
gl: Sinónimos - Ordenados segundo a semellanza do significado (só nos verbos)

en: Antonyms - Words with Opposite Meanings
gl: Antónimos - Palabras con significado contrario

en: Hyponyms - ... is a (kind of) %1
gl: Hipónimos - … é unha (especie de) %1

en: Meronyms - %1 has a ...
gl: Merónimos - %1 ten unha…

en: Holonyms - ... has a %1
gl: Holónimos - … ten unha %1

en: Attributes
gl: Atributos

en: Cause To (for some verbs only)
gl: Provoca (só para algúns verbos)

en: Verb Entailment (for some verbs only)
gl: Vinculación co verbo (só para algúns verbos)

en: Familiarity & Polysemy Count
gl: Cantidade de familiaridade e polisemia

en: Verb Frames (examples of use)
gl: Formas do verbo (exemplos de uso)

en: List of Compound Words
gl: Lista de palabras compostas

en: Overview of Senses
gl: Resumo dos significados

en: <b>Error:</b> Failed to execute WordNet program 'wn'. WordNet has to be installed on your computer if you want to use it, and 'wn' has to be in your PATH. You can get WordNet at <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Note that WordNet only supports the English language.
gl: <b>Erro:</b> Non se puido executar o programa de WordNet «wn». WordNet ten que estar instalado no computador se o quere usar e ten que estar no seu PATH. Pode obter WordNet en <a href="http://wordnet.princeton.edu/">http://wordnet.princeton.edu/</a>. Lembre que WordNet só permite inglés.

en: No match for '%1'.
gl: Ningún resultado de «%1».
